SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 17-06-2023 22:09:04

Jirka gyv
Člen
Registrovaný: 17-06-2023
Příspěvky: 12

Parkside PMSG 200 A2 problém

Dobrý den chlapi. Poraďte prosím. Mám svářečku Parkside PMSG 200 A2. Už mám spotřebované první klubko drátu co k ní dávají a teď tam dávám druhé a všiml jsem si že i po přitažení převlečné matice kabelu/hadice do konektoru na svářečce se viklá. Vím že ty konektory uvnitř spojení jsou na pružinkách a tak doléhají ale... Všiml jsem si toho až teď protože při prvním složení jsem byl tak nadrženej na zkoušku že jsem to přehlédl. Myslíte že je to normální? No a dnes mi vyhodila jistič a od té doby co jsem ho nahodil mi svítí jen vypínač a to je vše. Větrák se nerozběhne a na čelním panelu také nic... Jasně, můžu poslat na reklamaci a nebo vrátit ale to je mi líto protože mi to s ní docela šlo a teď mám zásobu flux drátu 6 klubek ale pokud je to nějaká opakující se závada tak by asi nic jiného nezbývalo. Díky za každý postřeh a radu.

Offline

 

#2 18-06-2023 07:25:29

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Pro ty , co to nevlastní , spoj rozeber a vyfoť . Kdyžtak dej foto na rajče . Správně si myslíš , že spoj pro stovku ampér musí být pevný .

Offline

 

#3 18-06-2023 08:14:46

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

U toho konektoru musíte zjistit, zda se viklá ten mosazný střed, nebo jen krycí plasty, Většinou jsou to právě jen ty plasty a to pak nemá na funkci žádný vliv. Horší je ta druhá závada. Pravděpodobně se odporoučel pomocný zdroj, napájející elektroniku a větrák. Pokud je svářečka v záruce, doporučuji výměnu.

Offline

 

#4 18-06-2023 08:26:14

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Jirka gyv napsal(a):

Dobrý den chlapi. Poraďte prosím. Mám svářečku Parkside PMSG 200 A2. Už mám spotřebované první klubko drátu co k ní dávají a teď tam dávám druhé a všiml jsem si že i po přitažení převlečné matice kabelu/hadice do konektoru na svářečce se viklá. Vím že ty konektory uvnitř spojení jsou na pružinkách a tak doléhají ale... Všiml jsem si toho až teď protože při prvním složení jsem byl tak nadrženej na zkoušku že jsem to přehlédl. Myslíte že je to normální? No a dnes mi vyhodila jistič a od té doby co jsem ho nahodil mi svítí jen vypínač a to je vše. Větrák se nerozběhne a na čelním panelu také nic... Jasně, můžu poslat na reklamaci a nebo vrátit ale to je mi líto protože mi to s ní docela šlo a teď mám zásobu flux drátu 6 klubek ale pokud je to nějaká opakující se závada tak by asi nic jiného nezbývalo. Díky za každý postřeh a radu.

Vôbec by som to neriešil. Máš predsa 3-oj ročnú záruku, tak ju proste vyreklamuj. Mám síce Parkside PMSG 200 A1 a hneď po kúpe som reklamoval dlhý dofuk (viac ako 3 sec) ktorý sa navyše nedal nijako nastaviť. Telefonoval som so servisným technikom a ten mi povedal, že mám zváračku reklamovať. Prišla mi odpoveď, že mnou reklamovaná závada bola uznaná, vrátilili mi peniaze a objednal som novú zváračku. Na moje prekvapenie, dofuk zase rovnako dlhý bez možnosti nastavenia. Tak som to už neriešil a až potom o niekoľko týždňov som vo viacerých recenziách na Youtube zistil, že to je normálna vlastnosť týcvhto zváračiek. Takže ani samotní servisní technici toho asi moc nevedia, keď normálnu funkčnú zváračku uznali ako poruchovú. Takže ešte raz - nerieš a reklamuj.

Offline

 

#5 18-06-2023 08:58:19

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2724

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Už samotná svářečka Parkside je problém .... smile

Editoval pafik1605 (18-06-2023 08:58:42)

Offline

 

#6 18-06-2023 09:08:52

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

pafik1605 napsal(a):

Už samotná svářečka Parkside je problém .... smile

Nie je to celkom tak. Pre moje požitie vidím len dva problémy. TIG bez HF zapaľovania - ale to je podľa mňa to isté, ako auto s automatickou prevodovkou. Niekto sa bez nej nezaobíde a nevie bez nej ani jazdiť. Aj bez HF zapaľovania sa dá zvárať. Viac ma trápi obtiažne zváranie tenkých automobilových plechov, ktoré s odbočkovou zváračkou zváram bez problémov, ale zvárať s invertorovou je naozaj veda. Tiež sa to dá, treba sa pohrať s nastavením korekcie, výberom zváracieho drôtu. Ale aj tak ju mám stále na vozíku a aj keď momentálne nezváram, tak sa vždy nájde niekto, kto si ju požičia a poslúži mu na daný účel.

Offline

 

#7 18-06-2023 09:22:31

Rodi
Člen
Registrovaný: 11-06-2023
Příspěvky: 63

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

pafik1605 napsal(a):

Už samotná svářečka Parkside je problém .... smile

Tie plastové podávače vydržia max. 1 rok, ale väčšinou LIDL nerobí problémy a vráti peniaze.

Offline

 

#8 18-06-2023 11:15:18

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

To kývání eurozástrčky je bohužel kolikrát i u značkových drahých mašin, třeba Lorch. Ale jak psal p. ZDENÁL, jestli drží pevně ty mosazné vodivé díly pevně u sebe, tak bych to nečešil.
Ty svářečky jsou jedny z nejlevnějších na trhu, takže jestli tam něco odešlo, i kdyby to byla jen prkotina, tak bych to raději reklamoval.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#9 18-06-2023 11:18:34

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Rodi napsal(a):

pafik1605 napsal(a):

Už samotná svářečka Parkside je problém .... smile

Tie plastové podávače vydržia max. 1 rok, ale väčšinou LIDL nerobí problémy a vráti peniaze.

Ako som už niekoľkokrát spomenul, Lídl je najlacnejšia poźičovňa náradia. Nikdy nerobia problém s vrátením peňazí pri reklamácii a pokaždé si za tie peniaze kúpiš nové náradie.

Offline

 

#10 18-06-2023 11:33:49

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Tak  buďto  to  majitel  rozšťourá  a ztratí  záruku  nebo  to  nechá  tak  a půjde to  vyměnit.

Offline

 

#11 18-06-2023 11:40:05

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2724

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Juraj.A napsal(a):

pafik1605 napsal(a):

Už samotná svářečka Parkside je problém .... smile

Nie je to celkom tak. Pre moje požitie vidím len dva problémy. TIG bez HF zapaľovania - ale to je podľa mňa to isté, ako auto s automatickou prevodovkou. Niekto sa bez nej nezaobíde a nevie bez nej ani jazdiť. Aj bez HF zapaľovania sa dá zvárať. Viac ma trápi obtiažne zváranie tenkých automobilových plechov, ktoré s odbočkovou zváračkou zváram bez problémov, ale zvárať s invertorovou je naozaj veda. Tiež sa to dá, treba sa pohrať s nastavením korekcie, výberom zváracieho drôtu. Ale aj tak ju mám stále na vozíku a aj keď momentálne nezváram, tak sa vždy nájde niekto, kto si ju požičia a poslúži mu na daný účel.

Trabant byl taky "dobrý auto", kterej ti pro tvoje ježdění stačil.  Přesně do okamžiku, než sis sednul do něčeho pořádnýho smile.

Offline

 

#12 18-06-2023 13:43:28

Jirka gyv
Člen
Registrovaný: 17-06-2023
Příspěvky: 12

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Matice utažená a ten plastový převlek se viklá. Potom hadice v pružině mám dojem že se taky trochu viklá, nemyslím v pružině ale v tom plastovém převleku. Rozebírat to nechci kvůli záruce. Poznalo by se to po zapojení plynu jestli to tam někde uchází ale ten nemám. Přesto děkuji.

bobobo napsal(a):

Pro ty , co to nevlastní , spoj rozeber a vyfoť . Kdyžtak dej foto na rajče . Správně si myslíš , že spoj pro stovku ampér musí být pevný .

Editoval Jirka gyv (18-06-2023 13:44:34)

Offline

 

#13 18-06-2023 13:45:28

Jirka gyv
Člen
Registrovaný: 17-06-2023
Příspěvky: 12

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Jj. Na Trabantech jsem se vyučil v Satalicích.

pafik1605 napsal(a):

Juraj.A napsal(a):

pafik1605 napsal(a):

Už samotná svářečka Parkside je problém .... smile

Nie je to celkom tak. Pre moje požitie vidím len dva problémy. TIG bez HF zapaľovania - ale to je podľa mňa to isté, ako auto s automatickou prevodovkou. Niekto sa bez nej nezaobíde a nevie bez nej ani jazdiť. Aj bez HF zapaľovania sa dá zvárať. Viac ma trápi obtiažne zváranie tenkých automobilových plechov, ktoré s odbočkovou zváračkou zváram bez problémov, ale zvárať s invertorovou je naozaj veda. Tiež sa to dá, treba sa pohrať s nastavením korekcie, výberom zváracieho drôtu. Ale aj tak ju mám stále na vozíku a aj keď momentálne nezváram, tak sa vždy nájde niekto, kto si ju požičia a poslúži mu na daný účel.

Trabant byl taky "dobrý auto", kterej ti pro tvoje ježdění stačil.  Přesně do okamžiku, než sis sednul do něčeho pořádnýho smile.

Offline

 

#14 18-06-2023 13:47:33

Jirka gyv
Člen
Registrovaný: 17-06-2023
Příspěvky: 12

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Jj. Nechci to rozebírat kvůli záruce. Spíš mě napadlo jestli tam není někde pod plechem pojistka.

Radim napsal(a):

Tak  buďto  to  majitel  rozšťourá  a ztratí  záruku  nebo  to  nechá  tak  a půjde to  vyměnit.

Offline

 

#15 18-06-2023 14:01:12

Jirka gyv
Člen
Registrovaný: 17-06-2023
Příspěvky: 12

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Díky chlapi. Pořizoval jsem jí protože jí dali v akci Za 3 a půl ze 6 tisíc. Potřebuji sem tam svařit nářadí nebo nějaký držák atp. Vyrobil jsem madlo na kompresor, povařil jsem malotraktor a chci držák na anténu a takovéhle blbiny. No takže zkusím vyměnit nebo jestli jí opraví protože jestli mi vrátí peníze tak budu muset doplatit dalších 2,5 tis. abych měl čím sdělat těch 6 klubek co jsem teď dokoupil... Dám určitě vědět jak jsem dopadl.

Offline

 

#16 18-06-2023 14:16:35

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2724

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Pokud to chceš mermo mocí vyměnit za stejnou, tak tam se na peníze nehraje; mění se kus za kus.

Offline

 

#17 18-06-2023 20:04:48

Jirka gyv
Člen
Registrovaný: 17-06-2023
Příspěvky: 12

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Zítra tam zavolám a uvidíme jestli jsou schopni poslat jinou  na nějakou pobočku. Nebo jestli budou chtít tuhle poslat atd. atd.

pafik1605 napsal(a):

Pokud to chceš mermo mocí vyměnit za stejnou, tak tam se na peníze nehraje; mění se kus za kus.

Offline

 

#18 18-06-2023 23:00:49

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Jirka gyv napsal(a):

Dobrý den chlapi. Poraďte prosím. Mám svářečku Parkside PMSG 200 A2. Už mám spotřebované první klubko drátu co k ní dávají a teď tam dávám druhé a všiml jsem si že i po přitažení převlečné matice kabelu/hadice do konektoru na svářečce se viklá. Vím že ty konektory uvnitř spojení jsou na pružinkách a tak doléhají ale... Všiml jsem si toho až teď protože při prvním složení jsem byl tak nadrženej na zkoušku že jsem to přehlédl. Myslíte že je to normální? No a dnes mi vyhodila jistič a od té doby co jsem ho nahodil mi svítí jen vypínač a to je vše. Větrák se nerozběhne a na čelním panelu také nic... Jasně, můžu poslat na reklamaci a nebo vrátit ale to je mi líto protože mi to s ní docela šlo a teď mám zásobu flux drátu 6 klubek ale pokud je to nějaká opakující se závada tak by asi nic jiného nezbývalo. Díky za každý postřeh a radu.

https://www.svarforum.cz/forum/viewtopi … 69#p179669


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#19 20-06-2023 11:21:28

Jirka gyv
Člen
Registrovaný: 17-06-2023
Příspěvky: 12

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Děkuji.

Jirka gyv napsal(a):

Zítra tam zavolám a uvidíme jestli jsou schopni poslat jinou  na nějakou pobočku. Nebo jestli budou chtít tuhle poslat atd. atd.

pafik1605 napsal(a):

Pokud to chceš mermo mocí vyměnit za stejnou, tak tam se na peníze nehraje; mění se kus za kus.

Offline

 

#20 06-09-2023 16:28:37

Jirka gyv
Člen
Registrovaný: 17-06-2023
Příspěvky: 12

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Jirka gyv napsal(a):

Dobrý den chlapi. Poraďte prosím. Mám svářečku Parkside PMSG 200 A2. Už mám spotřebované první klubko drátu co k ní dávají a teď tam dávám druhé a všiml jsem si že i po přitažení převlečné matice kabelu/hadice do konektoru na svářečce se viklá. Vím že ty konektory uvnitř spojení jsou na pružinkách a tak doléhají ale... Všiml jsem si toho až teď protože při prvním složení jsem byl tak nadrženej na zkoušku že jsem to přehlédl. Myslíte že je to normální? No a dnes mi vyhodila jistič a od té doby co jsem ho nahodil mi svítí jen vypínač a to je vše. Větrák se nerozběhne a na čelním panelu také nic... Jasně, můžu poslat na reklamaci a nebo vrátit ale to je mi líto protože mi to s ní docela šlo a teď mám zásobu flux drátu 6 klubek ale pokud je to nějaká opakující se závada tak by asi nic jiného nezbývalo. Díky za každý postřeh a radu.

Tak jak to dopadlo:
I když jsem LIDLU do reklamačního formuláře opsal všechny čísla tak odepsali že tato objednávka ani faktura není. No tak jsem ofotil otevřené emaily a poslal jim to. Potom jsem hned dostal nějaké číslo reklamace a adresu PPL v Hodkovicích na Mohelkou což mě štvalo protože je to 50km. Trochu mi to trvalo než jsem jim to odvezl a chlapi tam : Fakt my? Nakonec to podle štítku zjistili protože já si ho nemám jak vytisknout a převzali. No a dnes přišla nová. Už to není PARKSIDE ale nějaká MAUK MMSG 200. Takže konec dobrý, všechno dobré pokud bude svářet stejně jako ta reklamovaná a trochu déle protože to cestování mě už tak moc nebaví. Jo ještě neudali můj telefon dopravci ale jen poslali a zaplatili takže holčina přijela a já měl štěstí že jsem byl doma a nemusel jsem si to zase někde vyzvedávat.
Takže ještě jednou díky všem za nějaké rady a dám ještě vědět jak to funguje.
Jirka
Dodatek : Manual je jen v němčině.

Editoval Jirka gyv (06-09-2023 16:32:41)

Offline

 

#21 06-09-2023 21:16:46

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1513

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

To je divný, že by jsi neměl žádné PPL dostupnější? Obecně to lze odeslat z každého PPL, které přijímá balíčky.
Ale , konec dobrý, vše dobré. Tak at to slouží.

Offline

 

#22 07-09-2023 10:09:58

Jirka gyv
Člen
Registrovaný: 17-06-2023
Příspěvky: 12

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Díky. Jsem prostě jen blbej. Volal jsem na jejich hot linku kde je jen automat a potom jsem kouknul na svozová místa a tím to pro mne skončilo a jel na ,,výlet,, Až teď po tvém upozornění jsem kouknul na výdejny a je i tady v Rokytnici... Mohl jsem tam zavolat. Nojo, nikdy není člověk tak chytrej jak se mu zdá. Snad už nebude třeba když je to evidentně výrobek určený pro německý trh... Uvidíme. Takže díky a hezký den.

Charon napsal(a):

To je divný, že by jsi neměl žádné PPL dostupnější? Obecně to lze odeslat z každého PPL, které přijímá balíčky.
Ale , konec dobrý, vše dobré. Tak at to slouží.

Offline

 

#23 07-09-2023 20:34:07

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1513

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Z toho si nic nedělej. Brát to takhle, tak jsme blbý všichni.A zpětná vazba je od toho, aby jeden získával zkušenosti a neopakoval chyby. Hlavně at dobře služí.

Offline

 

#24 07-09-2023 20:40:32

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Tak to sis polepšil. MAUK MMSG 200 je v podstatě Lidlácká PMSG 200 A1 v barvách pro Amazon a prodává se také v Kauflandu (Majitel Lidlu vlastní i Kaufland) Takže Ti půjdou i bazické elektrody. smile


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#25 07-09-2023 21:05:59

Jirka gyv
Člen
Registrovaný: 17-06-2023
Příspěvky: 12

Re: Parkside PMSG 200 A2 problém

Díky za reakci. Spíš ale než elektrody počítám s  COčkem. Je to jen kolem barákua nějakou tu shnilotinu na autě do budoucna. Musím znovu mrknout na to video z youtube kde se porovnávají. Nepamatuji si co bylo na té A2 lepší... Myslím  přizpůsobení rychlosti drátu ale nejsem si jistý. Vyučil jsem se na autogenu před 40 lety a od té doby sem tam u kamarádů vyzkoušel jak elektrodu i COčko a vždycky to byla bída. Tak snad se to zlepší když už to mám doma. Hezký večer

j.bill napsal(a):

Tak to sis polepšil. MAUK MMSG 200 je v podstatě Lidlácká PMSG 200 A1 v barvách pro Amazon a prodává se také v Kauflandu (Majitel Lidlu vlastní i Kaufland) Takže Ti půjdou i bazické elektrody. smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče