SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 17-12-2021 16:22:36

jenda23
Člen
Registrovaný: 22-11-2014
Příspěvky: 3

MAKin 200 P AC/DC pedál

Zdravím všechny,

mohl bych Vás poprosit o pomoc? Pořídil jsem si tuto hračku a po sléze pedál k tomudle invertoru. Bohužel se nechová jak by měl, nebo ho neumím nastavit či dělám nějakou kravinu já. Když s invertorem svařuju klasicky z kobry funguje jak má. Po připojení pedálu přejde evidentně do dálkového ovládání, z nastavené hodnoty proudu skočí na základních 5A. Po sešlápnutí přejde do režimu svařování, spustí se plyn a na displeji se začne ukazovat požadovaný proud. Ovšem svářečka na pedál reaguje tak cca dvě sekundy, pak se zakousne už na změnu pedálu nereguje a drží poslední požadovaný proud. Když pedál pustím sjede z proudem a ukočí cyklus. Zkoušel jsem to v nastavení 2T i 4T. Přiznám se že toto jsem zkoušel bez kobry, tu mám na chalupě jelikož jsem ted zavřený doma v paneláku v karanténě. Takže sem si invertor vzal domů na poznávačku. Podle mě by odpojený hořák neměl mít vliv na požadavek proudu, nebo svářečka čeká na zapálení oblouku?

Díky, s pozdravem jenda

Offline

 

#2 17-12-2021 16:46:23

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: MAKin 200 P AC/DC pedál

Ja bych si tipnul na nejakou spatne osetrenou situaci v programu pri nezapaleni oblouku. Ostatne muzes ze dvou dratu udelat improvizovany "horak" (jiskriste) a testnout i se zapalenim. Ze tam nebude plyn ti az tak nevadi.


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#3 17-12-2021 16:52:26

jenda23
Člen
Registrovaný: 22-11-2014
Příspěvky: 3

Re: MAKin 200 P AC/DC pedál

Pravda to mě nenapadlo, asi to bude něco takovýho že si s tím neví rady, ale teoreticky při náškrabu by měla čekat neomezeně dlouho. Je pravdou že podle ledek nepřejde přes náběžnou rampu. Doufám že si ještě nesleduje přítomnost plynu. Ale zase napětí na výstupu vyskočí.

Offline

 

#4 02-01-2022 21:08:46

crussader
Člen
Registrovaný: 12-01-2021
Příspěvky: 72

Re: MAKin 200 P AC/DC pedál

Zdar. Pedal mas 9d kuhtreibru? Mne nedavno nacenovali kablovy a aj bluetooth verziu. Ale zatial som neriesil.


Kitin 150 + TBi17V; Makin 200 P HF AC/DC + SR26 UD

Offline

 

#5 13-03-2022 19:53:47

crussader
Člen
Registrovaný: 12-01-2021
Příspěvky: 72

Re: MAKin 200 P AC/DC pedál

Ahojte,

skúsim poprosiť ešte raz o radu smile

@jenda23 pedal si kupil ten od huhtreibru, alebo nejaky iny?

Chcel by som kúpiť ten drôtovy co maju v ponuke, no zaujima ma ako to funguje s horakom. Mam KT26 s UD tlačítkom. Ak pripojím pedal, tak ten bude fungovat vlastne miesto zapalovacieho tlacitka na horáku a cez horak mi pojde normalne plyn aj ked nieje pripojeny? Ide mi o to ci, ked kupim pedal budem este potrebovat aj nejaky horak bez ovladania....

Tu ma este zaujima ci by ste sli do bluetooth pedalu, alebo je dostacujuci aj drotovy?

https://kuhtreiber.shop/produkt/ovladaci-pedal-makin/
alebo
https://kuhtreiber.shop/produkt/bezdratovy-pedal-makin/

Nasiel som este takyto ku zvaracke thf 238 (klon makinu)
https://www.firemne-zariadenie.sk/Nozny … #googtrans(sk)

Je mozne ze by fungoval?

Vďaka

Editoval crussader (13-03-2022 20:50:24)


Kitin 150 + TBi17V; Makin 200 P HF AC/DC + SR26 UD

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče