SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 02-08-2022 21:30:18

Jarezac
Člen
Registrovaný: 02-08-2022
Příspěvky: 1

WLSP 315 - nedělá oblouk

Ahoj, mám za sebou docela trapas. Před půl jsem koupil bazarovou WLSP 315 po repasi, při předvádění vše funkční, krásné svary. Odvezl jsem si jí, ale osud tomu chtěl že se svářečka ani jednou nezapla (byly plány z kterých sešlo). Rozhodl jsem se poslat svářečku dál a nabídl jí k prodeji. Přijel zájemce z asi 230km vzdálenosti, zapojili jsme jeho bombu kvuli vyzkoušení což měla být jen formalita (svojí nemám). Vše jsme zapli (snad tak jak se má), ale svářečka nedělala oblouk, drát vyjížděl, plyn běžel, ale žádná jiskra. Pro mě velký šok. Vím že je to asi stupidní dotaz, ale dokážete někdo odhadnout čím by to mohlo být? Mám info, že svářečce nevadí když leží a není používaná, tak je mi opravdu záhadou jakto že nešla, když při posledním zapnutí běžela krásně. Taky je možné, že jsme něco nezapojili správně, protože ani já, ani kupce s ní nemáme zkušenosti. Před tím půl rokem se o technické věci kolem svářečky staral dnes už minulý kolega, takže já fakt ani nevím jak se zapojuje. Případně víte o někom, kdo by byl ochotný se na svářečku podívat - samozřejmě zaplatím. Okres Mladá Boleslav. Předem moc díky za jakékoliv užitečné informace :-)

Offline

 

#2 02-08-2022 21:39:01

Michall
Člen
Registrovaný: 24-01-2021
Příspěvky: 68

Re: WLSP 315 - nedělá oblouk

Problem kostra?
Je vodou chlazena - ma dost kapaliny?
Stalo se Mi to taky , Ale Po rozdelani, vycisteni... Najednou jela
(Problem nenalezen)..

Offline

 

#3 03-08-2022 02:52:30

VašekP
Člen
Registrovaný: 12-10-2013
Příspěvky: 615

Re: WLSP 315 - nedělá oblouk

WLSP 315 je starší průmyslový stroj, který nemívá příliš problémů. Je sice poněkud složitější než dnešní stroje, ale dokumentaci mám. Svářečku dobře znám a jsem z okolí Mladé Boleslavi, takže pokud je zájem, můžeme se domluvit a zastavím se podívat, co se stalo.

Offline

 

#4 06-08-2022 01:58:34

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: WLSP 315 - nedělá oblouk

Co to znamena po repasi?? Foto ?  Take jsem od Mb cca 20 let jsem.  S ni svarel.


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče