SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 09-09-2021 17:36:11

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: akuvrtacka z lidlu

Charon napsal(a):

Říká se, že papír, myšleno noviny snesou všechno. Bohužel, youtube jde ještě dál a jakýkoliv obsah je dobrý, jen když zvýší sledovanost. Na youtube jsou dvě skupiny videí, videa od lidí kteří věci rozumí a druhá skupina je těch co se tak tváří a daří se jim diváka oblbnout.

Vidíš převozníku, další obecně známá pravda, kterou není na škodu občas zopakovat big_smile .

Offline

 

#27 09-09-2021 21:06:57

jao
Člen
Registrovaný: 19-10-2015
Příspěvky: 498

Re: akuvrtacka z lidlu

Keď je Parksajtka taká zlá, tak nech ju niekomu menej majetnému daruje big_smile.
Až potom by sa ukázalo, akéže to ten autor má tie nehmotné hodnoty a dobromyselné YT úmysly.

Ja tú Parkside brúsku používam na sadrošové profily a neviem si ju vynachváliť.

Offline

 

#28 09-09-2021 21:45:45

Jakobo
Člen
Registrovaný: 20-09-2010
Příspěvky: 314

Re: akuvrtacka z lidlu

Vidim, ze Klimbik vytaci hodne lidi i mezi cleny Svarfora. Ja Klimbika nesleduju, nahodou jsem nekdy pred tydnem narazil na to video, kde srovnava akuflexy. Za sebe mi prislo v poradku. Nevidim na nem nic az tak zavadneho, aby se napr. pan Bekr musel v noci strachem pocuravat, jak jsem nabyl z jeho reakce dojmu.

Ano, Klimbikovo video je zrejme subjektivni. To je ale vetsina recenzi a stejne tak nazory lidi byvaji subjektivni, subjektivita je totiz jejich charakteristicka vlastnost a asi uz to tak zustane. Neni duvod se nad tim pohorsovat. Nikde take neni napsane podle jakeho standardu musi Klimbik natacet svoje videa.

Offline

 

#29 09-09-2021 22:09:23

sttefo86
Člen
Registrovaný: 25-08-2021
Příspěvky: 197

Re: akuvrtacka z lidlu

Ahojte, s akuvrtačkami(dve vŕtačky , dve príklepové vŕtačky), nejaký rázový uťahovák, akusvetla, uhlové brúsky atď. z lidla sme rozbiehali firmu,4x4Ah baterky+dvojnabijacka za 150€, stroje za 35-60€. Za 700€ vybavený dvaja. Stále tvrdím že na hobby nič lepšie nieje, teraz sme už niekde inde produktivitou ale aj cenovkou(makita, milwaukee, dewalt).

Offline

 

#30 10-09-2021 09:08:12

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: akuvrtacka z lidlu

Já když vidím živnostníka s vercajkem z Lídlu, tak na mě jdou mrákoty. Kdysi jsem jednomu dokonce půjčoval svojí pneumatickou příklepovku, když nám přišel instalovat v paneláku vertikální žaluzie a ta jeho z Lídlu akorát narušila omítku na stropě.
Vercajk je vždycky vizitka řemeslníka. A pak taky to, jak po sobě po ukončení práce uklidí smile

Offline

 

#31 10-09-2021 09:30:28

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: akuvrtacka z lidlu

Pafik1605: Já už viděl pár živnostníků s neznačkovým nářadím, nemusel to být Lídl. Pro hobby je Parkside myslím dobrá volba, ale když někdo podniká a to nářadí trápí 8 hodin denně a pak na netu píše jak je to nářadí na ho...o. sad


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#32 10-09-2021 18:04:39

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: akuvrtacka z lidlu

pre pafika...mal som sadu elektrikarskych skrutkovacov z lidla cena tusim 7 eur,nemal som im co zazlievat ale zachcelo sa mi niecoho fajnovejsieho...tak som v hagarde zobral sadu skrutkovacov Cimco za 55,mam od tej znacky vselico ale tieto skrutkovace su proste nepodarky za tu cenu som cakal ovela ovela viac

Vercajk je vždycky vizitka řemeslníka...tak to je picovina ako mraky !!! zbehni do hocjakeho autoservisu na dedine ake tam pouzivaju naradie a do autorizovaneho servisu
alebo za dakym starkym co opracuvava napriklad drevo,vselijake domarobene "haraburdy" ale ako sa da s tym carovat

je na kazdom co je prenho priorita ale ani to najlepsie naradie nepomoze ked ma clovek obe ruky lave (to nebolo myslene na teba ale vseobecne)

Offline

 

#33 10-09-2021 18:13:32

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: akuvrtacka z lidlu

pavol.sk napsal(a):

pre pafika...mal som sadu elektrikarskych skrutkovacov z lidla cena tusim 7 eur,nemal som im co zazlievat ale zachcelo sa mi niecoho fajnovejsieho...tak som v hagarde zobral sadu skrutkovacov Cimco za 55,mam od tej znacky vselico ale tieto skrutkovace su proste nepodarky za tu cenu som cakal ovela ovela viac

Vercajk je vždycky vizitka řemeslníka...tak to je picovina ako mraky !!! zbehni do hocjakeho autoservisu na dedine ake tam pouzivaju naradie a do autorizovaneho servisu
alebo za dakym starkym co opracuvava napriklad drevo,vselijake domarobene "haraburdy" ale ako sa da s tym carovat

je na kazdom co je prenho priorita ale ani to najlepsie naradie nepomoze ked ma clovek obe ruky lave (to nebolo myslene na teba ale vseobecne)

A dovedeš si představt, co by ten starky dokázal s pořádným vercajkem? Jak by dokázal s tím čarovat? smile

Offline

 

#34 10-09-2021 18:22:32

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: akuvrtacka z lidlu

viem...jednemu som ukazoval ake su dnes stroje tak ma vysmial ze naco by mu take kramy boli,ze by to nevedel ani zapnut

ak by sme mali diskutovat o vizitke remeselnika tak to by mala byt jednoznacne jeho odvedena praca

samozrejme dobre naradie posunie vecsinu remeselnikov v pred ale je aj skupina ludi ktora nepotrebuje drahe naradie aby odviedla kvalitnu pracu

Editoval pavol.sk (10-09-2021 18:23:00)

Offline

 

#35 10-09-2021 19:45:10

Jakobo
Člen
Registrovaný: 20-09-2010
Příspěvky: 314

Re: akuvrtacka z lidlu

Pavol, neplest si stare, kvalitni naradi a smejdy vyrabene dnes. Je dost mozne, ze v tom autoservisu na te dedine to naradi makalo desitky let a krome ztraty lesku svuj ucel plni dale. Az ten autoservis prebere nejaky takovy mudrlant, tak rezave naradi odveze do metalsrotu a misto nej nakoupi znackove, ktere pak bude v pravidelnem rytmu co 2 roky obmenovat.

Offline

 

#36 10-09-2021 22:17:17

sttefo86
Člen
Registrovaný: 25-08-2021
Příspěvky: 197

Re: akuvrtacka z lidlu

Postaviť firmu s 500t.€ na účte na začiatku je jednoduché, skús niečo rozbehnúť s 5000€ tak aby si spĺňal minimálne BOZP, dá sa to, len treba mať dobre premyslený plán. My sme začali s parkside ručným aku náradím pretože sme vedeli že ho za dva roky zničíme a zároveň sme mali dopredu jasné čím to postupne budeme nahradzovať. Pri merakoch sme zas išli po kvalite(Fluke, Metrel) Cimco srobovaky sme vyhodili ako prvé(od lámajúcich hrotov počnúc po zodraté rúčky do polroka boli preč) ešte kliešte ako tak, teraz wera a knipex ale treba to brať ako spotrebák.

Offline

 

#37 10-09-2021 22:49:56

Jakobo
Člen
Registrovaný: 20-09-2010
Příspěvky: 314

Re: akuvrtacka z lidlu

Ono je stejnak zajimave, jak ma kazdy trochu jinak nastaveny ten zlaty standard a kde zacina top trida. To je take ten duvod, proc jsou caste tyt (temer) az hadky. Nekdo tady psal, ze top je Hikoki (Hitachi), jiny zase ma za top Milwaukee.

Ja pracuji ve firme, kde svarujeme potrubi pro tezbu ropy, plynu. Instalace po celem svete, hlavne do more. Jednu zakladnu mame na sveru Norska, tam byvam casto ja. Posledni roky pouzivame modry Bosch, ktery je ergonomii asi nejlepe zpracovany a za me treba mnohem lip, nez Milwaukee. Ergonomii, vzhledem i kvalitou. Treba fortuny a flexy Milwauke umiraly na totalni odrbani pastorku vyfrezovaneho primo na osce rotoru, kdezto Bosch ma pastorek vymenny nasazeny a pojisteny matici. Jeste jsem jej nevidel zniceny. Jen obcas se ukrouti hridel rotoru, hlavne u 125 flexy 1700 W. Ale ty brusky u nas dostavaji neuveritelnou cocku. Naradi se obvykle vyhazuje, pac je omlacene nebo jsou presekane a zlamane kable. Oprava se bohuzel nevyplati, neni na to cas cas a revize by byla skoro drazsi, nez nova bruska. Ty brusky stejne nalitaji mozna 100 hodin a je jedno, jestli je nejaka udrzba nebo ne. Proste tech 100 hodin plus minus ty Bosche daji bez kecu, pak neco drobneho podlea a misto opravy se vyhazuji a kupuji nove. Obvykle rovnou prijde novy model, ktery ma lepsi bezpecnostni prvky (vykonove stejne).

Zpracovani Miwaukee mi pripomina dnesni Narex. Coz je samozrejme dostatecne, ale neni to top trida. Navic treba 180 a 230 flexy od Bosche v nejvyssi tride maji otocnou rukojet, coz je vyhoda. To jsem u konkurence nevidel.

No, pak mam nejakou zkusenost s flexou Hitachi, mam doma 230 mm Hitachi G23 MRU, pak nejaka Makita, mensi flexu Metabo, samozrejme vrtacky Narex jeste z dob pred 89'.

Zajimavy je ale i projev naradi, kdy treba ty Bosch jsou narvane eketronikou a chovaji se uplne jinak, nez ty bez eketroniky. Jeden cas jsem delal s "hloupou" flexou -  zadny softstart, brzda, kickstop apod. a nakonec mi prace prisla mnohem prirozenejsi, i kdyz mene pohodlna.

Co chci rict - nic podstatneho, asi, ze ty vecne dohady, ktere naradi vydrzi a je nejlepsi jsou zbytecne. Ale zase proste to levne naradi, ktere neni vyvazene, celoplastova vrtacka vc. skrine s priklepem to je proste des.

Offline

 

#38 10-09-2021 23:27:42

jao
Člen
Registrovaný: 19-10-2015
Příspěvky: 498

Re: akuvrtacka z lidlu

Ono je to tak. Na domáce použitie stačí to hobby náradie. Na profi robotu treba profi náradie. Preto mám obidve. Profi si šetrím do práce a doma mi stačí to zelené. Napr. dnes som riešil kladivo od Parksajdu. Po oprave studeňáku na regulácii to zase funguje. S profi Boschom by som musel ísť do servisu, lebo obidve sú ešte v záruke. So zeleným to neriešim. Veď za to zelené kladivo som dal menej peňazí, ako pri jednom nákupe potravín.

Offline

 

#39 11-09-2021 07:50:40

sttefo86
Člen
Registrovaný: 25-08-2021
Příspěvky: 197

Re: akuvrtacka z lidlu

Každý máme svoje subjektívne pocity, mne napr. 12V modrý Bosch ani milwaukee ergonomiou nevyhovovali absolútne, ako malý skrutkovač sme brali dewalt
Otočná antivibracna rukoväť u bosch rozbrusovaciek je parádna inú 230mm rozbrusovacku ani nemáme resp. v minulosti sme mali Gude ale tam sa rozpadlo ložisko ešte v záruke a bola asi 2x ťažšia ako terajší Bosch
Na hobby ale stále dookola tvrdím ze parkside je proste fajn. Svokrovi som kúpil na doma utahovacku z lidla (za 80€ dve baterky) on že si radšej kúpi niečo lepšie kvalitnejšie a kúpil si za 150€worcraft 😀. Lidl utahovak daroval švagrovi ktorý stým postavil dom a garáž a ešte slúži. Worcraft sa nedá ani v rukách poriadne držať. Ja lidl porovnávam s takotu triedou strojov.
Terajšie Narex príklepové vŕtačky sú slabšie kópia milwaukee zas.

Offline

 

#40 11-09-2021 08:20:07

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 537

Re: akuvrtacka z lidlu

Osobne preferuju tridu neco jako nizsi profi. Mezi ma kriteria patri pouzitelnost, opravitelnost, ergonomie ale take i design. Proste mam rad, kdyz jsou veci funkcni ale i designove dotazene. Drive jsem byl zamilovany do Narexu, kde lze asi uz jen vychvalovat jejich vrtacky na 230V. Pozdeji do modreho Bosche. V tuto chvili se mi vic nez Bosch libi kvalita od Makity. Nicmene Bosch GKS190 je vyborna pila. Muj oblibeny kousek je tezv Evrope raritni Makita 5377MG 7-1/4". Naradi nepretezuju, ale taky s nim nezachazim v rukavickach. Naradi od zelenyho Parkside bych si nekoupil, pac kdyz ho vlastni chybou pri praci poskodim ve smyslu napr.praskleho krytu, nemam sanci sehnat potrebny dil. Moji osobni prioritou je minimalizace spotreby cennych zdroju jako jsou plasty. Z posledni doby me prekvapilo z rad levneho naradi stare pneumaticke vrtaci kladivo od modreho Einhellu, ktere jsem opravoval. Plasty byly velmi pekne udelany a dobre licovaly. Vypinac jakozto nahradni dil jsem sehnal z oficialniho servisu. Kamaradovi jsem take 2x opravoval starou malou flexu od Black&Decker. Nejprve loziska, pozdeji uhliky. Az na plastovy loziskovy stit prevodovky se mi zdala taky pekne udelana, ale nemam tuseni o dostupnosti dilu.


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Offline

 

#41 13-09-2021 08:51:25

shaolin
Člen
Registrovaný: 07-11-2019
Příspěvky: 77

Re: akuvrtacka z lidlu

K tej Makite sa prikláňam aj ja. Je to vyššia stredná trieda, niekedy aj profi. Závisí do ktorej kategórie výrobkov človek šiahne. Najhoršie od nich sú malé flexy "Madi in Romania" (napr. GA 5030R) tie sa rozpadajú pod rukami. Kúpil som väčšiu made in USA (GA 6021c) a je to vpohode. V prepočte je Makita asi 2,2x drahšia ako parkside.
  Najcennejšie na tomto náradí (Makita) je jeho nízka poruchovosť a tým pádom keď idem niečo robiť, že tú prácu aj s tým náradím dokončím. Načo mi je 3 ročná záruka a vrátenie peňazí, keď v polke práce musím utekať do obi kúpiť niečo iné na dokončenie práce, lebo v lidli ju už nemajú a nevymenia mi ju???

Zaujímavou kapitolou je príklepová vŕtačka Eurotec kupovaná pred 15 timi rokmi na trhu v Polsku. Povedal by som že je to kópia Boschu. Menil som na nej len uhlíky a ložiská (inak pri výmene uhlíkov doporučujem meniť aj priuhlíkové ložisko) a dva krát sa mi stalo že od vibrácii sa prerušil drôt vedúci k statoru. Funguje stále skvele, hoci príklep už je hodne opotrebovaný, čo som posúdil až po kúpe novej Makity ktorá vŕta ako do masla.

V tomto prípade naozaj platí že nie sme takí bohatí aby sme kupovali lacné veci.

Offline

 

#42 13-09-2021 10:36:26

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: akuvrtacka z lidlu

Tiez mi odisli 2 alebo 3x makity GA 5030 -lahke flexky a nadaval som,ze su shit . No po kupe devalt,metabo a aj hilty v lacnejsej cenovej kategorie hoci  drahsie od makity  ktore tiez priblizne po rovnakom case sa odporucali by som povedal,ze tie male makity  za cenu-50eur za kus su    fajn   big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#43 13-09-2021 11:19:19

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 537

Re: akuvrtacka z lidlu

Já používám flexu Narex EBU 125-6 starou cca 3roky a jsem s ní docela spokojený. Momentálně mě čeká výměna kabelu, protože jsem si do něj už párkrát říznul a nerad bych dostal kopanec big_smile. Mám ještě velkou 230mm, ale tu používám minimálně (a přesto jsem v ní už měnil soft-start) - nejčastěji na beton. Proti té malé nemám zatím žádné výhrady, uhlíky má sjeté do půlky. Její cena tenkrát byla cca 1300Kč, nevím už přesně. Nářadí občas profouknu vzduchem.


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Offline

 

#44 14-09-2021 09:03:00

shaolin
Člen
Registrovaný: 07-11-2019
Příspěvky: 77

Re: akuvrtacka z lidlu

K tej malej Makite 5030.  Okrem minimálneho materiálu medi na komutátore je najväčší problém spôsob chladenia tejto flexy. Ona si totiž priamo nasáva vzduch v mieste kde kotúč vyhadzuje materiál z rezu a ten bordel letí vnútrom flexy. Tieto brúsky sú krátke, takže sa bordel nestihne odlúčiť a aj väčšie kúsky sa zvyknú nasať. Vzhľadom na kvalitu a malý priemer komutátora rotora dochádza k rýchlemu poškodeniu prenosu energie na rotor až ku zničeniu uhlíkov a komutátora a tým spáleniu flexy.
Preto som nasávacie otvory vzduchu obalil 2x vrstvou klasickej plienky ako filter. Treba to ukončiť prachotesne a tak aby sa flexa stále dobre držala. Potom pravidelne ten bordel vyfúkam s kompresorom a je to hodne bordelu. V mojom prípade režem viacej prašné veci ako horúce, takže mi filter dobre funguje.
Taktiež ak máte pocit že flexa hneď po kúpe ide nejako priškrtene ako by ste čakali, je to na výmenu! Niektoré modely sú vadné od výroby.

Offline

 

#45 14-09-2021 11:30:19

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: akuvrtacka z lidlu

Tie makity staci vyfukavat tak ako kazde ine naradie po KAZDEJ PRACI a vydrzi


Kutil s.r.o.

Offline

 

#46 18-09-2021 22:07:50

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: akuvrtacka z lidlu

No rozdiel medzi naradim pre hobika a profika je ten. Ze ked sa to hobikovy pokazi, nevadi odlozi veci a ma fajront. Ked sa to pokazi profikovy ma problem. Pac nemoze dokoncit zakazku.

Offline

 

#47 19-09-2021 10:55:34

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: akuvrtacka z lidlu

Atlan napsal(a):

No rozdiel medzi naradim pre hobika a profika je ten. Ze ked sa to hobikovy pokazi, nevadi odlozi veci a ma fajront. Ked sa to pokazi profikovy ma problem. Pac nemoze dokoncit zakazku.

Pěkně řečeno.
Já zas říkám, u profíka to leze do peněz. A ještě říkám, profík by se měl o nářadí starat, hobík na údržbu většinou kašle.

Editoval Charon (19-09-2021 10:58:52)

Offline

 

#48 19-09-2021 19:25:23

sttefo86
Člen
Registrovaný: 25-08-2021
Příspěvky: 197

Re: akuvrtacka z lidlu

cez leto sme zobrali jednu bleskovú zákazku, kompletná prerábka el.inštalácie v objekte(vykuchať staré ale neobmedziť prevádzku kancelárií, vydrážkovať, vysekať, vykrúžiť, naťahať novú inštaláciu, 6ks nových rozvádzačov, ....) kde len hlavná sála mala 300m2 (80 svietidiel v strope, 16svietidiel na stenách, 120 metrov LED pas, dve plátna, 2ks hl.projektorov, 4efektové projektory, vzduchotechnika, EZS, 8 závesných reproduktorov, 2xovladacie panel pre svietidlá, vzduchotechniku, ....), bar, kuchyňa, reštaurácia, malá sála, suterén,javisko, skladové priestory, kancelárie, šatne, ......
Pre muklov sme zobrali 5ks lidl vrtačky PBH 1050 a 2ks PWS 230 že keď zhoria tak zhoria. 6 dní po 16hodín vŕtali, sekali, rezali betón, železá v prachu v bordeli že ani ich farba sa nedala rozoznať.
Čuduj sa svete keď sme sa balili vyfúkal som ich kompresorom a všetky fungovali na 100%, síce oškreté, obyté

Editoval sttefo86 (19-09-2021 20:29:24)

Offline

 

#49 21-09-2021 08:07:21

shaolin
Člen
Registrovaný: 07-11-2019
Příspěvky: 77

Re: akuvrtacka z lidlu

Vyfukávať náradie po práci sa môže zdať ako údržba, no prach a čiastočky letiace flexou na komutátore a uhlíkoch už zanechajú svoje stopy. Tam je lepšia prevencia.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče