SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 04-12-2019 15:35:33

VolodaCZ
Člen
Registrovaný: 27-11-2019
Příspěvky: 18

Omicron 131 Gama

Lidičky, zase jeden hloupý dotaz začátečníka sad Mám Omicron 131 Gama, kde je jen přepínání na TIG (plus samozřejmě nastavení ampér), jinak žádné jiné vymoženosti. Teď ta otázka, jak se chytá tímhle oblouk? Vždy se mi přilepí elektroda a vybroušená špička je.... ve věčných lovištích. Když oblouk chytnu jako by naškrábnutím, jak s obalovaných elektrod, tak oblouk tak jednou ze tří pokusu chytím. sad

Offline

 

#2 04-12-2019 16:13:35

VolodaCZ
Člen
Registrovaný: 27-11-2019
Příspěvky: 18

Re: Omicron 131 Gama

styles napsal(a):

Pane Volodo-je to tím, že stroj který popisujete je primárně určený pro sváření MMA. Ten přepínač MMA/TIG tam začali kdysi dávno montovat v době kdy se výrobci předháněli kdo má více funkcí, no a některým kteří zamrzli ve vývoji strojů to zůstalo. Tento stroj nemá žádné ani základní obvody pro TIG, ani doběh proudu a zmíněným přepínačem se v poloze TIG pouze vypíná funkce hotstartu, neboť s ním by to bylo ještě mnohem horší. Říkali, že je to pro nouzové zavaření TIGem, ale jak píšete s tímto se ani nouzově svářet TIGem nedá, neboť to hned při zapálení zmrší elektrodu. O poznání lepší je pak novější funkce u MMA strojů tzv. LigtTIG zapálení, které funguje tak, že při přiložení wolframové elektrody k materiálu se nic neděje a teprve když ji začnete oddalovat tak vlastně jakoby vytáhnete oblouk a nestane se tak že byste elektrodu hned zmršil. Na tig si raději pořiďte tig stroj.

díky, já si to tak nějak myslel, mám už tu svářečku několik let a MMA to vaří na mojí potřebu skvěle ;-) tak teď si nadělím od ježiška něco pořádného na TIG big_smile

Offline

 

#3 04-12-2019 16:18:18

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Omicron 131 Gama

A já vyvrátím, to, že se s tím nedá tigem svářet ani nouzově. Jednu dobu jsem měl KIT 165 a ovládání bylo stejné jako u toho OMI 131 (kolečko s A a přepínání TIG/MMA). Ze začátku to bylo o nervy chytnout oblouk u TIGu, ale postupem praxe (cca po měsíci) jsem chytal oblouk podobně jak je u svářeček z vyššího levelu - LA. Stačilo se zlehka dotknout a hned oddálit (tohle v řádu milisekund). Kolikrát jsem měl dojem, že jsem se ani nedotkl a oblouk hořel. Elektroda zůstala neporušená. Takto jsem svařoval asi rok, než jsem koupil svářečku s HF zapalováním... Takže chce to jen zkoušet, zkoušet a zkoušet... Vyzkoušej si první to zapalování na kousku mědeného plechu - tam ta elektroda trpí míň, pokud to zvládneš, tak zkus pak z toho plechu přejet na svařovaný díl. Pak zkoušej rovnou na tom dílu a uvidíš, že to půjde... wink


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#4 04-12-2019 16:28:11

VolodaCZ
Člen
Registrovaný: 27-11-2019
Příspěvky: 18

Re: Omicron 131 Gama

Musím poradit Ježíškovi co nadělit, co říkáte na Omicron GAMASTAR 176L?
edit: CO2 svářet nebudu, tak co spíš říkáte na Omicron GAMA 1500L PFC?

Editoval VolodaCZ (04-12-2019 16:43:16)

Offline

 

#5 04-12-2019 16:57:30

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Omicron 131 Gama

Zbytečně se hecujete. Ta svářečka není primárně určená ke svařování TIGem, v čemž má styles pravdu.  Ale když je nouze nejvyšší, tak se dá použít i jako TIG . To, že tak Rellik svařoval rok, to je jen detail. Když se mu s tím chtělo jebat ....
Hrabě Monte Christo se taky kutal z cely 14 let nabroušenou lžící, a kdyby si vzal kango, který je na to vhodný, byl by za tři dny venku big_smile .

Offline

 

#6 04-12-2019 17:15:24

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Omicron 131 Gama

VolodaCZ napsal(a):

Musím poradit Ježíškovi co nadělit, co říkáte na Omicron GAMASTAR 176L?
edit: CO2 svářet nebudu, tak co spíš říkáte na Omicron GAMA 1500L PFC?

varok tu ma niekde vlakno ohladom tej Gama HF 1xxx rady a nedavno kupil aj GAMASTAR 17x
Pred 3 rokmi som to vysvetloval niekomu ze je to zabita cesta (GAMA 1xx)

Ku tej GAME by si aj tak musel dorabat externy TIGbox aj tak by to nebolo ono...

Editoval ihlan (04-12-2019 17:22:16)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče