SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 28-09-2021 14:41:17

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Stahlwerk Schweissgerate. 40 50 60 70 100A

Tento kompresor by mohl stačit. CNC plasmy mohou pálit téměř nepřetržitě a proto je potřeba kompresor předimenzovat.

Offline

 

#27 28-09-2021 20:36:51

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Stahlwerk Schweissgerate. 40 50 60 70 100A

Hrebik napsal(a):

Pokud koupím větší mašinu, nebudu mít problém nastavit hořák na málo na řezání např 2ky plechu?

nebudeš, myslím že všechny tyto Stahlwerky mají plynulou regulaci proudu od 20A až po max. výkon. Ovšem je nezbytně nutné používat elektrodu a trysku příslušných parametrů - podle řezaného materiálu.
Já řežu převážně demolice takže je jedno jak řez vypadá, ale řez v plechu 5mm, řezaný tryskou pro 80A je nepoužitelný pro další výrobu.
Určitě bych si při nákupu plasmy objednal i trysky různých průměrů, elektroda bude asi totožná pro všechny rozsahy.
A ještě jedna věc: číňan nabízí 4 verze spotřebního materiálu -

hoby - elektoda bez Hafnia, cena 2Kč (český eshopy nabízí za 50Kč)
farmářský - elektrody se Zirkonem ty už jsou malinko dražší
poloprofi - Ty už mají na špičce elektrody terč z slitiny Hafnia + Zirkon
profi - Hafnium za ty chtěl cca 30Kč/ks

když jsem zkoušel poptat u českých prodejců elektrody vyšší kvality koukali na mě jak na blázni a nevěděli co chci.

Vzal sem zásobu poloprofi v ceně 15Kč/ks.
  S dokonale filtrovaným vzduchem a inteligentní obsluhou vydrží tryska celej den demoličního řezání.

Ten kompresor je silně předimenzovaný i pro 100A plasmu, na závadu to určitě není. Těchto dvoupísťáků se nedávno vyrojilo obrovské množství.
Dělá z toho kompresory kdekdo. Zkušenost s tím nemám.
Zajímavý projekt - použít to jako čtyřče.
Pokud se aparáty nějak střídají (popořadě) mohly by vydržet velmi dlouho. Všechny najednou asi poběží jen při zcela prázdné nádrži.
Jestli to koupíš - poreferuj jak to chodí.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#28 28-09-2021 20:52:52

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Stahlwerk Schweissgerate. 40 50 60 70 100A

aj tu je jeden - za ceske rokuny big_smile
https://www.tmg-proficars.cz/product-pa … -min-8-bar
https://www.tmg-proficars.cz/bezolejovekompresory

Editoval rcp (28-09-2021 20:54:45)

Offline

 

#29 28-09-2021 22:50:21

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Stahlwerk Schweissgerate. 40 50 60 70 100A

to co je za měnu? rokuny?
Ses nechal vakcinovat? big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#30 25-11-2022 00:17:14

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Stahlwerk Schweissgerate. 40 50 60 70 100A

Dneska jsem oddekloval ten Cut 70P, důvodem byla uvolněná matice která přidržuje zásuvku pro pilota.
Je to za dva roky jediná závada. Aparát byl uvnitř celkem dost zanešenej prachem. Měl jsem strach to vyfoukat abych to nenacpal někam kde to uškodí.
  Vyfoukání tomu neublížilo, po dotažení té matice a opětném složení jsem s tím asi hoďku řezal 10mm černou ocel a v pohodě.
Vyfotil jsem to otevřený (7 fotek) chtěl sem to sem vrazit ale nahrávat fotky sem umím jen po jedné a to se mi nechtělo.
Taky nechci zasírat kapacitu fóra (admin s tím tady má práce i tak až až. smile
Pokud někdo projeví zájem tak ty fotky sem postnu.

Co se týče toho prodejce v Ml. Boleslavi odkud ten aparát pochází tak má možná nějakej problem, před časem jsem mu volal a nebral tel. ani nevolal zpět.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče