SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 29-08-2010 18:47:32

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

Martin napsal(a):

Neodpustím si jeden off-topic ohledně "té číny". Momentálně spolupracuju s firmou, která vyvíjí, vyrábí a prodává zařízení, na kterém mnohdy závisí zdraví, nebo dokonce život tisíců lidí v průmyslu, zdravotnictví, školství ve velké části Evropy.
Vyrábí se v Číně, v ČR se je montuje do krabiček a hrdě se lepí nálepka: made in Czech Republic ...

Prostě čínské (= vyrobeno v Číně) okamžitě neznamená špatné a české (slovenské, německé, americké, ...) okamžitě neznamená dobré.

taky si rypnu do číny na aukru se delší čas porodáva berlan 180 MMA+tig v cene do 6000,- už jsem zaregistroval spoustu uzivatelu svarfora kteří si tento stroj koupili a jsou snim docela spokojení...

Editoval alll (29-08-2010 18:49:36)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#27 05-01-2011 10:28:27

xzolik
Člen
Registrovaný: 05-01-2011
Příspěvky: 1

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

cimo napsal(a):

Několik fotek PEGASe 160 MIG SYN, bohužel kvalita snímků nebí moc valná. Odskoušeli jsme ho, funfovalo vše. Obalovanou elektrodou vařil pěkně, akorát u 3,15-tky vypadl jistič na síti asi po třech minutách, byl tam jen 10A. Při MIG svařování to jelo pořád. Hrubší material taky pěkně vařil, u tenkého plechu to bylo horší, dost propalovalo. měl jsem jen CO2, na směsný plyn by to bylo asi lepší - jak psal killer    http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 128#p15128
Je potřeba přijít na to jak sladit proud s napětím. Poraďte jak je to s nastavením tlumivky. Myslím že je to slušná mašinka.

chci se zeptat, jestli to svarovani tenkych plechu bylo otazkou nastaveni, nebo se s tim PEGASem 160 v CO svaruji opravdu spatne? Dekuji

Offline

 

#28 18-04-2011 08:33:40

badbmw
Člen
Registrovaný: 11-04-2011
Příspěvky: 9

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

xzolik napsal(a):

cimo napsal(a):

Několik fotek PEGASe 160 MIG SYN, bohužel kvalita snímků nebí moc valná. Odskoušeli jsme ho, funfovalo vše. Obalovanou elektrodou vařil pěkně, akorát u 3,15-tky vypadl jistič na síti asi po třech minutách, byl tam jen 10A. Při MIG svařování to jelo pořád. Hrubší material taky pěkně vařil, u tenkého plechu to bylo horší, dost propalovalo. měl jsem jen CO2, na směsný plyn by to bylo asi lepší - jak psal killer    http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 128#p15128
Je potřeba přijít na to jak sladit proud s napětím. Poraďte jak je to s nastavením tlumivky. Myslím že je to slušná mašinka.

chci se zeptat, jestli to svarovani tenkych plechu bylo otazkou nastaveni, nebo se s tim PEGASem 160 v CO svaruji opravdu spatne? Dekuji

taky bych se pridal k dotazu ohledne tenkych plechu  ikdyz jsem to psal i jinde

Editoval badbmw (18-04-2011 08:34:09)

Offline

 

#29 16-11-2011 00:10:23

Mosin
Člen
Registrovaný: 01-11-2011
Příspěvky: 35

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

Dámy a pánové, dobrý den. smile Jsem tu nový a nechtěl jsem zakládat nové téma, proto si dovoluji oživit téma existující. Udělal jsem si radost a pro domácí kutění zakoupil Pegas 160 Mig Syn. Je to, řekl bych taková hobby mašinka, snad lepších parametrů, tedy pro kutila dostupnější, něž nějaký mnohem lepší stroj, který by se v domácích podmínkách asi stejně plně neuplatnil.

Přečetl jsem o této svářečce co se dalo, ale když mě přišla domů, tak jsem zíral, je totiž červená (Alfa in), tady na fóru a jinde na internetu vidím jen modrou, ne netrpím stihomamem, jen mě to zajímá, v červeném provedení, jsem ji našel až v rusku, co vy na to?

Momentálně se seznamujeme a hned jsem zjistil, že na cívky (zkušební) o průměru 100 mm, není připravena, vyrobil jsem na soustruhu redukční podložky ze silonu a je to OK. Jako kutil, cívku s drátem 5kg, jen tak nespotřebuji a celý stroj díky cívce docela "zhmotní". Jako příležitostný "lepič-amatér", jsem zatím spokojen, ....... ale ta barva..... smile


MMA Beno Filip 150 / Pegas 160 MIG SYN / PB+O2

Offline

 

#30 16-11-2011 20:08:08

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

Mosin napsal(a):

Dámy a pánové, dobrý den. smile Jsem tu nový a nechtěl jsem zakládat nové téma, proto si dovoluji oživit téma existující. Udělal jsem si radost a pro domácí kutění zakoupil Pegas 160 Mig Syn. Je to, řekl bych taková hobby mašinka, snad lepších parametrů, tedy pro kutila dostupnější, něž nějaký mnohem lepší stroj, který by se v domácích podmínkách asi stejně plně neuplatnil.

Přečetl jsem o této svářečce co se dalo, ale když mě přišla domů, tak jsem zíral, je totiž červená (Alfa in), tady na fóru a jinde na internetu vidím jen modrou, ne netrpím stihomamem, jen mě to zajímá, v červeném provedení, jsem ji našel až v rusku, co vy na to?

Momentálně se seznamujeme a hned jsem zjistil, že na cívky (zkušební) o průměru 100 mm, není připravena, vyrobil jsem na soustruhu redukční podložky ze silonu a je to OK. Jako kutil, cívku s drátem 5kg, jen tak nespotřebuji a celý stroj díky cívce docela "zhmotní". Jako příležitostný "lepič-amatér", jsem zatím spokojen, ....... ale ta barva..... smile

nemáš náhodou dvojča smile http://www.aek-svareci-technika.cz/zboz … YN-MMA-TIG to je červene


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#31 16-11-2011 22:53:50

Mosin
Člen
Registrovaný: 01-11-2011
Příspěvky: 35

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

Ne, ne, ta moje je Alfa in i ten čelní panel je červený, asi proto je dražší smile Jinak je samozřejmě jasné, že všechny mají stejný původ.


MMA Beno Filip 150 / Pegas 160 MIG SYN / PB+O2

Offline

 

#32 17-11-2011 06:01:44

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

no este že na tych fotkach na tom linku,kde je ta masina akoze novinka,su sami sikmooky a niekto mi chce tvrdit,že sa to vyraba v čechach???? to snad nie,ruku na srdce-alles ist das aus CHINA smile

Offline

 

#33 17-11-2011 10:16:54

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

Warlockvw napsal(a):

no este že na tych fotkach na tom linku,kde je ta masina akoze novinka,su sami sikmooky a niekto mi chce tvrdit,že sa to vyraba v čechach???? to snad nie,ruku na srdce-alles ist das aus CHINA smile

Uz nebud skepticky tak na cinu, ukaz mi kto ti bude na CZ alebo SK osadzat dosky,... Proste je rozdiel cina a cina,... Aj Lincolna si daju osadit v cine. Ale ide o navrh stroja, ide o technicke prevedenie a od typu suciastok. Otvoreny invertor GUDE je CINA pozriem Sang Yong ventilator, Sumu sumi kondenzator a podobne veci, spoj poskodeny tak nahradeny nozickou z odporu a podaktore SMD suciastky su nepekne zletovane su tam gucky... Ale zase na druhej strane zvara dobre zatial..., ale za tu cenu co som ju ja mal som spokojny. Cina ti vyroby nekvalitne a lacno ale aj kvalitne a drahsie. Proste aj my sme s prepacenim debili lebo my sme vinovaty za to lebo podnikatelia chcu co najviac zarobit tak naklady vyroby tlacia na spodok a potom to tak vyzera. Ale mal som tu cest vidiet napriklad tu ALFU IN z vnutra suciastky su pouzite kvalitne znackove nie ako napriklad u stroja GUDE. Predajca v Alfe mi povedal narovinu ano skladane je to v cine ale kvalitu sleduju a maju svojho kontrolora. A ja ako elektrotechnik na prvy pohlad v alfe som nevidel ziadne vazne problemy. Az na tu kladku (ale motor je ok)
Stroj JASIC je cista cina aj navrhnute v cine je to cinsky "kvalitnejsi odrodenec" musim uznat ze tiez zvaral krasne a za tu cenu neni o com ale uz by som mal strach z navrhu stroja, mozno su fakt kvalitne neviem ale to vsetko ukaze cas.
Vlastnim CO2 ALFA 160 syn spokojnost ludia co pisu na stranke tiez spokojnost (neni o com) s jednym som si pisal co to ma rok cez mail, chodi s tym na montaze zvara s tym viac nez hoby hovori ze jediny problem nema (co chces?) stroj za 3000€ a co? Pocit ze si do toho vrazil? Ano Lincol pojde v -30C aj +50C v amperazi kde udavaju 100% a moze tak byt zatazeny 3tyzdne v kuse robili testy videl som video je to o niecom inom,.. Ale kto zvara takto? A za dalsie kazdy elektrolit ma svoju vydrz a jak sa budu musiet vymenit v Lincol tak aj v ALFE IN.
Proste mozno Alfa mi prezije aj Lincolna ide aj to ako sa clovek sprava k stroju ci ho rabuje alebo vie s nim robit odborne. A nerobis  nim v prasnom prostredi nedaj boze aj s kovovymi casticami proste moj nazor je nieje Cina jak Cina a verim ze somnou suhlasi aj odbornik ako je Arno.


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#34 17-11-2011 15:50:52

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

OK beriem,ale nech mi nikto neukazuje fotku,kde su evidentne cinania v dielni a hrde napisu nadpis: česky výrobek,to je zavadzanie a klamanie zakaznika-verejne a stale im to prechadza.Nehovorim,že to nie je spolahlivé,ja mam doma TIG 200P AC/DC a zatial to slape,ale ked mi napriklad,povie na strojarskom veltrhu,jeden pan z Kuhtreibera,ze su to echt ceske kvalitne masiny a vidim,ze je to len premalovana krabica na modro z tej mojej oranžovej co mam doma z číny,tak by som ho najradsej niekam poslal a vysmial sa mu do tváre...nech napíšu narovinu,chceme zarobit na vasej hluposti-vdaka Vám,že to kupujete a je to chlapske,toš tolko môj názor smile

Offline

 

#35 17-11-2011 17:01:31

Szabitch
Člen
Místo: Liberec(ko)
Registrovaný: 23-07-2009
Příspěvky: 501

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

Ono je to složitý, stačí že to tady u nás zkompletují a poskládají - už je to made in cz smile takže vlastně neklamou, to samý je to se sirkama ze sušic, originální krabička na který je napsáno made in czech republic (veliký hrdý nápis) a když člověk tu krabičku otočí tak je tam napsáno vyrobeno v indonesii pro Solo Sušice smile, u nás sirky z indonesie nasypou do český krabičky a je to český výrobek


Migatronic PI 250 AC/DC
AlfaIn ATA 350 Puls 2 Mobil
Lorch Handy 180
Speedglas 9100XX, Speedglas 9100XX + cleanair

Offline

 

#36 17-11-2011 17:57:59

Mosin
Člen
Registrovaný: 01-11-2011
Příspěvky: 35

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

Nevěřím tomu, že u nás něco poskládají a zkompletují, kde na to vezmou kapacity? A proč by to dělali? Vždyť oni nejsou schopni k tomu dodat ani pořádný uživatelský manuál v českém jazyce, i manuál pro rusáky je o chlup podrobnější. Když prodávají i laikům, bez příslušných oprávnění, tak by to tam mělo být a to tak, že do podrobna a né že budeš parametry pro svařování lovit na nějakém odborně zaměřeném diskuzním fóru. Mnoho věcí v uživatelské příručce vysvětleno není, ale to nikoho nezajímá, jde o kšeft.

Vsadím boty, že jim to číňani dodávájí i s tím logem "Alfa in", aby se nenadřeli. Tady nejde o zákazníka, koncového uživatele, jde o to, aby distributor a prodejce, měl co nejméně reklamací a neprodělal na tom kalhoty. To jedinné je pro nás příznivá zpráva. Kdyby to tady v Česku, montovali s dodaných dílů a následně prováděli zahoření a kontrolu spolehlivosti, tak ten výrobek nebude stát cca. 18 litrů, bude minimálně za 30 tisíc a to nepůjde dobře na odbyt. Prostě relalita je taková, jaká je a o nic jiného než o kšeft nejde. No a Číňan dodá takovou kvalitu, o jakou zákazník požádá, dnes již umějí kvalitu o které se tuzemským výrobcům za přijatelnou/srovnatenou cenu, ani nesní, tak se nenámáhají a vše se nakupuje v Číně. Za pár let, nebudeme umět vůbec nic a budem čekat na to, až nám číňan hodí ohlodanou kost.


MMA Beno Filip 150 / Pegas 160 MIG SYN / PB+O2

Offline

 

#37 17-11-2011 18:17:37

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

Warlockvw napsal(a):

OK beriem,ale nech mi nikto neukazuje fotku,kde su evidentne cinania v dielni a hrde napisu nadpis: česky výrobek,to je zavadzanie a klamanie zakaznika-verejne a stale im to prechadza.Nehovorim,že to nie je spolahlivé,ja mam doma TIG 200P AC/DC a zatial to slape,ale ked mi napriklad,povie na strojarskom veltrhu,jeden pan z Kuhtreibera,ze su to echt ceske kvalitne masiny a vidim,ze je to len premalovana krabica na modro z tej mojej oranžovej co mam doma z číny,tak by som ho najradsej niekam poslal a vysmial sa mu do tváre...nech napíšu narovinu,chceme zarobit na vasej hluposti-vdaka Vám,že to kupujete a je to chlapske,toš tolko môj názor smile

Tak s tymto plne s tebou suhlasim. Vsak o tom som aj pisal. Tu GUDE co som mal otvorenu je naozaj cistokrvna CINA. Ta Alfa je fajn vo vnutri niekedy buduci tyzden by som skusil porobit nejake fotky. Len do dnes neviem ako je to so znackou Jassic ako to viem ze je cistokrva cina ale mam niekedy taky pocit ze je to stroj: kvalitna cina. Chcelo by to viacej nazorova  ty co to maju. Lebo uz asi 2ja ludia si to pochvalovali ako spolahlivy a dobry stroj,.. chcelo by to trosku preskumat aj vo vnutri a mozno fakt sa do tejto znacky oprel nejaky sikovny sikmooky wink


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#38 17-11-2011 18:21:08

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

Mosin napsal(a):

Nevěřím tomu, že u nás něco poskládají a zkompletují, kde na to vezmou kapacity? A proč by to dělali? Vždyť oni nejsou schopni k tomu dodat ani pořádný uživatelský manuál v českém jazyce, i manuál pro rusáky je o chlup podrobnější. Když prodávají i laikům, bez příslušných oprávnění, tak by to tam mělo být a to tak, že do podrobna a né že budeš parametry pro svařování lovit na nějakém odborně zaměřeném diskuzním fóru. Mnoho věcí v uživatelské příručce vysvětleno není, ale to nikoho nezajímá, jde o kšeft.

Vsadím boty, že jim to číňani dodávájí i s tím logem "Alfa in", aby se nenadřeli. Tady nejde o zákazníka, koncového uživatele, jde o to, aby distributor a prodejce, měl co nejméně reklamací a neprodělal na tom kalhoty. To jedinné je pro nás příznivá zpráva. Kdyby to tady v Česku, montovali s dodaných dílů a následně prováděli zahoření a kontrolu spolehlivosti, tak ten výrobek nebude stát cca. 18 litrů, bude minimálně za 30 tisíc a to nepůjde dobře na odbyt. Prostě relalita je taková, jaká je a o nic jiného než o kšeft nejde. No a Číňan dodá takovou kvalitu, o jakou zákazník požádá, dnes již umějí kvalitu o které se tuzemským výrobcům za přijatelnou/srovnatenou cenu, ani nesní, tak se nenámáhají a vše se nakupuje v Číně. Za pár let, nebudeme umět vůbec nic a budem čekat na to, až nám číňan hodí ohlodanou kost.

Aj s tym plne suhlasim je to tak. Neviem ale ta alfa nenazival by som to cinou beriem to ako cesky vyrobok napriek tomu ze je to co mi povedal distributor naozaj vsetko poskladane v cine. Ale vraj si kvalitu este kontroluju a nieje to cina ako cina,.. tomu verim. Cele to je tak ze cesky clovek to navrhol urobil stavebne plany a dal to uz mnozit do ciny ale s normalnych dielov. Asi tak nejak. Cize tej alfy sa naozaj nebojim. A ako som pisal vysie zaujima ma stale znacka jassic je to cistokrvny cinan vyrobca je cina a vyzera ze su to fajn stroje aj kvalitne... neviem chce to uz len ludi co s tym robia a maju to nejaky ten piatok a vedia povedat.


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#39 17-11-2011 18:46:29

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

warlockvw: este otazka mas doma Jassica kukam neurobis temu a nepridal by si foto nejake zvnutra aspon zo 6 fotiek? viem ze to je cina ale chcem kuknut aspon an kvalitu prevedenia a typ pouzitych suciastok,... smile ak robi problem na forum tak spon mne do mailu smile dik


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#40 17-11-2011 18:46:48

Szabitch
Člen
Místo: Liberec(ko)
Registrovaný: 23-07-2009
Příspěvky: 501

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

Pegase v synergický verzi mám a jsem spokojenej - mám to na "doma", občas nějaká práce(montáž) v terénu - mobilita je super. Celkově to hodnotím kladně, uvidíme jak dlouho vydrží smile

tibi : tady se mužeš mrknout jak vypadá uvnitř http://svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=2807


Migatronic PI 250 AC/DC
AlfaIn ATA 350 Puls 2 Mobil
Lorch Handy 180
Speedglas 9100XX, Speedglas 9100XX + cleanair

Offline

 

#41 17-11-2011 19:37:42

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

kukol som smile to som mal len chcel by som este Jassic stroj vidiet smile


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#42 03-10-2013 13:06:17

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

Zdravim Vas,
chcem sa spytat skusal uz niekto na tejto masine TIG ?
Plabujem kupit horak neviem aky,..
Nikdy som TIGom nezvaral a chcel by som to skusit,...
Co na to potrebujem aky plyn? Co myslia tym vzduchom chladeny?
Chcem to skusit na zelezo nejaky plech, jokel,... A potom aj na nerez...
Prosim o radu a nejake usmernenie,.. Dakujem smile


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#43 03-10-2013 15:49:22

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: Alfain PEGAS 160 MIG SYN

Stačí si přečíst první odkaz v tomhle vlákně !!! Tibi co si třeba takhle trochu pročíst svarinfo a svarforum?? odpovědí na tvé otázky jsou tu hromady!!!


http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2008011702

Editoval Honza007 (03-10-2013 15:50:16)


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče