SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#176 20-01-2024 14:36:27

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 286

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Tady je nejspis slusny Zebracek i s trochou prislusenstvi, kdyby nekdo chtel. Je jich uz malo.
https://www.sbazar.cz/martinvanca/detai … qr-pPoyF-I

Editoval Dawe (20-01-2024 14:40:24)


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#177 21-01-2024 21:13:34

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Dawe:Hele ony jsou,jen prodávající nevědí co by za ně nechtěli.Než jsem koupil 18 chtěl jsem ho kvůli kompatnosti,pár jsem jich okoukl,ale představy majitelů neodpovídaly skutečnému stavu,nebo cenu šponovali dalšími zájemci a jejich "nabídkami" když jim mašinu podrží.Čirou náhodou se pak identický stroj  za 2-4 týdny opět objevil v inzerci


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#178 22-01-2024 09:21:48

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4817

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Pafíku, ano. U našeho soustruhu je skutečně nejslabším místem uchycení otočné části malého suportu. Jinak k tomu soustruhu z videa, které sem dal J.Bill. Na něm nejvíce hodnotím širší lože, vymezovací klíny, možnost řezání závitů bez velkého přehazování kol. Převodovka na otáčky vřetene mě tolik nevzrušuje.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#179 22-01-2024 16:03:33

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1513

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Soustruh, co sem dal J. Bill je pořad jedno a to samé, čínský mini soustruh. V Číně jsou dvě fabriky, WEISS a SIEG co chrlí soustruhy. Různá barva, různé detaily, ale pořád to jsou ty dvě fabriky. Profiturn 2865 GC má největší odlišnost v mechanické převodovce rychlosti a částečné převodovce na řezání závitů. Ostatní odlišnosti jsou příjemné doplňky odlišující očesaný soustruh od líp vybaveného. Tomu také odpovídá mnohem vyšší cena. I když za uvedenou cenu bych už očekával bezkartáčový motor a plnou převodovku na řezání pravotočivých závitů a možnost řezat levotočivý závity. Průchod vřetene 26 mm je drasticky málo. Malá tuhost u malého suportu jak píše pafik1605 bude i zde. Váha bohužel odráží mechanickou převodovku a větší rozměr stroje, bohužel na tuhosti lože se asi nepřidalo, vzhledem k délce spíš naopak.
Mě nejvíc oslovila větší šířka lože. To že elektroniku nahrazují mechanikou až tak pozitivně nehodnotím, opravitelnost doma je sice vyšší jako i šance, že se to rozbije. Váha mě taky neoslovuje, s 250kg se už těžko manipuluje.   To je taky jeden z důvodu, proč ty čínský mini soustruhy jsou do cca 70kg. Pokud někdo chce koupit soustruh od prodejce v ČR, tak pro doma pořád mnohem lepší než nějaká ochozená vykopávka 50 a více let stará.

Editoval Charon (22-01-2024 16:04:59)

Offline

 

#180 22-01-2024 18:43:30

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Charon napsal(a):

Soustruh, co sem dal J. Bill je pořad jedno a to samé, čínský mini soustruh. V Číně jsou dvě fabriky, WEISS a SIEG co chrlí soustruhy. Různá barva, různé detaily, ale pořád to jsou ty dvě fabriky. .....

Jak jsi dospěl k tomuto tvrzení?


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#181 22-01-2024 22:00:08

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1513

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

A která část tvrzení nesedí?

Ta o značné podobnosti na čínské soustruhy a že se nikomu nevyplatí vyrábět pár kusů nebo ta o tom že dvě fabriky v Číně ovládly trh?

K té první zkuste porovnat soustruhy na Aliexpressu s jejich zaručeně českým strojem (v Polsku vychovaný kuřata a v česku zabalený jsou na tom s českým označením stejně):
https://www.cyrrtec.cz/p/stolni-soustru … rn-2240vbl
https://www.cyrrtec.cz/p/mt-250a-vzorek
A když si odmyslíte převodovky tak i tento stroj https://www.cyrrtec.cz/p/stolni-soustru … 865gc-400v odpovídá tomu co najdete na Aliexpressu. To že na Aliexpessu není verze s převodovkou znamená jen, že je to neprodejný koncovým zákazníkům (spousta nedostatků).


Když jsem sháněl soustruh, tak jsem pročetl kde co a při tom zjistil jak to je v Číně s výrobou soustruhů a neočekávám, že by došlo ke vzniku dalšího výrobce.

Oprava: podíval jsem se na ty soustruhy pořádněji a umí to i levý závit.

Editoval Charon (22-01-2024 22:08:05)

Offline

 

#182 22-01-2024 23:31:51

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Tvrdit, že v druhé nejlidnatější zemi (1412 milionů) a čtvrtém největším státu na planetě (9,6 milionů km²)

jsou dvě fabriky, WEISS a SIEG co chrlí soustruhy. Různá barva, různé detaily, ale pořád to jsou ty dvě fabriky.

bych se tedy neodvážil.

Jen pro srovnání celá EU má 448,4 milionů obyvatel a rozlohu 4,2 milionů km² smile


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#183 23-01-2024 08:50:32

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1513

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Ano, mohlo dojít ke změně, ale nepředpokládám. Důležitý je odbyt a ten se nezměnil, trh je obsazený.  Bavíme se o výrobcích jejichž výrobek si dokážete koupit odtud, prostě mají nějaký objem výroby. To že někdo doveze díly, ty sestaví a nalakuje pro mě není výrobcem.

V popisu soustruhu od Profiturnu jsem si všimnul dárku, barva na opravy.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/5816_barva.jpg
Jak rozumíte větě o přiložené barvě, to je jako vtip nebo marketingový tah? Nějak mi hlava nebere, že by někdo kromě sběratele štětečkoval rýhy na soustruhu. Ale je to tím, že nechápu jak by se tam ty rýhy mohly objevit, když vím, že každý pád předmětu na soustruh ohrožuje jeho přesnost a to mnohdy na vždy. Nemluvím o tom, že přikládat barvu pro strojní stříkání pro následnou opravu laku je blbost a že barva v plechovce stárne jinak než barva na stroji. Jedině kde bych viděl využití je v kamufláži nešetrného zacházení při dopravě před tím, než se to někomu prodá. Ten ať pak pláče, že je stroj nepřesný, tedy pokud to pozná a prokáže.

Editoval Charon (23-01-2024 09:04:50)

Offline

 

#184 23-01-2024 09:43:54

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2727

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Rozuměj tomu přesně tak, jak to tam je napsaný. K soustruhu se dodává malá pixla (též psikla nebo piskla smile ) použitých barev. Dostal jsem to i k frézce (Weiss), jedinej problém byl, když jsem tím natupoval odprejsknutej roh, že to nechtělo schnout. Dlouho, asi 3 dny. Pak už nevím, přestal jsem to sledovat smile.

Offline

 

#185 23-01-2024 10:12:02

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Tak to je možná zvyk z dřívějška, kdy syntetika v plechovce, pokud plechovka byla na chladnějším místě a v suchu a dobře zavřená, vydržela třeba 20 let, maximálně s trochou doředění. Řekl bych, že hodně dnešních barev má problém vydržet v použitelném stavu déle než 2 - 4 roky.

Offline

 

#186 23-01-2024 11:42:02

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4817

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Ano, číňané dodávají pikslu s barvou. Mám ji někde v regále a nikdy ji nepoužiji.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#187 23-01-2024 15:31:05

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Taky je možné, kdyby někdo potřeboval opravit nátěr stejným odstínem jako je zestárlá barva na stroji, může vzít odnímatelný díl s barvou a nechat si podle něho namíchat stejný odstín.  Takových zařízení je u prodejců barev čím dál víc.

Offline

 

#188 24-01-2024 11:57:15

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 286

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Ládes napsal(a):

Dawe:Hele ony jsou,jen prodávající nevědí co by za ně nechtěl..

Jsou, ale prave slusne S28 na prodej moc nenajdes. Mame na fcb skupinu "Soustruh S28/S32" kam lidi davaji i inzeraty co se objevuji, tak mam celekm prehled.  Mne se lidi divili, kdyz jsem pred 8 lety kupoval noveho Zebraka od armady, zalozni pro PTD za 85 tisic. Dnes za to horko tezko koupis jakykoliv S28.


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#189 25-01-2024 19:57:51

Cypry
Člen
Registrovaný: 25-01-2024
Příspěvky: 6

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Dobrý den ve spolek v tomto vlákně a na tomto fóru, jmenuji se Tomáš a jsem majitelem značky Cyrrtec, potažmo SMART PARTS s.r.o.

Pokud Vás to bude zajímat, rád Vám prozradím zákulisní informace o tom, kolik fabrik v číně je, jak to je s kvalitou a jak se ji dopátrat.

Pro úvod Vám rád prozradím, že Weiss žádné stroje nevyrábí a aktuálně nevlastní žádnou fabriku. Je to obchodní značka, která skupuje stroje od mnoha továren a pod vlastní značkou je prodává stejně tak, jako my. Majitele Weiss znám osobně a je s ním příjemná domluva. Historie Weiss sahá k prvotnímu podnikatelskému záměru poskytovat komplexní kontrolní servis pro zákazníky z řad Evropy a celého světa při zadávání objednávek v lokálních fabrikách. Později se Michael (majitel Weiss) rozhodl koupit továrnu, která byla pod jeho vedením 6 let v mínusu a nebyli schopni udržet konstantní kvalitu a o fabriku přišli. Na to zakoupili velkou halu, kam stroje svážejí od jednotlivých výrobců a dále je upravují instalacemi motorů, elektroinstalací, posuvy, vlastními nápady které ne vždy dávají smysl a dále je prodávají pod vlastní obchodní značkou.

SIEG - vlastní fabrika, vlastní výroba, vlastní návrh strojů, vlastní návrh řídící elektroniky - přednostně pro modelařinu a do návrhu si nenechají sáhnout. Stroje nejsou nejhorší, mě se ale koncepčně nelíbí zejména pro to, že, jakékoli elektronické prvky si nechají mastně zaplatit a nikde je neseženete. Pouze větší stolní frézky jsou dobrým základem pro stavbu DIY CNC.


Jak to v číně je: Často čtu, že jsou v číně dvě nebo tři fabriky a podle toho kolik kdo zaplatí Vám vyberou zmetky nebo kvalitu. Je to naprostý nesmysl - číňan kopíruje od číňana už zkopírované a takhle jedou pořád dál a dál. Stroje potom vypadají stejně a zdá se, že jsou ze stejné fabriky. Fabrik jsou vyšší desítky, možná i stovky.

Příklad: Byl jsme na návštěvě fabriky, která vyrábí loupačky kabelů a na stole už obšlehávali soustruh od Vevoru. Jak asi takový výrobek bude fungovat, když kopírují stroj s větším počtem technických nedostatků než dostatků? Bude to šmejd. Bohužel to funguje tak, že kde je poptávka, číňan zajistí nabídku a to i když o produkovaném výrobku neví absolutně nic.

Pokud jde o naše stroje, děláme je v několika mnou pečlivě vybraných fabrikách za použití kvalitního zpracování a kvalitních komponentů (řemeny Gates USA, motory a elektronika Taiwan, ložiska vřeteníku SKF. Každý stroj má přímo ode mě jasně dané tolerance, které musí splňovat a po dokončení se stroje měří, čemuž jsem přítomen a pokud něco nesedí, stroj od fabriky nepřebereme, pokud nedostatky neodstraní. Už jenom takovou maličkost jako stírátka, která jsou běžně filcová a po chvíli odejdou jsem sám kreslil a máme přítlačné plechy vypálené na laseru z nerezu. Těch detailů je spoustu a pokud by Vás něco z toho zajímalo, můžete mi zavolat nebo se zastavit na dobré kafe u mě na prodejně. Osobně Vám rád ukážu objemnou fotogalerii, jak výroba probíhá, jak stroje testujeme a jak vypadají fabriky, kde nakupovat prostě nechcete.

Výběr fabriky a komponent je pro kvalitu klíčový a pokud se v tom majitel značky nevyzná nebo se tomu věnovat nechce (známý případ mnoha značek), kvalita nestojí za nic.


Diskutované barvičky: Jsem detailista a barvičky ke strojům chci. Vše je v 1k barvě a kolikrát chcete nainstalovat třeba digitální odměřování a není těžké si odštípnout barvu na krytu univerzály při demontáži, případně si upnete hodinky na vřeteník a hranou magnetu si barvu odštípnete, když ho zapomenete vypnout. Stačí párátko, 2 kapky barvy a nesvítí tam na vás základovka.

Pokud někomu od nás přijde omlácený stroj, osobně mu dovezu nový.


Zdar strojařině a funkčním strojům.

T.

Offline

 

#190 26-01-2024 00:20:19

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

A fčil babo mudruj.


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#191 28-01-2024 09:13:03

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4817

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#192 29-01-2024 10:21:57

Cypry
Člen
Registrovaný: 25-01-2024
Příspěvky: 6

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Dobrý den, jsme na svar fóru, tak Vám dám přirovnání vhodné tomuto prostředí. Je to jako kdyby jste srovnal Einhell s Alfainem kvůli podobnosti v jedné barvě a tom, že na obou naleznete podobné ovládací prvky.

Co jste zaslal je CJM - levné stroje určené zejména pro východ a domácí asijský trh. Všimněte si detailů, jako je tvar vřeteníku, tvar koníku, tvar všech ostatních prvků. O kvalitě zpracování už vůbec nemluvím. Pravděpodobně se snažíte stroj srovnat s naším Profiturnem 2865 GC, jde ale o naprosto jiný soustruh.

Na relevantní poznámky Vám velice rád odpovím.

S přátelským pozdravem,

Tomáš Cyrus

Offline

 

#193 29-01-2024 11:23:23

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

O CJM je na CNC fóru rozsáhlé vlákno. Prodávali (prodávají?) ho (menší provedení) "Výrobní stroje" od Vyškova. Jestli se dobře pamatuji, někde zazněla informace, že svého času byl problém s nekonzistentní kvalitou dodávaných kusů.....


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#194 29-01-2024 12:31:35

Cypry
Člen
Registrovaný: 25-01-2024
Příspěvky: 6

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Na CJM se samozřejmě dá také pracovat. Moje odpověď je vůči porovnání našeho Profiturnu s CJM. Na CJM si člověk musí vychytat nějaké mouchy sám. Dá se pořídit na SK od Caucau a jak píšete v Česku od Vyrobnistroje, kde Vám rovnou nabídnou s prodejem stroje generálku a přebroušení.

Pro porovnání sem dávám rozvodnici CJM a našeho Profiturnnu 2865 GC.

Profiturn 2865 GC

https://imagizer.imageshack.com/v2/xq70/922/wiQbZ6.jpg

CJM

https://imagizer.imageshack.com/v2/xq70/924/OU0Lp9.jpg

Snažím se na trh dostat stroje, které usadíte a můžete na nich rovnou pracovat a zatím se nám to daří. Tento víkend jsme natočili kompletní proměření Profiturnu, později sem hodím dokaz a můžete posoudit sami, jak vypadá zpracování.  smile

Editoval Cypry (29-01-2024 12:34:25)

Offline

 

#195 29-01-2024 13:09:52

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4817

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Pane Cypry jsem vystudovaný konstruktér výrobních strojů a mechanismů (obor na VŠ). Tak moc dobře vím,  že geometricky stejná převodovka může být vynikající výrobek, nebo úplný šunt. Podle volby materiálů, jejich tepelného zpracování, přesnosti výroby, montáže a p.  Nechtěl jsem tím říct, že vámi dodávané stroje jsou totožné. Jsou na těch strojích použité stejné skupiny. O provedení nelze nic říct.
Jak jsem psal v první reakci, tak si cením vymezovacích klínů, šiřky lože a předřazenou převodovku na posuvy, robustnějšího koníka, vrtání vřetene.   Kdybych o tomto soustruhu cca před 3 lety věděl tak bych si ho vybral. Nyní vzhledem k mému věku nemá již cenu nic měnit. Když se mě nepodařilo sehnat vhodný SV18, S28 a p, tak jsem šel do číny. Mám Bernardo 550 WQ, dodělal jsem si ho. Když si jsem vědom jeho nedostatků, tak mě udělá práci, kterou potřebuji.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#196 29-01-2024 13:53:27

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2727

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Ten Profiturn je o váhovou kategorii výš, než CMJ250. CMJ280 je mezi nimi. To se nedá srovnávat. Co se mi na nich líbí je mechanická převodovka a to, že se nemusej prohazovat kola pro řezání závitů. Co se mě naopak velmi nelíbí (a naštěstí jsem si CMJ nekoupil) je nemožnost jednoduše vyměnit univerzálu. Příruba je na vřetenu natvrdo a kdyby to chtěl člověk rozumně prohazovat, tak by to musel nějak pracně upravit.

Offline

 

#197 29-01-2024 15:31:46

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4817

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Pafíku záleží na tom, kde ta váha přibude jestli na kolečkách nebo na loži, ap.. Já jsem viděl stejné zapínání posuvu na skříňi suportu, voba posuvu (naše ABC) . K tomu přidaná převodovka ap. Jinak, ale obrázky opravdu nic neříkají o kvalitě provedení. V tom budou jistě ohromné rozdíly.
Pozn. Dodělal jsem ten zadní suport. Upichuji teď strojním posuvem i 1.4301.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#198 29-01-2024 16:00:47

Cypry
Člen
Registrovaný: 25-01-2024
Příspěvky: 6

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Díky za odpověď a vysvětlení. Občas mi někdo zavolá a řekne mi, že si koupí to samé na Aliexpressu. Mě se potom před obličejem proženou dva roky, které jsem u zadávání a kompletního studování všech návrhů a voleb strojů strávil.

Pokud jde o výrobu zadního suportu pro upichování v podobě robustního bloku, který se upne do T drážek, opravdu to tuhost rapidně zvýší. Podívejte se na ytb kanál NBR Works, vyrábí tam krásné řešení a přesně popisuje rozdíly v upichování před a po instalaci.

Zdraví Tomáš (Cypry je přezdívka smile )

Offline

 

#199 29-01-2024 16:33:20

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2727

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Famater napsal(a):

Pafíku záleží na tom, kde ta váha přibude jestli na kolečkách nebo na loži, ap.. Já jsem viděl stejné zapínání posuvu na skříňi suportu, voba posuvu (naše ABC) . K tomu přidaná převodovka ap. Jinak, ale obrázky opravdu nic neříkají o kvalitě provedení. V tom budou jistě ohromné rozdíly.
Pozn. Dodělal jsem ten zadní suport. Upichuji teď strojním posuvem i 1.4301.

Ty mě snad donutíš dát do toho zadního supportu upichovák a otestovat to smile
Akorát netuším, jestli to poznám, když už ten novej přední support zvyšuje tuhost podstatně. Upichovák 3 mm, kterej mi na původním supportu ocel nebral, se tváří, že je tenkej jak vlas a ne 3 mm smile.
Váha samozřejmě přibude všude poměrně, aspoň mi to dává tak logiku. A kdybych na ten náš soustruh položil všechny kolečka, co k tomu jsou, tak by byl o pár kilo (možná 10) těžší. Dobrejch 10 kilo navíc smile.

Editoval pafik1605 (29-01-2024 16:37:02)

Offline

 

#200 30-01-2024 21:19:26

stanik84
Člen
Registrovaný: 05-02-2017
Příspěvky: 45

Re: Soustruh - co koupit, kde a za kolik ?

Cypry: nechtěl jsem se do tohodle topicu vůbec zapojovat. Nějak mi to nedalo. Zajímalo by mě pár věcí (vím o tom kulový) :

1. jak je udělaný vřeteno (stykače Siemens jako fajn - moje oblíbený). Respektive jak je uložený (kosoúhlá ložiska nebo jen dvě kuželíková proti sobě)? Jak je zušlechtěný vřeteno a z čeho to vůbec dělají (CE2 ???)
2. jak jsou souběžný lože (třeba i po roce používání), nekroutí se to? Jde mi o to, jak tu litinu nechají dozrát.
3. jaká metodika měření je používaná? (Schlesinger ? http://totallyscrewedmachineshop.com/do … ger%29.pdf )
4. když se vezme suport na barvu, jak to píše? Suporty jsou zaškrabané?

Díky.

P.S. Vůbec by neškodilo třeba k těm svářečkám na Vašem eshopu něco dopsat. Aspoň nějaké základní údaje.

Tohle si opravte :

Pracovní rozsah podélného suportu: 70 mm

Asi by tam mělo být pomocného.

Editoval stanik84 (30-01-2024 21:45:50)


Lepič amatér :-)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče