SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 14-04-2020 13:34:24

Pyru
Člen
Místo: Praha 7
Registrovaný: 14-04-2020
Příspěvky: 2

Svar etažéru

Dobrý den přeji,
předem se omlouvám za triviální příspěvek ale jelikož nemám zkušenosti, učili mě ptát se.

Mám doma květinový etažér, kterému v jednom bode praskl svár. Chtěl jsem ho svépomocně svařit pomocí plynové páječko/svářečky(spíš páječka nežli svářečka).
Jedná se o něco podobného co prodává IKEA:
https://www.ikea.com/cz/cs/p/svartpeppa … -80451084/
Povrchovou úpravu jsem obrousil a předpokládám že se jedná o ocel.
Objednal jsem si Pájku Kemper 5991 ocel blistr 640N/mm2 což samozřejmě moje Dremelka neroztavila protože dá max 1200°(moje chyba).
Vědeli by jste mi doporučit co koupit aby to na ten matroš chytlo a byl jsem schopný to Dremelem roztavit?

Za všechny rady mnohokrát děkuji
Martin

Offline

 

#2 14-04-2020 17:46:56

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Svar etažéru

Tato zdánlivá maličkost je v domácích podmínkách dost obtížně řešitelná. I kdyby byl etažér vyrobený jen z drátů 6 mm, tak jejich ohřátí na dostatečnou teplotu pro nějakou verzi "svařování" bude trochu problematické.
V zásadě jsou čtyři možnosti:
1, pájení cínovou pájkou - pevnost takového spoje ale nijak neoslní
2, pájení "natvrdo" některou z mosazných pájek - dostatečná pevnost, ale proces náročnější na znalosti, protože je potřeba zvolit kompromis mezi cenou přídavného materiálu a cenou opravované věci
3, odnést ke kamarádovi, který má svářečku, ať už MMA nebo MAG, pro kterého to bude práce na 10 minut
4, existují u nás na trhu docela kvalitní lepidla na kov, která nejsou ani moc drahá a jsou v každém Bau obchodě

Stalo se módou si do profilu nedat aspoň přibližně místo bydliště. Pak se dost těžko získává nějaký rozumný kontakt třeba na ochotného kolegu "ve vedlejším baráku".

Offline

 

#3 14-04-2020 17:54:36

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Svar etažéru

Jestli jsi od Olomouce zmáknem to v cuku letu.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#4 14-04-2020 18:27:10

Pyru
Člen
Místo: Praha 7
Registrovaný: 14-04-2020
Příspěvky: 2

Re: Svar etažéru

Děkuji za informace a pomocnou ruku Ládes jsem však z Prahy 7 tudíž bych to měl do Olmíku trochu daleko smile Každopádně děkuji.
Cínovou pájkou jsem se místo pokoušel spojit hned na začátku no cín mi v místě spoje na materiálu vůbec nedržel a stékal...
Zkusím to teda v sousedství jak píšeš Jirkati, případně ten lep, děkuji za vnesení světla do problematiky svařování.

Martin

Offline

 

#5 15-04-2020 10:35:00

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: Svar etažéru

Hm,  to  jsou  věci,  kde pokud to  má  zůstat  vzhledově slušné,  obvykle vychází  nejlépe koupit nové.
Opravené  místo  bude nejspíš na první pohled znatelné  a jako  první  začne korodovat.
Minimálně se nejspíš nepovede trefit vrchní barvu  na opravu  se stejným odstínem  a vzhledem  povrchu.
Místo  svaru  je pak třeba důkladně očistit,  nejen  od strusky,  ale i  od okují a  natřít dobrou  základní  barvou,  než  se to  zalakuje vrchní.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče