SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 22-04-2015 18:07:50

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Tesnenia redukčných ventilov

Chcel som vymeniť tesnenia v redukčných ventiloch na kyslík a acetylén, nakoľko zváracia súprava nebola dlhšiu dobu v prevádzke. Pod manometrami obidvoch redukčných ventilov som mal červené fíbrové tesnenia. Navštívil som predajňu zváracej techniky, kde mi predavač dal do sáčku tesnenia a povedal, že fíbrové sa dnes už nepoužívajú. Až do ma som zistil, že mi dal tesnenia hliníkové a medené. Moja otázka je, že ktoré z týchto tesnení sú na kyslík a ktoré na acetylén? Ďalšia otázka - môžem použiť aj fíbrové? Lebo medzičasom som zohnal fíbrové potrebného priemeru. Ďakujem.

Offline

 

#2 22-04-2015 20:10:49

pt.kbely
Člen
Registrovaný: 26-12-2011
Příspěvky: 885

Re: Tesnenia redukčných ventilov

Přijde na to, pro koho je to určený, pro tchýni? Reakcí acetylenu se solemi mědi vznikne acetylid měďný a měděný (tedy něco podobného jako je jódodusík).

Juraj.A napsal(a):

Chcel som vymeniť tesnenia v redukčných ventiloch na kyslík a acetylén, nakoľko zváracia súprava nebola dlhšiu dobu v prevádzke. Pod manometrami obidvoch redukčných ventilov som mal červené fíbrové tesnenia. Navštívil som predajňu zváracej techniky, kde mi predavač dal do sáčku tesnenia a povedal, že fíbrové sa dnes už nepoužívajú. Až do ma som zistil, že mi dal tesnenia hliníkové a medené. Moja otázka je, že ktoré z týchto tesnení sú na kyslík a ktoré na acetylén? Ďalšia otázka - môžem použiť aj fíbrové? Lebo medzičasom som zohnal fíbrové potrebného priemeru. Ďakujem.

Editoval pt.kbely (22-04-2015 20:11:13)

Offline

 

#3 22-04-2015 20:40:21

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Tesnenia redukčných ventilov

pt.kbely - Môj kolega hovorí, že neexistujú blbé otázky, ale len blbé odpovede. Má pravdu...

Offline

 

#4 22-04-2015 23:03:56

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Tesnenia redukčných ventilov

těsnění pod manometrem je bezporuchové tos nemusel vubec vytahovat ale problém je dycky v membráně a v tym ventilku co za něho tahá ta membrána a to doma těžko opravíš tu membránu sem jako náhradni nikde neviděl je to sice kus kulaté gumy ale neni guma jako guma, jinak měděny těsněni nedávat jak už bylo řečeny na acetylén

Offline

 

#5 22-04-2015 23:08:27

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Tesnenia redukčných ventilov

Kramlik Ďakujem.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče