SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 03-02-2009 20:44:58

corell+007
Člen
Registrovaný: 02-02-2009
Příspěvky: 16

Váš názor...Einhell BT-GW 150

Zdravim.Já svářeč těžký amatér, který se chce učit a vyvařit si plechy na autě, bez větších finančních prostředků, našel na netu tuto Svářečku s ochrannou atmosférou Einhell BT-GW 150 s tímto popisem" Se svářečkou v ochranné atmosféře pro ambiciózní kutily můžete svařovat hliník metodou MIG a ocel metodou MAG. Je vybavena ventilátorem pro chlazení a thermo spínačem, který ji chrání proti přetížení."
Parametry produktu:

Síťové napětí: 230 V ~ 50 Hz

Svařovací proud I2: 25-120 A (max. 150 A) 6 stupňů

Tloušťka svařovacího drátu 0,6 - 0,8 mm

Napětí při chodu naprázdno 48 V

Váha: 28 Kg

Návod: DE
Za cenu 5299 Kč.A nevím zda neudělám chybu když do ní půjdu.Děkuji za všechny odpovědi, názory atd.


Vařím, vaříš, vaříme

Offline

 

#2 03-02-2009 22:11:51

MiraGSX
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 03-08-2008
Příspěvky: 476

Re: Váš názor...Einhell BT-GW 150

Na vaření plechů u auta je dle parametrů dostačující.
Samozhřejmě v této cenové kategorii nečekat žádný zázrak... (předfuk, dofuk, provedení hořáku...)
Doporučuji prostudovat články od admina na svarinfu pokud jste již tak neučinil.
Vypadá na nejlepší poměr cena/výkon.
Toť můj názor. Čistou zkušenost s tímto typem a modelem bohužel nemám.


ISTP Kutil
WSME-200A AC/DC TIG; KITin 170 TIG LA; SioMIG 351
svářecí kabely do 160A; TIG hořák ESAB BTF 150 a ZHT-315 + čína (unknown); P600e

Offline

 

#3 03-02-2009 23:01:41

Holbaj
Člen
Místo: Znojmo
Registrovaný: 18-10-2008
Příspěvky: 36
Web

Re: Váš názor...Einhell BT-GW 150

Ahoj...mám od Einhelu COčko BT-GW 190 kupoval jsem ho asi před 4-ma měsicema se stejnym učelem...naučit se vařit..a abych řek pravdu na moje účely to bohatě postačuje. Jsem amatér (je mi teprv 16) tento stroj splňuje zatim všechny moje požadavky smile.  Podle mě...pro začátek to vystačí a do budoucnna si mužeš pořidit něco lepšího smile
PS.:kupoval jsem ho asi za cca 8000 což si myslím je dobrá cena...


COčko Einhell BT-GW 190 D + samostmivaci kukla PROTECO P600e...
BauBau trafo Einhell CEN Turbo 150...

Offline

 

#4 04-02-2009 13:04:34

corell+007
Člen
Registrovaný: 02-02-2009
Příspěvky: 16

Re: Váš názor...Einhell BT-GW 150

Zdar.Tak děkuji za reakce.Provedení bude nic moc ale pokud to bude svařovat tak by mi to stačilo jestli krom auta svařim tak 5-10 věcí ročně bude to moc, proto se mi nechce moc investovat aby mi to neleželo doma.
Koukal jsem na BT-GW 190 co má HOLBAJ a to je takový větší bratr BT-GW 150 od Einhell :-)
Tady jsem našel takový lepší popis BT-GW 150 i s ukázkou pohonu drátu, ten se mi tedy moc nezdá, nebo je to normal ?? http://www.einhell.cz/www/navody/1574970.pdf

Editoval corell+007 (04-02-2009 13:04:56)


Vařím, vaříš, vaříme

Offline

 

#5 04-02-2009 13:46:47

MiraGSX
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 03-08-2008
Příspěvky: 476

Re: Váš názor...Einhell BT-GW 150

jj je to standart v této cenové kategorii nic lepšího nečekej.


ISTP Kutil
WSME-200A AC/DC TIG; KITin 170 TIG LA; SioMIG 351
svářecí kabely do 160A; TIG hořák ESAB BTF 150 a ZHT-315 + čína (unknown); P600e

Offline

 

#6 04-02-2009 15:35:36

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Váš názor...Einhell BT-GW 150

Ja by som povedal , že je to jedno.
V tejto cenovej kategórii  su skoro všetky diely zváračky rovnake.
Rozdiel je len v značke.
Ja mam od powermatu a keď pozriem napriklad na gude alebo einhell  ,tak horáky , redukčne ventile a kopa iných veci  vyzera rovnako.
Parametre sa len malo odlišujú .....
Na vyvarenie auta tento výkon dostačuje ,ale je len otázne ako to bude dlho chladnuť.
Ale z vlastnej skusenosti viem , že tu zváračku ani veľmi nezahreješ.
Pri oprave auta som mal viac roboty z plechom .
Zváranie bolo až na koniec a aj tak z dlhými prestávkami.

Offline

 

#7 04-02-2009 17:57:05

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Váš názor...Einhell BT-GW 150

Tak to bych si svarecku radsi nekde pujcil, zajit do nejake svareci techniky a na 100% tam bude neco na pujcovne a drahy to rozhodne nebude. Nez si koupit neco takovyho, pak k tomu schanet plyn, pokud to ovsem nebude na trubickovy drat. Je to na 230 V coz taky neni zadna vyhoda z hlediska svarovacich vlastnosti. Zatezovatel radsi ani studovat nebudu protoze  je skoro jisty ze tam bude trafo velky asi jako v trafopajecce. Ale to je jen nazor, je potreba rozmyslet jestli se koupe radoby svarecky na svarovani asi 3,5x do roka vyplati...nebo jestli je lepsi zkusit poradny stroj a radsi si nekde masinku pujcit s veskerym prislusenstvim. Kazdopadne hodne stesti pri vyberu


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#8 04-02-2009 19:13:01

corell+007
Člen
Registrovaný: 02-02-2009
Příspěvky: 16

Re: Váš názor...Einhell BT-GW 150

No, po všech názorech jsem byl rozhodnutej,že do ní půjdu se vší parádou a Killer mi můj optimismus zabil. :-)
Jasně že to nebude nějaká paráda.Flašku na CO2 6kg mám, dokonce několik (jsou v pořádku a k použití) tak to nebude problém, dokonce asi 8 km od mého bydliště je plní. No to si mě moc nepotěšil ale Holbaj má většího bratra BT-GW 190 a nestěžuje si, tak nevim.Já to vidim tak že do ní půjdu a pak budu psát o tom že to byla chyba a nebo ne.
Alespoň se na tom něco naučim, tedy možná............

Editoval corell+007 (04-02-2009 19:26:56)


Vařím, vaříš, vaříme

Offline

 

#9 04-02-2009 20:10:16

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Váš názor...Einhell BT-GW 150

correl, nenechajte sa odradiť, hlavne vetou killera že 230V neni výhoda, výhoda to aj niekedy je, netreba ťahať 3f predlžovačku, mašinka je malá. Málo klampiarov má 3f zváračku, je to drahá záležitosť hlavne pre toho čo to nevyužije. Príslušenstvo je tomu pekné, jadro neni ako z pájkovačky, úplne vám postačuje. A nejde to len na trubičkový, drát, treba si prečítať návod (p.Killer).
A ohľadom požičanie to určite neni také jednoduché, určite sa dáva záloha (u nás min.10 000-15000tis) a potom s tým doma experimentovať, toto neni tiež najlepší nápad.
Zváraniu zdar smile


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#10 04-02-2009 21:08:15

Holbaj
Člen
Místo: Znojmo
Registrovaný: 18-10-2008
Příspěvky: 36
Web

Re: Váš názor...Einhell BT-GW 150

Tak já sem amatér žejo...kolegové co tu píší už maji nějake ty leta praxe a skušeností smile
Jinak...vyvařil jsem sní skoro celé vozítko co momentálně stavím a nemužu si stěžovat...
Pár fotek svářečky zde...: http://holbaj.rajce.idnes.cz/Svarecka_CO2/


COčko Einhell BT-GW 190 D + samostmivaci kukla PROTECO P600e...
BauBau trafo Einhell CEN Turbo 150...

Offline

 

#11 04-02-2009 21:55:39

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Váš názor...Einhell BT-GW 150

230 V skutecne vyhoda neni. Je to vyhoda jedine u prenosnych invertoru. Predpokladam ze COčko na zadech nosit nebude a behat s nim po zahrade taky ne. Pocinaje jistenim 16A tady na tuhle asi bude stacit pak v usmernovaci (vysvetlovat ze 1f ma horsi prubeh nez 3f snad nemusim) a nakonec nutnost perfektně udržovat svařovací obvod protoze sebemensi prechodovy odpor dela hrozny veci.Musi se casto menit pruvlaky, protoze 230V svarecky jsou na to holt choulostivejsi. 3f svarecky jsou proste lepsi. Tak jsem si na prani Arna precetl navod a hle co jsem se docetl, ze 100% zatezovatel je snad 40-25A no tak kolik toho s tim zavari?  A hlavne nikoho neodrazuju smile jen mu proste nedoporucim svarecku ktera ma plastovej podavac, horak napevno....a kdyz se mu to rozsype tak co s tim bude delat? myslim po zaruce......jo jasne servisak mu to za 3000,- opravi smile Ale jeste si neodpustim malej priklad. Kdyz teda se nekdo haji tim ze to chce jen vyzkouset a neco se naucit...Kdyz si pujdu teda koupit svarecku, tak absoulutne vyloucim koupi pres internet, protoze si to nevyzkousim (pokud jsem s tim nekde nevaril a ten stroj neznam).
Pak nejakej obchod, jasne zelezarstvi !!! Prodavaj sroubky a stipacky! Budou mit i svarecky smile Tam si vyzkousim nic. A servis? Zaruka je jasna, kdyz pominu mesic bez svarecky a to jen v pripade ze se oprava povede. A pozarucni servis? Co to je? zepta se prodejce...No a v tuhle chvili prijde na radu svareci technika. A tam se lidi dovedej co si to koupili a jen koukaj co jim to povidaj.
Nic to sem se dostal nekam kam sem asi nemel,  urcite se zvedne vlna nesouhlasu.
Nekdo s temahle strojema muze byt spokojen ale ja ne.

10 000? No tak kdyz ma 6 000,- na Einhela tak pocka mesic bude mit 10 000 ktery se mu vratej po dokonceni zapujcky a nevim v cem je problem...


A co svarecska skola? Ja tam teda na COcko na 230 V jeste nenarazil...Vlastne jo, stalo zapraseny v rohu a majitel se ho chtel zbavit.

Editoval killer (04-02-2009 22:07:44)


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#12 05-02-2009 00:39:07

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Váš názor...Einhell BT-GW 150

killer: A čo tak ten preslaveny iskravar???
Je to šmejd ako každy iny v tejto cenovej kategórii a predsa si ho tu všetci chvália.
Na zváranie plechov  to plne postačuje.
Ja sám som zistil,že na nič iné sa tie zváračky toho to typu nedaju použiť.
Ale pokial sa z tym budu zvarovať len tenke plechy tak prečo nie? smile
A kto chce normalne zvarovať  CO-čkom nech si kupi mašinu za 80 000 a viac.
Je pravda,že tie lacne CO-čka vyzeraju ako z hračkárne pre male deti ,ale čo narobíme.
Keď si niekto chce na aute občas zaplatať nejaku dieru,vymeniť plech alebo niečo podobne(sviatočne) nevyhodi predsa za mašinu 80 000 korun.
Problem z  jednou fázou 230V vidim len v obmedzeni výkonu.
Je to použitelné tak do 160A max.
Na vyvaranie auta stači  120A.
Preto si myslim ,že ta zváračka bude slúžiť  k plnej spokojnosti.
Ak odijde napr. podavač , opravim alebo prerobim.
Veď tam na tom dokopy nič neni.
Motorček z prevodovkou jedno koliesko z drážkou  a druhe obyčajne ložisko.
Taky to podavač si každy vyrobi sám doma na kolene.
Tieto lacne CO-čka dokopy nič neobsahuju , preto su opravitelne aj bez servisu.

Offline

 

#13 05-02-2009 08:37:16

Martin
Člen
Registrovaný: 11-10-2007
Příspěvky: 250

Re: Váš názor...Einhell BT-GW 150

To Killer:
Zajímalo by mě, jestli stejně vysoké požadavky jako na svářecí techniku, máte na vše v životě :-))

Ok, teď vážně - zaúkoloval jsem koleg, ať se poptá v prodejně svářecí techniky na půjčovné třífázového MIG/MAG stroje: půjčovné činí 700,- Kč na den (nad 3 dny sleva 10%, nad 7 dní sleva 15%) včetně 19% daně.
V ceně je půjčení stroje OMI204, hořáku, bomby na CO2 (náplň 2kg v ceně), redukčního ventilu a obyčejné svařovací kukly (samostmívací je za 50,- ). Záloha 15 000,-

Uvedený stroj s hořákem, bombou, redukčákem a možná i s tou samostmívačkou je možný koupit za asi 20 000,- Takže pokud využijete stroj cca 15x za rok, tak se vám už asi vyplatí koupit si vlastní a ještě ho můžete občas půjčit za pětistovku sousedovi :-))

Osobně bych se jako nenáročný hobby uživatel, poměrně zručnej, takže sem tam si leccos opravím sám, nebál koupit nějakou jednofázovku s hořákem na pevno s cenou do deseti tisíc.

Offline

 

#14 05-02-2009 12:18:07

corell+007
Člen
Registrovaný: 02-02-2009
Příspěvky: 16

Re: Váš názor...Einhell BT-GW 150

Zdravim.Killer má samozřejmě pravdu.Celé bych to shrnul do věty "nejsme tak bohatý abychom si kupovali levné věci" Ale souhlasim s těmi co jsou pro tento typ co2 svářečky.Když to tak vezmu pokud neodejde samotné trafo tak ostatní záležitosti jsou v řádu stokorun viz:
podavač drátu http://svareci-technika.stavba-stroje.c … 53900.html
Deska s elektronikou 114635 http://svareci-technika.stavba-stroje.c … 14635.html
Sada koleček http://svareci-technika.stavba-stroje.c … 90251.html
Atd.
Díky všem za rady a komentáře a s pozdravem "JDU DO NÍ" zas někdy u jiného tématu.


Vařím, vaříš, vaříme

Offline

 

#15 05-02-2009 19:37:01

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Váš názor...Einhell BT-GW 150

To martin:

No tak uznavam ze ta pujcovna neni v tuhle chvili spravna volba. Co se tyce ty plechariny, stacit na to bude, pokud pojede svar a svarecka mu vypne kvuli prehrati trafa tak kolega asi pujde na cigaro smile Ja chapu ze finance vzdycky nejsou, ale stejne bych sel alespon o jeden stupen vys. Tzn. oddelenej horak, 3f atd.
Jinak pozadavky mam vsude stejny, jdu do prodejny a budto me prodavac presvedci nebo ne. Nekupuju si veci ktery mi budou slouzit jen napul. Zrovna pred tydnem mi klekla televize (ma uz odslouzeno asi 15 let), tak si pujdu koupit neco novyho, ale nepujdu po cenach - samozrejme mam nejakou cenovou hranici ale budu vybirat podle toho jak mi bude pristroj vyhovovat a taky aby byl kvalitni a propracovanej. Nepujdu do Makra a nevyberu si TV za 2500,-. Omlouvam se za off topic smile


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče