SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 16-03-2010 20:18:47

Lukášvar
Člen
Registrovaný: 16-03-2010
Příspěvky: 3

Omicron 1550

Tato svářečka umí svařovat MMA i TIG, je na ovládacím paneli kolébkový přepínač u něhož se obávám, že lehce může dojít k přepnutí. Co se stane, když chci svařovat MMA a omylem mám přepnuto na TIG?

Někdy se stane, že při špatných pokusech o zapalení oblouku se ozývá ze svářečky něco jako "syčení", je to u této svařečky normální? Jinak svařuje super. Mám ji nově, tak si chci ujasnit nějaké věci.

Děkuji

Offline

 

#2 16-03-2010 20:33:12

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Omicron 1550

Lukášvar napsal(a):

Tato svářečka umí svařovat MMA i TIG, je na ovládacím paneli kolébkový přepínač u něhož se obávám, že lehce může dojít k přepnutí. Co se stane, když chci svařovat MMA a omylem mám přepnuto na TIG?

V režimu TIG je vypnutý Hotstart. Svářečka bude na elektrodu hůře zapalovat, ale jinak se nic neděje. Neublíží jí to.

Lukášvar napsal(a):

Někdy se stane, že při špatných pokusech o zapalení oblouku se ozývá ze svářečky něco jako "syčení", je to u této svařečky normální? Jinak svařuje super. Mám ji nově, tak si chci ujasnit nějaké věci.

Průvodním jevem invertorů je určitý zvukový projev. Některé svářečky syčí, jiné piští, bzučí, pískají apod. Rozdílnost zvuků je dána zejména typem a stavem vinutí trafa a tlumivky uvnitř svářečky. Díky přenášené frekvenci se totiž tyto díly mohou chovat jako jakýsi reproduktor, který tyto zvuky vyzařuje. Často zvuky kolísají během svařování "v rytmu oblouku". Je to normální jev u všech tzv. spínaných zdrojů, kam patří i invertory. Akorát u svářeček není tolik snaha to zatlumit, jako u výrobků spotřební elektroniky.

Offline

 

#3 16-03-2010 20:40:27

Lukášvar
Člen
Registrovaný: 16-03-2010
Příspěvky: 3

Re: Omicron 1550

Super, mockrát děkuji. Ještě bych se Vás chtěl zeptat zda-li by jste mi nemohl dát nějaký tip na internetu popřípadě knihy o svařování MMA. Konkrétně mě zajimají průměry elektrod, typy v závislosti na tl. materiálu. Úhly a postupy při jednotlivých svarech. V neposlední řadě bych si chtěl ještě ujasnit kdy má být + nebo - na elektrodě.

Offline

 

#4 16-03-2010 20:59:10

semik123
Člen
Registrovaný: 01-03-2010
Příspěvky: 52

Re: Omicron 1550

Existuje mnoho knih, staci si zajit do většího knihkupectví. Teď jsem si koupil Obloukové svařování - Václav Minařík a odpovědělo mi to na řadu otázek. Můžu doporučit


ALFA 150TP
PP 315.21
Speedglas 9100xx

Offline

 

#5 16-03-2010 22:58:20

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Omicron 1550

semik123 napsal(a):

Existuje mnoho knih, staci si zajit do většího knihkupectví. Teď jsem si koupil Obloukové svařování - Václav Minařík a odpovědělo mi to na řadu otázek. Můžu doporučit

knihy o svařovaní jsou i na aukru.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče