SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 03-05-2013 20:40:51

Kamza
Člen
Registrovaný: 03-05-2013
Příspěvky: 5

Kuhtreiber TIG 200 AC/DC

Ahoj,

pořídil jsem si pro domácí hoby sváření tento tip svářecího stroje. Chtěl bych ho používat na sváření nerez výfuků a občas nějaké hliníkové sání.
Po přečtení návodu a získání pár informací z netu a od známých jsem zkusil první sváry. Nicméně se mi neustále tavila elektroda, po x přenastavení a x zkouškách průměrů elektrod atd. jsem napřímo zapojil plyn a již se to chová cca jak má.
Dotaz zní: - je možné že nový stroj nedává plyn
                - mám špatné zapojení
                - mám špatné nastavení
                - je ve stroji nějaká pojistka na výstupu plynu

Kdo máte s podobným strojem zkušenosti prosím Vás o radu. Předem díky :-)

Offline

 

#2 04-05-2013 20:10:28

Michal3
Člen
Registrovaný: 05-09-2007
Příspěvky: 19

Re: Kuhtreiber TIG 200 AC/DC

Když se tavila elektroda, stoupal z ní bílý kouř?


Domácí - K220, LSP250, KITin190LT, WMP200
Pracovní - WTU200, PP315, Migatronic Automig250XE, ForMig249

Offline

 

#3 04-05-2013 20:44:17

PI 250 AC/DC
Člen
Registrovaný: 02-10-2010
Příspěvky: 108

Re: Kuhtreiber TIG 200 AC/DC

je potřeba více informací jakou elektrodu jsi tam měl co jsi svařoval jakým proudem a jestli  Ac nebo Dc průtok plynu , předfuk atd


Migatronic PI 250 AC/DC V,
Migatronic Sigma 400 puls,
Migatronic MIG 445,MIG 385,
Selco Genesis 382 AC/DC

Offline

 

#4 04-05-2013 22:20:21

fofo
Člen
Registrovaný: 02-12-2007
Příspěvky: 160

Re: Kuhtreiber TIG 200 AC/DC

Len aby nebola pokazena, ako v mojom pripade. Tie zvaracky Kuhreiber stoja za prd. Je to cinsky sunt. Tiez som kupil fungel novu kitin1900hf a po vybaleni z krabice a zapojeni nechcel solenoid pusit plyn. Jednalo sa o funglovku teda panensku masinu. Po oprave sa tento problem v priebehu minuty objavil z nova. Pomohla mi az vymena vedenia z dosky k solenoidu za asi o 2cm dlhsie. Pocas dalsich prvych dvoch hodin zvarania bola 4x v zarucnej oprave!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vymenili mi v nej tkmer vsetko. Asi po 1 hod. zvarania prestalo ist HFko. Vymenili mi ho za novy typ. Po navrate zo zarucnej opravy asi po prvych 10min. zvarania prestalo ist HFko znova. Tak som dozvaral na skrtacku. Na druhy den uz zvaranie metodou TIG neislo vobec. Znova putovala na zarucnu opravu, prezmenu zomrela riadiaca elektronika, takze vymena za novy typ. A uz si nepamatam co za poruchy som na nej este mal. Po tychto opravach zatial funguje ako hodinky (nechcem to zarieknut). Proste uz tieto zvaracky nechcem vzivote ani vidiet. Co som ju zakazdym posielal do servisu hore dole a nemohol dokoncit zakazku som prejebal tolko penazi, ze som mohol mat minimalne CEA Rainbow 200HF.

Offline

 

#5 04-05-2013 23:05:57

david870
Člen
Registrovaný: 28-06-2011
Příspěvky: 124

Re: Kuhtreiber TIG 200 AC/DC

je to možné že je od nova špatná zavolej jim jestli to mužeš rozdělat třeba tam je jen nezapojený drát

Offline

 

#6 05-05-2013 00:42:21

milda87
Člen
Místo: Plzeň
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 293

Re: Kuhtreiber TIG 200 AC/DC

Kdyby sis to objednal přímo z číny jako já... ušetřil bys a maká jako vzteklá!!!
Dělám si srandu.Všechno je to čínskej šunt,ale to už je dneska skoro všechno.Tak uplatni záruku,když jsi to koupil tady!!

Ale ten průtok plynu si změř přímo na hořáku....

Držím palce ať Ti to maká!!

Offline

 

#7 05-05-2013 09:54:03

Kamza
Člen
Registrovaný: 03-05-2013
Příspěvky: 5

Re: Kuhtreiber TIG 200 AC/DC

Čau,

díky za příspěvky. To jsem tedy docela zklamanej, narazil jsem na tohoto výrobce a většinou jsem se dočetl že jde o českého výrobce. I na stánkách www.kuhtreiber.cz nic o výrobě v číně není. Jsem docela odpůrce čínských výrobků a chtěl jsem podpořit českou ekonomiku, proto jsem se pro tento výrobek rozhodl. Doufám tedy že to není nějaká zmršená kopie nějakého renomovaného výrobce, to bych byl fakt nas..... . Nějak se v těchto produktech nepohybuji a tudíž nemam tak velký přehled takže docela (jestli to tak je) tak zklamání.
Nicméně budu ji používat jen na pár svých výrobků tak doufám že mi alespoň něco svaří.

Teď k tématu.

Po podrobném prostudování jsem asi na po padesáté přenastavil svářečku a světe div se najednou plyn šel a nějakou tu nerezovou trubku jsem zaprskal :-).
Teď to bude chtít ještě pár dní zkoušení přenastavování atd. a snad to časem půjde.
Kdyby někdo věděl jak to zprávněji nastavit na nerez trubku tl. 1,5mm HEAT No. 23314 a poradil mi dle vlastních zkušeností jakou hubici a průměr elektrody, tak bych byl moc vděčnej - ušetřil by mi dost času :-).

Nastaveno takto viz. foto (nevim jestli vložim)

Offline

 

#8 05-05-2013 09:55:58

Kamza
Člen
Registrovaný: 03-05-2013
Příspěvky: 5

Re: Kuhtreiber TIG 200 AC/DC

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/4793_dscn7030.jpg

Offline

 

#9 05-05-2013 10:22:14

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Kuhtreiber TIG 200 AC/DC

Podle fotky mi připadá, že to máš zapnuté na střídavý proud.
Hubici kolegové, co vaří tyto slabé trubky, mají myslím že 4 nebo 5 (krátká) a průměr elektrody 1.6. Svařují na 2 takt s dlouhým dofukem proti kráterům.
Jinak tady jsem našel celkem pěkně zpracovanou tabulku s orientačním nastavením.

http://www.alfin-trading.cz/media/Sobor … _TIG_3.jpg


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#10 05-05-2013 11:00:48

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4817

Re: Kuhtreiber TIG 200 AC/DC

Kamza: Je to zapnuto na AC a ještě k tomu vysoké čištění. V tomto případě je elektroda velkým procentem času na +pól, takže není divu, že se utaví. Přepni na DC. Na trubičku se stěnou 1,5mm jak píše Rellik hubici 5(nebo4) průtok dej cca 5l/min.  elektrodu 1,6 šedou, nebo červenou. Nabrus do špičky a špičku trochu ubrus. Downslope musíš vyzkoušet. Dofuk se zpravidla dává na každých 10A 1sec. Záleží to také na průtoku. Pozor na to, že tyto čínské  krabice často svařují jiným proudem, než který nastavíš. Je to nutné vyzkoušet. Nastavil bych cca 35A. To také záleží i na průměru trubky, a jakou rychlostí jseš schopen jet. Dobře spasovat. Jít to musí, když už ta mašina stála prachy.
K broušení elektrod:Já po vyzkoušení broušení elektrod na dvoukotoučové brusce se zeleným kotoučem, jsem koupi t.zv. "víceúčelovou brusku"- prodávají to pod různými značkami Guede, Sharks ad. Mají se na tom dát brousit vrtáky, nůžky nože dláta a td. K původním účelu se to dle mě použít nedá, ale po ořezání krytu se na tom dobře brousí elektrody. Diamantový kotouček do této brusky stojí cca 100Kč. Já jsem za ni dal cca 700,-Kč.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#11 05-05-2013 11:38:18

Kamza
Člen
Registrovaný: 03-05-2013
Příspěvky: 5

Re: Kuhtreiber TIG 200 AC/DC

Famater napsal(a):

Kamza: Je to zapnuto na AC a ještě k tomu vysoké čištění. V tomto případě je elektroda velkým procentem času na +pól, takže není divu, že se utaví. Přepni na DC. Na trubičku se stěnou 1,5mm jak píše Rellik hubici 5(nebo4) průtok dej cca 5l/min.  elektrodu 1,6 šedou, nebo červenou. Nabrus do špičky a špičku trochu ubrus. Downslope musíš vyzkoušet. Dofuk se zpravidla dává na každých 10A 1sec. Záleží to také na průtoku. Pozor na to, že tyto čínské  krabice často svařují jiným proudem, než který nastavíš. Je to nutné vyzkoušet. Nastavil bych cca 35A. To také záleží i na průměru trubky, a jakou rychlostí jseš schopen jet. Dobře spasovat. Jít to musí, když už ta mašina stála prachy.
K broušení elektrod:Já po vyzkoušení broušení elektrod na dvoukotoučové brusce se zeleným kotoučem, jsem koupi t.zv. "víceúčelovou brusku"- prodávají to pod různými značkami Guede, Sharks ad. Mají se na tom dát brousit vrtáky, nůžky nože dláta a td. K původním účelu se to dle mě použít nedá, ale po ořezání krytu se na tom dobře brousí elektrody. Diamantový kotouček do této brusky stojí cca 100Kč. Já jsem za ni dal cca 700,-Kč.

OK,

díky mooc za rady a vyzkouším.

Ahoj

Offline

 

#12 05-05-2013 11:44:29

Kamza
Člen
Registrovaný: 03-05-2013
Příspěvky: 5

Re: Kuhtreiber TIG 200 AC/DC

Rellik napsal(a):

Podle fotky mi připadá, že to máš zapnuté na střídavý proud.
Hubici kolegové, co vaří tyto slabé trubky, mají myslím že 4 nebo 5 (krátká) a průměr elektrody 1.6. Svařují na 2 takt s dlouhým dofukem proti kráterům.
Jinak tady jsem našel celkem pěkně zpracovanou tabulku s orientačním nastavením.

http://www.alfin-trading.cz/media/Sobor … _TIG_3.jpg

Taky díky,

tabulku využiju.

Paráda

Offline

 

#13 09-05-2013 23:22:40

fofo
Člen
Registrovaný: 02-12-2007
Příspěvky: 160

Re: Kuhtreiber TIG 200 AC/DC

to Kamza: Nemysli si si ze cinania nevedia vyrobit poriadnu zvaracku a hoci co ine. Oni nam iba dodavaju iba presne to co chceme. Chceme TIG zvaraku za mysku ryze? Nech sa paci spravia nam zvaracku ktora stoji za mysku ryze. To my sme navine, pretoze po nich cceme aby produkovali cim viac za cim menej penazi. Nemysli si ze oni nevedia vyrabat kvalitne. Aj oni vedia vyrobit rovnako kvalitnu zvaracku napr. ako Fronius, ale aj za rovnaku cenu ako Fronius.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče