SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 22-03-2010 08:16:36

Béda
Člen
Registrovaný: 19-01-2010
Příspěvky: 23

Elektroda Oerlikon overcord E

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s elektrodou Oerlikon overcord E.
Na netu jsem toho o ní moc nenašel. Děkuji


Amatér a věčný začátečník, Gama 141, Gamastar 196LS PFC, kukla kwx730

Offline

 

#2 22-03-2010 20:22:24

inoxy
Člen
Registrovaný: 21-02-2010
Příspěvky: 9

Re: Elektroda Oerlikon overcord E

Tak overcord je univerzalna elektroda s rutil-celulozovym obalom,urcena pre zvaranie nelegovanych a nizko legovanych oceli vo vsetkych polohach.Zvara cez hrdzu aj zinok.


Smarty TX-220,Compact-250

Offline

 

#3 23-03-2010 07:55:26

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4477

Re: Elektroda Oerlikon overcord E

Hm, rutilcelulózové elektrody mi padly pod ruku, když jsem začínal svařovat, takže jsem je používal i něco o nich vyčetl. Celulóza v obalu má hlavně ten vliv, že způsobuje řidší svarovou lázeň. A masivnější plynný ochranný obal kolem oblouku.  Jako začátečníkovi mně s touto elektrodou vycházely svary lépe než s normální rutilkou, na mém trafu se zapalovala stejně dobře jako rutilky, ale díky řidšímu kovu lépe provařovala víc do hloubky, svary byly vzhlednější a nezůstávala v nich struska. Méně citlivé na rez a obecně nečistoty ve svaru budou díky té celulóze a řidšímu kovu ve svaru, ale určitě v žádném případě jejich použití neznamená, že místo svaru není třeba čistit od rzi a špíny.
Mám ale trochu pochybnosti o tom svařování ve všech polohách, právě díky tomu řidšímu svarovému kovu proti rutilce..., ale na to já nejsem odborník.

Offline

 

#4 23-03-2010 08:36:47

Béda
Člen
Registrovaný: 19-01-2010
Příspěvky: 23

Re: Elektroda Oerlikon overcord E

A je možno s těmito elektrodami svařovat invertorem? V návodu k invertoru jsou uvedeny všechny kromě celulózových. Děkuji


Amatér a věčný začátečník, Gama 141, Gamastar 196LS PFC, kukla kwx730

Offline

 

#5 23-03-2010 10:33:05

gondis
Člen
Registrovaný: 20-01-2009
Příspěvky: 335

Re: Elektroda Oerlikon overcord E

Některé invertory mají přepínání charakteristiky na celulózu, ale určitě s tím nebude problém.

Offline

 

#6 23-03-2010 12:28:41

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Elektroda Oerlikon overcord E

nie som zvárač, ale viem že zvárať s celulozkami pri nižších prúdoch je dosť veliký problem pre obyčajné inevrtory, treba si prečítať návod či invertor dokáže zvárať, alebo pozriet označenie a hladať nejaký prepínač na inberore


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#7 23-03-2010 15:51:00

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1154

Re: Elektroda Oerlikon overcord E

Vůbec to nemusíte řešit. Neznám sice Oerlikon overcord E, ale je to jako Böhler FOX 6013, kterou znám. Nejedná se o spádovou celulózovou elektrodu, na kterou se svářeč musí zacvičit a musí na to být vhodná svářečka s vyšším napětím a jinou charakteristikou, ale o rutilku s podílem celulózy. Nedělá sice tak krásné hladné svary jako třeba FOX ETI, ale velmi dobře se ovládá ve všech polohách a i ty svary v poloze spádové jsou dostatečně kvalitní. Osobně ji pro amatérské použití upřednostňuji před čistou rutilkou. Je třeba ale dodržet předepsané připojení, např. ta Böhler FOX 6013 má mínus nebo střídavý proud.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče