SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 24-04-2014 14:55:14

Morris_3nec
Člen
Registrovaný: 24-04-2014
Příspěvky: 5

Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

Zdravím Vás pánové, jelikož vyvařuji karoserii auta a časově jsem velmi omezen, vidím že se mi práce protáhne alespoň na 6 měsíců rozhodl jsem se pořídit si svoje COčko.  Na foru jsem si toho o levných hobby svářečkách přečetl dost a je mi jasné že svářečka v cenové relaci do 10tis nebude nic moc a bude to spíš prskací lepítko.

Našel jsem na našem aukru v inzerci Telwin Bimax 152 Turbo za velmi hezkou cenu, včetně redukčáku, láhce i samostmívací masky tak se na ni zajedu podívat a vyzkoušet.

Polské allegro na mě vychrlilo hromadu mig/mag svářeček za pár korun, výhodu vidím v napájení 22O/400V a poměrně dobrém zatížiteli. Jaký na to máte názor ? Připomíná vám to nějakou jinou známější svářečku?


http://allegro.pl/spawarka-polautomat-m … 43211.html

Offline

 

#2 24-04-2014 15:21:15

karl von stahl
Člen
Místo: Most
Registrovaný: 05-04-2014
Příspěvky: 29

Re: Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

Tohle sem taky řešil. dávám dohromady veterána a potřebuji vařit karoserii.
Nejdřív sem vybíral v polsku, v asii a potom u nás . Chtěl jsem ušetřit.
No a nakonec jsem dospěl k tomu že ty levné jebky z polska nebo asie nechci. Nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci.
A nakonec sem koupil Migatronica . Myslím že jsem udělal to nejlepší.
Zatěžovatel super. Napájení na 220V. Běhá jako víno i na 10A jističi.

Jinak Telwin je dobrej. Nevím jak tyhle malé 152 turbo , já měl předtím 2 x digital mig 180, 1x ac/dc telvina digitál a normál 250.
Všechny běhaly dobře , nemůžu říct křivýho slova.
Další sem nekoupil protože prodejce je arogantní debil a šel jsem do migatronicu.


Migatronic RallyMig 161i
Merkle High pulse 552 DW
Magnum 214 Dual puls

Offline

 

#3 24-04-2014 15:50:07

JARDA V
Člen
Místo: Velké Meziříčí
Registrovaný: 20-03-2011
Příspěvky: 830

Re: Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

Na svářečku  Telwin Bimax je tady asi nejlepší odborník kolega varok. http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=2314

Offline

 

#4 24-04-2014 18:58:54

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

na karosarske prace bohate staci stroj na 230v ale pokial je na prvom mieste cena tak skor daco pouzivane a osvedcene ako hentu srandovnu krabicku

Offline

 

#5 24-04-2014 21:05:56

Morris_3nec
Člen
Registrovaný: 24-04-2014
Příspěvky: 5

Re: Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

Vzhledem k tomu že svářečku budu používat max 6 měsíců a pak ji pošlu dál, ocením výhodnou cenu. Děkuji za odkaz na celé téma věnované Bimaxu, prolouskal jsem zatím 10 stran a pokračuju dál smile  Inzerci projíždím pravidelně, ale bohužel nic jiného zajímavého co by stálo za zmínku jsem nenašel, koukám hlavně po Omi 165 nebo Iskravarech 150 a 170, tyhle stroje jsem na inzerci nenašel snad vůbec, chápu to tak že když jsou s něma lidi spokojený, tak si je nechávaj

Offline

 

#6 25-04-2014 10:33:55

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

presne tak,ludia ich predavaju len ked ich uz vazne nepotrebuju

Offline

 

#7 25-04-2014 16:10:23

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

Když si projdete různé bazary, třeba na netu typu, hyperinzerce, bazoš, aukro apod., tak si spočítejte, které svářečky se tam nejvíce prodávají. na aukru poslední dobou nejvíce i nové, ale samé typu Asist, Gude, Einhel modré řady. Potom tam jsou občas k vidění i jiné značky, které lidé prodávají že koupí lepší mašinu, nebo si svářečku koupili jen na nějakou fušku a chtějí se ji zbavit, dědictví apod. Potom staré poctivé kousky, to samé. Pokud se vyhnete výše jmenovaným Einhel modré řady, Gude, Sharks, apod., nemáte co zkazit. Já mám Bimaxe 4.195, menší úpravy to chtělo. Toho Bimaxe 152 má myslím pan Zdenál, jestli ho tedy ještě má.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#8 26-04-2014 16:41:41

Morris_3nec
Člen
Registrovaný: 24-04-2014
Příspěvky: 5

Re: Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

Samozřejmě nejvíc je na inzerci Einhellu, gude atd a je mi jasné proč. Našel jsem toho jediného Bimaxe 152 za velmi dobrou cenu, je to ještě nějaký starší model v modré bedně(nové jsou červené) ale dle štítku by měl mít stejné parametry. Hlavně jsem se snažil najít na inzerci nějakou jetou Omni 165, Iskravar 170 atd, ale bohužel nic vhodného jsem nenašel, doufám že ten Bimax mi na těch pár měsícu na bodové svařovaní 0,8 - 1,0mm tenkých plechů službu udělá.
Něco ze "staré školy" by se za dobré peníze určitě našlo, bohužel jsou to pro mé použití zase až moc těžkopádné a mohutné stroje, do malé garáže na domácí použití naprosto nevhodné na těch pár svarů za rok.

V pondělí si ji pojedu vyzkoušet, nějaký tip na co se hlavně u jeté svářečky zaměřit ? Samozřejmě plynulost posuvu v různých polohách hadice hoříku, aby se drát nikde nekousal. Ještě nějaký tip co před koupí pořádně zkontrolovat ?

Editoval Morris_3nec (26-04-2014 16:44:25)

Offline

 

#9 27-04-2014 17:32:12

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

Já jsem taky sháněl něco menšího, ale už kvalitnějšího, no nic rozumného jsem nenašel. Nemusí to být starší mašina, i něco novějšího, jenže dnes už jsou moderní jen ty invertorové mašiny a to zatím nechci. Jinak svářečky ještě s trafem by se našli, ale ty co se mi líbí stojí docela balík, nebo jsou jen na 3x400V a to v garáži nemám.

Vy jestli koupíte ten Bimax 152, tak stejně tak i tak bych raději koupil nový bovden, nové průvlaky do hořáku a vyměnil. U těchto typů svářeček bovdeny hodně trpí. Není to taková závratná částka.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#10 28-04-2014 09:40:59

Morris_3nec
Člen
Registrovaný: 24-04-2014
Příspěvky: 5

Re: Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

jasně, nové průvlaky to je samozřejmost, bowden mě taky napadl že bude fajn vyměnit. Uvidíme, dnes se na ní jedu podívat tak jsem zvědav smile

Offline

 

#11 28-04-2014 14:59:08

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

To jste našel na aukru, že? Jsem to tam taky viděl. Ani jsem nevěděl, že Telwin předtím vyráběl svářečky ve světle modrém provedení, ty se mi líbí více. Na netu jsem viděl modrou i starší verzi té mé Bimax 4.195, ale myslel jsem, jestli nejde třeba o nějaký atyp, nebo jestli to majitel nenechal stříknout na jinou barvu.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#12 30-04-2014 16:55:52

Morris_3nec
Člen
Registrovaný: 24-04-2014
Příspěvky: 5

Re: Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

Ano, je to ona smile Jediné co svářečce chybí je originální "převlek" kabelu hořáku, bylo to jen omotané textilní páskou jelikož předchozí majitel dával nový bowden. To jsem vyřešil navlečením černé smrš'tovací bužírky po celé délce.
Jinak svářečka podává drát naprosto plynule i při nejnnižší rychlosti a ohnutém hořáku, má tlumivku i trafo v Cu a má vypínaný proud do hořáku, což je oproti "novým" modelům jedno obrovské plus za druhým. Koupě určitě nelituju, nehledě na to, že jsem celou svářečku + láhev s redukčákem + samostmívací kuklu + klubko drátu 0.6 zaplatil ...................................... 4 000 Kč smile

Jen mám problém, že na láhvi je redukčák s budíkama které ukazují tlak, nikoliv průtok plynu. Co s tím ? Dá se to nějak "přepočíst " jaký tlak nastavit aby to odpovídalo třeba 6l/min ? Nebo raději koupit nový redukčák, a nebo koupit levný průtokoměr na hubici a s pomocí něj to nastavit ?

Offline

 

#13 30-04-2014 18:26:23

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

hned si tu dal aj odpoved...bud novy redukcny s prietokomerom alebo kupit kontrolny prietokomer na hubicu...

Offline

 

#14 30-04-2014 20:04:39

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

Tak pokud jste dal místo původní hadice smršťovačku, záleží na typu, některé jsou po smrštění moc tvrdé, ale na druhou stranu to je možná lepší, ty původní se moc lámou a bovden hrozně trpí.
Tyhle svářečky mají asi všechny spínání hl. sv. trafa. Podle mě je to ale vinuté hliníkem. Viděl jsem otevřenou tu samou, ale s červenou bednou. Vypadá to jako měď, je to takový lak. A za ty peníze si myslím by to nikdo neprodal, kdyby to bylo v mědi.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#15 30-04-2014 22:29:36

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4815

Re: Polské mig/mag svářečky z Allegro - zkušenosti ?

Morris_3nec- doporučuji koupit rotametr (průtokoměr) se škrtícím ventilkem a připojit rovnou na redukčák. Nevyjde to o moc dráž než průtokoměr na hubici. Já jsem redukčák Ar s budíkem ukazujícím průtok předělal. Vyšrouboval jsem trysku a místo ní našrouboval dvojitý rotametr.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče