SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 22-03-2010 22:30:33

kosticka.t
Člen
Registrovaný: 19-01-2010
Příspěvky: 6

Kdo poradí ohledně exc.brusky???

Zdravím,
kdo by mohl poradit ohledně excentrické brusky? Chci ji na zabrušování a konečnou úpravu sváru, aby to bylo pro lakýrníka co nejlépe připraveno a aby se s ní dobře pracovalo. Čím větší excentricita/rezonanční obvod, tím lepší, nebo čím se řídit při nákupu? nebo čím jiným to zabrousit, kdo co používáte?
Díky za odpovědi

Offline

 

#2 23-03-2010 07:51:33

Dandul
Člen
Místo: Lomnice nad Popelkou
Registrovaný: 26-01-2010
Příspěvky: 17

Re: Kdo poradí ohledně exc.brusky???

kosticka.t napsal(a):

Zdravím,
kdo by mohl poradit ohledně excentrické brusky? Chci ji na zabrušování a konečnou úpravu sváru, aby to bylo pro lakýrníka co nejlépe připraveno a aby se s ní dobře pracovalo. Čím větší excentricita/rezonanční obvod, tím lepší, nebo čím se řídit při nákupu? nebo čím jiným to zabrousit, kdo co používáte?
Díky za odpovědi

Máme lakovnu a jediné z exentrických brusek se osvedčil Bosch GEX 150 : http://www.eshop-bosch.cz/excentricka-b … _-155.html

na tomhle nemá cenu šetřit , Čína alá Ferm atd odejde za chvilku , todle vydrží léta , jenom se mění uhlíky , případně ložiska a gumový talíř se suchým zipem ,ale jako u všeho je nutné pravidelné vyfoukání tlakovým vzduchem ( nejlépe po skončení denní práce ) .
Na plast je potřeba hrubší zrno aby se rychle nezalepila ( 60-80-120 ) ,broušení tmelu - dokončení pod plnič ca. 240 .
Na zaoblení atd se mezi brusný papír a talíř vkládá vložka z molitanu .

Jo a výhodou je určitě elektronická regulace otáček .

Odsávání je lepší použít externím vysavačem , ale v nouzi stačí i dodávaný sběrač s filtrem .

Howgh.


EWM Picomig 180 Puls
Sperian OPTREL p550

Offline

 

#3 24-03-2010 09:02:01

SO 545
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 996

Re: Kdo poradí ohledně exc.brusky???

Na brusenie kovu a pod je lepsia bruska s velkym zdvihom , jednoznacne.

Na doma mam presne tu co nalinkoval Dandul.
V praci pouzivam vzduchovu znacky CHICAGO Pneumatic. Funguje cca 12rokov nonstop. Na kov a pod je super.

Offline

 

#4 29-03-2010 22:36:02

kosticka.t
Člen
Registrovaný: 19-01-2010
Příspěvky: 6

Re: Kdo poradí ohledně exc.brusky???

Zdarec,
tak jsem prošmejdil internet a přemýšlel mezi Bosch GEX 125 a Makitou BO5021... Podle značky mě(nevím proč)byla sympatičtější Makita, ale... Přišel jsem u nás do obchodu a jak jsem je zapnul a zkusil, daleko víc se mi líbila ta Boschka, tak jsem ji rovnou koupil. Je sice trošku těžší do jedné ruky, ale to je zapříčíněno tím hliníkem, díky kterému zřejmě lepší tlumí vibrace a chod je klidnější a lepší(alespoň podle mě). Tak doufám, že bude fungovat i po 5ti leté záruce a budu s ní spokojený.
Díky moc oběma za rady

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče