SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 Dnes 11:57:43

rvrdr
Člen
Registrovaný: 29-07-2019
Příspěvky: 2

Měkké pájení hliníkových plechovek

Ahoj,
chtěl bych se zeptat čím zapájet hliníkové  plechovky. zkoušel sem CHEM-WELD 902 pájení kopytem na 525 stupňů (méne to kvůli odvodu tepla nešlo) v pájením místě jsem brusným papírem odstranil lak a lihem odmastil. Nicméně jakmile se se pájka smočí na plech. tak se prakticky ihned vedle propálí/prooxiduje dirka. úspěšnost cca 10%

Poradili byste mi prosím vhodnou měkkou nízkoteplotní pájku a vhodné tavidlo?
Děkuji

Online

 

#2 Dnes 17:27:35

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1764

Re: Měkké pájení hliníkových plechovek

Řekl bych zapájet cínem. Otázkou je, k čemu mají plechovky sloužit, kolik toho bude a jak to může být pracný. Jde o plechovky od nápojů, jako třeba od limonády či piva? A bude výsledkem zase plechovka, nebo jen je plechovka zdrojem materiálu (s chutí používám plech z nápojových plechovek jako zdroj materiálu). Třeba by to šlo i lepit.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2026


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče