SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 23-08-2011 16:11:47

anytime45
Člen
Registrovaný: 23-08-2011
Příspěvky: 1

spravne sestaveni svarecky a jine zaklady

dobry den, jsem uplny zacatecnik. tata mne kdysi naucil "svarovat" (pockat si na oblouk a pak ho pomoci naklonu elektrody udrzet). Chapu, ze pro vetsinu lidi na tomto serveru to neni ani omylem svarovani, ale mne to do urcite miry stacilo. Ted jsem se dostal do situace, kdy bych vsak par rad ocenil. Uz jsem se domluvil se zkusenejsim fachmanem, ze mne trochu posune. Avsak ted mam jeden aktualni problem. Na stare svarecce byly kabely (kleste + kleste na elektrodu) stabilne spojeny se svareckou. Nova svarecka ma vsak tyto kabely odpojitelne. Musi byt elektroda a kleste jedno jen na + a druhe jen na -, nebo je to jedno? Pokud byste nekdo mel odkaz na jednoduchy text pro svarece na uplnem zacatku - hlavne myslim informace o teorii (jake elektrody na jaky material za jakeho nastaveni svarecky) - budu za nej vdecny.

Predem dekuji za vsechny dobre minene rady a odkazy. Autory prispevku, ktere mne budou jen presvedcovat, ze jsem diletant, prosim, usetrete si cas, ani to nebudu cist.

Offline

 

#2 23-08-2011 16:46:14

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: spravne sestaveni svarecky a jine zaklady

na baliku elektrod je vždy znamenko(+, nebo -   ...... tak se vždy ma dat na spravnou polaritu..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#3 23-08-2011 16:59:09

Michal01
Člen
Registrovaný: 05-07-2011
Příspěvky: 316

Re: spravne sestaveni svarecky a jine zaklady

Zdravím,nevím co máš za svářečku,ale s jistotou ti můžu říct,že při svařování elektrodou s rutilovým nebo kyselím obalem volíš - pol na elektrodu a + na kostru.Při použití basických elektrod je + pol vždy elektroda.
Ale jak říkam,nevím co máš za svářečku;pokud máš trafo tak ti stejně jiné než rutilové nebo kyselé nepůjdou a pokud ano tak mizerně.
Ale chce to určitě pročíst SVARINFO.

Editoval Michal01 (23-08-2011 17:00:36)


MIG/MAG - WLSP 315si ; WTU 315-34 MIG + MIG 30 ; GCE autogen - C2H2+O2 ; PB + O2 ; navařovací souprva NPK-1;RSOMA řezací stroj
MMA - Triodyn RK 320 ; WTU 500-3 ; WTU 315-3 ; UTA-200-1
TIG - MA 315 AC/DC ; Triodyn TIG 30 (DC)
CUT - PLASMA CUT 40 - 70(pro ruční) ;  CNC vypalovací automat (plasma/autogen) 3000 x 8000 mm (PLASMA CUT 120)

Offline

 

#4 23-08-2011 22:23:43

Haufra
Člen
Registrovaný: 08-07-2007
Příspěvky: 139

Re: spravne sestaveni svarecky a jine zaklady

Chtěl by napsat název svářečky jak psal Michal01.Podle toho můžem dát další rady.

Offline

 

#5 24-08-2011 20:52:46

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: spravne sestaveni svarecky a jine zaklady

netreba nazov zvaracky , kazda je rovnaka . len sa lisi dynamika obluku ...

Offline

 

#6 26-08-2011 19:19:13

Haufra
Člen
Registrovaný: 08-07-2007
Příspěvky: 139

Re: spravne sestaveni svarecky a jine zaklady

Nevím jestli anytime45 ví jakou má dynamiku oblouku.Já jsem z jeho příspěvku nepoznal jestli má stejnosměrný , střídavý zdroj atd.Řekl bych, že se v tom neorintuje tak podle svářečky můžu psát jaké elektrody.

Offline

 

#7 26-08-2011 21:00:13

pavolpi
Člen
Místo: Rimavská Sobota
Registrovaný: 28-04-2011
Příspěvky: 103

Re: spravne sestaveni svarecky a jine zaklady

anytime45 napsal(a):

dobry den, jsem uplny zacatecnik. tata mne kdysi naucil "svarovat" (pockat si na oblouk a pak ho pomoci naklonu elektrody udrzet). Chapu, ze pro vetsinu lidi na tomto serveru to neni ani omylem svarovani, ale mne to do urcite miry stacilo. Ted jsem se dostal do situace, kdy bych vsak par rad ocenil. Uz jsem se domluvil se zkusenejsim fachmanem, ze mne trochu posune. Avsak ted mam jeden aktualni problem. Na stare svarecce byly kabely (kleste + kleste na elektrodu) stabilne spojeny se svareckou. Nova svarecka ma vsak tyto kabely odpojitelne. Musi byt elektroda a kleste jedno jen na + a druhe jen na -, nebo je to jedno? Pokud byste nekdo mel odkaz na jednoduchy text pro svarece na uplnem zacatku - hlavne myslim informace o teorii (jake elektrody na jaky material za jakeho nastaveni svarecky) - budu za nej vdecny.

Predem dekuji za vsechny dobre minene rady a odkazy. Autory prispevku, ktere mne budou jen presvedcovat, ze jsem diletant, prosim, usetrete si cas, ani to nebudu cist.

zdravím, napíš, akú máš zváračku, či invertor, trafo, trafo s usmerňovačom...
tu je dobré, zrozumiteľné video, kde ti vysvetlia základy zvárania elektrickým oblúkom http://www.youtube.com/watch?v=zWdgEaXWDxQ
je to v angličtine.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče