SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 25-05-2015 10:53:32

luky85
Člen
Registrovaný: 28-08-2008
Příspěvky: 15

cena za úpravy topení

Zdravím,
budu potřebovat nějaké úpravy topení. Bohužel se mi nikde nedaří zjistit alespoň orientační cenu.
Můžete mi prosím někdo nastřelit cenu za svařování topení autogenem? Např. 1cm sváru, příprava, spoj trubky 1"...?

Část si dělám sám v pex-al-pex, část už mám v mědi a jeho úpravu si budu dělat sám. Ale nechci dělat úplně celý nový rozvod z mědi nebo plastu a tak bych potřeboval aspoň část udělat v železe.

Popř. pokud znáte někoho v okolí Berouna, koho by zajímala celkem malá zakázka s autogenem...
Mám invertor a částečně umím obalovanou elektrodou, ale na vaření dvou trubek vedle sebe v rohu u země je to nesmysl. A bohužel ani vyříznout závit nepůjde. Teď mám totiž dvě zaslepené trubky těsně vedle sebe ukončené zároveň se zdí.

Offline

 

#2 25-05-2015 18:35:45

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: cena za úpravy topení

Žádná cena za svár, či za spoj trubky neexistuje. Vždy se jedná o cenu smluvní! Nejde totiž jen o ty sváry, spotřebuje se nějaký plyn a kyslík, nějak se k vám řemeslník musí se soupravou dopravit, a taky si chce za strávený čas něco vydělat, protože daně jsou neúprosné.
Když si zadáte do vyhledávače Google "opravy topení Beroun" a pak si můžete vybrat z docela solidního množství nabídek. No a pak pár telefonů, či návštěv ve vybraných firmách nebo u vybraných řemeslníků a máte po starosti.

Offline

 

#3 26-05-2015 08:02:16

luky85
Člen
Registrovaný: 28-08-2008
Příspěvky: 15

Re: cena za úpravy topení

No právě, chtěl jsem vědět, jak se ceny pohybují. Díky tomu bych věděl u prvního topenáře, že na mě nechce zbohatnout a mohl bych si ho rovnou objednat. Jinak budu muset poptat aspoň tři, abych zjistil, jaká je realita. Navíc je to podle mě práce na půl dne, takže trávit týden návštěvami firem mě úplně neláká. Navíc už jsem se jednou pokoušel získat nějakou nabídku od Lišky (Benešov). Vypadalo to, že to bude pod 100 000Kč, tak už se mi ani neozvali.

I ta cena smluvní musí z něčeho vycházet. Nebo topenáři určují cenu nikoli podle toho, co budou dělat, ale jaké auto stojí před domem?

I ten topenář musí vědět: 1km mě stojí 15Kč, jeden svár trubky 1" (práce, plyn, přídavný materiál...) stojí 300 Kč. Bude tady tolik svárů, pár ohybů, tohle se musí vyřezat... Takže pane za 10 000Kč to udělám a přijdu za dva týdny ve středu.

Nejsem z těch, co si myslí, že daně neexistují, plyn a školení jsou zadarmo, autem se jezdí za 2Kč/km a řemeslník si má vydělat 50Kč/h. Takže když jsem se ptal na cenu za svár, neptal jsem se na cenu práce, ale na celkovou cenu.

Offline

 

#4 26-05-2015 14:00:36

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: cena za úpravy topení

A to je problém ty topenáře místo obcházení protelefonovat nebo ještě levněji a podrobněji obeslat mailem poptávkou práce?

Offline

 

#5 26-05-2015 17:09:47

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: cena za úpravy topení

Zavolej si je domu a potom ti každý většinou hned řekne co za to, protože z mojí zkušenosti nabídky po telefonu
a mailem pro prvního zákazníka z 90% zásadně nedělám - poptávky mažu ihned.

Bohužel je dost možný, že polovina ani nepřijde (po slibu návštěvy) smile


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#6 26-05-2015 18:47:42

lukkin
Člen
Registrovaný: 18-04-2009
Příspěvky: 183

Re: cena za úpravy topení

Řeší se tu tento problém úplně špatně tazatel zřejmě nezná gebo svorky zadej do vyhledávače a jen vyber nejvhodnější typ.

Offline

 

#7 26-05-2015 19:55:37

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: cena za úpravy topení

lukkin napsal(a):

Řeší se tu tento problém úplně špatně tazatel zřejmě nezná gebo svorky zadej do vyhledávače a jen vyber nejvhodnější typ.

to neznám také, ale vypadá to dobře

Offline

 

#8 27-05-2015 08:50:27

luky85
Člen
Registrovaný: 28-08-2008
Příspěvky: 15

Re: cena za úpravy topení

Díky za nasměrování. Včera jsem vytěžil souseda a dostal jsem kontakt na člověka s autogenem u nás ve vesnici. Zajdu za ním.

Gebo spojky jsem neznal. Geniální věc. Dokonce to mají i ve Feroně za rozumnou cenu. Škoda, že jsem to neznal dřív. Díky !!! Za 2x260Kč (1") nemá cenu shánět topenáře :-) Jen si ještě musím ověřit, že ty trubky nejsou nějak zdeformované a že se to tam opravdu vejde.

Offline

 

#9 27-05-2015 12:53:21

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: cena za úpravy topení

Každé řemeslo má svou kulturu, t.j. i topenářství. Použití gebo spojek je tak trochu mimo tuto kulturu topenařiny. Jsou velmi vhodné pro vysazení odbočky na stávajícím vodovodu. Na topení bych to použil vyjimečně. Podobně to je i s tím autogenem. To že má někdo autogen, neznamená, že odvede kvalitní topenářskou práci. Ještě poznámka k tomuto problému. Dnes řemeslníci - instalatéři, topenáři nevydělávají ani tak prací, jako prodejem materiálu, na který mají mnohdy až neslušně vysoké rabaty. Proto mám obavy, že někdo z nich vezme zakázku svařit několik trubek. To snad jen ze známosti, nebo kdyby neměli do čeho zrovna píchnout. Pak je zase otázka, proč nemá do čeho píchnout- je vůbec schopen odvést kvalitní práci? Já bych našel kontakty na několik topenářů v okolí, poptal je s výstižným popisem zakázky. Někdo se ozve, někdo ne. Z těch co se ozvou se určitě přidou podívat a řeknou cenu. Tady je potřeba si uvědomit, že převzetím této zakázky přicházejí o slušný vývar jinde, od toho se odvine cena a nebude to jen ceníková cena několika svárů.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#10 27-05-2015 17:57:54

lukkin
Člen
Registrovaný: 18-04-2009
Příspěvky: 183

Re: cena za úpravy topení

Farmatere ještě se ti nestalo že z jedné malé zakázky se vyklubalo něco velkého.Dělal jsem dopojení jedněch gamat a vyklubala se z toho 8 letá velmi výhodná spolupráce...

Offline

 

#11 28-05-2015 09:18:21

luky85
Člen
Registrovaný: 28-08-2008
Příspěvky: 15

Re: cena za úpravy topení

Farmatere, líbí se mi, jak si v jednom příspěvku sám sobě hezky odporuješ. Gebo spojka "je mimo kulturu topenařiny" a hned potom mi potvrzuješ, že těžko seženu topenáře, co ho bude zajímat pár svarů trubek.
Vnější průměr trubky je 48mm, takže ta gebo spojka DN 40 tam bude pasovat :-)

Offline

 

#12 28-05-2015 10:54:10

HonzaKovo
Člen
Registrovaný: 11-01-2015
Příspěvky: 226

Re: cena za úpravy topení

Luky, famater si neodporuje vubec. Jedna vec je kvalita prace a druha sehnat remeslnika. Jajekoliv flikovani se vymsti a navic v tu nejhorsi dobu. Takze zmastit topeni znamena mit problem kdyz je venku -15.

Offline

 

#13 28-05-2015 13:36:51

luky85
Člen
Registrovaný: 28-08-2008
Příspěvky: 15

Re: cena za úpravy topení

Nějak nevím, v čem by mělo být to flikování. Svěrná spojka musí držet. Vždyť každý, kdo má podlahové topení má v rozdělovači ty trubky také připojené svěrným šroubením. PE voda se taky spojuje svěrným šroubením. I to připojení mědi k radiátorům se obvykle dělá svěrné. A všechny ty dnes oblíbené lisované systémy jsou vlastně také na podobném principu.
Když ta gebo spojka vydrží 10let, budu spokojen. Je to místo připojení radiátorového okruhu, před tím bude směšovací ventil, takže překročení teploty nepřipadá v úvahu. A jakmile se trochu finančně a časově zmátořím, přijde na řadu renovace obýváku s kuchyní a tedy bude příležitost vyměnit všechnu ocel na měď nebo alpex.
I tak mám jako zálohu krbová kamna (bez výměníku). Kdo se bojí, nesmí do lesa a radši si koupí byt v paneláku :-)

Offline

 

#14 29-05-2015 02:01:30

HonzaKovo
Člen
Registrovaný: 11-01-2015
Příspěvky: 226

Re: cena za úpravy topení

luky85 napsal(a):

Nějak nevím, v čem by mělo být to flikování. Svěrná spojka musí držet. Vždyť každý, kdo má podlahové topení má v rozdělovači ty trubky také připojené svěrným šroubením. PE voda se taky spojuje svěrným šroubením. I to připojení mědi k radiátorům se obvykle dělá svěrné. A všechny ty dnes oblíbené lisované systémy jsou vlastně také na podobném principu.
Když ta gebo spojka vydrží 10let, budu spokojen. Je to místo připojení radiátorového okruhu, před tím bude směšovací ventil, takže překročení teploty nepřipadá v úvahu. A jakmile se trochu finančně a časově zmátořím, přijde na řadu renovace obýváku s kuchyní a tedy bude příležitost vyměnit všechnu ocel na měď nebo alpex.
I tak mám jako zálohu krbová kamna (bez výměníku). Kdo se bojí, nesmí do lesa a radši si koupí byt v paneláku :-)

Mno kdyz vis co udelat, dobre znas rizika a vis ze to vydrzi 10 let tak absolutne nechapu prvni prispevek v tomto vlaknu....

Offline

 

#15 31-05-2015 07:38:18

luky85
Člen
Registrovaný: 28-08-2008
Příspěvky: 15

Re: cena za úpravy topení

HonzaKovo napsal(a):

Mno kdyz vis co udelat, dobre znas rizika a vis ze to vydrzi 10 let tak absolutne nechapu prvni prispevek v tomto vlaknu....

Naopak! Gebo spojku jsem neznal a netušil jsem, že existují svěrné spojky i na železo. Po nakopnutí zdejším diskutérem jsem si našel katalog a nabyl jsem dojmu, že to je přesně výrobek pro vyřešení mého "problému". Životnost výrobce neuvádí, nicméně říkám, že to nebude "nafurt", ale časem to předělám. Čekám, že ty 30 let staré radiátory začnou téct a pak to udělám z gruntu.

Offline

 

#16 31-05-2015 12:27:30

lukkin
Člen
Registrovaný: 18-04-2009
Příspěvky: 183

Re: cena za úpravy topení

pokud jsou to litinové tak si ještě dost počkáš

Offline

 

#17 31-05-2015 12:51:45

luky85
Člen
Registrovaný: 28-08-2008
Příspěvky: 15

Re: cena za úpravy topení

Jo, litina by mě nejspíš přežila. Ale jsou to plechové článkové radiátory. :-(

Offline

 

#18 10-06-2016 11:23:09

luky85
Člen
Registrovaný: 28-08-2008
Příspěvky: 15

Re: cena za úpravy topení

Vyústění příběhu: Vesnický kontakt zklamal. Nakonec jsem vzal invertor a přivařil jsem tam kus trubky přes "okýnko". Po malém doladění to neteče.
Zároveň jsem si požádal o kotlíkovou dotaci a dostal, takže v rámci toho vyměním zbylé železo za měď.
Díky za rady

Offline

 

#19 10-06-2016 22:23:05

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: cena za úpravy topení

to jsi to dělal rok? big_smile ale gratuluji že sis poradil a dík za zpětnou vazbu.
edit: v takhle obtížném sváru může být zalitá struska, roztahováním a smršťováním (dle teploty) múže časem prosakovat, opatlal bych to silikonem, omotal kobercovou lepicí páskou a bude to na věky smile

Editoval bourač (10-06-2016 22:27:21)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#20 11-06-2016 15:25:55

luky85
Člen
Registrovaný: 28-08-2008
Příspěvky: 15

Re: cena za úpravy topení

Dělám si všechno sám z toho, co našetřím z výplaty. V létě se mi narodila dcera, tak jsem rychle dodělával "vnitřek" (štuk, elektroinstalace...). Pak jsem v listopadu postavil komín a zlomil si ruku. Po novém roce jsem kotelnu zprovoznil a topil v tom do května. Teď se k tomu zase vracím, protože mi schválili dotaci. Takže svůj díl práce to odvedlo a teď to brzy pojede do hutí.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče