SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 16-10-2012 09:19:15

radekmi
Člen
Registrovaný: 16-10-2012
Příspěvky: 6

WTU 315 31 a TIG 30 koupím TIG 30

Dobrý den vlastním WTU 315 a chtěl bych dokoupit zařízení TIG 30 jsem pouze amater svářečku používám pouze občas na opravu stroju .Zde ve foru jsem se dočetl o přídavném zařízení tak se chci zeptat zda někdo neprodává.Dával jsem inzerát ale vše bylo dost drahé . Tak přemýšlím o prodeji WTU a koupi nějakého invertoru s TIG dají se koupit tak od 6500 Kč ale nevím zda se dá takovému zařízení věřit a zda to vubec svařuje.A další dotaz potřebuji doma všechny radiátory na topení posunout je reálné vařit trubky na topení TIGem nebo elektrodou budu to dělat postupně a zvát topenáře na kažý radiátor se mi nechce .
Dík za radu

Offline

 

#2 18-12-2012 10:15:31

jimmyjack
Člen
Registrovaný: 18-12-2012
Příspěvky: 1

Re: WTU 315 31 a TIG 30 koupím TIG 30

ám dotaz na svářeče kteří mají s tímto typem zkušenost, je od firmy BINZEL běžně používám hořák 17 a elektrodu Ø 2,4  , argon 10l/min. Ale někdy jsme nuceni dělat opravy v z tísněních prostorech kde se nedostanu ani s malým wolframem a krátkým krytem, a proto jsme si vyžádaly již zmíněný typ ABTIG GRIP 24G ,ale zkoušel jsem 5 až 12l/min. jak doporučuje výrobce, ale elektroda už při zkoušení je černá né šedá jako by nebyla chráněná plynem, tak jako i místo sváření (porezita a oblouk hoří neklidně). Jen doplním elektrody jsou s Thoriem fialové Ø1,6 (opravuji nerezové vady po obrobení). Děkuji vám jestli máte nápad v čem je problém nebo jestli se jedná o vadný kus.             Milan246ám dotaz na svářeče kteří mají s tímto typem zkušenost, je od firmy BINZEL běžně používám hořák 17 a elektrodu Ø 2,4  , argon 10l/min. Ale někdy jsme nuceni dělat opravy v z tísněních prostorech kde se nedostanu ani s malým wolframem a krátkým krytem, a proto jsme si vyžádaly již zmíněný typ ABTIG GRIP 24G ,ale zkoušel jsem 5 až 12l/min. jak doporučuje výrobce, ale elektroda už při zkoušení je černá né šedá jako by nebyla chráněná plynem, tak jako i místo sváření (porezita a oblouk hoří neklidně). Jen doplním elektrody jsou s Thoriem fialové Ø1,6 (opravuji nerezové vady po obrobení). Děkuji vám jestli máte nápad v čem je problém nebo jestli se jedná o vadný kus.             Milan246


jimmy

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče