SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#26 25-04-2010 22:29:27

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

jaryn123 napsal(a):

zadarno nikde ale pokud nepotrebujete svareci prukaz udelejte si zaskoleni na metody 135(mig/mag) 111(elektroda) a 141(tig) a jste krytej a myslim ze to po dohode se sv. skolou zvladnete za par dni a neni to drahe.

třeba v byvyle firme kdejsem delal zjine prace jsem prřešel na svařeče co2  a zaklad  na co2 jsem mel hotovy za 10 dní i scestou celkove jsem svařoval 8 pracovnich dnu i ze skouškou pak jsem se ješte nejaky čas učil v praci nejake figle jak  a co svařovat jakym proudem atd dnes kdybych memel praci kde jsem pred nedavnem nastoupil tak bych šel delat kurs přes prack na tiga a zaroven elektrodu aspon zaklad ve svařecí škole jsem byl domluven nakonec mne manželka přemluvila abych vzal radši praci stejne to mam do podzimu pak stejne naten kurs pujdu už se premluvit nedam..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#27 05-05-2010 18:57:22

Perry777
Člen
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 8

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

Tak co jsem se díval na nabídky práce. Skoro všude chtějí úřední zkoušky, většinou na CO2, někde na TIG. Akorát někde na stavbách stačí oblouk. A třeba v Anglii, kam bych chtěl ject zase jede hodně TIG, tak nevím no. Nejlepší je mít všechno, že. Jinak, zatím čekám na termíny kurzu. A je to hrazený komplet pracákem, teda z nějakýho vzdělávacího programu. Tak nevím jestli jsem si neměl zamluvit i uřední zkoušky. Každopádně už je pozdě neboť jdu na podpis smlouvy. Škoda jsou za ty ENka slušný pálky.

Offline

 

#28 05-05-2010 21:29:15

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

Perry777 napsal(a):

Tak co jsem se díval na nabídky práce. Skoro všude chtějí úřední zkoušky, většinou na CO2, někde na TIG. Akorát někde na stavbách stačí oblouk. A třeba v Anglii, kam bych chtěl ject zase jede hodně TIG, tak nevím no. Nejlepší je mít všechno, že. Jinak, zatím čekám na termíny kurzu. A je to hrazený komplet pracákem, teda z nějakýho vzdělávacího programu. Tak nevím jestli jsem si neměl zamluvit i uřední zkoušky. Každopádně už je pozdě neboť jdu na podpis smlouvy. Škoda jsou za ty ENka slušný pálky.

Nyní už je asi pozdě bycha honit, ale je tu ještě možnost, že by jsi si v rámci toho základního kurzu udělal ještě EN zkoušku. Stálo by tě to cca 2000 Kč z vlastní kapsy, což je přibližná cena za osvědčení svářeče vydané zkušební organizací. Nemusel by jsi dokonce ani svařovat žádný další kus. Komisař by vyhodnotil tvůj koutový svar ze základního kurzu jako zkoušku EN ( doporučil bych metodu 135 - MAG ).
Kurz by měl následující označení: EN 287-1 P FW 135 1.1 S t10 PF ml

Offline

 

#29 05-05-2010 21:52:36

jaryn123
Člen
Registrovaný: 04-04-2009
Příspěvky: 227

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

Ja si myslim ze lepsi bude tupej na stoupacku nes koutak

Offline

 

#30 07-05-2010 18:57:42

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

jaryn123 napsal(a):

Ja si myslim ze lepsi bude tupej na stoupacku nes koutak

To víte, že by byl lepší, ale ten bohužel nejde vyhodnotit ze vzorku základního kurzu.

Offline

 

#31 07-05-2010 19:31:58

MAG Welder
Člen
Registrovaný: 29-11-2008
Příspěvky: 126

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

No dalo by se polemizovat o využitelnosti této zkoušky(pouze koutové svary PF,PB a PA)Pokud je někdo ochoten dát 2000 Kč za pocit, že je úřední svařeč, tak ano:-)

Offline

 

#32 07-05-2010 19:32:10

jaryn123
Člen
Registrovaný: 04-04-2009
Příspěvky: 227

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

ale jde jen misto 150mm ma vzorek 300mm to se necha ve svareci skole domluvit.

Offline

 

#33 28-05-2010 17:15:08

Jemi
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 05-11-2009
Příspěvky: 23

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

Jako nejlepší je si udělat zákldní kurz a klidně i státní pokud bude mít člověk místo, ale stejně když si udělá tu státní hnedka po kurzu základním tak stejně neumí svřovat to mi nikdo nevymluvi, protože se člověk naučí svařovat praxí.to co učí na kurzu je jedna věc to co se děje v praxi je druhá věc z těch svárů co sem měl při státní a zkouškách svaru a při základních kurzech nic neviužívám.Tím myslím že se v praxi moc nevyskytujou


En 287-1 135 P Bw 1.1 S t30, Pf ss nb
ZK 111 W  01

Offline

 

#34 29-05-2010 11:12:32

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

Tak to tedy čumím. Proboha , Jemi, jaké sváry jste v těch kurzech vlastně svařoval, když jejich znalost nyní nevyužíváte? Pokud vím, tak jiné sváry než tupé, koutové a trubkové neexistují (možná ještě specielní verze na svařování tyčí) a to jsou přesně ty, které jste při zkouškách svařoval. A jestli svařujete něco jiného, tak to se pochlubte, můžeme to prodiskutovat přímo tady a vnést do svařování ve školách něco pořádně praktického.

Offline

 

#35 29-05-2010 13:02:14

jaryn123
Člen
Registrovaný: 04-04-2009
Příspěvky: 227

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

Ja myslim ze hlavne postupi svareni se lisi ve skole a praxi proste na to hrat si se svarem neni cas 10 koutaky  PA PB se vari na jednu vrstvu. Tupe svary to same.

Offline

 

#36 30-05-2010 08:40:12

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

Předpokládám, že tím číslem 10 máte na mysli sílu materiálu a ne velikost koutového svaru " a 10 ". Ten vícevrstvý koutový svar svařujete ve svářečské škole z jednoho velice prostého důvodu. Norma 287-1 totiž říká, že pokud svářeč při zkoušce udělá vícevrstvý svár, opravňuje ho to ke svařování i jednovrstvých svarů. Pokud udělá ovšem na zkoušce pouze jednovrstvý svar, ke svařování vícevrstvých svarů ho to neopravňuje.

Offline

 

#37 30-05-2010 11:37:56

jaryn123
Člen
Registrovaný: 04-04-2009
Příspěvky: 227

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

Panove ruku na srdce kdo z vas svari podle postupu ktere se uci ve skole? V praxi plati naper tam proud a drat at je to co nejdriv.

Offline

 

#38 30-05-2010 14:12:57

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

jaryn123 napsal(a):

Panove ruku na srdce kdo z vas svari podle postupu ktere se uci ve skole? V praxi plati naper tam proud a drat at je to co nejdriv.

pravdou je pokud se nahodou nedelaji nosne konstrkce hal kde se svařuji obrovske nosne sloupy i odelce 16 M tam se delaji vice vrstve svary kde sila materialu materialu přesahuje klidne i  5 až 10 cm taky tam maji jedny z nejsilnejších cooček od firem fronius, esab a naskoušku i migatronic 600A ty esaby maji 600 A a fronius 600A všechny hořaky jsou vodou chlazene na nektere dilce se i používa predehrev. Předepsane postupy podle vps se musi dodrzovat taky ti chlapi co tam natom delaji maji euronormu a nekteri jezdi na montaže do sveta tak ti maji i normu TUV na kurs  aby tuto normu ziskali byly na kurzu v nemecku a forma vybrala podle svařeciho technika jen ty svařeče kteří svařily na skušebni kusy bezchybně podle predpisu a jeste doplnujici test ktery dostali svarit určeny vyrobekpodle VPS a ten byl podroben skoušce pod obrovskym tlakem v hydraulickem lisu o sile  až 100 tun zada se zlomi nebo ne.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#39 30-05-2010 15:53:01

Jemi
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 05-11-2009
Příspěvky: 23

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

jirkati napsal(a):

Tak to tedy čumím. Proboha , Jemi, jaké sváry jste v těch kurzech vlastně svařoval, když jejich znalost nyní nevyužíváte? Pokud vím, tak jiné sváry než tupé, koutové a trubkové neexistují (možná ještě specielní verze na svařování tyčí) a to jsou přesně ty, které jste při zkouškách svařoval. A jestli svařujete něco jiného, tak to se pochlubte, můžeme to prodiskutovat přímo tady a vnést do svařování ve školách něco pořádně praktického.

to si to trochu nepochopil mělo to byt myšleny že přesně ty polohy jak je mas ve skole tolik místa ke svařování, atd, tam nemáš.
pochybuj že tě ve skole nekdo nauci svrovat v leze atd.
se koukni tohle svaruju se tim trocha prohrabej http://www.cerpadla.cz
myslel sem ze ve skole a v praxi je to neco jineho


En 287-1 135 P Bw 1.1 S t30, Pf ss nb
ZK 111 W  01

Offline

 

#40 30-05-2010 15:55:51

Jemi
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 05-11-2009
Příspěvky: 23

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

jaryn123 napsal(a):

Panove ruku na srdce kdo z vas svari podle postupu ktere se uci ve skole? V praxi plati naper tam proud a drat at je to co nejdriv.

to by asi neslo svarovat tím to způsbem jelikoš děláme pro jadernou energetiku ,atd
take předehřev úřední zkouška ,zkoušky svaru atd.


En 287-1 135 P Bw 1.1 S t30, Pf ss nb
ZK 111 W  01

Offline

 

#41 30-05-2010 19:12:46

jaryn123
Člen
Registrovaný: 04-04-2009
Příspěvky: 227

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

Ma omluva panove v jaderne energetice a tam kde se svary rentgenuji je to o necem jinem ale jindn se osuli kde to jde jen se podivejte na nektere nastavby na nakladnich autech vlecich a nebo kontejnerech ci kontejnerovych mechanismech ktere dene potkavate na silnicich.

Offline

 

#42 25-06-2010 11:36:12

Perry777
Člen
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 8

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

Čus chlapi. Mám za sebou 3-týdenní kurs, úspěšný na CO2. Chci si ještě udělat obalenou a TIG, ale na pracáku se šprajcujou (šmejdi úřednický). TIGa mi asi určitě nedají, kvůli ceně argonu. Zvláštní jak se tento stát staví k pomoci svým obyvatelům. Jedni (nejmenovaná menšina) si jezdí pro dávky v mercedesech a peníze bez keců dostanou. A člověk který zoufale potřebuje kvalifikaci, protože je v situaci za kterou ještě ke všemu nemůže, je jen vytírka na sranda.

Offline

 

#43 25-06-2010 20:16:27

Radek09
Člen
Registrovaný: 29-03-2010
Příspěvky: 85

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

Perry777 napsal(a):

Čus chlapi. Mám za sebou 3-týdenní kurs, úspěšný na CO2. Chci si ještě udělat obalenou a TIG, ale na pracáku se šprajcujou (šmejdi úřednický). TIGa mi asi určitě nedají, kvůli ceně argonu. Zvláštní jak se tento stát staví k pomoci svým obyvatelům. Jedni (nejmenovaná menšina) si jezdí pro dávky v mercedesech a peníze bez keců dostanou. A člověk který zoufale potřebuje kvalifikaci, protože je v situaci za kterou ještě ke všemu nemůže, je jen vytírka na sranda.

Já jsem si myslel, že to bude mít zádrhel. Pracák a tři kurzy, moc podezřelý.


Nic není nemožné!

Offline

 

#44 25-06-2010 20:38:28

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Svářečský kurz. Prosím poraďte.

Radek09 napsal(a):

Perry777 napsal(a):

Čus chlapi. Mám za sebou 3-týdenní kurs, úspěšný na CO2. Chci si ještě udělat obalenou a TIG, ale na pracáku se šprajcujou (šmejdi úřednický). TIGa mi asi určitě nedají, kvůli ceně argonu. Zvláštní jak se tento stát staví k pomoci svým obyvatelům. Jedni (nejmenovaná menšina) si jezdí pro dávky v mercedesech a peníze bez keců dostanou. A člověk který zoufale potřebuje kvalifikaci, protože je v situaci za kterou ještě ke všemu nemůže, je jen vytírka na sranda.

Já jsem si myslel, že to bude mít zádrhel. Pracák a tři kurzy, moc podezřelý.

ja mam co2 kurs platny  dělal jsem ho ale jen 10 dní protože jsem v praci už svařoval asi 1rok bez papiru tak mě nechli udělat v ostrave ten rychlo kurs na co2 až se zas dostanu na pracak tak budu mit možnost udelat  TIG a balenou rovnou a pracak zaplatí jen jeden standartni kurs stačí se jen domluvit ve svařecí škole a sehnat fiktivniho zamestnavatele ktery potvrdí do papiru že vas zamestná, ale jen na 1 den nebo tyden aby nebyl problem s pracakem  a praci domlouvenou bokem u jineho zamesnavatele tak to mam vykoumane a domluvene do předu...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče