SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 11-04-2010 07:28:14

JirkaodPrahy
Člen
Registrovaný: 11-04-2010
Příspěvky: 49

set KUTIL 149 a kukla

ahoj,dovoluji si oslovit zkušené.Potřebuji občasné svaření kolem baráku a nakonec jsem zvolil KUTIL 149 - snad mi vyhoví a doufám,že bude lepší než nějaký invertor ze supermarketu.Ještě doplním,že jsem nikdy nesvářel,ale z diskuze jsem pochopil,že KUTIL 149 má moderní elektroniku a tak trošku mi v tom sváření pomůže.
Problém je s výběrem kukly,kde v setu se nabízí ADF700S nebo ASK 300 nebo Best Vision.
Já nevím jakou mám vzít.Je jasné aby byla rychlá,jenže na každém webu píšou něco jiného a u výrobce jsem popis nenašel.Dále nevím jestli jde u všech vyměnit baterka.
díky za každou rozumnou radu
Jirka od Prahy


Genesis 1500 TLH-byla to láska na první pohled/Speedglas 100V Trojan warrior-ha konečně vidím na to domácí vaření

Offline

 

#2 11-04-2010 10:12:42

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: set KUTIL 149 a kukla

Ahoj, tak ty kutily sám moc neznám ale vypadá to jako kastle gamy takže předpokládám že střeva budou stejná. Svářečka bude vařit pěkně a na začátek asi dobrá volba, ale jak se tu už několikrát řešilo ty součástky zejmána kondenzátory je nutno hlídat, oni se pak nafouknou a stáčí je vyměnit, na svařování se to moc neprojeví. A co se týče těch kukel, no podle ceny bych tomu nevěřil ale když není jiná možnost tak tu ASK 300 ta je známější a třeba alfa ji dává jako bonus k invertorům


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#3 11-04-2010 12:36:38

JirkaodPrahy
Člen
Registrovaný: 11-04-2010
Příspěvky: 49

Re: set KUTIL 149 a kukla

díky,ještě počkám na nějaké reakce,ale objednat jí musím začátkem týdne páč akce trvá do 16.4. - tedy v případě,že se zde neobjeví velmi negativní názor jako na supermarketové výrobky.
S těmi kondenzátory jsem to moc nepochopil,tam jsou nějaké speciální že tak rychle vyschnou a nebo jim vadí teplo od invertoru?Já budu svařovat cca 5x ročně vždy max. 5 minut - tedy pokud se budu dobře maskovat před sousedy - nesmí zjistit že mám svářečku jinak bych asi musel vařit víc.


Genesis 1500 TLH-byla to láska na první pohled/Speedglas 100V Trojan warrior-ha konečně vidím na to domácí vaření

Offline

 

#4 12-04-2010 12:11:02

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: set KUTIL 149 a kukla

big_smile sousedi jsou potvory .... Ty kondíky se časem nafouknou, je to nekvalitní součástka, mají jen určitý počet pracovních hodin a pak prostě odejdou. Já osobně bych do té svářečky nešel a něco bych připlatil třeba za Alfina nebo pegas 160. Jsem revizák a takových svářeček jsem měl rozděláno mraky.


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#5 13-04-2010 10:39:45

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: set KUTIL 149 a kukla

Ono se to zas tak moc neví, ale elektrolytické kondenzátory jsou pro průchod vyššího střídavého proudu v ampérech vyššího kmitočtu absolutně nevhodné. při vyšším kmitočtu se chovají spíš jako odpor než kondenzátor a vevnitř v nich vzniká velké množství tepla. Běžná životnost elektrolytů je stovky tisíc provozních hodin, v takovém režimu ale mohou mít životnost desítky nebo stovky hodin, pokud nebouchnou rovnou při prvním svařování. Pokud to je pro kutila, tak i taková svářečka vydrží roky, ale solidní to není.
Solidní výrobce svářečky potom elektrolyty pro vysoké kmitočty šuntuje - paralelně k nim připojí  nějaký plastový či podobný kondenzátor o velikosti jednotek až desítek mikrofaradů, který ten impulzní proud vede přes sebe. A zase to musí být přímo impulzní kondenzátor s malou vlastní indukčností, příslušně konstruovaný pro průchod proudu s vysokým kmitočtem  a taky příslušně drahý, ne nějaký obyčejný svitkový, ten by byl tímto proudem taky zničen.

Offline

 

#6 13-04-2010 11:58:10

JirkaodPrahy
Člen
Registrovaný: 11-04-2010
Příspěvky: 49

Re: set KUTIL 149 a kukla

já sázel spíše na to,že kuhtreiber nevyrobí šmejda a že to bude taková jistota oproti supermarketům....


Genesis 1500 TLH-byla to láska na první pohled/Speedglas 100V Trojan warrior-ha konečně vidím na to domácí vaření

Offline

 

#7 13-04-2010 13:30:04

vkalina
Člen
Registrovaný: 07-04-2008
Příspěvky: 266

Re: set KUTIL 149 a kukla

Tak na to zapomen, mozna ze to tady slozi dohromady, ale ta deska bude Cinska v tom lepsim pripade. V tom horsim Polska. Jinak s kuklou si nedelej starosti. Na doma je jakakoli stmivacka lepsi nez obycejna. S tou si nablikas vic (vlastni zkusenost) Ja mam P600 coz bude to same jako ASK. Stala me 1400,- jsem s ni nadmiru spokojen. O baterky se neboj. Nez odejdou tak si na kuklu urcite neco hodis a budes kupovat jinou.

Editoval vkalina (13-04-2010 13:37:22)


BERLAN BWIG180

Offline

 

#8 13-04-2010 14:07:09

JirkaodPrahy
Člen
Registrovaný: 11-04-2010
Příspěvky: 49

Re: set KUTIL 149 a kukla

díky za info,nedalo mi to a volal jsem výrobci,pokud je to pravda tak již není co řešit a nakupuju....pro mé domácí potřeby 5x/rok věřím že postačí.
Nyní již zbývá se to naučit,takže jdem na to?


Genesis 1500 TLH-byla to láska na první pohled/Speedglas 100V Trojan warrior-ha konečně vidím na to domácí vaření

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče