SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 31-07-2011 07:18:00

Barraka
Člen
Registrovaný: 31-07-2011
Příspěvky: 2

Mannesmann MS 160

Ahoj všem.
Chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti se svářečkou Mannesmann MS 160.
Mám ji asi 10 let a jsem s ní vcelku spokojen (i když nemám srovnání), na ty moje drobnosti to stačí.
Pokud by měl někdo tip na to, co se konkrétně v tomhle modelu dá upravit, tak bych byl rád.
Moje dosavadní poznatky jsou:
přehřívání - by měl vylepšit lepší ventilátor (stávající se točí nic moc)
přivinutí závitů na sekundár - těžko, není místo (a snad nebude třeba - při zapojení na 400V dává na prázdno 48-55V)

Pokud to tu už někde je, tak se omlouvám, ale já to nenašel. :-)
Díky za vaše zkušenosti.

Offline

 

#2 01-08-2011 08:05:29

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4087

Re: Mannesmann MS 160

Jednu jsem měl a opravě . Nevím už číslo , hliníkový sec , musel jsem opravit vývody na kabely , namontoval jsem velký větrák . Jinak jsem byl spokojený s odstupňováním proudu . Přesně , jak ERka potřebují .

Offline

 

#3 01-08-2011 08:42:43

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: Mannesmann MS 160

Barraka napsal(a):

přehřívání - by měl vylepšit lepší ventilátor (stávající se točí nic moc)

Jestli tam je kolem ventilátoru místo, zkus zepředu a zezadu ventilátoru přidat nějaký pásek coby kousek potrubí stejného průměru jako ventilátor. Největší průtok vzduchu, ten, který je uváděn v katalozích ventilátorů, má totiž axiální ventilátor zabudovaný v potrubí. Bez potrubí je průtok vzduchu ventilátorem mnohem menší, protože hodně energie se vyplýtvá na proudění vzduchu do boku mimo osu ventilátoru. Pro plný průtok vzduchu potřebuje na výdechové straně potrubí o délce aspoň 2/3 jeho průměru a na sací o délce cca třetiny průměru. Ale i nějaký přidaný lem o délce nějakého centimetru průtok vzduchu zlepší. Na druhé straně omezí foukání vzduchu do stran, takže pokud je třeba chladit taky něco, co je hodně na stranu od osy ventilátoru, tak chlazení toho "bazmeku" se po takové úpravě naopak zhorší.

Offline

 

#4 02-08-2011 16:15:47

Barraka
Člen
Registrovaný: 31-07-2011
Příspěvky: 2

Re: Mannesmann MS 160

Díky za reakce.
Ohledně toho chlazení asi nebude problém. Místa je tam dost a mám vyhlídlej kovovej ventilátor ze starý digestoře, čili na 230V a fouká jak blázen.
Ten už ten svuj "kousek potrubí" má. Akorát ještě podumám jesli neudělat nasávání někde vepředu pod voličema a ty boční díry zaslepit. Pro proudění kolem trafa by to bylo ideální.

Offline

 

#5 02-08-2011 19:01:03

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Mannesmann MS 160

ano ty bočni diry je dobre zaslepit a vzduch bude vevnitř proudit jako v aerodinamickem tunelu.. podobně mam vyřešeno proudeni vzduchu ve vlastnim pc..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče