SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 27-08-2013 14:17:20

Jardav68
Člen
Registrovaný: 27-08-2013
Příspěvky: 6

Pájení zetalových rámečků na veterána

Zdravím Vás,
potřeboval bych nějakého zkušeného kolegu, který by dokázal spájet rámečky na okna k veteránu, které se polámaly. Nechal jsem udělat složení materiálu, jde o 96% zinek, 4% Al, tedy (pravděpodobně) nesvařitelný materiál. Zbývá tedy pájení. Je vidět, že Němci v těch 30. letech ten materiál taky normálně fabricky spojovali, takže dnes to musí jít taky. Přihlásil by se mi někdo, kdo by to dokázal spájet ? jedná se o U profily 14/17, asi 5 spojů. Nebo alespoň někoho doporučit ?

Díky Jarda

Offline

 

#2 27-08-2013 16:42:39

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

hmm, a co Welco 1450, zinkové slitiny úspěšně pájíme tímhle......zdravím

Offline

 

#3 28-08-2013 14:33:02

Jardav68
Člen
Registrovaný: 27-08-2013
Příspěvky: 6

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

No to bylo bezvadné. Poslal jsem mail, snad Vám došel. Děkuji předem moc.

Offline

 

#4 03-09-2013 08:42:38

Jardav68
Člen
Registrovaný: 27-08-2013
Příspěvky: 6

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

Tak asi nedošel email. Zkusím to tedy ještě jednou:

potřeboval bych sletovat ty zetalové rámečky. Troufnul byste si prosím na to někdo nebo doporučil  někoho, kdo to pěkně zvládne ?
Potřeboval bych to relativně brzy, protože podle rámečků se našteluje skládací střecha.
Díky moc JardaV

Offline

 

#5 03-09-2013 18:08:04

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

hmm, to bylo na mě? V tom případě se omlouvám, rámečky na okna jsme ještě nepájeli, pokud se nikdo nenajde kdo to úspěšně dělal tak to samo zkusíme, příští týden máme trochu volno, zdravím

Editoval evik (04-09-2013 22:04:56)

Offline

 

#6 03-09-2013 21:34:28

Jardav68
Člen
Registrovaný: 27-08-2013
Příspěvky: 6

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

Tak to je bezvadný, díky moc, zítra zavolám.

Offline

 

#7 04-09-2013 15:09:46

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

Hmm, a jinak jsme v sobotu na veteránburze v Chotusicích u Čáslavi, modrý MTX cabrio, zdravím

Offline

 

#8 04-09-2013 15:40:19

Jardav68
Člen
Registrovaný: 27-08-2013
Příspěvky: 6

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

Tak se chystám zavolat, už se těším, doteď jsme schůzovali. Škoda že jsem na Hradecké rallye.

Offline

 

#9 11-09-2013 08:50:23

Jardav68
Člen
Registrovaný: 27-08-2013
Příspěvky: 6

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

Tak dámo a pánové,
můžu vám nahlásit skvělý úspěch. Rámečky sletovány, neuvěřitelné. Na ČVUT  mi řekli: nesvařitelné a pravděpodobně i nesletovatelné. Ale zkušenost a šikovné ruce pana Cihláře z Dobré Vody to dokázaly. Přídatný materiál se krásně spojil se zetalem, nejde o žádné přilepení.  Nebýt však tohoto (Svar)fora a milé dívky (evik, mj. se učí také sváření), která to vlastně zařídila, tak sháním a draze platím potřebné profily kdovíkde. Děkuji za milé přijetí, kafe a výborný perník, na kterém si ještě teď pochutnávám.  Zdraví JardaV.

Offline

 

#10 11-09-2013 19:04:15

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

evik napsal(a):

modrý MTX cabrio,

tohodle Metalexe jsem potkal na jedné akci, přijel s ním od pohledu opravdový profesionální svařeč (nejen svářeč)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#11 11-09-2013 21:54:56

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

Hmm, šéf mi říkal že se možná stavíte jak budete mít práci kolem, zavolejte abych stačila napíct, těším se...hi

Offline

 

#12 11-09-2013 22:27:54

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

o pečivo nejde, ale jako workoholika (doufám že se to píše s malým w?) se těším na nějaký exkluzivní sváry smile

vlastně mě teď napadá - trubka Ø 180mm tl.2mm, mat. 17348 je to již zabudovaný (obezděný) komín, je třeba zavařit Tkus - kouřovod - zevnitř. Tigem? Moji svářeči mě poslali do háje, že se nevejde rukou s hořákem dovnitř...
hloubka - délka kouřovodu cca 30cm. O ceně nediskutuji, platím hotově.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#13 14-09-2013 12:43:23

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

hmm, chcete útlou dívčí ruku, chápu, ale po umytí kamery, Tig hořáku a hlavně sebe - simulovala jsem to na použité trubce od krbovek - bylo konstatováno že tady cesta nevede. Jedině zkusit upravit Mag hořák na cca 170 st.zpět a postupně stehovat. Jak říká šéf, nejjednodušší je to osekat kolem trubky  z venku a ve spáře Magem. Třeba na to někdo má přípravek, nebo postup, mě to nešlo, kdybyste viděl kde všude jsem byla černá od sazí......hi,šéf se málem utlouk smíchy, máte to u mě!

Offline

 

#14 14-09-2013 17:05:06

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2408
Web

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

evik napsal(a):

hmm, chcete útlou dívčí ruku, chápu, ale po umytí kamery, Tig hořáku a hlavně sebe - simulovala jsem to na použité trubce od krbovek - bylo konstatováno že tady cesta nevede. Jedině zkusit upravit Mag hořák na cca 170 st.zpět a postupně stehovat. Jak říká šéf, nejjednodušší je to osekat kolem trubky  z venku a ve spáře Magem. Třeba na to někdo má přípravek, nebo postup, mě to nešlo, kdybyste viděl kde všude jsem byla černá od sazí......hi,šéf se málem utlouk smíchy, máte to u mě!

Ale útlá dívčí ruka by toto při průměru trubky 180 mm zvládnout měla!!! big_smile Já osobně jsem svařoval sedla do vysokotlakých ventilů, kde JS byla pouhých 2" (ca 50mm) a sedlo vsazené (utopené) uvnitř až 200 mm, podle typu ventilu a zvládnout se to dá. Ale usnadněný to bylo tím, že jsme to vařili v polohovadle. smile

Je potřeba TIG hořák s co nejkratší hubicí a krátkou zátkou elektrody. Eventuálně prodloužit držadlo, aby ani jemná dívčí ruka nepřekážela smile Samouřejmě to chce cvik, pevnou ruku a dobrý voči. big_smile  Zdravím z Ameriky.

Zde je pár tipů z čeho vybírat.... smile 

http://www.amazon.com/TIG-Welding-Torch … B004W0MTIA

http://www.freepatentsonline.com/6706994.html

http://www.airgas.com/browse/productDet … AD64005848

Online

 

#15 14-09-2013 17:37:21

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

evik : dík za snahu, určitě se to někdy v budoucnu zhodnotí smile
Frank: Kdy poletíš do ČR? smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#16 14-09-2013 18:02:16

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2408
Web

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

Bourači, nevím zda ještě tento rok. Ale vážně uvažuju se tam přece jen vrátit na "starý kolena" na trvalo. Tady to pro důchodce stojí za pět písmen, zejména se  zdravotnictvím. A nejen to, všechno tady neúnosně podražilo... Když tu prodám dům, snad bych to tam nějak přežil. smile Stále tam mám několik příbuzných ještě naživu. Třeba bych tam v ČR ještě mohl být ku prospěchu..... smile

Online

 

#17 14-09-2013 18:45:06

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

Hmm, zdravím pana Franka za Velkou louži, děkuji za příspěvek, tohle jsem samo použila, flexi Tig hořák, krátkou matku, ale jestli jsem dobře pochopila zadání tak svářím proti sobě, a zřejmě musím ještě překlenout svar.mezeru,určo to není přesně slícované a jen rozvařit to nepůjde, takže příd.drát a tiptig.A zkusila jsem to přes mastný saze, no, na tohle nemám.....zdravím všechny, jdu píct buchtu.

Offline

 

#18 14-09-2013 20:49:15

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

Sice jsem zavařil "na zrcátko" v dobách, kdy jsem se ještě živil "poctivou prací" asi pár tisíc svárů na varných systémech elektráren, ale do tohoto špeku bych určitě nešel. Prostě odbourat kolem a zavařit třeba elektrodou na pár místech a zbytek pečlivě omazat kvalitním šamotem nebo i lepidlem na keramické komínovky.

Offline

 

#19 15-09-2013 00:51:57

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2408
Web

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

evik napsal(a):

Hmm, zdravím pana Franka za Velkou louži, děkuji za příspěvek, tohle jsem samo použila, flexi Tig hořák, krátkou matku, ale jestli jsem dobře pochopila zadání tak svářím proti sobě, a zřejmě musím ještě překlenout svar.mezeru,určo to není přesně slícované a jen rozvařit to nepůjde, takže příd.drát a tiptig.A zkusila jsem to přes mastný saze, no, na tohle nemám.....zdravím všechny, jdu píct buchtu.

Já si myslím, že ten největší problém na tom je příprava pro svar. Je potřeba to napasovat tak, aby bylo dobře vidět na svařované místo. Na tu svarovou mezeru. To jest nechat mírný přesah na té svislé trubce tak, aby bylo vidět co děláte, nastehovat a svařovat směrem od sebe. Asi s příd. drátem, záleží na napasování. Potom to určitě tím flexible TIGem musí jít i bez zrcátka ap. a hlavně bez rozbourání toho komína!!! smile Moc záleží na té přípravě, jinak to za žádnou "vědu" nepokládám. Při průměru trubky 180 mm. big_smile smile Navíc zde nejde o extra kvalitu.
Nakonec síla stěny je 2mm, tak ono by to mohlo jít i eldou, či tím MIGem, jak jste zmínila. Já jen, že TIG asi bude nejpreciznější. Škoda, že nejsem blíž, tou buchtou bych určitě nepohrdnul... smile Tedy samozřejmě až po práci, co bych si umyl ruce... big_smile big_smile  Zdravím z poza oceánu, F.

Editoval Frank (15-09-2013 10:55:11)

Online

 

#20 15-09-2013 09:22:59

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4787

Re: Pájení zetalových rámečků na veterána

Ještě bych se zamyslel , jestli by se nedalo nátrubek zkrátit, pokud zeď není zrovna 30ítka a po navaření na svislou rouru znovu přivařit.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče