SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 29-01-2012 18:24:00

codll
Člen
Registrovaný: 29-01-2012
Příspěvky: 7

Da se svarovat cočkem hlinik ?

ahoj chci se zeptat zda timto pristrojem se da varit amatersky hlinik odkaz jsem nasel ilustracni jinak typ sedi  http://www.svarovaci-technika-znojmo.cz … g-264.html  vim ze pisi ocel a nerez ..a nebo bych musel koupit jiny pristroj mam autodilnu a potrebuji jen tak nejake pricmrndavky pac jeto obcas vana blatnik ... nechci na denni vareni spis 2x mesicne a toho je az az diky za pomoc

Offline

 

#2 29-01-2012 19:22:04

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2123

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

Ale veď tam píšu aj hliník (AlMg5 - 0,8mm) smile.
K tomu ešte potrebuješ plyn ARGON wink.

Offline

 

#3 29-01-2012 19:50:11

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

a teflonový bovden, jinak drát bude drhnout...

Offline

 

#4 29-01-2012 21:08:04

karlos007
Člen
Registrovaný: 29-01-2012
Příspěvky: 2

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

a taky podávací kolečka na hliník


snažím se svařit vše! nechci znát slovo nejde! a když něco nevím tak se zeptám :-)

Offline

 

#5 30-01-2012 08:36:35

jaczub
Člen
Místo: Jihomoravský kraj
Registrovaný: 28-04-2009
Příspěvky: 67

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

A stejně to nebude nic moc. Pokud se ti chce kvůli svařování hliníku vždy měnit kladky, přehazovat ochranný plyn, případně i přehazovat hořák anebo průvlak, tak to můžeš zkusit. Z vlastní zkušenosti ale vím, že takovéhle svařování je spíš k vzteku - pořád se sukuje drát v podavači, špatně se zapaluje oblouk, svár se spíš lepí než taví, ucpávají se průvlaky... Jestli chceš jít do svařování hliníku, tak si pořiď nějakou low-end TIGovku AC/DC, které se dají pořídit do 20.000,- a je to ideální metoda např. na vyvařování van a pod.

Offline

 

#6 30-01-2012 08:50:53

codll
Člen
Registrovaný: 29-01-2012
Příspěvky: 7

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

no jenze to si nejsem jist zda by se mi to financne vyplatilo  myslim tim navratnost je my jasny ze cim to bude masina odbornejsi na hlinik tim to pujde i me lepe svaret nebo se mam zatim nato vikaslat nasetrit nejakou korunu a pak radeji koupit neco jineho jinak COčka mam 2 jedno je tedy z dob valky ale porad vari nebo spis ted uz je jen 4 roky prikrite hadrem a jeste kevsemu je na 220 coz neni zadnej delnik na svareni to je tak na 0,6 drat to uz stim vari dobre ale jeste jen slaboucke plisky coz ale me vyhovovalo a i dodnes nevarim zadne kolejnice ale ten hlinik me laka zduvodu ze nemusim nikam jezdit a kdyz to potrebuji viresit nejak rychle  ahned tak bych se tomu mohl jit venovat nez obvolavat kdo a jak by mohl ... tak nevim zda predelat cočko nebo koupit neco odbornejsiho a hlavne co ...

Offline

 

#7 30-01-2012 21:34:46

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

Dobrý den,
jednoznačněse dá říci ANO svářet lze, ale drát AL a jeho slitiny o průměru 0,8mm jsou velmi problematické při sváření metodou MIG, a to z důvodu měkkého a tenkého drátu.
Čím menší a lacinější zdroj tím větší potíže s podáváním drátu.
Precizní podávání a vedení drátu je na místě solidně ošetřit, s tím souvisí i délka použitého hořáku.
Jde také o to, jak bohaté zkušenosti má svářeč se svářením AL v metodě MIG.
S pozdravem Zdeště

Editoval zdeště (30-01-2012 21:41:49)


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#8 30-01-2012 23:02:08

HL.starik
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 29

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

Zduř ještě k tomu jestli máš u té mašiny 3 metrový kabel tak nemáš šanci ten drát ani protáhnou nehledě k tomu že i metr a půl dlouhý má problém to udržet existují kable co dělá například fronius a ty mají pomocnou kladku přímo v rukojeti ale je to pekelně drahé. Musíš počítat s tím že budeš mít obrovskou spotřebu špiček které zrovna levné nejsou. Tak je třeba zvážit co bude lepší. Na druhou stranu s TIGovku můžeš dělat daleko více než jenom vany.Tak Praci zdar a pevny svar.

Offline

 

#9 31-01-2012 08:29:46

codll
Člen
Registrovaný: 29-01-2012
Příspěvky: 7

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

no tak zkusenosti nemam zadne tim to znamena ze bych nejdrive varil a varil do zbernejch surovin  no asi zacinam pomalu uvazovat o TIGu je to name dosti drahe ale radci nasetrim nez neco zpatlat ale spotrebni mat. resite jak ? myslim tim hrot , drat , je mozno pouzivat i oholenej kabel     (drat ) a jaky prumery je potreba nejak chemicky ocistit pridávani material a  co je nejcasteji na vymenu pri vareni jen hrot?

Offline

 

#10 31-01-2012 11:57:51

HL.starik
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 29

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

Co myslíš tím (hrotem) myslíš volframovou jehlu? tu vyměníš až jí celou vypálíš neboj tak rychle to nebude. Olupaný kabel rozhodně nepoužívej!! Něco o svařování TIGem je na tomhle odkazu je tam i čištění před sv.

http://svarbazar.cz/phprs/view.php?cisl … 2008122801
  A tady jsou ukázky z netu  http://www.youtube.com/watch?v=eWfCp-bcJ3o

Offline

 

#11 31-01-2012 13:25:11

codll
Člen
Registrovaný: 29-01-2012
Příspěvky: 7

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

diky jj myslel jsem volfram.

Offline

 

#12 31-01-2012 13:26:19

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

wolframové elektrody nejsou až tak horentní položkou,navíc se dají brousit.Jestli jste myslel oloupaný hliníkový drát jako přídavný materiál moc štěstí s tím asi nenaděláte.Ne nadarmo jsou přídavné materiály legované křemíkem nebo hořčíkem a o Tig svařování je stejně jako o ostatních metodách svařování  na Svarinfu celá sekce


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#13 31-01-2012 13:39:26

codll
Člen
Registrovaný: 29-01-2012
Příspěvky: 7

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

ahoj nasel jsem si toto  me by to stacilo ne? je to i sprislusenstvim  IMS TIG 160 HF sada svářečka TIG - Ultra-lehký design, puls a stehování funkcí

Dodání:

1x svářeč
TIG-160 = 40%
TIG-130A = 60%
MMA-150A = 30%
MMA-110A = 60%
Wechselstom-230V, 16A
14x33x25-
-6.8 Kg

Binzel hořák 1x SR 17
1xDruckminderer
1xMMA držák elektrod, zemní svorka s kabelem
1xZubehörkit


1xFree LCD Vision 9 / 13 svářečské kukly
-UV/IR Ochrana DIN 16
Samozatmívání nastavitelný 9-13
-1/25000 §
Filtr velikosti 110x90
Informace o okno 92x42

1x 10 l Gasflsche argon (skoro plná)
1x Svařovací rukavice
1xSchweißschürze

Zařízení bylo jen pár použitých časů je z první ruky a ve velmi dobrém stavu. Původní práce / dodávky / faktura je k dispozici. Nová cena je € 850.00.

Offline

 

#14 31-01-2012 14:45:27

perlas
Člen
Místo: Jasov
Registrovaný: 29-03-2007
Příspěvky: 340

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

No bohužiaľ na hliník to nie je. Je to DC  stroj na hliník potrebuješ AC stroj. Fakt si prečítaj odkaz čo dal HL. starik. tam je to popísané prečo je potrebný AC stroj.


TransPocket180,TransPocket 150/ Alf 285 HD/ KÜHTREIBER 1900 HF /Dnipro 258 DPK/Pegas 201 Mig SYN PFC /FAZOR 1000 /Kowax KWX 820/Jäckle 110l

Offline

 

#15 31-01-2012 15:23:54

blejdamint
Člen
Registrovaný: 23-01-2012
Příspěvky: 1

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

Zdar všem,
kluci, chci si koupit nějakou cenově dostupnou svářečku, chci se zeptat na vaši radu. V tomto odvětví nepodníkám a ani podnikat nebudu. Dělám různé padací rámy na motorky, držáky atd. Svařuji materiál do tlouštky cca 2,5mm, trubky profily, plotny. Spíše fajnovější práce. Zkoušel jsem invertorovou sv. a celkem to šlo ale bylo to půjčené, práci to udělalo ale jsem v tomto začátečník. Mohli byste mi poradit co by bylo na takovouhle práci dobré s dobrou obsluhou. Nějaký poměr cena/výkon. Děkuji moc za rady a doporučení.

Offline

 

#16 31-01-2012 15:46:20

jaczub
Člen
Místo: Jihomoravský kraj
Registrovaný: 28-04-2009
Příspěvky: 67

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

blejdamint napsal(a):

Zdar všem,
kluci, chci si koupit nějakou cenově dostupnou svářečku, chci se zeptat na vaši radu. V tomto odvětví nepodníkám a ani podnikat nebudu. Dělám různé padací rámy na motorky, držáky atd. Svařuji materiál do tlouštky cca 2,5mm, trubky profily, plotny. Spíše fajnovější práce. Zkoušel jsem invertorovou sv. a celkem to šlo ale bylo to půjčené, práci to udělalo ale jsem v tomto začátečník. Mohli byste mi poradit co by bylo na takovouhle práci dobré s dobrou obsluhou. Nějaký poměr cena/výkon. Děkuji moc za rady a doporučení.

Jak jsem psal výše, solidní TIG AC/DC, pro svařování ocelí i hliníku pořídíš okolo 20K. Např.  http://drazdil.cz/inshop/scripts/detail … p;Level=59

Offline

 

#17 31-01-2012 20:45:59

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

codll napsal(a):

ahoj chci se zeptat zda timto pristrojem se da varit amatersky hlinik odkaz jsem nasel ilustracni jinak typ sedi  http://www.svarovaci-technika-znojmo.cz … g-264.html  vim ze pisi ocel a nerez ..a nebo bych musel koupit jiny pristroj mam autodilnu a potrebuji jen tak nejake pricmrndavky pac jeto obcas vana blatnik ... nechci na denni vareni spis 2x mesicne a toho je az az diky za pomoc

Dobrý den,
ještě se vrátím k původní myšlence, napadla mne takováto věc:
když inzeruje kolega Vaculík sváření Al/0,8 zařízením ALF180, tak co brání, aby Vám to předvedl?
Budete mít hned jasno zda to sváří či ne. Možná budeme všichni překvapeni až nám podáte zprávu jak to dopadlo.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#18 31-01-2012 21:35:27

HL.starik
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 29

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

Zduř codll to co našel jaczub je super za ty peníze nic lepšího neseženeš má to AC/DC + soupravu no bomba.  tohle je nejlevnější mašinka co sem našel na tom tvém odkazu samozřejmě že je bez soupravy a příslušenství. Být tebou tak neváhám. 

http://www.svarovaci-technika-znojmo.cz … c-345.html

Editoval HL.starik (31-01-2012 22:24:34)

Offline

 

#19 31-01-2012 22:37:55

Pruduch
Člen
Registrovaný: 15-05-2008
Příspěvky: 733

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

Akorát že nemlich to samý než v tom Tvým odkazu, resp. lepší (tzv. žlutá krabice AC/DC 200A),  přímo od skutečnýho výrobce nebo rozumnýho překupníka a i s veškerým příslušenstvím stojí cca 1/3 až 1/2. Dokonce i tady na foru je někde odkaz, kde je za cca 13 tisíc. Takže ten Jasic je vcelku v relaci narozdíl od tohoto...

Edit: Tady to je, původní odkaz už je nefunkční, ale je tam dost jiných za stejný prachy, z Anglie, tedy bez cla  - http://svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=3428

Editoval Pruduch (31-01-2012 22:45:43)

Offline

 

#20 31-01-2012 23:09:34

HL.starik
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 29

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

To jsem nevěděl zase takhle do detailu jsem nehledal a na foru jsem krátce ještě se tak dobře neorientuji ale díky za typ a klukům to jistě taky pomůže. Opravdu tam jsou dobré ceny.

Offline

 

#21 02-02-2012 21:08:06

codll
Člen
Registrovaný: 29-01-2012
Příspěvky: 7

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

no nasel jsem tuto soupravicku za 170Eur nojo ale nikde jsem prave nevicetl ac ani dc jo je pravda ze jsem jeste necital  co my poslal HL.starik

Offline

 

#22 03-02-2012 01:14:51

HL.starik
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 29

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

Pozor na ty čínské výrobky  teď sem někde na foru četl že ty čiňany neberou servisy a jsou  s tím obrovské problémy  už po několika měsících já osobně bych si připlatil a koupil si orginál v kamenném obchodě se zárukou a servisem.

Offline

 

#23 03-02-2012 11:22:58

Pruduch
Člen
Registrovaný: 15-05-2008
Příspěvky: 733

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

Problém je v tom, že třeba ta barevná krabice koupená v kamenném obchodě imho není žádnej "originál od českého výrobce", je to stejnej, akorát "značkou" přenálepkovanej číňan. Budu velice rád, pokud mi toto někdo vyvrátí (fotky, rozdíly). Jediná "výhoda" je ta záruka, kterou si ovšem zaplatíš tím trojnásobkem ceny. Osobně tohle kupčení a překupničení s mastnýma přirážkama dosti nesnáším a vyhýbám se mu jak můžu. Jasně že chápu že díky vyděračským praktikám státu to českej překupník prostě nemůže prodat za cenu jako u dodavatele nebo individuálního dovozu (v zájmu objektivity je nutno tohle říct), ale vadí mi že si to hraje na něco co to není a vercajk je tady bezdiskuse o dost dražší než třeba v německu (kde je navíc vyšší kupní síla). Nedělejme si dneska iluze o jakýmkoli "značkovým" zboží, 90% je jen zdání toho, že si za patřičně vyšší cenu kupuji něco víc u české firmy (čest vyjímkám ale mnoho jich není). Viz situace třeba v hobby obráběcích strojích. Stejnej původ, stejnej cajk (Asist, Noell, Sieg, Bernado,...)  ale u překupníka se to trošku opucuje technickým benzínem, přidá se nálepka, vytiskne se měřící protokol vycucanej z prstu a rázem je z toho dvojnásobě drahá mašina, prodávaná s aurou "pečlivě kontrolovaného a na zakázku mnohem lépe" vyráběného výrobku. Bohužel toto je realita... Pokud něco (cokoli, nejen svářečky) neberou servisy, tak můj odhad je, že to neberou z toho důvodu, ne že by to byl (technicky vzato) jinej výrobek než často sami prodávaj, ale protože nechtěj opravovat něco co sami neprodali. Vyděračský praktiky některých servisů je kapitola sama pro sebe (např. hadičku za stovku vám neprodáme ale pouze za 1300 vyměníme, přičemž novej výrobek stojí 1500 a podobně). Aby mně někdo netahal za slovo, mluvím obecně, tedy ne konrétně k nějaký značce či servisu., opět čest vyjímkám. Ale je to obecný trend všude. Takže pokud u svářečky budu chtít doopravdy značku, tak opravdu profi mašinu, ale ne přenálepkovanou žlutou krabici, která je sakumprásk stejná jako ta na ebay... Osobně razím ten přístup, že podporuji jen ty "slušné" překupníky a servisy, kde mají slušný a férový přístup (samozřejmě že překupník i servis z něčeho žít musí, ale zákazník musí dostat za ten příplatek adekvátní službu, aby byli spokojeni oba) a těm řekněme neslušným se z principu vyhýbám jak čert kříži (maximálně jedna blbá zkušenost, a i to je hodně, a již nikdy více). Ale je to boj... bohužel...

Doufám že bude pochopeno co jsem chtěl říct, tedy že slušných servisů a obchodníků si vážím (a že je jasné že taky musí z něčeho žít). Netvrdím že to co jsem psal výše platí ve 100% případů a že šmahem odsuzuji všechny servisy a obchodníky, ale moje zkušenost říká, že ti "slušní" jsou bohužel v menšině... Převládají jen měniči a přeposílači/přenálepkovači. Snad se to časem bude jen zlepšovat...

Editoval Pruduch (03-02-2012 12:18:30)

Offline

 

#24 03-02-2012 13:32:53

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

Prodáváme tu žlutou , červenou , oranžovou a jinak barevnou krabici.Mohu zodpovědně říci, že ačkoli všechny vypadají na pohled stejně a nabízejí stejné funkce, nejsou co se týče spolehlivosti stejné. Všechny sice pochází z Číny, ale od různých výrobců a mají různou cenu a kvalitu použitých součástek. I tady platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Mohl bych uvést konkrétní příklady,ale bude lépe ,když si na to přijde každý sám.Jen podotýkám ,že u nás se dá koupit tig 200P AC/DC za cenu 15 630 Kč bez DPh se zaručenou kvalitou a dvouletou zárukou, což není zase takový rozdíl oproti individuálnímu dovozu, ale pozice zákazníka je v případě jakékoli poruchy diametrálně odlišná.

Offline

 

#25 03-02-2012 13:54:10

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: Da se svarovat cočkem hlinik ?

Nesmyslnější příspěvek jsem již dlouho nečet . Jedině tím příkladem můžeš podpořit to , že nejsi lupič . Kecy zůstavají vždy jen kecy .

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče