SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 21-04-2013 19:06:47

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

BEZ PP124.21 schéma

Zdravím,

zháňam schému na MIG/MAG zváračku BEZ PP124.21.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

#2 24-04-2013 14:27:01

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

Re: BEZ PP124.21 schéma

Nikto nemá? Stačí schéma zváracích obvodov, elektroniku netreba.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

#3 25-04-2013 05:43:26

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: BEZ PP124.21 schéma

PP 124 - schéma
Dobrý den,
kolego Drakoush, jak tak sleduji vaše příspěvky, Vy jste znalý v oboru techniky /alespoň to tak vypadá/. Když se tedy zabýváte invetory, tak nerozumím proč scháníte schéma na tak jednoduché zařízení jako je PP 124.
Invertor je naprosto technicky někde jinde - Vy tu popisujete jak vše nastudujete, jaká je to brnkačka, tak si sedněte a namalujte si zapojení drát po drátu a věc opravíte.
Budu rád, když mi poskytnete kopii.
Přeji hodně zdaru.
S pozdravem Zdeště

P.S. malá informace pro opraváře invertorů:   http://www.svarecky.com/invertory-inver … invertory/

Editoval zdeště (25-04-2013 05:44:24)


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#4 25-04-2013 07:50:32

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

Re: BEZ PP124.21 schéma

Zdravím,
vďaka za Vašu odpoveď. Schému som potreboval viac-menej z lenivosti, lebo sa mi nechcelo nad strojom laborovať. Čo sa týka riadiacej jednotky, tam som to opravil, lebo stále nechávalo otvorený plyn a bolo tam dobastlené relátko, ktoré bolo spúšťané cez hl. stykač... No a čo sa týka zváracieho trafa, tak tam bude problém s izolačným odporom. Vyhadzovalo mi to občas istič, ale nevedel som, či bol skrat proti N alebo PE. Zapojil som to cez chránič, ktorý vybavil tiež. Takže je to skrat voči PE. Dneska sa naplno púšťam do opravy, takže niečo si pokreslím a dám vedieť.
Samozrejme, kolega, kópiu máte u mňa, zoskenujem a pošlem.

S pozdravom

Ľuboš.

P.S.: vďaka za link, moc zaujímavá stránka!


Servis zváracej techniky.

Offline

 

#5 25-04-2013 16:52:17

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

Re: BEZ PP124.21 schéma

Zdravím vospolok,

diagnostikovaný medzizávitový skrat na transformátore. Izolačný stav v norme, stav ostatnej elektroniky je OK, ak nerátam vadný tyrystor spínania klapky. V krátkom čase bude trafo previnuté a PPčka pripravená na varenie.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

#6 25-04-2013 23:52:33

jaro-kutil
Člen
Registrovaný: 13-09-2008
Příspěvky: 120

Re: BEZ PP124.21 schéma

Hm.Ved to trafo bolo uz previjane a ta ista zavada?tongue

Offline

 

#7 26-04-2013 05:21:29

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: BEZ PP124.21 schéma

PP 124 - malý horor

Dobrý den,
jaro-kutile vzal jste mi tu myšlenku přímo z klávesnice, mně je podezřelé jakými informacemi nás tady pan mistr Drakoush krmí cituji:

Zdravím,
vďaka za Vašu odpoveď. Schému som potreboval viac-menej z lenivosti, lebo sa mi nechcelo nad strojom laborovať. Čo sa týka riadiacej jednotky, tam som to opravil, lebo stále nechávalo otvorený plyn a bolo tam dobastlené relátko, ktoré bolo spúšťané cez hl. stykač... No a čo sa týka zváracieho trafa, tak tam bude problém s izolačným odporom. Vyhadzovalo mi to občas istič, ale nevedel som, či bol skrat proti N alebo PE. Zapojil som to cez chránič, ktorý vybavil tiež. Takže je to skrat voči PE. Dneska sa naplno púšťam do opravy, takže niečo si pokreslím a dám vedieť.
Samozrejme, kolega, kópiu máte u mňa, zoskenujem a pošlem.

S pozdravom

Tedy nejdříve je trasformátor na kostru teď má závitový zkrat, pan kolega Dragouš má všude známé a nic pro něj není problém. Jestipak nás kolega netahá za nohu???

S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#8 27-04-2013 21:51:03

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

Re: BEZ PP124.21 schéma

Zdravím,

spojil som sa s dotyčným, čo mi navíjal trafo na novo. Dozvedel som sa, že ho ani tak nenavíjal na novol, ale len troška odmotal, zistil, že "tudy cesta nevede" a namotal tam spátky ten istý drôt. Bol som dneska za ním, že to stále robí to isté a že je potrebné s tým hýbať. Jelikoš on navíja, má kopec materiálu, ja by som musel kúpiť celú cievku a to sa mi na kolene doma neoplatí robiť. Ešte raz som teda vzal megmet so skúš. napätím 500V a znova mi vykazoval, že je všetko v norme. Avšak keď som trafom triasol, už začal ukazovať 50Ohm, 10Ohm a nedalo mi to. Išiel som si teda požičať trafák s vinutiami 200, 400, 800, 1000, 2000V a riešil som to po svojom. Hneď som strčil 2kV na kostru a začiatok vinutí. prekvapivo sa transformátor rozbručal. Nešlo mi to do hlavy, lebo samotné vinutie hoci nie je na kostričke, je od jadra oddelené slušným plátom pertinaxu. Napadlo am potom prívody k trafu oddialiť od kostry, znova som strčil 2kV a už to nič nerobilo. Nech som s trafom triasol ako som chcel, už 2kV neprerážali. Zistil som, že na jednej odbočke bola tenučká vrstva laku, kade to prerazilo priamo na kostru. Oddialil som prívody, zaizoloval páskou a zafixoval. Dávam tomu 99%, že závada bola v tomto, lebo ak sa na to tak všeobecne pozriem, tak:
Ak by bol medzizávitový skrat, robilo by to iba na určitom stupni. Navyše je tam dosť závitov, čiže rozdiely by tam boli max. 1V/závit a to je na zhodenie ističa hrozne málo. Druhá vec je, že to nerobilo stále. Stačilo len pohnúť mašinou, začať variť a už sme boli jasný. Tie odlupnuté laky na jednej strane ozaj vadiť nebudú, lebo ako som vravel, je tam hodne závitov a od oka počítam, že na závit pripadá 1V, čo je sakra málo. Druhá vec - dotyčný, čo to trafo kontroloval iste nebol mechom praštený a nenavinul by tam spátky špatný vodič. Takže logickým zvážením ostáva iba možnosť, že to ruplo na prívode k trafu a manévrovaním s mašinou to raz robilo, raz nie.

Ešte neviem naisto, či toto bol ozaj problém, ale je to možné riešenie a mám dojem, že toto príčinou aj bolo. Zajtra to zložím a nasledujú hodiny intenzívneho skúšania, nechám trafo pod napätím celý deň, popr. nájdem vhodnú záťaž, napr. přímotop a pod. Dám samozrejme vedieť, ako som pokstúpil. Zatiaľ som ušetril 300€, ak by problém pretrvával, musím riešiť ďalej.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

#9 27-04-2013 23:27:10

jaro-kutil
Člen
Registrovaný: 13-09-2008
Příspěvky: 120

Re: BEZ PP124.21 schéma

Hm.Sam napisal,ze rozobral a previnul trafo,ze by to bola fikcia?tongue

Offline

 

#10 28-04-2013 01:17:38

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: BEZ PP124.21 schéma

Drakoush :
Vraj servisuje zvaraciu techniku a vlastnu masinu nie je schopny si opravit . A uz vobec nevie merat trafo megmetom ...

Offline

 

#11 28-04-2013 02:24:38

KMU1
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 460

Re: BEZ PP124.21 schéma

Drakoush promiň, ale také si trochu rýpnu. Pokud dáš přímotop 230V 2kW na výstup svářečky (cca24V), bude zátěž cca 20W. Není to náhodou pro svářečku směšně málo? Předpokládám, že nemáš přímotop 200kW (230V) ani na 24V, když doma nemáš ani trafo z mikrovlnky, které by ti dalo cca 1500V, což by v pohodě pro nalezení udávané závady stačilo. Že by závit nakrátko přez celý průřez železa byla taková prkotina se mi také nikdy v praxi nepotvrdilo. Jinak držím palce všem, co dělají ještě rukama a zvláště těm, kteří u toho i myslí.

Editoval KMU1 (28-04-2013 02:30:47)

Offline

 

#12 28-04-2013 03:21:58

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: BEZ PP124.21 schéma

PP 124 - ještě větší horor

Dobrý den,
Drakoush je učeň a proto že žádný učený z nebe nespadl a až na výjimky, což kolega Drakoush evidentně není, tak může psát co libo.
Jeho postupy jsou veskrze novátorské, netradiční a naprosto inspirující. Trošku bavič, ale humoru je třeba jako soli i zde na tomto fóru.
Proto bych navrhoval, aby Drakoush své příspěvky rozvíjel a následně by je školství mohlo používat jako matoucí otázky například při maturitě absolventů středních škol.
Na těchto otázkách by se ukázalo kdo skutečně něco ví.
S pozdravem Zdeště

P.S.  KMU1 souhlasím


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#13 01-05-2013 22:25:10

Drakoush
Člen
Místo: Nitra (Slovensko)
Registrovaný: 17-04-2013
Příspěvky: 131

Re: BEZ PP124.21 schéma

atishajn napsal(a):

Drakoush :
Vraj servisuje zvaraciu techniku a vlastnu masinu nie je schopny si opravit . A uz vobec nevie merat trafo megmetom ...

Prečítaj si to celé, megmet ti prd pomôže. Nebol tam stály dotyk, inak by ističe lietali furt. Bolo to tam natesnané a občasne sa to dotklo.


Servis zváracej techniky.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče