SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 31-12-2008 18:48:51

Erazor
Člen
Registrovaný: 31-12-2008
Příspěvky: 20

Triodyn KS 220 zblbol...

Dobrý deň všetkým.
Kua, chlapi, zrovna dnes, na Silvestra ma zradil môj Triodyn K 220. Normálne som zváral, potom som ho vypol a keď som ho opäť nahodil a pokúšal sa zvárať ďalej, nie a nie chytiť oblúk...ani len iskra...Tak som demontoval vrchný kryt a pomeral som, čo sa dalo... Podľa môjho merania by malo byť budenie v poriadku. Výstupy kotvy vykazujú vodivý prepoj, ale v prevádzke je na výstupe napätie cca 5V, čo je málo. Preto sa nedá chytiť oblúk... No ale čím to je? Žeby bolo treba prečistiť uhlíky a preškrabnúť komutátor? Celkovo totiž zváračka nie je v extra stave, nie je moc udržiavaná...Stretol sa s tým niekto? Dajte vedieť, please...
Erazor

Editoval Erazor (31-12-2008 19:46:18)

Offline

 

#2 01-01-2009 16:16:32

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: Triodyn KS 220 zblbol...

Zkuste vyzkratovat regulátor přímo na svorkách (nebo na zásuvce). Vypadá to, že nefunguje buzení. S vadným regulátorem jsem se setkal na K 220 několikrát.

Offline

 

#3 02-01-2009 09:17:34

Erazor
Člen
Registrovaný: 31-12-2008
Příspěvky: 20

Re: Triodyn KS 220 zblbol...

Tak vyskratovať regulátor som vyskúšal, výsledok žiadny...
Aj podľa merania by malo byť budenie v poriadku...meral som napätie na svorkách F1 a F2 budiaceho vinutia a zdá sa je OK...Presnú hodnotu už neviem, má mi kolega doniesť presnejší merací prístroj, potom všetko zverejním...Ale podľa všetkého by malo byť budenie OK...
Tak neviem, čo by to ešte mohlo byť. Nemá náhodu niekto aj katalógové údaje toho Triodynu, aby som vedel porovnať s nameranými hodnotami?

Offline

 

#4 02-01-2009 20:16:13

Erazor
Člen
Registrovaný: 31-12-2008
Příspěvky: 20

Re: Triodyn KS 220 zblbol...

Hoši, Triodyn opravený. Chyba bola v prerušenom vodiči budenia, a to na svorke prepínača polarity, na takom skrytom mieste zospodu... Preto som si to nevšimol...a okrem toho pri meraní sa pripojil, takže sa zdalo všetko OK...Až dneska to neušlo pozornému oku môjho kolegu. Ufff...Hneď som kľudný, zajtra môžem pokračovať vo fuške :-D

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče