SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 08-02-2013 01:51:55

hadacino
Člen
Registrovaný: 08-02-2013
Příspěvky: 10

Řezání plazmou

Zdravím vás,
stavím si nyní počítačem řízený stroj na řezání plazmou.
Mám na Vás otázku, kde lze najít obchod, kde nabízejí plazmové inventory, které bych použil na tenhle řízený stroj ?
Materiál, který by to mělo zvládat je zhruba do hlouby řádově několik mm.
Díky moc za Vaše rady.
O.

Editoval hadacino (08-02-2013 10:45:55)

Offline

 

#2 08-02-2013 14:46:09

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Řezání plazmou

Záleží kolik mm chceš řezat- zda plechy, stačí ti Berlan. Pokud to má  být plech silnější (až k 1 cm), ta to chce nějakou lepší mašinu. Pamatuj, že čím výkonější mašina, tím rychleji může hořák jet- např pokud budeš mít hobby mašinu od berlana a 1-5mm plech, tak ti pojede pomaleji, než když budeš mít např. Hypertherm (od 50ti tis. výše). Záleží na tom, zda budeš mašinu stavět pro každodenní využití po celou směnuu, nebo jen částečný využití během směny. Je zde mnoho proměných. Vše záleží na zatěžovateli plasmy.


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#3 08-02-2013 15:02:15

hadacino
Člen
Registrovaný: 08-02-2013
Příspěvky: 10

Re: Řezání plazmou

Díky za rady !
No mělo by to zvládnout počítám tak do 30mm hloubka řezu.
Našel jsem nějaké výrobce a obeslal jsem je dotazama, tak snad odpoví - našel jsem KJELLBERG, Formica, HYPERTHERM...
Využití nebude celou směnu, ale většinou jen část...
Samozřejmě, že jde o kvalitu řezu, aby byla co největší. Co se týká financí, tak na plazmu bych měl zhruba kolem 70 000,-
Nevím, co v téhle relaci pudje sehnat.
Chtěl jsem se ještě zeptat jak nejlépe řešit stůl pod plazmou, voda je potřeba ? U profesionálních zařízeních to vodou už řešené většinou nemají co jsem tak koukal...
Co se týká těch profesionálnějších CNC zdrojů - mají v sobě už řešené automatické nastavení výšky řezu, nebo bych to musel dále řešit, nevíte ?

Mnohokrát děkuji za rady !

Offline

 

#4 08-02-2013 17:11:08

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Řezání plazmou

napriklad http://www.zvaracky-brusivo.sk/kategori … arp-40-mc/ ale skusil by som cnc forum ci tam niekto take neriesil, dalsou otazkou je ako dlho sa bude dat rezat. Podla zatazovatela. CHcelo by to konkretne vidiet taku plazmu v prevadzke, lebo ja by som uvadzanym udajom velmi neveril.

Navyse taka plazma potrebuje 400V a prud 28A...tak ze aby si mal aj dobry istic na privode.

Editoval Atlan (08-02-2013 17:12:40)

Offline

 

#5 08-02-2013 17:17:44

hadacino
Člen
Registrovaný: 08-02-2013
Příspěvky: 10

Re: Řezání plazmou

Tohle vypadá zajímavě, ale moc údajů o tom nepíší... Jestli se tam dá připojit CNC hořák, co se týká řešení automatické výšky atd.
Určitě se tam zeptám, díky za typ smile

Plazma by byla v bejvalém autoservise... takže tam by to mělo být pořešené...
Jinak co se týká té vodní lázně pod stolem? A nastavení automatické výšky THC o tom by mi někdo něco mohl povědět ? smile)

Vážím si, že mi odpovídáte smile

Editoval hadacino (08-02-2013 17:44:52)

Offline

 

#6 08-02-2013 18:24:17

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Řezání plazmou

Výšku bych nastavil u hořáku na pevno- pokud dojede jeden díl, tak nastavit, bay se vypnul proud a pak najede na další, proud se sepne a jede se dál......


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#7 08-02-2013 18:25:22

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Řezání plazmou

a v případě takovéhleho obnosu bych volil asi Hypertherm- ať Bourač poví své zkušenosti- tuhle plazmu má na bourání.....


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#8 08-02-2013 21:40:34

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Řezání plazmou

Řezat 30 mm je už na hranici kvalitního řezu plazmou. Profi řešení pro takovou tloušťku se pohybuje v cenách o řád výše, než hadacino uvažuje. Kvalitní řez u takových tlouštěk vyžaduje už naklápění hořáku vůči rovině řezu. To bude v amatérských podmínkách obtížně řešitelné. Doporučuji nastudovat trochu teorie o řezání plazmou, o jakosti řezu, o podmínkách řezatelnosti jednotlivých materiálů, o vadách řezů a jejich odstraňování atd.
Mezi nejkvalitnější hořáky pro plazmu skutečně patří hořáky Hypertherm. Jejich cena je ale skutečně docela dramatická, a to nejen u tříplynových hořáků s funkcí wirbelgas.

Offline

 

#9 11-02-2013 21:17:44

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: Řezání plazmou

jirkati napsal(a):

Řezat 30 mm je už na hranici kvalitního řezu plazmou. Profi řešení pro takovou tloušťku se pohybuje v cenách o řád výše, než hadacino uvažuje. Kvalitní řez u takových tlouštěk vyžaduje už naklápění hořáku vůči rovině řezu. To bude v amatérských podmínkách obtížně řešitelné. Doporučuji nastudovat trochu teorie o řezání plazmou, o jakosti řezu, o podmínkách řezatelnosti jednotlivých materiálů, o vadách řezů a jejich odstraňování atd.
Mezi nejkvalitnější hořáky pro plazmu skutečně patří hořáky Hypertherm. Jejich cena je ale skutečně docela dramatická, a to nejen u tříplynových hořáků s funkcí wirbelgas.

Nejen cena je u těchto hořáků dramatická. Velice drahý je i spotřební materiál na tyto hořáky. Při koupě plazmy si zjistěte i cenu tohoto spotřebáku. Aby vám to nějak slušně řezalo, budete potřebovat min. 140 A plazmu. ( cca 100 A na palec ).

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče