SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 12-12-2011 00:17:02

FF
Člen
Registrovaný: 27-07-2010
Příspěvky: 520

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Ali.Bubu napsal(a):

FF napsal(a):

...pozri pod čiaru...

Pod čáru jsem se podíval a je vidět že máš TP1500.
Dobře, tak ses pochlubil, ale myslím že by bylo lepší, kdybys napsal nějaké zkušenosti.

...to bolo treba brať ako doporučenie, a nie ako chválenie sa... ...mám ju asi 7 rokov a nemal som s ňou jediný problém (okrem platenia pri kúpe :-). Skúšal som ho aj na predlžovačke (dve za sebou - spolu cca 40m) porovnať so strojom Jasic 180. Jasic pri nastavení 180A (čo je jeho max.) nemal šancu na Fronius TP1500 pri nastavených 140A (čo je tiež max.) - známy (čo má ten Jasic, ktorý stál asi 80% ceny toho Froniusa, ale má to zabudovaný aj TIG ventil) tomu nemohol uveriť a tak sme skúšali prehadzovať káble a podobné čachry s kliešťami, predlžovačkami... ...a výsledok bol stále rovnaký: Fronius varil ako keby sa ho to prehadzovanie netýkalo. Ten Fronius má (nielen) na predlžovačkách, ale aj pri kolísavej sieti (bolo to na konci obce, teda ďaleko od trafostanice) najlepšie výsledky (skúšali sme aj Cemont Colt 130 a nejakú čínu). Ku Froniusu by som sa priklonil už len kvôli dostupnosti servisu - to však neznamená, že Lorch nepovažujem tiež za špičku, ale nastavovanie dynamiky zváracieho oblúka v štyroch stupňoch má iba Fronius...

Editoval FF (11-09-2012 09:55:06)

Offline

 

#27 29-12-2011 13:21:36

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Tak jsem se konečně dostal zase k počítači a mužu něco napsat.
Koupil jsem tedy TP1500 a začal se ujišťovat co všechno to umí. Čím dal víc jsem překvapen, co všechno lze OBALENOU elektrodou přivařit. Co jsem dříve považoval za nemožné, se teď stává zkutečností. Nojo no, předcházející svářecí trafo (domácí výroba, stáří 45let, váha asi 90kg, napájeci napětí 400V) s 5ti pevnými stupni regulace tolik možností nenabízelo.

Kdyby se prodávaly "dubové" elektrody, tak by TP1500  asi svařovala i s nima :-)


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#28 29-12-2011 14:11:10

FF
Člen
Registrovaný: 27-07-2010
Příspěvky: 520

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

...a ešte si môžeš nastaviť dynamiku oblúku, podľa potreby v 4 stupňoch - čo má máloktorá zváračka!

Offline

 

#29 30-12-2011 14:36:33

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

FF napsal(a):

...a ešte si môžeš nastaviť dynamiku oblúku, podľa potreby v 4 stupňoch - čo má máloktorá zváračka!

jelikož jsem svářeč-amatér, tak se zeptám k čemu je dobré nastavení dynamiky oblouku?


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#30 30-12-2011 15:07:14

tom88
Člen
Registrovaný: 10-12-2010
Příspěvky: 14

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Není to pro vás zbytečný luxus ten TP 1500?
Hodně zdaru do roku 2012 přeje tom.

Offline

 

#31 30-12-2011 16:37:53

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

tom88 napsal(a):

Není to pro vás zbytečný luxus ten TP 1500?
Hodně zdaru do roku 2012 přeje tom.

Rád se obklopuji kvalitní technikou.

A jestli je to luxus, tak musím popravdě napsat - je krásné být obklopen luxusem.

Také přeji úspěšný a pohodový rok 2012.  Ali


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#32 30-12-2011 22:07:51

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Gratulujem.Dobra kupa.nech hlavne dlho sluzi Ale odporucal by som s nim castejsie zvarat.mam skusenost,ze niektore masinky si clovek kupi na domace pouzitie-hlavne tie drahsie-potom ich setri a pouziva este predosle s ktorymi robil a ten novy stroj si doma ani vela nezamaka-a ak ma neake muchy tak sa to zisti az po skonceni zarucnej lehoty -po dlhsom case-myslim ak sa malo pouziva-plati to o vsetkych veciach ci lacnejsich alebo drahsich-clovek musi mat trochu stastia na dobry kus.-to len taka moja skusenost-napriklad s znackovou bruskou-ktora sluzila ako rezervna na doma pouzitie Ale zelam nech dlho sluzi k spokojnosti a uzitku bez poruchy.


Kutil s.r.o.

Offline

 

#33 31-12-2011 14:08:37

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Svářečka nebude zahálet. Teď je jediná kterou mám a musí se ukázat, jak je dobrá.
Nekupuju si techniku, abych jí měl jen vystavenou

Teď bude muset opravit sněhovou radlici za traktor a pak budem spolu dělat sklápěcí vozík.
A ještě se najde několik sousedů, kteří něco chtěj přivařit...


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#34 06-01-2012 09:46:58

janrandak
Člen
Registrovaný: 06-01-2012
Příspěvky: 7

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Asi už máš vybráno, ale neodolám, abych nezareagoval. Prodávám zdroje LORCH. Souhlasím, že Fronius je špička a nemůžeš se mýlit, ale LORCH má standardtně 3 roky záruku, servis výměnou zdroje, je nárazuvzdorný - výrobce garantuje pád z výšky stolu a to třeba 100x. Záruka se tedy vztahuje i na mechanické poškození! Prodlužovací kabely 100m jsou OK a je jištěný proti podpětí. Ventilátor spíná ve čtyřech úrovních otáček až když se zahřeje trafo, takže neotravuje hlukem, když to není třeba.
Fronius nikdy nebyl levnější, je to jen otázky slevy poskytnuté prodejcem. Mimochodem od LORCHu jsou už na trhu nové technologie, kdy se nejedná o invertor, ale mikroprocesorem koordinovanou rezonanci. Máme nejmenší stroj na světě pro elektrodu pr. 5mm.
Přeju příjemnou práci.

Offline

 

#35 06-01-2012 16:27:04

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

My mame v praci TIGove  DC masiny a jednu na hlinik T300 AC/DC LORCH a parada,bez problemov,zvaracky idu da sa povedat 10 hod rano a 10 v noci,teraz sme dostali aj dve nove Co-čka a taktiez dobre,myslim že či Fronius alebo LORCH neni za cim banovat,aj ked niekto može mat iny nazor.

Offline

 

#36 09-01-2012 08:15:45

janrandak
Člen
Registrovaný: 06-01-2012
Příspěvky: 7

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Tak já teda o Lorchu vím všechno včetně tříleté záruky a servisu výměnou, který praktikujeme od první chvíle, kdy se tu LOrch začal prodávat. Pravda je jen to, že prodejci LOrchu jsou v čachách jen tři. V liberci, brně a Ostravě. Nicméně pošta na tyhle malé zdroje je v pohodě do druhého dne!
V případě dotazů mě můžete kontaktovat na jan.randak@artweld.cz.

Offline

 

#37 09-01-2012 18:40:24

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Opravdu už jsem si vybral a koupil Fronius TP1500.

Možná že kdybych měl informace od janrandak z 06.01.2012 dříve, rozhodl bych se jinak. Ale teď už to nezměním.

Já jsem kontaktoval v létě zdejšího Lorch prodejce a ten byl skoupej na informace.  Dozvěděl jsem se cenu bez DPH a že zboží je na objednávku.  Pak jsem byl informován a odolnosti proti pádu. Například to, že se servis provádí výměnou jsem se nedozvěděl. Když jsem zkoušel "zapůjčení stroje" na zkoušku, tak to nešlo.
A pak mě ještě odradila všeobecná neznalost. Dotazoval jsem se několika lidí a nikdo neměl s Lorchem zkušenosti.

Na otázku co bych si měl kopit, jestli Lorch nebo Fronius byla vždy odpověď: Lorch neznám, kup si raději Fronius.


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#38 09-01-2012 19:35:34

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Ali tak naco si sa pytal a zakladal tu vlakno ked ti to nepomohlo a starsich clankov sa inspiroval na fronius ? vysvetli normalne bez vyhovorky na ten tvoj akoze lorch ktory uz ani nechcel ako ho predajca ospieval okolo padu z vysky ...

Offline

 

#39 10-01-2012 18:37:53

gondis
Člen
Registrovaný: 20-01-2009
Příspěvky: 335

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Ali.Bubu napsal(a):

Opravdu už jsem si vybral a koupil Fronius TP1500.

Možná že kdybych měl informace od janrandak z 06.01.2012 dříve, rozhodl bych se jinak. Ale teď už to nezměním.

Ali, když bys zapátral na netu, našel bys například toto (a to mi přijde větší šlupka, než pád ze stolu)
http://www.youtube.com/watch?v=ab61Vq8NSIE
jo a hned tam byl i související odkaz na rezonančí inteligenci
http://www.youtube.com/watch?v=nlAX6hsp … re=related
nenech se opít rohlíkem, jen proto, že něco nevíš big_smile

Offline

 

#40 11-01-2012 20:49:06

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

atishajn napsal(a):

Ali tak naco si sa pytal a zakladal tu vlakno ked ti to nepomohlo a starsich clankov sa inspiroval na fronius ? vysvetli normalne bez vyhovorky na ten tvoj akoze lorch ktory uz ani nechcel ako ho predajca ospieval okolo padu z vysky ...

Každý prodejce "vychvaluje" svoje zboží. Já jsem chtěl názor uživatelů. Kdyby tady bylo několik uživatelů LORCHU a napsalo svoje hodnocení a doporučení, bral bych to v úvahu. To, že tady, jeden nebo dva lidi napsali nějaké info je málo.


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#41 11-01-2012 21:03:48

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

gondis napsal(a):

Ali, když bys zapátral na netu, našel bys například toto (a to mi přijde větší šlupka, než pád ze stolu)
http://www.youtube.com/watch?v=ab61Vq8NSIE
jo a hned tam byl i související odkaz na rezonančí inteligenci
http://www.youtube.com/watch?v=nlAX6hsp … re=related
nenech se opít rohlíkem, jen proto, že něco nevíš big_smile

Bohužel (nebo raději bohu dík) bydlím "na samotě u lesa" a mám pouze mobilní ínternet, který běhá pomalu a video opravdu nezvládá.

Od známého jsem si TP1500 půjčil a vyzkoušel na všech prodlužovácích, které mám. Pozemek 3hektary je docela velkej a ne všude mám elektropřípojku. Pak jsem ještě získal informaci od zámečníka, který používá TP1500 několik let, a je velmi spokojen.


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#42 11-01-2012 22:18:12

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Ja zase chcem skusit aky je rozdiel vo zvarani s novsim1500 modelom a starsim1400 modelom-ci tam bude velky rozdiel vo zvarani ja mam este ten 1400-starsi


Kutil s.r.o.

Offline

 

#43 01-02-2012 07:45:45

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Joe66 napsal(a):

Ja zase chcem skusit aky je rozdiel vo zvarani s novsim1500 modelom a starsim1400 modelom-ci tam bude velky rozdiel vo zvarani ja mam este ten 1400-starsi

Kdybys nebydlel tek daleko,nabídl bych ti, že můžeš přijet a něco mi tady přivařit aby sis ji vyzkoušel.

Někde na stránkách Fronius jsem četl, že ti prodejce svářecí zdroj zapůjčí na vyzkoušení.
Ale nevím, asi je to věc prodejce a dohody.


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#44 01-02-2012 21:10:22

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Zdravim.kupujem novu masinu do dielne tak kamarat mi zapozicia 1500-ku tak porovnam s 1400-som zvedavy ci spoznan rozdiel-ci sa oplati vymenit starsi za novsi model len musim pockat-mam teraz kopec roboty


Kutil s.r.o.

Offline

 

#45 02-02-2012 20:45:42

FF
Člen
Registrovaný: 27-07-2010
Příspěvky: 520

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

...s tým Froniusom TransPocket môžeš robiť aj toto: :-D
http://www.youtube.com/watch?feature=en … IxgG0jVS9I

Offline

 

#46 15-02-2012 21:10:30

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Ten test mě přijde jako test kvality popruhu. Ani při dopadu na zem se popruh ani to lano na kterém svářečka vysí nijak neprověsí. Nebo alespoň já nic takového nevidím.


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče