SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#1 11-01-2021 11:26:19

LastOfUs
Člen

odmaštění hliníku chemickou cestou..

Zdravím místní borce, nemate náhodou tip na firmu která umí odmašťovat hliník chemickou cestou, nejlépe ve vaně/ nějaká lázeň. Díky za tipy. Velké firmy ALBIXON, ROGI, Galvanovny v okolí prahy jsem již kontaktoval... Nevíte náhodou ještě o něčem jiném cca do 50 až 100 km od Prahy?

Díkes

#2 11-01-2021 21:22:21

Štěpán
Člen

Re: odmaštění hliníku chemickou cestou..

Dobrý den  V těch firmách co jste se dotazoval jste neuspěl ? Proč ? Rozhodla cena nebo něco jiného ?  Těžko radit když nevíme co chcete odmašťovat, jak je to velké a jak je to znečištěné.  Jestli toho je pár krabic nebo 3 tuny každý měsíc. Co se týká galvanoven tak bych se ptal tam, kde hliník eloxují a tak před tím určitě i odmašťují . V Praze tedy např. Galvanovna Hostivař a v minulosti jsem si nechával díly eloxovat také v galvanovně Fiala Čakovice.
O dalším eloxu v Praze současnosti nevím. Otázka je samozřejmě cena i případně to znečištění.  Já dělám někdy tisícové serie destiček se závity a taky se jim zbytky řezného oleje někde nelíbily.    Držím palce ať se vám to podaří zajistit a zdravím Štěpán

#3 13-01-2021 02:59:43

Radim
Člen
Místo: Severní Morava

Co  tím  myslíte,  "odmašťování  hliníku  chemickou  cestou"? To  jsem  nikdy neslyšel  a to  jsem  do  povrchovek  dělal  slušnou  řádku  let.

#4 13-01-2021 09:37:40

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá

Radim napsal(a):

Co  tím  myslíte,  "odmašťování  hliníku  chemickou  cestou"? To  jsem  nikdy neslyšel  a to  jsem  do  povrchovek  dělal  slušnou  řádku  let.

Chemická cesta, to je třeba hození do nádrže s ředidlem. Ale jestli myslel autor zrovna tohle .... ?
Nebo do nádrže s louhem? Taky to je chemické odmaštění, ale musí bejt rychlej. Jinak je to chemická likvidace .... smile

#5 13-01-2021 10:48:23

jean
Člen

Hoši, to bol reklamný spambot, napíše nejakú kokotinu a podhodí firmy, kde sa akože informoval. Aj boti sa vyvíjajú...

#6 13-01-2021 13:13:21

Výska
Člen
Místo: Šluknov

pafik1605 napsal(a):

Radim napsal(a):

Chemická cesta, to je třeba hození do nádrže s ředidlem. Ale jestli myslel autor zrovna tohle .... ?
Nebo do nádrže s louhem? Taky to je chemické odmaštění, ale musí bejt rychlej. Jinak je to chemická likvidace .... smile

Kamarád takhle v minulosti přihodil na louhování vrchní díly masky ze staré Čezety. Tak nějak opomenul, že je z hliníku, z lázně potom vytáhli pouze drát na kterém to bylo přivázané big_smile

Lehce odbočím, například hliníkové plechy, které si necháváme lakovat práškovou barvou mají definovaný proces.

Odmaštění → Moření → Fosfátování a oplach demineralizovanou vodou.

Ale pro potřeby svařování je to stejně k ničemu, tam se musí odmastit a čistit až těsně před svařováním.

EWM Phoenix 301 Concept puls FKG
EWM Tetrix 230 AC/DC

#7 13-01-2021 13:51:58

pafik1605
Člen

jean napsal(a):

Hoši, to bol reklamný spambot, napíše nejakú kokotinu a podhodí firmy, kde sa akože informoval. Aj boti sa vyvíjajú...

Tak jestli to měla být reklama, tak dost blbá. Například já jsem si z toho odnesl, že tyhle firmy to nedělaj (jsou neochotný, jsou drahý ...), ergo na ně bych se už nepokoušel obracet, kdybych cokoliv potřeboval.  smile

#8 13-01-2021 20:27:16

jean
Člen

Ide o to, aby si vyguglil a klikol na ich stranky, to sa pocita.

#9 13-01-2021 20:43:23

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

myslím jeane že tentokrát výjmečně nemáš pravdu smile

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

#10 13-01-2021 21:59:44

jean
Člen

Bouraci, je to mozne, toz su paranoidne typesek. Divny nick, 1 prispevok, menuje priamo dve fimy, nezaujima ho odpoved.

#11 14-01-2021 01:31:49

Radim
Člen

No,  tak  hození  do  nádrže s ředidlem  není  žádná  chemická  cesta,  to  je fyzikální  cesta. tam  k  žádné  chemické  reakci  nedochází. Stejně tak v lázni  s nějakým  neutrálním  detergentem.
K chemické  reakci  dochází  v tom  louhu,  tam  ale z  podstané  částí  je právě ta nežádoucí chemická  reakce,  s hliníkem.

#12 14-01-2021 09:10:29

pafik1605
Člen

Radim napsal(a):

No,  tak  hození  do  nádrže s ředidlem  není  žádná  chemická  cesta,  to  je fyzikální  cesta. tam  k  žádné  chemické  reakci  nedochází. Stejně tak v lázni  s nějakým  neutrálním  detergentem.
K chemické  reakci  dochází  v tom  louhu,  tam  ale z  podstané  částí  je právě ta nežádoucí chemická  reakce,  s hliníkem.

Považoval jsem rozpouštění tuků v rozpouštědle za chemickou reakci , ale jestli není, tak se ti moc omlouvám, jestli jsem tě urazil... smile

#13 Včera 10:51:20

Radim
Člen

pafik1605: Když  urazil,  tak  maximálně ten  hliník,  zatím  jsem  ale od něho  žádný  komentář k tomuhle neslyšel.
A rozpouštění  opravdu  není  žádná  chemická  reakce.
Maximálně kdyby se tím  označilo  "rozpouštění" živočišných,  rostlinných  nebo  hmyzích  tuků  v alkáliích,  kdy tyhle tuky jsou  estery organických  mastných  kyselin s alkoholy,  nejčastěji  s glycerolem.  Tehdy při  tom "rozpouštění" dochází  ke štěpení těch  esterů,  vznikají  mýdla,  to  jsou  sloučeniny té  alkálie a příslušné  mastné  kyseliny a uvolňuje se příslušný  alkohol,  obvykle to  je glycerol.
Stejně je ten  dotaz  buď nějaká  vědomá provokace nebo  si  autor uvědomil,  že o problematice zná  kulový a že když  se někdo  bez  znalostí  blbě zeptá,  dostane v odpovědích  taky kulový,  tak  radši  mlčí.

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla