SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 13-02-2016 15:18:37

radluk
Člen
Registrovaný: 08-01-2008
Příspěvky: 53

podavač PD 315 (PP 315.21)

Ahoj,
prosím o radu. Týká se problému podavače na svářečce PP 315.
Při svařování svár prská díky přerušovanému přívodu drátu.
Naprázdno a při brždění prsty u průvlaku jde krásně plynule a při započetí svařování začne špatně vycházet a vždy se to ozve na podavači, resp. svářečce, začně úplně bubnovat a připomíná to zvukem bubnování-třepání plechů. Snažím se seřizovat přítlak na "prsty", abych minimalizoval napěchování drátu mezi přípojem hořáku a kladkama (podavač je tak silný, že dokáže takto zničit drát i pr. 1.2).
Mám tam euro koncovku a 3m hořák, jedu momentálně drát 0,8mm. Drát jde volně bowdenem, nový průvlak a stejně "bubnuje".
Začínám přemýšlet, že ten podavač chytnu a vyhodím...

Nevím jestli koupit funglovku hořák, ta svářečka je prostě luxus, občas používám i drát 0,6 a vaří nádherně, do doby než zas začne haprovat podávání drátu... viz výše, dělá to u různých průměrů drátu i když měním dle průměru bowdeny...

Editoval radluk (13-02-2016 15:19:10)

Offline

 

#2 17-03-2016 00:41:08

CASIBO
Člen
Registrovaný: 06-11-2009
Příspěvky: 7

Re: podavač PD 315 (PP 315.21)

Ahoj
Zjisti si zda se jedná o elektrickou závadu, či mechanickou, to znamená zda je stálé napětí na přívodu do motoru podavače a na špíčku horáku. Napětí nesmí být přerušované  nejlépe se to změříš osciloskopem nebo ručičkovým voltmetrem, digitál je pomalí. Mně to občas také udělá, pokut drát narazí na nečistotu a hned nechytne oblouk, stačí mi pustit tlačítko a znovu stisknout a začít svářet do žhavého a čistého materiálu, potom je vše v pořádku. Používám hořák délky 5m,  drát 0,8mm, podavač je dost silný aby to bez problému  utáhl, jednou se mi stalo že jsem mněl nečistoty v ozubených kolečkách , a kladky neseděly dobře na drátu po celém obvodu a občas nadskočily a drát nemněl potom plynulý posuv. Tak jsem nečistoty v ozubení od natemovaného svářecího drátu z ozubení odstranil na brusce ( kotoučem s modulem zubu ) a od té doby je posuv je plynulý. Nejvíce se mi to projevovalo o drátu 0,6.
Karel

Offline

 

#3 17-03-2016 06:46:38

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: podavač PD 315 (PP 315.21)

A nemá velkou vůli samotné uložení cívky drátu?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče