SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#1 21-11-2018 09:56:13

klimbik
Člen
Web

HORNBACH a jejich cenova zaruka

caute, natocil jsem video o cenach v hornbachu, co si o tom myslite?

https://www.youtube.com/watch?v=jZrG-XQWlAs

Editoval klimbik (21-11-2018 09:56:23)

Jasic Tig 200P AC/DC E101, Kühtreiber KIT 2400
3M Speedglas 9100XX
Můj youtube kanál "klimbíkova bastlírna" https://www.youtube.com/channel/UCCkm_l … uiBak6_JwA

#2 21-11-2018 10:49:36

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Web

Re: HORNBACH a jejich cenova zaruka

nehnevaj sa, ale moc okolo toho kecas....
pokial nieco surne potrebujes, ides a kupis. cenu moc neriesis.. pokial mas v penazenke poslednych 100 korun...

Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma, Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200 3w1 IGBT PFC PLASMA, Dnipro M SAB 210,
speedglas 9100XX, Bomar STG 120, Kompresor Parkside PKO 400 B2, Profi3Dmaker, pieskovaci box Lincos 110L, klima Whirlpool PACW12CO :-)
https://goo.gl/d8VszQ - vypocet rozostupov tyciek v rame

#3 21-11-2018 11:00:54

klimbik
Člen
Web

jasne, me se jen nelibi ta jejich prezentace. ta lez. proc si mysli, ze muzou rikat, ze maji trvale nizke ceny a pritom kazdy vi, ze to neni pravda...

3M Speedglas 9100XX
Můj youtube kanál "klimbíkova bastlírna" https://www.youtube.com/channel/UCCkm_l … uiBak6_JwA

#4 21-11-2018 11:07:48

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové

Klimbiku, vím že si naháníš sledovanost, ale takhle? A co ty wolframy co používáš. Co jsi vlastně sdělil? Že Jody doporučuje modré a to bylo keců kolem. Zamysli se nad tím. Já jsem usoudil, že mě tvá videa nezajímají protože nic mě nepřinesou. A jistě nejsem sám. A co říká admin na příspěvek č.1 ohledně reklamy?

TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

#5 21-11-2018 11:31:30

klimbik
Člen
Web

tak samozrejme, ze pro profiky jako jsi ty uz to neni, ale nekomu to muze pomoct.

3M Speedglas 9100XX

#6 21-11-2018 12:00:34

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna

Tu garanci nejnižší ceny má už řadu let spousta e-shopů, myslím, že ji má nebo měl i Baumax, Datart ... Já osobně jsem ji ale zatím nikdy nevyužil.

#7 21-11-2018 12:14:31

klimbik
Člen
Web

zdenek: aha, tak to jsem vubec nevedel, diky smile

3M Speedglas 9100XX

#8 21-11-2018 18:37:29

Welda
Člen

Klimbe plus máš za to, že jsi se naučil mluvit na kameru, je ti dobře rozumět. Udělej si osnovu toho co chceš lidem sdělit. Pokud budeš mít pocit že jsi moc stručný, skus to ještě více zkrátit. Nejsi básnik, jsi technik. A jinak hlavu vzhůru,  není na světě člověk ten aby vyhověl lidem všem.  smile
Do H si chodím prohlédnout to co jsem si vyhlédnul a hodlám koupit na netu.  smile

Nechtěným efektem vývoje techniky je zviditelnění diletantů.

#9 21-11-2018 18:43:01

klimbik
Člen
Web

welda: diky za hodnoceni smile kazdym videem se urcite nekam posouvam, ted je otazka, jestli je to vzdycky spravnym smerem smile ale snad jo. jednou to bude dokonaly kanal! smile

Editoval klimbik (21-11-2018 18:46:07)

3M Speedglas 9100XX

#10 21-11-2018 19:30:51

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

Zdenek11 napsal(a):

Já osobně jsem ji ale zatím nikdy nevyužil.

ani já ne, když jsem to poprvé slyšel (viděl) v nějakém kaufhale zajímalo mne to. Mimo jiné to obnášelo věc koupit za draho někde jinde, donést ji do kaufhale i s účtenkou a oni ti stejný produkt prodají za cenu o 10% nižší. Podobná blbost jako na některých benzínkách - tankujte u nás, sleva 2Kč / litr při nasbírání 100 bodů. big_smile
klimbikovo aktivitu nehodnotím, rozhodl jsem se že již nebudu používat sprostá slova.

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

#11 21-11-2018 22:03:51

tomaslad
Člen
Místo: Praha

párkrát jsem Hornbachovou cenovou záruku využil a celkem dobré, i když už to nyní jejich německý management omezuje a zpřísňuje. V principu je nutné najít na nejlevnější eshopu zboží, třeba v mém případě 100m kabel CYKY 3x 1,5, stránku vytisknout, donést do Hornbáče a pokud je to identické zboží (nejlíp stejný EAN), tak prodavač vypíše slevový papír a máte stejnou cenu jako na eshopu+ ještě 10 procent dolů. V mém případě cca 11,50 Kč/m místo regálových cca 16 kč/m. To samé kámoš vrtačka Makita. Ale jak říkám,  neupěl jsem teď třeba u PPR tvarovek - neseděl eshopový prodejce s hornbachovým dodavatelem a měl jsem smůlu

RTB-2, RTB-3, WTU 400-34 Mig, invertor 1.8kg Dnipro CAS 210

#12 21-11-2018 23:07:21

jarinox
Člen
Místo: Bratislava

Oceňujem snahu a chuť tvoriť populárno náučné videá.. Avšak, takéto "zjednávanie" ceny v hobby obchode, neviem čo si o tom myslieť. Vyvoláva to skôr u mňa negatívne emócie voči autorovi. Prepáčte. 

Ja beriem obdobné predajne ako predajne poslednej záchrany, ak niečo súrne potrebujem v nedeľu podvečer, tak viem, že tam to kúpim... Ceny niekedy nemajú až také zlé, často sú nižšie ako inde  (niektorý stavebný materiál, pletivá, a pod.). Napr. rýchlo tuhnúci betón lacnejší ako v stavebninách, pletivo  lacnejšie ako maloobchodná cena priamo u výrobcu.

EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

#13 22-11-2018 00:53:56

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Web

Ja som  podobnu predajnu-byvaly baumax vyuzil len raz ked maly vypredaj pred zrusenim a nie v kazdej pobocke mali take zlavy a to vtedy ponukali az  90 percentne zlavy na spojovaci material a podobne veci a vtedy sa uz oplatilo kupovat a vo vacsom mnozstve  smile No ale to sa stane asi len raz za zivot napriklad kilova skatula nerezovych srubiek za 1euro alebo bateria vodovodna za 4eura  a podobne,ze som vtedy sliedil po preedajni a hadzal veci do kosika vo velkom  ..... smile

Kutil s.r.o.

#14 22-11-2018 12:25:26

klimbik
Člen
Web

joe66: tak to by se mi taky libilo smile

3M Speedglas 9100XX

#15 22-11-2018 14:29:19

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové

K hornbachu- vím dlouho, že není úplně pravda o nejnižších cenách, jak kdysi vytrubovali v prodejnách ze všech tlampačů. Beru ho také jako poslední záchranu o víkendu ap. Ale srovnávat jejich cenu s cenou v e shopu? A nepřičíst cenu dopravy? Moji synové měli jeden čas i několik obchodů. Když začaly e shopy, tak prodejnami procházelo mnoho lidí, kteří očumovali, prohlíželi a zkoušeli si zboží a pak šli koupit do e shopu co si unich v prodejně vybrali. Takže se všemi obchody skončili. Považujete opravdu za správný tento postup? Opravdu si myslíte, že možnost osahat si zboží a vyzkoušet, navíc v teple a přitom si dělat nárok na pozornost prodavače by mělo být zadarmo?

TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

#16 22-11-2018 14:36:31

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

Klimbik niesi chudobny aby si takto setril wink Ak si nespokojny s obsluhou v PHA predajni pouzi kontakt na Buro.
Ja mozem na Oba Hornbachy napisat len to ze su tam super predavaci ale moze sa stat ze predavac nemal dobry den.
Viem o com pisem porovnaval som retazce OBI/HB/Bauhaus ludi aj ceny. Ak chces usetrit 3 dni hladaj a vycisli si cenu hladania.
Zistis ze si neusetril lebo tvoj cas ako Jcoder je XYeur/hod tak si to prerataj.

Bauhaus bude mat -20%. Je to 3 tyzden v Januari inak tento retazec nerobi ziadne akcie ine akcie pocas roka.
Hornbach ma tiez nastavene ceny ktore nelietaju podla nakupu a inflacie. Maju vysoku reziu 1000e/osoba 40ludi/smena.
Zisk ide do inej krajiny lebo oba retazce su zahranicne take OBI (byvaly Baumax) su myslim poliaci.
Ked budes na slovensku nastiv hobbi.sk a pochopis co je to byt "lacny" asi 2 roky som tam nebol su drahsi ako HB
Ale je to slovensky Hobby Market tongue

Video ako vzdy: pekny obraz aj zvuk ale ked budes malo behat so psom za nizkymi cenami pupok ta nepusti k ponku tongue
Smejem sa ze si dalsi co tento mesiac zlomil WC-dosku big_smile big_smile big_smile dufam ze si setril a kupil tu tenkostennu big_smile
lebo su hrubostenne a tie sa zlomit nedaju ani ked pristavas nuzdovo v bombardovaciom rezime wink
A nadodou tie ceny viem lebo ma ho poslali kupit aj ked som to nezlomil
4.8€/TESCO   tenkostenny plast
€11/Male zeleziastvo  hrubostenny plast (kupene)
€18/Kaufland  tenkostenny plast
Ja sa vzdy tak smejem ked vidim ako ludia idu v kauflande kazdy v ruke tu tenkostennu dosku minule pani az 3ks!

Pocuj nenahovorim ta na kupu maleho sustruhu napr ta PROMA/Opti co je nepredajna v Bauhause big_smile
take video by so si pozrel aj 10x aj like-ol pripadne pasova pila take este nemas wink
vies ako to "jemne pichlavo" myslim taky chuck2009 Yeeeehaaa dal 570k zhliadnuti inspiruj sa bradu uz mas wink
Keby si zobral PROMu mozno by si prekonal hackovanim ten cerveny zazrak... Chucka som pozeral 3x stale sa dobre bavim.

Editoval ihlan (22-11-2018 17:35:00)

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O

#17 22-11-2018 22:18:50

Charon
Člen

Famater napsal(a):

K hornbachu- vím dlouho, že není úplně pravda o nejnižších cenách, jak kdysi vytrubovali v prodejnách ze všech tlampačů. Beru ho také jako poslední záchranu o víkendu ap. Ale srovnávat jejich cenu s cenou v e shopu? A nepřičíst cenu dopravy? Moji synové měli jeden čas i několik obchodů. Když začaly e shopy, tak prodejnami procházelo mnoho lidí, kteří očumovali, prohlíželi a zkoušeli si zboží a pak šli koupit do e shopu co si unich v prodejně vybrali. Takže se všemi obchody skončili. Považujete opravdu za správný tento postup? Opravdu si myslíte, že možnost osahat si zboží a vyzkoušet, navíc v teple a přitom si dělat nárok na pozornost prodavače by mělo být zadarmo?

Hornbach, Bau... beru také jako záchranu. To pak i ceny v sobotu večer nejsou důležitý. Díky bože za to že existují. A pak také pro jejich přístup k reklamacím, většinou moc neřeší a vrátí peníze. Docela mě překvapuje co řemeslníků tam nakupuje ve všední den. Asi ušetří čas a cenu za materiál přiloží k faktuře za práci. Navíc cena za práci nevypadá vysoká, když je velká částka na materiálu.

Proč nesrovnávat cenu e-shopu s cenou kameného obchodu? Ten e-shop má také spoustu výdajů, např. zkuste se jich zeptat kolik zboží se jim vrací v 14 denní lhůtě a co s ním pak dělají, kolik zboží na dobírku si zákazník nepřevezme. Prostě bych řekl, že starý zažitý model obchodování se mění a kdo se mu nepřizpůsobí tak skončí.
Koupil jsem si v e-lidlu mafla, vyzkoušel ho a je volný kryt kotouče. Neopravuji, neběhám po reklamacích, nedokazuji vadu, nečekám na posouzení a opravu, ale odnesu ho zpátky a koupím si jiný. Pro pořádek jim řeknu proč, ale nemusím nic prokazovat. Když mi stejnou možnost nabídne kamený obchod, tak tam klidně nakoupím. Tim spíš, když je cena srovnatelná s e-shopem.

#18 23-11-2018 05:40:16

Ikovlabs
Člen

Vsechno OK - je v poradku ze si nasadi cenu jakou chteji ale nemusi ze zkazniku delat voly zárukou nejnižších cen když tomu tak není.A o to zrejme slo autorovy videa .
Je to sazka na to ze lidi jsou lini něco hledat,pripadne resit .Stacilo by aby to bylo vice vyuzivano a okamzite to zrusi.
Klamavou reklamu většina z nas nemá rada- doufam...

Berlan BPS 40,BWIG 180,BMIG 140

#19 23-11-2018 08:52:54

Charon
Člen

Ikovlabs napsal(a):

Vsechno OK - je v poradku ze si nasadi cenu jakou chteji ale nemusi ze zkazniku delat voly zárukou nejnižších cen když tomu tak není.A o to zrejme slo autorovy videa .
Je to sazka na to ze lidi jsou lini něco hledat,pripadne resit .Stacilo by aby to bylo vice vyuzivano a okamzite to zrusi.
Klamavou reklamu většina z nas nemá rada- doufam...

Souhlas, klamavá reklama "nejnižších cen" je k naštvání. Nemám rád když mi někdo lže. Bohužel veškerá reklama je klamavá. Hranice mezi lží, klamáním a pravdou je velice tenká. Když oslovím 10 správných zubních lékařů, tak mohu po pravdě tvrdit že 9 z 10 zubních lékařů  doporučuje .....

Zpět k Hornbachu, stačilo by, kdyby ceny upravili po zjištění, že se to někde prodává levněji. Na jejich obranu musím dodat, že vám cenu jednorázově po zdokladování sníží. Cenovou záruku mají/měly i další Bau..., Obi ale nevymožitelnou. Asi před 5. lety jsem se na to ptal v Bau.. na Pankráci v Praze (nad vchodem velký nápis cenová záruka) a nebylo jak doložit, že je zboží někde levnější.

#20 23-11-2018 09:45:28

klimbik
Člen
Web

ihlan: nejde o to ze bych chtel nejak extra setrit, za kvalitu si rad priplatim, ale vadi mi princip. nemuzou proste rikat, ze maji nejnizsi ceny, kdyz to neni pravda, to me zveda ze zidle. a taky jsem chtel ukazat, ze neni tak jednoduche a prijemne jit a vymoct si jejich nabizenou cenovou zaruku.

jinak behani zatim nic moc no:) nevadi. a desku jsem nezlomil, jen mame doma nejakou co ne uplne presne sedi na tvar misy a jeste nema uplne dobre uchyceni k mise, porad se to hybe, nejde to poradne utahnout, tak jsem chtel koupit ten alcaplast, ale pak jsem uvidel, ze on ma skoro to stejne uchyceni, takze by me taky stvalo. a ne, nebylo to to tenke smile) normalni duraplast se softclose.

a proma se mi nelibi, zni mi to divne. ale asi brzo koupim ten optimill bf 20 vario, vrtacko frezku. tak to se pak budete moct tesit na bastlenicko smile

3M Speedglas 9100XX

#21 23-11-2018 10:00:19

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

vytlac si big_smile tie panty do keramiky presne a tesne wink s dokazovanim nieje problem skusal som
viac ma hneva ak stojite viac ako X minut pri pokladni mate narok na 1eur odskodne toto som nedokazal uplatnit big_smile

Editoval ihlan (23-11-2018 10:01:35)

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O

#22 23-11-2018 10:57:17

Welda
Člen

ihlan napsal(a):

..... niesi chudobny aby si takto setril wink.....

obávám se že takto podprahově jsme programování všichni.
V devadesátkách letěla podobná písnička   ,,proč bych na zahradě pěstoval (dosaď si co chceš například mrkvičku), když v K / L / D / B (a jiných řetězcích) ji koupím již krásně umytou a nemusím nic řešit,,
Stále platí a do kamene tesat :  Kdo šetří, má za tři.
Soukromé ,,výběrko,, si jistě udělal každý. Řemeslníci u mne úspěšní, měli vždy svou kartu v kamenné speciálce. Když jsem potřeboval něco dokoupit, šlo to na jejich jméno. Zjistil jsem že tam mají velmi výrazné slevy. Kam se na ně hrabe H...
Vyzkoušel jsem i opačný postup. V normální prodejně jsem prohlásil něco v tom smyslu že: ,, za ty prachy to mám v každém B / H /O a to si tam rovnou přikoupím tuto a tamto a kromě toho si při tom vychutnám i kafíčko.
A ono to klaplo, jednou i s tím kafíčkem. Pochopitelně se nejednalo o nákup náhradních náplní do propisky.

Nechtěným efektem vývoje techniky je zviditelnění diletantů.

#23 23-11-2018 10:58:42

peprnik
Člen

Hoši, nevím, různé bau bau jsou obchody pro lidi, co něco potřebují ausgerechnet v sobotu večer a můžou všecko to koupit na jednom místě. Takže tam nakupuju jen když to fakt potřebuju hned teď fčíl a nezáleží mi co je to za aušus a za 2 roky to budu kupovat znovu.
Sháněli jsme nějaký eko-bio-raw lak na pedig košíky na jídlo. Nemohli jsme nic najít (popisy e-shopů nám nic neříkali).Ptali jsme se obsluhy a paní nám bezelstně řekla, že u nich se nic slušného a nezávadného koupit nedá. Ale protože je taky hobby, tak nám řekla, jak se to má jmenovat. Tak jsme poděkovali a šli objednat na netu.

#24 23-11-2018 11:12:57

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna

Charon napsal(a):

Souhlas, klamavá reklama "nejnižších cen" je k naštvání....

Reklama je někdy na hranici etiky, to je všeobecně známé, ale nemyslím si, že by šlo v tomto případě o klamavou reklamu, to tyhle kolosy mají určitě právně vychytané. Ostatně na hraně etiky je dneska skoro všechno, různé maličké nepřehledné dodatky u všelijakých smluv a podmínek, rafinovaná hra se slovíčky, různé právní definice, aby tomu málokdo rozuměl atd... To okecávání ceny s dožadování se jejího snížení se mi ale nelíbí, i když to má prodejna v podmínkách. Já si najdu na netu nejnižší ceny toho, co hledám, porovnám ev. serióznost prodejce a objednám, doprava mě většinou vyjde stejně, jak cesta do Brna. Do nějakých superhyper jedu jen v nouzi nejvyšší, třeba v tu sobotu večer a to ceny neřeším.

Editoval Zdenek11 (23-11-2018 11:15:32)

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla