SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 11-04-2013 14:09:26

schamann
Člen
Registrovaný: 11-04-2013
Příspěvky: 2

Jímka na chalupu

Zdravím,
chtel bych na chalupu udelat malou jimku, ted je tam jen suchej zachod, jezdime tam na par vikendu v roce, tak myslim ze kubik bude bohate stacit na par let.
prusvih je v tom, ze kuli terenu nemuzu vykopat nic na zahrade. Jedine co me napadlo je udelat jimku ve sklepe, kde je mnoho let nevyuzity prazdny prostor.
Problem je, ze do sklepa vedou tocity schody a 80ky dvere. takze se tam nic objemneho nevleze (jinak bych tam davno dal nejakej IBC kontajner a bylo by vystarano).
Jestli to ma smysl delat ze zeleza, nevim myslim PVC je levnejsi.

Takze muj dotaz je - umel by nekdo s vlastni vybavou svarit par adekvatnich plastovejch desek primo ve sklepe? firmy co jsem oslovil delaji jimky za zhruba 15-17000,- coz je trochu dost mino. to se mi vyplati jeste 30 let chodit na latrínu big_smile

Chalupu mam na Pribramsku, kdyby nekdo chtel, porazim prase a vyvalim suda, dam na benzin a nejake drobne za praci, material sezenu. big_smile
Diky

Offline

 

#2 11-04-2013 15:58:53

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Jímka na chalupu

Ahoj, proč nemůžeš kopat na zahradě? Všude je skála? Do klsepa bych jímku nechtěl ani za zlatž prase.


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#3 11-04-2013 17:01:33

schamann
Člen
Registrovaný: 11-04-2013
Příspěvky: 2

Re: Jímka na chalupu

jj brutalni teren, 15 cm pod terenem je souvisla vrstva obr balvanu, neumim si predstavit kopat 2 metry hluboko (zachod by byl cca na urovni terenu). a objednat bagr nejde - neni se tam kudy dostat, a mimoto opet narazim na to, ze kopani + cena septiku = zbytecne moc drahy. navic jednou za par let tece z kopcu poradna voda a nerad bych zpusobil ekologickou kalamitu - sousedi maji nedaleko studnu.  Proaste kdyz mam prazdnej sklep 5x6 metru 2 metry pod zachodem tak mi to prijde jeko idealni, rychly a levny reseni.

Offline

 

#4 11-04-2013 18:22:35

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Jímka na chalupu

Tktj, Já tě ale varoval... (vzpomeneš si, až ve sklepě nebudeš moct v létě být kvůli smradu). Ty máš ten pozemek něde ve svahu, či rovina? A opravdu by jsi nenašel jedno místo na zahradě, kde bys to vykopal?


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#5 11-04-2013 18:46:23

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Jímka na chalupu

Ještě když jsem měl chatu v zahrádkářské osadě tak jsem měl stejně nesmyslný nápad s jímkou ve sklepě. Použil jsem 180 l plastový sud a myslel jsem si, jak jsem na to vyzrál. Přes rafinovamý odtok vody do v noci vybudovaného trativodu a přes "dokonalé" utěsnění záchodové mísy byl v chatě pořád smrad. Nakonec jsem sud zase vykopal a zakopal 1 m od základů chaty. Jednou za rok na podzim před deštěm vybral a nalil na kompost.

Offline

 

#6 11-04-2013 21:56:00

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Jímka na chalupu

chemickej hajzlík, nesmrdí to vůbec a výsledný produkt se cca jednou týdně vyleje na kytky...
z vlastní zkušenosti doporučuji nekupovat moc malý big_smile kdo na tom seděl aje od přírody obdařen ví proč lol


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#7 11-04-2013 22:36:01

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Jímka na chalupu

Chemickej hajzlík mám na chatě a zatím vše ok. Známý (od přírody pivní kulturista) si koupil za tisícovku nějakej kousek v Lidlu, trošku se tam hnal a prolítnul až do nádržky....


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#8 30-07-2013 11:41:59

Jamez99
Člen
Registrovaný: 30-07-2013
Příspěvky: 1

Re: Jímka na chalupu

Hej, proč nemůže kopat v zahradě a jiné z boku paláce, kde žádné tělo pryč, můžete vykopat jámu na tomto místě


"ONe Day I will be Part of your World.")

Offline

 

#9 30-07-2013 15:05:57

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Jímka na chalupu

To víte, chalupu má obskládanou hrobama, mafián smile


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#10 15-01-2015 12:49:47

Vaseck
Člen
Registrovaný: 15-01-2015
Příspěvky: 5

Re: Jímka na chalupu

jo chemická toaleta je celkem dobré řešení, známí to taky tak řešil.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče