SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
![]() |
Nejste přihlášen(a)
2,5 měsíce? Jsi velmi trpělivý :-D já bych to řešil s ČOI už tak za 4 týdny. Tedy jednou jsem taky čekal na zboží asi 3 měsíce, ale to mi bylo předem známo, protože to nebyla úplně běžná věc (pistole) a navíc to byla novinka, v podstatě šlo o předobjednávku.
Offline
Vypadá to, že vše je na nejlepší cestě. Příští týden by snad měli dorazit peníze zpět, tak poté popíšu můj příběh.
Offline
Zdravím, měl bych pár otázek ohledem výběru svářečky pro takříkajíc začátečníka s co2, tu na fóru že toho hodně ale jsem z toho debil. chci si koupit nějaký stroj, o elektrice moc nevím, chci něco lepšího ne zas neco extra levního, ale má otázka zní co je lepší IGBT nebo to co má trafo měděné, na co se orientovat, chtěl jsem asi Telwin 4195 ale také se mi nelíbí že to nemá snímatelný hořák a podobně, nevím kolik ampérů je třeba pro svařování 1mm plechu a Taky pokud bych chtěl svařovat silnější U profili kolik je třeba A. Hlavně to co se dá i normálně servisovat
Děkuji
Offline
Hmm, pokud Vám bytná uvolní cca 10 koliků tak máte na výběr dnes hafo strojků.Vyberte si multifunkci z přehledu co tu sestavil pan Ihlan, je tam i dost kousků který se povedly a vyráběj se déle a ve velkých seriích, do odbočky už nechoďte,....zdravím
Offline
Telwin určitě nemá měděné trafo, to by jstemusel sáhnout po nějakém Omicronu nebo Kuhtreiberu. Na 1mm plecha stačí pár A, řekněme 50A? Ale na Učko záleží jaké? Jestli to bude mít stěnu třeba 10mm, tak to klasickým malým COčkem tak i tak nezavaříte, potřeboval by jste nejméně 180A, plus mínus. To už by bylo lepší spíše elektrodu.
Offline
Podle Gamastaru to je zhruba 1mm=19V/100A, 2mm= 21V/130A, 3mm= 24V/160A, 4mm= 26V/180A, 5mm= 27V/200A. Je to jenom výchozí tabulka, na 10mm není třeba 450 ani 500A
Offline
ano to sem už zjistil, že tam není med , max do 4mm,
konkrétní se jedná o zavařování jeklu, 50x50x3 , svářečku na elektrody mám ještě na rutilové, ale už chci i něco normálně na tenší plechy a to s ní neudělám, něco si i na autě svařit , svařit nové kotce na psi a tak dále.
stále uvažuji zda invertor nebo odbočku trafo.
Offline
jees: Nejsem profi svářeč, ale ty hodnoty jsou trošku mimo, ne? Na 1mm plech potřebujete 100A?
Editoval varok (19-04-2018 11:37:38)
Offline
Zober invertor , na jednej fáze je výkonejší ako trafo a aj zváracie vlastnosti sú neporovnateľne lepšie. Ak trafo tak jedine 3f.
Offline
varok napsal(a):
jees: Nejsem profi svářeč, ale ty hodnoty jsou trošku mimo, ne? Na 1mm plech potřebujete 100A?
Jsou to zhruba hodnoty pro Gamastar u drátu 0,8, je to vlastně výtah z nastavení stroje, to proto, abych se vyhnul nekonečné debatě zda ano, nebo ne. Tazatel se ptal, kolik tak asi má počítat výkonu pro uvažovanou svářečku, tak není nutné spekulovat, jestli jeklík budu vařit radši o 8A níž nebo výš, pak si to, co si koupí, sám nastaví jak bude chtít.
Já bych vzal invertor, pokud bych neměl velkou dílnu
Editoval jees (19-04-2018 13:18:18)
Offline
Neviem si vybrať medzi PROTECO MIG/MMA MG-180 (tu neviem aky je povod ale asi cina a servis) alebo HOMER MG-180 MIG/MAG , ci je niečo ine v tejto triede, niekto ?
Editoval Amater89 (23-04-2018 20:18:48)
Offline
ani jedno, minimálně Magnum, nebo třeba https://fachowiec.com/sklep/pl/products … ageSize=15
Offline
mimo jiné: http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 63#p114963
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 96#p102096
Editoval davor (23-04-2018 21:53:59)
Offline
Ahoj. Uvazuju o tom sharkovi. Jak jste s tim spokojeni s odstupem casu? Predem diky za odpoved.
Offline
Pořád stejný, funguje to.
Offline
Sharks pro me OK.
Svarecku jsem kupoval v zari 2017 kvuli svarovani hliniku (na zaklade recenzi a informaci nalezenich zde na svarforu - za to vsem zucastnenim dekuji!). Pred tim jsem zadnu svarecku v ruce nemel. Svarecsky kurz jsem udelal v zime (135 dle 9606-1). Na kurzu jsem svaroval Fronius 2500 a Fronius 3500 (nevim presne oznaceni, pamatuji si pouze vyrobce a cislo).
Hlinik jsem zkousel metodou pokus/omly jeste pred svarecskym kurzem a povedlo se.
K svarecce:
Hlinik pouze ve sprse (spray transfer) ale v tom zpusobu obcas vyhodil jistic a zapekl se drat v pruvlaku. Vymena jistice z 16A na 20A problem vyresil. Hlinik dratem AlSi5 a AlMg 1mm. Kladky jsem menil za kladky s U profilem, ale uprime i kdyz jsem je zapomnel vymenit a nechal s V profilem, slo to. Bowden jsem menil az po delsi dobe za teflonovy. Ale myslim si ze nebylo potreba. Takze hlinik jde i s dvoukladkou s V profilem a bez teflonoveho bowdenu. Nevim jestly by to slo pro kazdodenne pouziti, ale ja spotreboval pul civky AlMg dratu a dve 8 l lahve Argonu bez zadrhnuti dratu v bowdenu. Pruvlak presto ze jsem cetl ze se doporucuje vetsi, pouzivam pouze odpovidajici - 1mm na 1mm drat.
Ocel svaruje uplne v pohode. Nejsilnejsi material co jsem svaroval bylo 20x20 ctyrhran k pasovine 70x8 a v pohode. Vice nez 180 A jsem do dnes nepotreboval. Nastavuji pouze proud a obcas napeti (vyssi napeti pomuze je potreba pro sprchu u hliniku). Potenciometr "thrust control" mel ucvaknuti drat jeste z vyroby, ale i po oprave tohoto dratu jsem zadnu zmenu pri toceni tim koleckem nepoznal. Kolecko thrust control si troufnu nazvat dekoraci.
Elektrodou jsem moc nesvaroval, ale kdyz ano, bylo bez problemu (bazicka elektroda 2.5 mm od ESAB).
Za pravopis se omlouvam, cestina neni muj prvni jazyk.
Linuxman napsal(a):
Ahoj. Uvazuju o tom sharkovi. Jak jste s tim spokojeni s odstupem casu? Predem diky za odpoved.
Offline