SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#426 30-09-2021 07:53:33

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Tazz napsal(a):

....
A druhý dotaz, při delším svařování se občas ozývá takový bručivý zvuk, který přestane po tom co se zavře elektroventil, má s tím někdo zkušenost?

Zkušenost s 212 nemám, ale bude to nejspíš dělat ten elektroventil. Zřejmě nějaká rezonance.


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#427 30-09-2021 08:49:23

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Brucivy zvuk jsem nezaznamenal, ale mozna jen nedelam dostatecne dlouhe svary.
Zkusil bych jestli neni povoleny nejaky sroub co ventil drzi na miste a jestli neni upadly/viklajici se nektery konektor na kabelu, co k nemu vede (dovnitr jsem zatim nelezl, ale tak komplikovane to nebude wink)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#428 30-09-2021 11:02:44

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

To dělá cívka elektromagnetické ho ventilu.  Vada svářečky to není. Novější FW na ní není. Musíš doladit korekcí jestli ti nevyhovuje. Velký rozdíl tam ale není... rozdíl je mezi průměrem drátu. Ten dělá hodně 0.8mm ti nemusí vyhovovat ale 1mm svařuje v C18 bezproblému.

Offline

 

#429 03-10-2021 04:41:37

nešika
Člen
Registrovaný: 18-03-2018
Příspěvky: 199

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Discovera - mohu prosím vědět, co znamená při výrobě svářeček termín prvo/druhovýroba? Děkuji.


LINCOLN ELECTRIC Powertec 300, OMICRON Gamastar 1900, L. E. Viking 3350 4C, OPTREL Crystal 2.0

Offline

 

#430 03-10-2021 08:03:52

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Prvovýroba je první nezměněna bez revize vyrobená mašina na původní výrobní lince. V tomto případě se vyráběla na lince, kde se montují značkové stroje a podle toho i vypadá skladba součástek, kvalita zpracování a sestavení. U druhovýroby je to na různých linkach levnější výroby. Horší součástky, zpracování, méně kvalitní pájení...cín v kuličkách roztahaný po PCB...obcas studený spoje a ve výsledku i většinou horší svařovací vlastnosti.... zjištěno při fyzickém testování - porovnání obou strojů proti sobě. FW je vždy stejný. U druhošky odrbávají i skládání, kdy najdeš šroub metrický v závitu pro samořez a opačně... nedotažené šrouby v ně svářečky. To je časté a typické při levnější zaplacené lince. Přímo Ideal se vyrábí na třech linkách (potvrzených výrobcem z polska) a jen jedna je původní, kde se vyrábí ve velmi omezeném počtu řádově desítky strojů. Cenový rozdíl je prý mezi linkami (prvo vs. druho) značně velký.
Prvovýroba má navíc potisk i na druhé straně PCB a jednolitou vrstvu laku. Druhoška nemá potisk a lak je proveden ručně cik cak štětcem, za které by se nemuselo stydět ani 4 leté dítě. U svářeček je to ovšem špatně a klony mají vše společné (Pantermax, některé Spartusy a Andeli).

Editoval Discovera (03-10-2021 08:15:20)

Offline

 

#431 03-10-2021 13:27:48

Michall
Člen
Registrovaný: 24-01-2021
Příspěvky: 68

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Tazz: A druhý dotaz, při delším svařování se občas ozývá takový bručivý zvuk, který přestane po tom co se zavře elektroventil, má s tím někdo zkušenost?- Nam takhle bzuci redukcak na lahvy...

Offline

 

#432 03-10-2021 16:16:36

sttefo86
Člen
Registrovaný: 25-08-2021
Příspěvky: 197

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Ako dlho treba zvárať aby to začalo bzučať? A náhodou foto resp. video zvaru s C18 0,8 nemá niekto? Fakt sa mi nezdá aby to pri tejto "domáckej" kombinácii nevarilo.

Offline

 

#433 03-10-2021 19:06:48

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

sttefo86: Asi mě tady zase vyhubují, ale za mě to asi záleží jak je mašina nastavena v základu, nebo jak to napsat. Nemyslím jak si to nastavíte vy sám sv. napětím a posuvem. Můj Gamastar taky moc pěkně svařuje s čistým CO2 a se směsí nic moc. Jako svařuje to, ale ať nastavuji co chci, není to prostě ono.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#434 03-10-2021 20:06:32

nešika
Člen
Registrovaný: 18-03-2018
Příspěvky: 199

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Discovera - Prosím tě, co znamenají "značkové stroje?" Jakože IDEAL je nějaká značka? Ani ty nevěříš tomu, že někdo postaví (zaplatí) linku kde příjdou dělníci, udělají pár mašin a pak všechno vypnou, pozhasínají a mistr řekne dělníkům "přijďte patnáctého, uděláme dalších deset mašin!" To jsou jako na  home ofice?  Je možá pravda, že existuje horší či lepší či ještě lepší Čína. Ale dělat takhle uměle modlu mi příjde fakt nevkusné.
Na druhou stranu tyto Čínské svářečky dokážou udělat z totálních NEMEHEL průměrné svářeče. A to vidím jako přínos.
Jen nechápu hlupáky, kteří tyto krámy kupují, když máme v Čechách tolik kvalitních výrobců svářeček.
Ano jsou za jiné peníze, ale je tu jakási minulost, servis a v neposlední řadě  jméno.
Je to, ale každého věc.


LINCOLN ELECTRIC Powertec 300, OMICRON Gamastar 1900, L. E. Viking 3350 4C, OPTREL Crystal 2.0

Offline

 

#435 03-10-2021 20:17:09

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

nešika - Ne značka to není....ale na tvůj dotaz nehodlám odpovídat...nesouhlasím úplně s tvým tvrzením a poslední je pěkná blbost.

Offline

 

#436 03-10-2021 20:51:25

nešika
Člen
Registrovaný: 18-03-2018
Příspěvky: 199

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Discovera - škoda, tvá prezentace zde malinko připomíná chování těch hodně seriózních firem, které když je problém přestanou komunikovat. Jak říkám škoda. Chtěl jsem jen vysvětlit pár věcí.


LINCOLN ELECTRIC Powertec 300, OMICRON Gamastar 1900, L. E. Viking 3350 4C, OPTREL Crystal 2.0

Offline

 

#437 03-10-2021 21:19:32

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

varok napsal(a):

sttefo86: Asi mě tady zase vyhubují, ale za mě to asi záleží jak je mašina nastavena v základu, nebo jak to napsat. Nemyslím jak si to nastavíte vy sám sv. napětím a posuvem. Můj Gamastar taky moc pěkně svařuje s čistým CO2 a se směsí nic moc. Jako svařuje to, ale ať nastavuji co chci, není to prostě ono.

Už jsem to psal, mám stejný pocit. V zásadě mi přijde u Gamastaru zbytečné utrácet za směs když s CO vaří stejně (a snáz se nastaví)

Offline

 

#438 03-10-2021 21:24:48

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Já jsem ten Discoverův přiíspěvek pochopil tak, že nějaká firma něco začne vyrábět v určitém počtu kusů. Potom je zvětší zájem,  firma dodávat na trh větší počet kusů nestíhá tak zadají výrobu do kooperace a tam už výrobu trochu oj...í. Ale pořád vyrábí pod stejnou značkou.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#439 03-10-2021 22:10:58

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

nešika - Nechtěl jsem reagovat, protože nejsi první ani poslední co se jednou za čas zeptají téměř do písmenka stejně a přidají něco čemu snad věří jen daný pistal (to co jsi napsal na konec) a popravdě se mě na to nechtělo odpovídat. Ale
             fajn odpovím aby ti udělal radost a já se necítil jako padouch nebo jak říkáš  "chování těch hodně seriózních firem..."
"Značkové stroje" -  myšleno né z pozice profi strojů typu Fronius, Migatronic, Lorch a dalších...ne tady je myšleno spíše těch amerických jako je Everlast, Lincoln Electric, Hobart (nebo jsi neviděl mrtě staších fachmanů na YT co za týpkem stojí hned třeba 5-6 mašin podobné konstrukce a Froník to není...stačí jim to úplně stejně)...na linkách se nevyrábí jen tyto ale po večerech připadně v určité hodiny, kdy je to jinou značkou zaplacené vyrábí i "jiné čínské stroje" určené pro EU a pod značkami většinou majitelů v Polsku. Pak jsou čistě linky kde se chrlí ve velkém ostatní značky jako je Powermat, Sherman a jiné (tohle jsou opravdu šmejdy) a to dobré procento co se vyrobí na těch "lepších značkových" linkách jsou v menším množství  pokud je větší zájem vyrobí se na levnějších linkách tak jak to správně pochopil varok a navíc jde o prachy a pokud majitel značky může ušetřit udělá to a to samé bych udělal i já.
Takže těch pár vět na začátku co jsi napsal je blbost a na to jsem reagoval, že se mi nechce ani odpovídat...opravdu mi pod rukama prošlo víc jak 70 typů (kusů) všemožné čajna produkce a jsou mezi nimi opravdu velmi kvalitní mašiny rovnající se s přehledem kvality "české produkce" (to jestli tomu věříš je mi upřímně  úplně jedno).

A dále zmiňuješ českou produkci...fajn...takže opravdu věříš, že ty stroje je jejich výroba se vším všudy? Neházím do koše jejich stroje ale ani nemůžu říct, že to je terno...ukaž mi od všech třech našich výrobců kufříkovou mašinu co mi nabídne aspoň PULS v céočku....? Našel jsi nějaký? Ne?...já NE a to je problém našich výrobců....nenabídne ti ani kočkopsa tedy AC/DC s MIG/MAG v sobě a zase pokud možno v kufříkovém provedení (vyzkoušej si třebas IDEAL Expert Multimig 200 AcDc a byl bys asi velmi překvapen). Věřím, že pokud by něco takového nabídli byla by cena mnohonásobně vyšší než sebelepší čistá čína a nikdo by to nekoupil, protože už třebas pohledný PERUN  v MIG/MAG nestojí zrovna málo a to je s obyč MB15 hořákem pokud je v akci tuším a jinak vyfasuješ jen zemáky...hmm super.
Neříkám, že naše stroje jsou špatné to ne ale u Nás se vše zastavilo v čase a nabídka je mizerná a nemám důvod šahat po něčem co umí polovinu toho co lepší čína (a třebas od ALFAin jsem měl PEGASe 200 MIG a že bych z jeho svařovacích vlastností sedal na zadek to se říct nedá). A záruka a servis při ruce mě zrovna FAKT nevytrhne.  Svařuji jako živnostník a opravdu mi vyhovuje lepší čína i se všemy neduhy co mají, protže kupuji to co chci a nejsem limitován profi značkou, u které za ty nemalé peníze fakt nemůžu stroj rozkuchat a dát si tam třebas normální 4-kladku se standardními kladkami v AL-ocel těle (místo plastu) a standardní EURO konektorem abych mohl používat takový hořák, který mě vyhovuje.  Z profi značek mě bere Fronius asi ze všech a představa, že do ní hrábnu, ta mrcha se pokazí a záruku mi neuznají jen k vůli zásahu, který s poruchou nemá nic společného fakt nechci.

Prostě si uvědom, že pokud je nabídka opravdu široká můžu si vybírat a nemusím nutně šahat po české mašině co mi nenbídne to co čína. Jo kdyby v jejich portfóliu bylo z čeho vybírat třebas bych měl nějakou "českou" mašinu ale nemají nic krom standardní klasiky a to je málo. A pokud jsi začal a skončil u vozíkové trafo mašiny je to jen tvůj problém já ti tvou volbu neberu. Každý ať si koupí co uzná za vhodné a na co má.

A nakonec jestli je třebas Tecnomig 212 lepší než starší Pegas SYN 200 svařovacími vlastnostmi?...za mě ano a pod to se podepíšu (u prvovýroby)....jak je na tom PERUN nevím ale popravdě nemám ani čas ani chuť to zjišťovat.
Jediný průser a né zrovna malý je u čistě čínských svářeček nemožnost si vyzkoušet stroj  před koupí  a to je jejich kámen úrazu. Z 5-ti různých strojů ti padne do ruky s opravdu funkčními metodami a celkově stabilním chováním pouze jeden jediný stroj, protože nikdo při zadání do výroby pořádně ani nevyzkouší jestli zrovna tento návrh stroje opravdu ve finále bude fungovat...typický průser u céoček i tech přesahující 17000 Kč je nepoužitelná SYNergická křivka pod čistým CO2 (teda né, že bych dnes  čísté CO2 používal ale i pod Manuálem je to někdy bída a nejde  to vůbec vyladit) a perfektně funguje jen pod směskou.

Editoval Discovera (03-10-2021 22:33:22)

Offline

 

#440 03-10-2021 22:52:39

sttefo86
Člen
Registrovaný: 25-08-2021
Příspěvky: 197

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

neviem prečo a hlavne z kade som nabral že to má v synergickom režime možnosť zvárať s C18, škoda pre mňa, už som ju mal nahodenú v košíku, ale ďalšie fľaše ani redukčák už kupovať sa nechystám.

Offline

 

#441 04-10-2021 03:57:09

nešika
Člen
Registrovaný: 18-03-2018
Příspěvky: 199

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Discovera - děkuji za vyčerpávající odpověď. Jen bych doplni, že Linkolny vyráběné nejspíš jen pro Evropu se dělají v Polsku. To není nic špatného. Amíci koupili fy Bester a to byli hodně dobré mašiny už za komančů.
Ještě by mě zajímalo k čemu člověk co umí svařovat potřebuji stroj vybavený synergií?
Akorát nevidím (snad kromě transportu) jedinou výhodu "kufříkového" provedení. Stejně si všchni dodělávají vozíky na flašku aj.
Víš proč si držím toho Esaba? Má 40poloh je celoměděný a vyrobený na 400A provoz. Udělal jsem na něm generálku. Je hodně kvalitní jako starý Mercedes. Svařuju 27let synergii fakt nepotřebuju.


LINCOLN ELECTRIC Powertec 300, OMICRON Gamastar 1900, L. E. Viking 3350 4C, OPTREL Crystal 2.0

Offline

 

#442 04-10-2021 08:41:06

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

No,  já  bych  neříkal,  že se ty svářečky vyrábějí,  ale montují. Což  je rozdíl, taková  linka je potom  třeba i  jen  systém  stolů nebo  maximálně jednoduchý  dopravník, kde na začátku  se dá  jakési  torzo vnitřní  kostry svářečky a na konci  vyjde hotová  svářečka,  jen přidat  příslušenství a  balit do  krabic.
Srdcem  montáže je potom montáž  desky nebo  desek plošných  spojů, případně od nich  oddělené  elektroniky,  jako  může být výkonové  trafo nebo  oddělené  výkonové  spoučástky s chladiči. Specializovanými  stroji ,  které  tam  jsou  jsou  maximálně nějaké pneumatické atd  utahovačky šroubů,  nějaké páječky a nějaké  lisovačky - spojovačky třeba káblíků  a káblů uvnitř stroje nějakým  lisováním a nějaké  pistole na tavné  lepidlo  na fixaci.
Kostovační  aktivita se pak  dějě hlavně komponenty. Ze začátku  se vyrábí  jen  značkový  stroj,  na který je projekt,  byl  nějaký  vývpoj,  nějaké  testování  funkčnosti  a životnosti a na lince jsou  nějaké  automatizované  testery třeba elekroniky. A komponenty se vyrábějí  podle nějakých  norem  jakosti.  Potom  se dojíždějí  nadbytečné  zásoby značkových  komponent a postupně se hledá,  jak  by se každá  komponenta mohla vyrábět  levněji .
V poslední  fázi u alternativních  výrobců je linka soustava několik  stolů,  vybavení  je levné  ruční  nářadí,  šroubováky,  páječky, lisovací  kleště,  prostě to,  co  u nás může amatér sehnat za pár šupů a komponenty se vesměr produkují  v levných  garážových  výrobách a elektronika velmi  často  z  druhojakostních  součástek. Mimo  věcí,  co  vzhledově musí  vypadat,  vnější  krabice stroje, panelu  atd.

Editoval Radim (04-10-2021 08:44:12)

Offline

 

#443 04-10-2021 08:49:06

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Mně prošlo rukama také mnoho čínských typů svářeček, většinou té levnější produkce. Nikdy jsem však nezaznamenal rozdíl v kvalitě pájení a v provedení elektronických desek. Spíše ty nejlevnější používali méně kvalitní součástky a zřejmě chyběla i nějaká výstupní kontrola. Tím byla daná vyšší poruchovost a nižší životnost. Čínská firma vyrábějící svou značku se snaží mít tyto stroje kvalitní. Problém je ten, že v Číně je spousty obchodních firem, které nic nevyrábí, ale pouze objednávají u čínských výrobců pod svou značkou. Proto je tolik klonů stejných svářeček. Tito čínští obchodníci tlačí u výrobce na cenu a ten se jim snaží vyhovět , často na úkor kvality. Rozhodně pochybuji , že IDEAL je polská značka. Je to čistá Čína, ale polský obchodník bere tyto stroje přímo z výroby a ne od čínského překupníka, proto je kvalitnější než podobné kolny. Kdo je čínský výrobce a kdo je pouze obchodník se dá velice těžko poznat. V Číně se tváří všichni jako výrobci.

Offline

 

#444 04-10-2021 09:07:52

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

ZDENÁL -. ideal je Polska značka (majitel polák BADEK a je to čistá Čína a bere si to osobně přímo on z linky-fabriky). Tak jako každý jiný samozřejmě ale kvalitu si více hlídá.

Offline

 

#445 04-10-2021 21:23:07

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Discovera ale v CO2 pulz nejde @.@


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#446 04-10-2021 21:45:30

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Juggernault - Já tu o pulsu pod CO2 nemluvil... čisté CO nepoužívám ale psal jsem, že strojů co pod CO svařuje na prd je hodně a pokud si mám vybrat stroj, šáhnu po tom co umí víc než jen základ a to PULS...

Editoval Discovera (04-10-2021 21:46:57)

Offline

 

#447 04-10-2021 23:25:21

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Mna by zaujimalo ako si ten Poliak ,,hlida ,, tu kvalitu v cinskej fabrike ked robi len take male serie ? big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#448 05-10-2021 08:48:16

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

V té fabrice ke člověk co je za to placený a dohlíží a posílá jím reporty, pak v sidle v Polsku namátkou prý jednu mašinu jza určitý čas stroj rozdělají a zkontrolují. Reklamace těch co spadají do té lepší třídy jako je prvovyroba 212 a serie expert je minimální (to beru i z mé zkušenosti zatím co mě prošlo pod rukama z obchodu). Samozřejmě jak reálná ta kontrola ve fabrice je těžko zjistitelná pro nás ale když to tvrdí majitel:) tal je to asi pravda.

Offline

 

#449 05-10-2021 11:27:06

Michall
Člen
Registrovaný: 24-01-2021
Příspěvky: 68

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Discovera V té fabrice ke člověk co je za to placený a dohlíží a posílá jím reporty.....ale když to tvrdí majitel:) tal je to asi pravda.


Kvalita se da ohlidat... S Tim souhlasim, ja vlastnim nemeckou cinu, kdyz jsem ji kupoval nasel jsem na Yt Video Jak To sikmooky zkousi...  A celkove je pro "znacku" lepsi zaplatit treba 3 kontrolory v cine nez servisaka v De..

Offline

 

#450 05-10-2021 15:00:04

passarotrovao
Člen
Registrovaný: 12-11-2019
Příspěvky: 120

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Podle mě jako člověka, který má stroj mig, použití synergie hodně pomohlo, protože místo elektrodového měniče, kde zvolíte proud, v případě mig nebo mag musíte optimalizovat napětí rychlostí drátu a pro ty kdo jsem nikdy neměl mig svařovací kurzy kvůli $$$$, že kurz stojí 900 euro a že pro mě nebude mít profesionální ziskovost, protože nejsem ani svářeč, ani zámečník, synergie se hodně počítá, protože bez sledování rychlosti synergického stroje Nikdy bych to nedokázal správně nastavit rychlostí svého ručního stroje (rychlost drátu 8x větší než optimální), jakmile máte v hlavě parametry, použití synergie je trochu postradatelné. Pokud jde o rozdíly v kvalitě stroje v daném modelu, je to normální jako u Číňanů, pokud nemají vlastní značky, a i tak jim na kvalitě nezáleží, protože cena vládne. Můžete mít 2 stejné stroje, ale kvalita součástí je odlišná. Pamatujte, že používání recyklovaného materiálu prodávaného jako nového je normou.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče