SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#101 29-11-2020 17:19:59

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL Tecnomig 212 LCD Synergie

Varok:  Drtivá čajna produkce má hadičník vel 8mm na vstupu a ten má na konci závit G1/8 jak píše PedroKV ...a tímto se maticí šroubuje do kastle svářečky. U vnitř mašiny je opět 8ka hadice a ta je nacvaknutá na opačné straně ventilu do takové čepičky (kuželový tvar) a zajištěna přítlačnou maticí proti tomu kuželu.
Takže já upevním ventil uvnitř mašiny a doplním tyto mini rychlospojky a hadici jen nasadím na hadičník ventilu a zajistím jednorázovou sponou.

Welda:  To není jen o 208 ALU verzi....kdybys měl pár různých mašin od této značky v ruce a mrkl do ní sám by jsi viděl rozdíly jak ve zpracování, tak splácané elektronice a když tam najdeš něco kvalitnějšího než MegaChip, tak bys byl spokojený.  Já nejsem opravář svářeček ale jsem schopný v drtivé většině tyto čína stroje opravit (moje výbava elektronika není zrovna malá a chybí mi jen osciloskop, který mi známý rozbil a nezaplatil - obvod co nejde vyměnit = vybroušený popis švábu) ale netroufnu si na komplikované značkové stroje typu Froník, EWM, Migatronic...tady mám problém se zorientovat v modulech...(třeba u EWM Phoenix 330 co jsem měl na dílně jsem z té hromady modulů byl úplně mimo...víc než v  tigovce od Shermena 200 ACDC Multipro ..dával jsem zde fotky kde je přes 16 modulů naprosto chaoticky propojených  a zorientovat se který kam je zapojený je horší, než najít vadný modul). No a v neposlední řadě od servisáků a i menších distributorů, kteří sami řeknou, že toto jsou stroje 3 kategorie (kvality). Ty můžeš být spokojený i Ihlan...já jen řikám, že pro mě to jsou mnohonásobně horší stroje a to i díky tomu, že mi ty mrchy každou chvíli někdo donesl na opravu. Takže když vidím třebas otevřenýho Ideala nebo Spartuse  hned je mi líp.

Editoval Discovera (29-11-2020 17:24:05)

Offline

 

#102 29-11-2020 19:06:27

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8508

Re: IDEAL Tecnomig 212 LCD Synergie

Discovera: Aha, tak už je elektroventil kousek dál ve svářečce? V powermatu 220 co jsem měl byl elektroventil našroubovaný hned na zadní stěně skříňky. Ale takový blbý typ, že ta koncovka na hadici byla součástí ventilu, asi průměr 8mm jak píšeš, hned u ventilu byl nějaký vnější závit. Ta koncovka byla provlečena dírou v skříni svářečky a dotáhnuté matkou. No a když si koupíš ten miniredukčák, tam je zase nástavec na teňoučkou hadici, odhadem 5-6mm vnitřní průměr. Takže je problém na světě. U slušnějších mašin je na elektroventilu i na redukčáku výměnná koncovka, takže si tam můžeš dát jakou chceš, nebo nějakou klasickou minirychlospojku. Proto jsem se ptal. Děkuji za vysvětlení.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#103 29-11-2020 19:53:11

Welda
Člen
Registrovaný: 23-04-2017
Příspěvky: 722

Re: IDEAL Tecnomig 212 LCD Synergie

U verze 208 ALU nebyla spokojenost s její práci pokud si to správně pamatuji. Ale o ostatních Magnumech jsem neslyšel nic zlého. Magnum se bere na elementární práce okolo baráku, s výhodou, že synergie nezkušenému švajserovi v dostatečné míře pomůže a to činí vcelku dobře. A podotknul bych že dnes za velmi dobrý peníz. Magnum se určitě nekupuje proto, aby se uživatel kochal pohledem na součástky a mimochodem není to nijak zlý pohled.  Nechápu proč se tady stále plantají řekněme cenově a možnostmi prémiové mašiny se spotřebákem pro zbytek populace. Přitom jejich pole působnosti je v technicky, technologicky a rovněž cenově jiné kategorii a lze uvažovat , že i jejich nasazení se očekává od lidí, kteří na to mají odpovídající přípravu. Nedávno jsem byl v jedné garážovce, kde chlapi vyvařují různě orezlé a oplácané kraksny. Pochlubili se, že mají novou svářečku. Modrá Gude. Číslo si nepamatuji. Zdejšímu výkvětu odborníků by naskočily pupínky.
A světe div se, jejich sváry jsou pohledné, zákazníci jsou spokojení s jejich prací i cenami. Takže ono to nejspíš bude víc o rukách než o svářečce.


O 160, Magnum 210 Synergy.

Offline

 

#104 29-11-2020 20:16:50

PedroKV
Člen
Místo: Karlovarsko
Registrovaný: 11-01-2010
Příspěvky: 79

Re: IDEAL Tecnomig 212 LCD Synergie

Discovera: tak jestli jsem to dobře pochopil, tak ten hadičník na 212ce Tecnomigu můžu vyšroubovat, možná i bez sundání krytu a našroubovat tam cokoliv jiného s G1/8, je to tak?


Kitin 150 Tig LA, Ideal Tecnomig 212 LCD z profimarket.pl (peníze do PL převedeny službou Transferwise.com - https://transferwise.com/invite/u/petrn128), hořák Abimig AT 155 L W
kukly Kühtreiber 725S (parádní) a ASK300 (moje první)

Offline

 

#105 29-11-2020 21:54:52

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL Tecnomig 212 LCD Synergie

PedroKV: Ne ten hadičník je součástí těla ventilu a na něm je závit pro matici G1/8 pro uchycení do kastle

Offline

 

#106 29-11-2020 22:25:41

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8508

Re: IDEAL Tecnomig 212 LCD Synergie

Aha, tak já to taky špatně pochopil. V tom případě byl na tom PM jiný elventil.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#107 29-11-2020 23:06:12

PedroKV
Člen
Místo: Karlovarsko
Registrovaný: 11-01-2010
Příspěvky: 79

Re: IDEAL Tecnomig 212 LCD Synergie

Discovera napsal(a):

PedroKV: Ne ten hadičník je součástí těla ventilu a na něm je závit pro matici G1/8 pro uchycení do kastle

Aha, díky. Tak to já udělám rychlospojku až za origo hadičníkem, nechci se v tom moc vrtat. Díky za info.


Kitin 150 Tig LA, Ideal Tecnomig 212 LCD z profimarket.pl (peníze do PL převedeny službou Transferwise.com - https://transferwise.com/invite/u/petrn128), hořák Abimig AT 155 L W
kukly Kühtreiber 725S (parádní) a ASK300 (moje první)

Offline

 

#108 22-12-2020 15:23:45

nathalen
Člen
Registrovaný: 25-11-2020
Příspěvky: 5

Re: IDEAL Tecnomig 212 LCD Synergie

Taky jsem pořídil - tecnomiga 212 - také přes českého prodejce(v listopadu) - přišlo brzy a vše ok. Hořák jsem po vzoru Discoveryho koupil taky ten binzel hořák co má smile... Jinak co se svářečky týče tak mám vyvařeno přes půl cívky. Můj první mig a co jsem vařil vzpěry (90A 2mm) na sloupky a a pracovní stůl z úček ( 200A 4,5mm) tak svářečka zazlobila resp - chovala se nestandartně pouze 2x... jednou to bylo na těch 90A potom co jsem na "prasáka"  s vylezlým drátem cca 2cm nad hubicí zaplácával dírku se špatným přístupem - ono několikrát zapulsoval proud, než "by"se chytnul oblouk a během toho cca 6-tého pokusu (cca 5 vteřin -)o zapálení (že nezapáli ok protože "moc vylezlý drát a nic moc povrch") ale poté najednou při stisku hořáku nespínal stykač a nevylézal drát - a pomohlo až když jsem vyjel z menu svařování synergie co2 a zase vjel zpět - pak už valila bez chybičky(zde jsem vařil na 40m prodlužce a mám za to že to bude jen 3x1,5mm2) ...no znovu se zachovala divně, když jsem teď vařil v garáži na plný výkon 200A...hned z kraje asi 3 svár a po stisku hořáku místo vaření - svářečka udělala restart systému - řikám, si jestli to není způsobený podpětím, při náběhu proudu - pak jsem zavařil dalších asi 12x 10cm svárů a vše ok..takže...
takže doufám, že první případ byla nějáká ochrana proti zkratu vnitřních obvodů a druhý případ podpětí. Jinak se svářečkou naprostá spokojenost smile

Editoval nathalen (22-12-2020 16:27:39)

Offline

 

#109 22-12-2020 17:33:03

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8508

Re: IDEAL Tecnomig 212 LCD Synergie

Když jste vařil tzv. na dlouhý drát, tak některé mašiny to dělají že vypnou. Mě to dělá mašina v práci taky a vyhodí nějakou chybu ve smyslu ztráta oblouku, nebo tak něco. Já ale svařuji v manuálu a když musím řešit svařování v málo přístupném místě, tak přidám více na drátu. Ono totiž mašina počítá s výletem drátu asi těch 10x průměr drátu. Když oddálíte hubici hořáku až třeba 20mm a více, tak vaám podavač nestačí podávat dost drátu a někdy hrozí i nedostatečná ochranná atmosféra plynu.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#110 22-12-2020 17:39:02

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL Tecnomig 212 LCD Synergie

Těžko nějak komentovat tvoje první svařovaní...v první části za to svařečka nemůže ale ty.
Svařečka funguje i na 70m prodlužky - zkoušeno osobně a naprosto bezproblémů - zkoušené 3 mašiny 200GD, 212 PL firmware, 212 nová verze. Prodlužka musí bít min 3x2,5 průřez....čím delší s menším průřezem, tak může dojít přesně k tomu co jsi popisoval. DOJDE k něčemu co se dá popsat jako RESTART, ale je to v podstatě vypnutí a zapnutí díky malému napětí a ještě horší, když někdo nechá kabel smotaný...každý ví co dělá smotaný kabel třeba na bubnu.

Poslední problém u všech levných svářeček nevyjímaje ani Tecnomig 212 jsou NEKVALITNÍ zemnící kleště (měď nebo mosaz to nevidělo ani z rychlíku!...  a to očko co je na kabelu není taky bůhví jaká hytparáda). Vyměň je za pořádné zemáky. Pak zkoušej dál...

První problém ti pěkně popsal Varok...

Editoval Discovera (22-12-2020 17:42:13)

Offline

 

#111 04-01-2021 12:04:55

nathalen
Člen
Registrovaný: 25-11-2020
Příspěvky: 5

Re: IDEAL Tecnomig 212 LCD Synergie

Děkuji za postřehy, čtu to až teď. Neberte to jako stížnost nebo tak něco - spíš jako postřeh a letmou recenzi. Ono o těch kleštích vím, mám ty původní "šitky" big_smile (aj se mi občas přilepily) na ty se chystám o špatné ochranné atmosféře s vylezlým drátem vím  - ono to je vidět, stejně jako když zafoukal vítr. Jinak zatím stroj dělá velkou radost wink Jinak mám i láhev argonu, když budu chtít vařit hliník - je nutnost měnit vedení drátu (+ kladky)?

Offline

 

#112 04-01-2021 17:15:32

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL Tecnomig 212 LCD Synergie

Kladku pro svařování hliníku je potřeba vyměnit určitě!...tvar drážky "U".  Drát AlMg5 (AlSi5 určitě ne, protože se ti bude sukovat hned v podavači za kladkou - je moc měkký a na tohle je potřeba nejlépe 4-kladka) a držet natažený hořák bez zbytečných ohybů.  Bovden by bylo dobré vyměnit za teflonový ale lze použít i ten ocelový v nouzi.

Offline

 

#113 05-01-2021 10:42:33

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: IDEAL Tecnomig 212 LCD Synergie

Drát ALMG5 se sice méně sukuje, ale má pouze omezené použití. Prakticky se s ním dají svařovat pouze tvrdé hliníkové plechy podobného složení. drát ALSi5 je sice měkký, jeho použití je však mnohem širší. Typicky od všech odlívaných výrobků / bloky motorů, držáky atd./ až po různé profily ze slitiny ALSiMg včetně plechů. To že se nesukuje nic neznamená. Mechaniku podávání si musíte vyřešit a pak můžete svařovat třeba 0,8 ALSi5. Ten používám nejčastěji.

Offline

 

#114 07-04-2021 17:01:58

SITMIR
Člen
Místo: Česká Metuje
Registrovaný: 09-09-2019
Příspěvky: 139

Re: IDEAL Tecnomig 212 LCD Synergie

Prostě mi to nedá a musím se zde zmínit o panu Petru Vaňátkovi z https://www.naraditechnik.cz. Zhruba před půl rokem jsem na tomto e-shopu kupoval Ideal TecnoMig 212 LCD na doporučení Discovery (tímto ještě jednou děkuji !! )
S dotyčným pánem jsem vše řešil telefonicky a musím říct že byl velice vstřícný a  ochotný což se v dnešní době moc často nevidí. Byl jsem s nákupem spokojen a byl jsem spokojen i se svářečkou čili jsem napsal i odpovídající recenzi za kterou mi pan Vaňátko asi za dva dny písemně poděkoval.
Tento víkend jsem si na tom samém e-shopu objednal REDUKČNÍ VENTIL ARGON/CO2 S ROTAMETREM W21,8x1/14" MICRO   https://www.naraditechnik.cz/redukcni-v … rotametrem  cca za 500Kč.
Dnes mi přišla krabice těžká jako kráva a když jsem ji rozbalil tak mi málem vypadly oči z důlku. Ihned jsem psal panu Vaňátkovi jestli nejde o nějaký omyl nebo nedorozumění.
Prý ne, je to malá pozornost za moji recenzi zboží a e-shopu. I takový prodejce ještě existuje. Takže vím přesně kde já budu nakupovat, všem kolegům můžu tenhle e-shop doporučit a tímto ještě jednou panu Vaňátkovi moc děkuji !!!

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9275_img_0350.jpghttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9275_img_0348.jpg


Amatér a hobby svářeč     
Ideal Tecnomig 212 LCD__ Hořák Binzel  Abimig AT 155 LW__ Kowax KWX730ARC++

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče