SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 14-11-2011 12:24:07

drkožka
Člen
Registrovaný: 03-05-2011
Příspěvky: 10

Sváření pokolena ve vodě

Prosím o radu zkušené, jak na svařování "ve vodě" !NE POD VODOU!, ale například pokolena ve vodě. Konstrukce čumí ven z vody a bylo by potřeba na ní něco přivařit. Ideálně klasikou MMA. Ocel, 3mm odhadovanej proud kolem 90A, elektroda 2,5mm, klasickej "malej" invertor stojící třeba na břehu metr od díla. Ideálně do holínek a šup na to. Jenomže je to elektřina, mam k tomu respekt, nechci skončit jako s "fénem ve vaně" :-) Jsou k tomu prosím nějaká pravidla, či jiná technologie, nebo si dělám zbytečně hlavu? Díky za odpověď na lama-dotaz, přiznám se že sem to tu nikde nenašel (možná blbě hledám)... :-)

Offline

 

#2 14-11-2011 17:13:43

franišek
Člen
Registrovaný: 10-05-2011
Příspěvky: 636

Re: Sváření pokolena ve vodě

Na elekriku se vykašli a použij plamen. a když nemáš tak někoho pozvi ale elektrika a voda se moc rádi nemají

Offline

 

#3 14-11-2011 18:38:03

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 416

Re: Sváření pokolena ve vodě

Gumáky aby sis spolehlivě nenabral vodu, gumový rukavice přez ně suchý svářecí, lano kolem pasu, svářecí kabely ve 100%perfekt stavu, pomocník na břehu u zdroje s jednou rukou na vypínači a druhou na laně, stejnosměrný zdroj a zapnutej pouze v době svařování, při výměně elektrody nebo jiný činosti vyplej. Tohle neni návod, ani rada jak na to, jenom popis čemu bych se já v daný situaci snažil břiblížit. Rozhodně bych ve vodě nebrousil eletrickou bruskou!!
Ideálně počkej až to zamrzne.


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#4 14-11-2011 18:54:04

mato3
Člen
Registrovaný: 25-07-2009
Příspěvky: 222

Re: Sváření pokolena ve vodě

Varil som nieco podobne, vo vode zatlcene rury na ktore trebalo privarit plech (velku platnu) 1,5 x 2 metrre, zvaralo sa v pohode so zdrojom UTA 200-I
Bolo citit troska mrvenie pri vymene elektrody ale inak v pohode, a stal som na drevenej doske :-)) ktore bola prehodena cez breh
Mozno ti tato info. pomoze :-)


MIG/MAG- FRO Saldatura Practic 254
MMA- Uta 200 I

Offline

 

#5 14-11-2011 19:33:15

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Sváření pokolena ve vodě

jednoznačne mašina z funkciu VRD (Voltage reduction device) kde je max napatie na výstupe 12V DC, do priestoru natiahnuť len zváracie káble nie mašinu, napájanie zabezpečené cez prúdový chránič. Celé toto dať pozrieť bezpečnostnému technikovi alebo revizákovy, ja by som to takto robil, možno radím zle.  Jirka, pomôžeš nám?


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#6 14-11-2011 19:44:30

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Sváření pokolena ve vodě

Ja by som k tomu postavil nejakú lávku , invertor na breh a natiahnuť len zváracie káble.
A ako tu už bolo spomínané , druhého človeka k invertoru , ktorý v prípade niečoho to hneď vypne.

Offline

 

#7 14-11-2011 20:17:44

kirkmen
Člen
Registrovaný: 22-09-2010
Příspěvky: 439

Re: Sváření pokolena ve vodě

Možná blbost, ale nechtělo by to i ten zdroj na břehu zajistit tak, kdyby svařeč uklouzl, aby si ho nestáhnul do vody. To nemusí ten druhej stihnout zareagovat. Jinak v bezpečnosti se říká, že v případě práce se zvýšeným nebezpečím úrazu ele. proudem by měl stát svařeč na izolované podložce, takže asi nějakou lávku nebo stlouct jednoduché lešení a na něm tu izolovanou podložku. Plus zajistit svařeče, aby ikdyž uklouzne nepadnul do vody.


Fronius - TransPulsSynergic 2700 - hořák AL3000UD 3,5m
              MagicWave 2200  hořák TTW3000A  ,  TransPocket 1500
JasigMIG 250 J90 - hořáky  binzel240 3m,  binzel-ergo250 4m    JasigMIG 350 - hořák Binzel360 4m
Hypertherm  - plasma  Povermax 1000, pro velké tloušťky autogen(LPG)

Offline

 

#8 14-11-2011 21:45:42

KMU1
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 466

Re: Sváření pokolena ve vodě

Co vařit z plastové loďky? K čemu by my byl proudový chránič, jedině při strhnutí svářečky do vody by měl význam, 50V na sekundáru je galvanicky odděleno od sítě, ale v tomto prostředí i tak životu nebezpečno. Palec nahoru pro VRD, pokud funguje tak, jak je zde popsáno.

Offline

 

#9 14-11-2011 23:01:05

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Sváření pokolena ve vodě

TA LODKA JE DOBRY NAPAD -ALE JU TREBA UKOTVIT A DAVAT BACHA ABY PRIVODNY KABEL NESIEL NAD VODOU. JA SOM VARIL PONTON NA VODE NA DOMASI-INVERTOR PRIVIAZANY K STROMU A KAMOS V POHOTOVOSTI V PRIPADE ABY HO ODPOJIL A SEM TAM TO AJ PEKNE KOPLO AK SA MI NAMOCILA RUKAVICA ALEBO NOHA A TO BOL LEN CINSKY INVERTOR RILON-KTORY MA ZAPALNE NAPATIE LEN 60V ALE DALO SA TO VYDRZAT NO PODMIENKA JE MAT DLHSIE ZVARACIE KABLE


Kutil s.r.o.

Offline

 

#10 21-11-2011 11:11:04

drkožka
Člen
Registrovaný: 03-05-2011
Příspěvky: 10

Re: Sváření pokolena ve vodě

Všem pánové děkuji za pomoc a věcné rady. Nakonec jsem našel morál a v průběhu pár dní vše svařil podle představ. I když zrovna trávit kratochvíli timhle způsobem doporučovat nebudu! :-)

Kdyby někoho zajímalo jak jsem to řešil - píšu krátké info: ... oblékl jsem si starší potápěčský sucháč (oblek do kterého NETEČE voda) místy byla voda oproti předpokládání trošinku hlubší, asi po žebra. Na rukách bytelné kožené rukavice, celou dobu suché bez namočení do vody(!) Invertor ležel spolehlivě na břehu resp. ještě postavený na plastové lávce. Kabely přiměřeně dlouhé a v perfektním stavu (elektroinstalace samozřejmě v pořádku - proudové chrániče atd.). Sváry probíhaly asi 20 cm až 50 cm nad vodou. Po celou dobu vaření jsem se znažil nic nenamočit (povedlo se), nespadnout do vody (povedlo se) a necákat (povedlo se částečně). Jsem živ a zdráv - dbaje maximální opatrnosti jsem byl ve vodě celkem 5x bez jediného náznaku kopance proudem nebo brnění...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče