SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

ferda-welding

#201 02-04-2021 15:58:59

varok
Člen
Místo: Havířov

Re: Něco z karosařiny

Dobře, tak tedy pojedu po starému na tupo a pokud možno bez mezer. Děkuji

Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

#202 02-04-2021 21:05:27

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

varok napsal(a):

podloží proužkem plechu.

toto je standardní metoda, takto se svařují např. expanzní, nebo tlakové nádrže. Ničemu to nevadí a je zaručeno že svár bude OK.

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

#203 02-04-2021 21:40:41

varok
Člen

Karosáři to dělají asi ze 2 důvodů, jestli jsem to dobře pochopil. 1. Je to pěkně slícované a za 2. Nepropalují díry skrz.

#204 02-04-2021 21:49:26

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

je to tak, propálenou díru lze opravit - ale jak to vypadá ze zední nepřístupné strany smile
Tak proč si komplikovat život když můžu použít pásek.

varoku - karosáři. Mám Berlingo se shnilými prahy. Karosařinu jsem dělal autogenem na mojí Praga Picolo - před skoro 50lety, od tý doby nic.
Co obnáší výměna prahů na Berlingu? Na co se připravit? co tam bude dále v hajzlu a bude nutno vyvařit?
Na auto jsem zespoda ještě nekoukal...
případně dej tip na nějaký Citroen/karosářský forum. Dík.

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

#205 02-04-2021 22:55:45

varok
Člen

Forum nevím. Nevím jak vypadají ty prahy, ale jestli už jsou tzv. perník s chybějícími kusy, tak bude v háji i vnitřek a možná i kus podlahy co je za tím soklem. Berlingo jsem bohužel ještě nedělal. Ale možná by bylo nějaké videjko na trubce. To máte ještě ten starý typ nebo nějaký novější?

#206 04-04-2021 20:09:47

SO 545
Člen

S berlingom mam tu cest...cele zle.
Prah original...cca 400e tusim.
Tak replika.... bude v perdeli predne celo prahu...a vnutro bude tiez na kasu...je to tenucke a zle vymyslene.
Domodelovat to ide ale je to hra na cas. Ak ho mas spravis to.

Budes musiet vyvarit vystuhu Astlpika /ta bude asi najskor mrtva/ zateka do nej a od nej to schyta prah...
Potom spodnu hranu ktora bude tiez KO a ak to budes mat tak tu repliku ide celkom slusne doklepat aby to bol na oko prijatelne.
Ale nerobil by som to za ziadne peniaze...aj ked nikdy nehovor nikdy.

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla