SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 14-06-2023 15:37:27

antipepek
Člen
Registrovaný: 21-01-2014
Příspěvky: 26

Jak vybrat svářečku pro odporové svařování nerezi a hliníku ???

Dobrý den,
nedávno jsem zde založil téma bodování hliníkových plechů hobby bodovačkou. Výsledky svařování nebyly valné, tak je třeba zainvestovat do nového zařízení a protože jsem zjistil, že odporové svařování je docela složitá věda, tak bych chtěl požádat zkušenější o radu na co si dát pozor při výběru nového zařízení. Budeme svařovat nerezové oceli a pořizujeme ji zejména kvůli svařování hliníku max. 2+2mm. Plánovaný rozpočet cca. 150-200tis.

níže jsem si vypsal nějakou specifikaci s kterou oslovím potenciální dodavatele.
Prosím pokud by někdo měl doporučení, na co si dát pozor, jaké funkce nebo jaké parametry by měla svářečka mít, tak budu rád za Vaše připomínky. Případné doporučení dalšího výrobce (Telwin , Tecna)

•    Stacionární sloupová konstrukce zařízení s vodním chlazením elektrod, ramen a s preferovanou invertorovou technologií řízení, případně s tyristorovým nebo transformátorovým řízením procesu.
•    Zařízení musí splňovat veškeré bezpečnostní, konstrukční a kvalitativní normy platné v ČR.
•    Zařízení musí být robustní,  stabilní a ergonomické konstrukce umožňující průmyslové nasazení v jednosměnném provozu.
•    Počet provedených bodových svarů za jednu osmihodinovou směnu (max. nižší stovky bodových svarů)
•    Preferujeme umístění řídícího panelu z čelní strany směrem k operátorovi pro snadné ovládání a kontrolu svařovacích parametrů.
•    Nožní ovládání (ruční ovládání)
•    Nastavitelný zdvih elektrod
•    Regulace přítlačné síly elektrod (daN)
•    Možnost uložení několika programů (10) 
•    Zařízení musí být vhodné pro svařování následujících základních materiálů: uhlíková ocel, austenitická nerezová ocel a hliníkové slitiny do tloušťky materiálu t ≤ 3mm. (oceli max. 3+3mm, hliníkové slitiny max. 2+2mm )
•    Nastavitelná ramena pro větší rozsah pracovních možností L 150 – 300mm
•    Funkce pulzního svařování a nastavení počtu cyklů
•    Funkce časovače cyklu
•    Nastavení počtu průchodů a velikosti proudu.       
•    Možnost nastavení trvalého nebo pulzního průchodu proudu.



Požadavky na dodavatele:

•    Dodavatel musí doložit nároky na prostorovou zastavěnost
•    Dodavatel musí specifikovat nároky na připojení daného zařízení do elektrické sítě (1f/3f, velikost jističe, atd….). Dodavatel musí specifikovat nároky na zajištění vodního chlazení a další nároky na připojení a zprovoznění daného zařízení.
•    Návrh  rozsahu dodávky náhradních dílů a příslušenství pro zamýšlené aplikace svařování (např. jednostranné svařování, oboustranné svařování, jedna pohledová strana s minimálním otlakem atd, informativní výkresy budou předány dodavateli k posouzení…)

Editoval antipepek (14-06-2023 15:41:23)

Offline

 

#2 14-06-2023 15:57:55

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: Jak vybrat svářečku pro odporové svařování nerezi a hliníku ???

Bodování hliníku je samostatná kategorie a tato zařízení se dělají na zakázku. Obávám se, že rozpočet nebude stačit. Bodování železa a nerezu problém není, tam vyhoví standartní stojanové bodovky cca 35 až 30 kw. Vyrábí je Italská TECNA, nebo PEI-POINT. Cena cca 150tisíc.

Offline

 

#3 14-06-2023 20:47:38

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: Jak vybrat svářečku pro odporové svařování nerezi a hliníku ???

To antipepek:
kontaktuj některého zavedeného dodavatele bodovek (třeba kvalitní TECNA) se svými požadavky a uvidíš, co ti nabídne. Já mám výborné zkušenosti s profi nákupy u firmy https://www.schinkmann.cz/  , kde jsou odborníci na danou technologii a dokážou i solidně poradit. Jen mám obavu, že tvé požadavky jsou nepřesně definované, zvlášť vůči svařování Al slitin (jen některé jsou svařitelné). A také máš podivnou představu o ceně.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče