SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 20-08-2015 10:38:57

FilipC5
Člen
Registrovaný: 19-09-2011
Příspěvky: 21

„Mezinárodní svářečský praktik“ EWP

Zdravím. Mám trochu hloupí dotaz,ale bohužel to nemůžu nikde najít. Nevíte jak vypadá závěrečná zkouška na EWP? Dělá se jen písemná nebo i ustní?

Offline

 

#2 20-08-2015 14:12:43

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: „Mezinárodní svářečský praktik“ EWP

Evropské předpisy předepisují obě. Písemná formou evropského testu (pět odpovědí, možnost až pět správných nebo pět špatných na každou otázku) a ústní zkouška se zaměřením na obecný přehled a chyby v testu. Pravda, některé školící organizace jsou přísnější více, některé méně, ale nikdo nemá v úmyslu frekventanta kurzu poškodit. A věřte, že dostat z některých zkoušených správnou odpověď  bývá docela dřina. Členové komise se často potí víc, než ten zkoušený, taky kdo se má s tím nešťastníkem zase příště "otravovat". Přes všechnu snahu jsem ale nezažil moc 100%nich kurzů, vždy je někdo v takovém stresu (nebo nevědomostech), že to prostě nejde.

A kuriozita od zkoušek.
Zkoušející: Jaký je rozdíl při svařování autogenem doprava a nebo doleva?
Odpověď zkoušeného: To záleží na tom, jestli je svářeč pravák nebo levák.
Zkoušející: Tak se zeptám jinak. Svařujete jako svářeč trubku 89/4,5 mm v poloze PF. Je to parovod s tlakem 6 barů. Jak povedete hořák a drát?
Odpověď: Takhle bych to já nikdy nesvařoval, vždyť by mi to mohlo stékat dolů.
Zkoušející: Zeptám se ještě jinak. Určitě jste slyšel o natavení hrušky v kořenu sváru. K čemu to je dobré?
Odpověď: To je typická nepřípustná vada z přehřátí kořene podle normy 5817.

Nezabili byste ho?

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče