SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 04-11-2015 12:17:36

Tomas22
Člen
Registrovaný: 04-11-2015
Příspěvky: 3

Pohledový svar na nerez oceli

Ahoj přátelé,

potřeboval bych poradit. Boduji pomocí stojné stacionární bodovky dva plechy magnetického nerezu k sobě. Pokouším se u nich vytvořit pohledový svár, který by nebyl vidět z jedné strany. To znamená, že na jedné straně, může být vidět a na druhé straně nesmí být prohluběň od elektrody ani žádné zbarvení do hněda.

Poradil by mi někdo jak toho dosáhnout. Které všechny proměnné mi do toho svaru vstupují a na kterých si musím dát pozor.
Vstupuje i do toho složení elektrody?

Díky moc

Editoval Tomas22 (04-11-2015 12:21:32)

Offline

 

#2 04-11-2015 15:12:17

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Pohledový svar na nerez oceli

To už jsem naštěstí vyřešil před mnoha lety když jsem rozjížděl výrobu plechových krabic v TESLE. Stačí na té pohledové straně použít velkoplošnou elektrodu o průměru třeba 20 mm a na druhé straně elektrodu nejlépe s kulovým vrchlíkem. Ta velkoplošná elektroda se dokonce dá už koupit ve verzi s kloubem. I když pro nerezové materiály to není až tak dramatické vzhledem k nižšímu přítlaku, přesto doporučuji elektrody z materiálu CuCrZr.

Offline

 

#3 05-11-2015 11:57:36

Tomas22
Člen
Registrovaný: 04-11-2015
Příspěvky: 3

Re: Pohledový svar na nerez oceli

Když bych si chtěl nechat vyrobit tyto elektrody na zakázku. Máte nějaký dobrý tip na společnost?

Děkuji

Offline

 

#4 05-11-2015 15:14:51

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Pohledový svar na nerez oceli

Proč nechávat vyrábět, když to prodává každá svářečská prodejna? Jen musíte při nákupu vědět jaký kužel máte na držáku čepiček na bodovce. Dejte si do vyhledávače výraz "bodovací čepičky" a vyberte si třeba nejbližší prodejnu.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče