SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#176 18-12-2020 12:26:45

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Kto si to kupi prvy na vianoce?  :-D
https://www.alza.sk/hracky/bostondynami … 684231.htm
Predpokladam ze to bude musiet byt dospely jedinec muzskeho pohlavia a slobodny, pretoze pokial by bol zenaty, tak ho s tym jeho polovicka vykopne z bytu..

Editoval vyrobca (18-12-2020 12:28:25)


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#177 18-12-2020 12:58:13

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Do mesta idealni mazlicek, nebude ochcavat vsechny rohy... wink

Jinak vazne, predpokladam, ze to dopadne jak s elektromobily - chvili to budou mit vystavene na showroomu a pak ho strci nekam do skladu (nebo ho zamestnanec mesice dostane na tyden na hrani). Protoze tak jak to je (bez aplikacnich nastaveb a planu na vyuziti), je to uzitecne asi jako kamion bez navesu - chvili zabava a to je vse. Protoze ropnou rafinerii na hlidani zatim Alza nema. Alespon myslim wink. I kdyz, v nejakem clanku psali, ze to kupuji ve spolupraci s CVUT, tak si treba pohraji i studenti.

Vim, kysele hrozny winkwinkwink (nejaky "srot" z robotickych soutezi mi doma v koute lezi)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#178 18-12-2020 13:20:22

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Cena 74 500 dolárov

Offline

 

#179 18-12-2020 13:32:47

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Jak jsem si udělal radost k Vánocům u Hilti
Aneb jak přijít vlastní blbostí o kšeft.
Dneska jsem byl u nás v showroomu/prodejně Hilti, že si udělám k Vánocům ještě jednu radost a koupím si vrtačku s dvěma aku a nabíječkou,  Po slevě cca 15,5 Kč bez DPH. Po vybrání zboží proběhl následující dialog:
Jste zaregistrovanej?
Nejsem, zaregistrujte naší firmu. Řeknu vám údaje.
To sem ale musí přijít majitel.
Proč? Na webu taky nevidíte, kdo to registruje. Můžu mu zavolat, jestli na tom trváte a jestli vám to bude stačit.
Tak mu zavolejte.     Zavolal jsem, registrace proběhla.
Tak já vám vyjedu fakturu a zaplatíte jí hotově nebo kartou.
??? Já to nechci platit hotově, já to chci platit fakturou. Dejte mi proforma fakturu.
To nejde, vy jste od nás ještě nic nebrali, první platba musí být nad 10 tisíc hotově. Nic o vás nevíme, nejste pro nás důvěryhodní.
Já si nechci odvézt zboží, já chci proforma fakturu. Až to zaplatíme, tak si přijedu pro zboží.
To nejde. My to takhle děláme standardně.
Vaše řešení je naprosto nestandardní, standardní je proforma faktura a zboží po zaplacení.
Tak někam volala, mluvila deset minut a pak mi řekla, že to musím zaplatit hotově nebo kartou na místě a basta. Tak jsem poděkoval, řekl jsem, že odjíždím do prodejny Festoolu, a odešel jsem.
big_smile

Offline

 

#180 18-12-2020 13:48:13

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Udělali jste si Vánoce ?

A čo tým chceš povedať? Majú pravidlá (asi ako 90% ostatných obchodov), ked sa ti nepáči, chod inde - to si aj urobil...

Offline

 

#181 18-12-2020 13:52:18

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Udělali jste si Vánoce ?

pafik a toto je presne dovod preco mam everziu nieco tu nieco o clankoch pisat,vzdy sa najde niekto ktory uz mal doma daky akumulator a bude ti vraviet vlastne mudrosti popripade rozne bajky a legendy ktore niekedy niekde pocul bez praktickych skusenosti
stare druzice boli napajane nicd clankami a tie sa len dobijali "solarom" takze tie nicd sa nikdy nevybili lebo by druzica prestala fungovat,cyklicky sa nabijali a vybijali do aleluja,ale to je zbytocne pisat
to ze niekto z niecim dlhe roky pracuje samozrejme neznamena ze sa tomu rozumie to je jasne,rozumie sa tomu niekto kto si v lidli alebo na pumpe kupy nabijacie baterie do hracky pre deti...

Offline

 

#182 18-12-2020 14:02:12

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Udělali jste si Vánoce ?

shaolin napsal(a):

Inak k tým náradiam Makita vs xt line. Zaujímavé by bolo posúdenie toho náradia po 4 rokoch práce. Mám flexu Protool AGP 150 a vydržala 17 rokov práce a to som menil iba uhlíky. Naposledy som vymenil aj ložiská, no všimol som si že má obrúsené vinutia rotoru ako okolo toho prelietaval prach a bordel z brúsenia, tak som tie vinutia prelial epoxidom nech ešte dačo vydržia.
Podobnú výdrž očakávam od náradia Makita. Vyrábajú niektoré modely rovnaké aj 12 rokv, takže to naprvý šup dobre navrhli a teraz len produkujú, Napr. pásová brúska 9404...

    Už som si všimol, že tá nižšia cena mnohokrát znamená ochudobnenie niekde na zariadení, ak sa vám zdá, že je to preo, že to vyrobili o tolko lacnejšie v inej krajine, tak je to ilúzia. Proste verím že to XT line o 4 roky už bude v koši...ale dnes je taká doba...kúpiť a vyhodiť a znova dokola.

Inak mám asi 3 mesiace rázový uťahovák od Makity DTD171z a spolu s 5Ah baterkou je to beštia na zakrúcanie tesárských šrub (vrutov?). Šrubu 10x140mm to zakrúti bez problémov do masívu za pár sekúnd aj bez predvrtavania.
Prvé baterky od Makity 3Ah mám už 12 rokov. Pred 6 rokmi ich pôvodná nabíjačka odmietla, tak ich odvtedy nabíjam alternatívne a stále je tam ešte použitelná kapacita na vŕtanie či šrubovanie - odhadom tak 0,8 Ah.

Tvoj príspevok som čítal ešte včera v noci, len som nemal video, aby som Ti ukázal ako si poradí PARKSIDE so skrutkami 8x250mm a tiež bez predvrtávania. Kúpil som rázovú uťahovačku, ktorá sa štandartne predávala za 69,90€ a 2Ah akumulátorom. Prikúpil som si k tomu 4Ah a veru neľutujem. Keď som si na svojej dielni montoval krov, tak strechári mi povedali, že skrutky 8x250mm bez predvŕtania môžem zabudnúť. Teraz neviem skutočne, či ich bolo 106, alebo 126 ale to je v podstate jedno Na jedno nabitie so 4Ah akumulátorom som ich zakrútil všetky.
Toto video som natočil dnes len tak narýchlo ako ukážku...


https://photos.app.goo.gl/cbTFr9YaKBMWVNip8

Offline

 

#183 18-12-2020 14:06:43

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Udělali jste si Vánoce ?

jean napsal(a):

A čo tým chceš povedať? Majú pravidlá (asi ako 90% ostatných obchodov), ked sa ti nepáči, chod inde - to si aj urobil...

Tým chcem povedať, že všici majú nějaké pravidlá, ale Hilti má pravidlá extra špeciálné a úplně pitomé ....

Editoval pafik1605 (18-12-2020 14:12:29)

Offline

 

#184 18-12-2020 14:12:08

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Udělali jste si Vánoce ?

pavol.sk napsal(a):

pafik a toto je presne dovod preco mam everziu nieco tu nieco o clankoch pisat,vzdy sa najde niekto ktory uz mal doma daky akumulator a bude ti vraviet vlastne mudrosti popripade rozne bajky a legendy ktore niekedy niekde pocul bez praktickych skusenosti
...

Já jsem tu uváděl údaje od výrobců a taky jsem napsal, že to jsou údaje od výrobců. A ty na to napíšeš, že to není pravda, a uvádíš jíné údaje. Možná jsou i v tvém podání správné, možná jsi je svojí praxí (špatného) používání ověřil, co já vím. To se těžko posuzuje. A proto jsem uváděl údaje výrobců.

Offline

 

#185 18-12-2020 14:35:57

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Udělali jste si Vánoce ?

ja davam udaje overene dlhorocnym pouzivanim za tu dobu mi rukami preslo cez 100kg akumulatorov vecsinou nicd (to co som nakupil) stretol som sa vdaka praci aj z roznimi specialmi ale to tu nepatri
udaj vyrobcu...k comu to prirovnat,staci pozret napriklad spotreba vozidla ako ju udava vyrobca a potom realnu skusenost v prevadzke,ked som videl naposledny test tusim od ADAC tak vyrobcom udavane veci boli skor jeho zboznym prianim ale s realitou nemali nic podobne

Editoval pavol.sk (18-12-2020 18:24:16)

Offline

 

#186 18-12-2020 16:05:25

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Udělali jste si Vánoce ?

pafik1605 napsal(a):

jean napsal(a):

A čo tým chceš povedať? Majú pravidlá (asi ako 90% ostatných obchodov), ked sa ti nepáči, chod inde - to si aj urobil...

Tým chcem povedať, že všici majú nějaké pravidlá, ale Hilti má pravidlá extra špeciálné a úplně pitomé ....

Pravidla celkem normální. Taky ve firmě občas kupujeme věci od nových dodavatelů, a ti na fakturu nedají - první je registrace, zaplacení hotově nebo kartou a až další objednávku dají na fakturu... Taky bych nikomu nic neprodal s tím že mi to pak zaplatí... Kde je záruka, že to zaplatí... nikde... Pokud ale už je ta jedna nebo 2 platby bez problému, není problém poslat zboží na fakturu...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#187 18-12-2020 16:26:34

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Chlapi, vy nevíte, co je to proforma faktura! To dostaneš papír s údajema, kam a kolik zaplatit, a když zaplatíš a peníze dorazej na účet, dostaneš zboží. To je naprosto standardní postup. Pro ty, co neznaj názvosloví = platba předem.

Offline

 

#188 18-12-2020 16:49:48

Wurm7
Člen
Místo: Čelákovice
Registrovaný: 19-06-2018
Příspěvky: 2

Re: Udělali jste si Vánoce ?

pafik1605 napsal(a):

Chlapi, vy nevíte, co je to proforma faktura! To dostaneš papír s údajema, kam a kolik zaplatit, a když zaplatíš a peníze dorazej na účet, dostaneš zboží. To je naprosto standardní postup. Pro ty, co neznaj názvosloví = platba předem.

Zdravím, naprosto ten původní příspěvek chápu a souhlasím. Myslím s tou návštěvou "korporace". Naopak naprosto nechápu tu reakci tady pána nějakého, chytrého. No původně jsem sem přišel, že jsem se chtěl podělit o radost z nového stroje, neb mě TOPIC "Udělali jste si Vánoce" tak nějak hodně pěkně naladil, myslím tím chvilku jsem chytil pocit se s někým podělit o radost. Ovšem do doby, než jsem to zde otevřel. Už nechci nic psát. Už se nechci podělit. Udělalo se mi hodně nevolno a jdu se podělit jinam.

Všem normálním přeji hezké svátky, především klid a štěstí.
Wurmik.


Novas na foru od 06-2018 a věčný amatér, ale vařím rád.

Offline

 

#189 18-12-2020 16:54:04

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Udělali jste si Vánoce ?

pafik1605 napsal(a):

Chlapi, vy nevíte, co je to proforma faktura! To dostaneš papír s údajema, kam a kolik zaplatit, a když zaplatíš a peníze dorazej na účet, dostaneš zboží. To je naprosto standardní postup. Pro ty, co neznaj názvosloví = platba předem.

Asi to nebude všade tak ako píšeš, lebo ja som robil 12 rokov v obchode s autosúčiastkami a okrem toho, že sme mali maloobchodný predaj, mali sme aj eschop a denne sme rozvážali trikrát tovar dp autoservisov.
Proformafaktura bola u nás niečo celkom iné. Tovar nesmel opustiť sklad bez toho, aby nebol vyfakturovaný. Firmy dostali tovar denne za cca 1000.-€ a k tomu PROFORMAFAKTURU. To bola akoby verná kopia faktúry, ale mala iba informatívny charakter, aby firma vedela tovar prijať na sklad a vedela jeho cenu. Riadna faktúra za dodaný tovar sa vystavovala vždy k poslednému dňu bežného mesiaca so splatnosťou podľa dohody s firmou, ale spravidla do 14 dní.

Offline

 

#190 18-12-2020 16:57:09

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Jo, to je taky proformafaktura. Tak to funguje. Když jí zaplatíš, dostaneš zboží a k tomu "ostrou" fakturu. Pointa toho je ta platba předem.
To se běžně používá u nových zákazníků, nebo u zákazníků, kde si nejsi jistý, že zaplatí. Nebo u někoho, kdo normálně platil a najednou tě vyšplouchnul a doloval jsi z něj prachy půl roku.

Editoval pafik1605 (18-12-2020 16:59:10)

Offline

 

#191 18-12-2020 17:02:58

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Shaolin - čím nabíjíš ty Li-ion 20V baterky z Lidlu po konverzi do jiných zařízení?

Offline

 

#192 18-12-2020 17:05:23

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Udělali jste si Vánoce ?

pafik1605 napsal(a):

Jo, to je taky proformafaktura. Tak to funguje. Když jí zaplatíš, dostaneš zboží a k tomu "ostrou" fakturu. Pointa toho je ta platba předem.
To se běžně používá u nových zákazníků, nebo u zákazníků, kde si nejsi jistý, že zaplatí. Nebo u někoho, kdo normálně platil a najednou tě vyšplouchnul a doloval jsi z něj prachy půl roku.

Vôbec si nepochopil, čo som napísal. Tak ešte raz a budem písať pomaly. yikes
Firma si objedná ráno v obchode tovar. O deviatej dostane šofér tovar aj s PROFORMAFAKTUROU a tovar odvezie do firmy. Firma nič neplatí. Rovnako poobede, zajtra, pozajtra, celý mesiac. Firma tovar dosatne, ale celý mesiac za neho neplatí, ale za každú dodávku tovaru má v ruke PROFORMAFAKTURU. Zaplatí až na konci mesiaca v dohodnutej lehote.
To máš ako kreditku. Platíš kreditkou, nákup máš doma, ale to čo si kreditkou zaplatil spatíš až za 50 dní a samozrejme bezúročne. yikes

Offline

 

#193 18-12-2020 17:25:07

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Udělali jste si Vánoce ?

pafik> to si musel na predajni narazit na nejakeho chuja!

mam dve registracie - jednu na svoje vlastne ico (SZCO) + druhu, na firmu, pre ktoru pracujem (zmluva o dielo - nie som zamestnanec)
pri registracii nebol absolutne ziadny administrativny problem - a to ma jeden nas konatel trvaly pobyt v Buenos Aires big_smilebig_smile  - HILTI obchodak u nas zvladol obe registracie do hodiny
akurat technicky - prihlasoval som sa jednym mailom, a ich system nevedel, do ktorej firmy ma ma prihlasit big_smilebig_smilebig_smile
vyriesili to

moj prvy nakup (na vlastne ico) prebiehal takto:
1. telefonicka objednavka (s ich obchodakom)
2. na mail mi prislo potvrdenie objednavky + udaje potrebne k vykonaniu platby (proforma faktura)
3. uhradil som proforma fakturu
4. ked im dosli peniaze, odoslali tovar
5. do 48hodin mi prisiel kurierom tovar (naradie, spotrebak)

dalsie nakupy uz isli na fakturu:
1. objednam tovar (telefonicky, alebo cez web)
2. do 48 hodin mi kurier doruci tovar
3. na mail mi dojde faktura, ktoru musim uhradit (tusim tam mam 14 dnovu splatnost)

s tou proformou sa priklanam k tvojmu nazoru - proforma nie je uctovny doklad > sluzi len ako informacia na vykonanie platby (suma, cislo uctu, ....)
danovy doklad (fakturu) dostanes az po zaplateni


celkovo ale ich pravidla su dost divne - cenova politika divna - pokial by som nebol presvedceny o kvalite a vyslovene nechcel HILTI, tak uz mam nieco ine.....

Editoval rcp (18-12-2020 17:33:28)

Offline

 

#194 18-12-2020 17:43:46

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

jirkati skor ako ti bojovnik odpise pozri si IMAX B6 tam mas balancing externy staci ti vytiahnut kablik do konektoru
a nabijes vsetko pripadne (dam neskor link na nabijacku)

alebo podla toho co chces kupit BMS modul a ten pripojit len k zdroju napr povodna nabijacka.


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#195 18-12-2020 18:00:52

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Juraj.A napsal(a):

pafik1605 napsal(a):

Jo, to je taky proformafaktura. Tak to funguje. Když jí zaplatíš, dostaneš zboží a k tomu "ostrou" fakturu. Pointa toho je ta platba předem.
To se běžně používá u nových zákazníků, nebo u zákazníků, kde si nejsi jistý, že zaplatí. Nebo u někoho, kdo normálně platil a najednou tě vyšplouchnul a doloval jsi z něj prachy půl roku.

Vôbec si nepochopil, čo som napísal. Tak ešte raz a budem písať pomaly. yikes
Firma si objedná ráno v obchode tovar. O deviatej dostane šofér tovar aj s PROFORMAFAKTUROU a tovar odvezie do firmy. Firma nič neplatí. Rovnako poobede, zajtra, pozajtra, celý mesiac. Firma tovar dosatne, ale celý mesiac za neho neplatí, ale za každú dodávku tovaru má v ruke PROFORMAFAKTURU. Zaplatí až na konci mesiaca v dohodnutej lehote.
To máš ako kreditku. Platíš kreditkou, nákup máš doma, ale to čo si kreditkou zaplatil spatíš až za 50 dní a samozrejme bezúročne. yikes

Ale pochopil. Pochopil jsem, že máte firmy, kterým důvěřujete, a těm dodáte zboží, za které zaplatí podle nějaké obchodní dohody v nějaké lhůtě. Ze skladu nemůžou nic vydat, dokud na to nemají nějaký příkaz. Ve vašem případě mu říkáte proformafaktura. Pro sklad je to doklad, že to neukradli. Zákazník dostane zboží a s ním proformafakturu, kde má informace, co dostal a co to bude stát. To je všechno v pořádku.

Nicméně, proformafaktura je tu proto, aby zákazník, který platí předem věděl, a) za co platí, b) kam ty prachy posílá, c) do kdy po zaplacení to zboží dostane. Vysvětlím to polopaticky, aby to pochopil aspoň středně inteligentní člověk. Nicméně, nejsem účetní, můžou v tom být nepřesnosti, ale princip bude sedět.

Pro neplátce daně je fuk, jestli vystaví fakturu nebo proformafakturu. Protože není plátce daně. Jestli je platba předem, nebo po dodání zboží, je taky fuk.

Pro plátce daně je to velikej rozdíl.
Názorně: Přijde novej zákazník, kterýmu samozřejmě nedáš zboží předem, takže budeš chtít, aby nejdřív zaplatil. Chce zboží za 1,000,000 (slovy milion) bez DPH. Když mu dáš hned fakturu, tak ta bude znít na 1,210,000 s DPH. Na té faktuře musí být uvedeno "datum zdanitelného plnění". Tuším je to ten samý den, co byla faktura vystavená. V ten okamžik musíš odvést státu DPH, čili 210,000 Kč. A to jsi ještě nic neprodal. Zákazník dostal standardní splatnost 14 dnů. Ale zákazníka nic nezavazuje tu fakturu zaplatit, protože neodebral žádné zboží. Takže jí nezaplatí, ani za 14 dnů, ani za měsíc, vůbec. Ty jsi odvedl státu 210 tisíc ze svého účtu, a tyhle peníze tam zůstávaj tuším 1/4 roku, než ti je stát ve formě vratky DPH vrátí. Máš zablokovanou keš na čtvrt roku. Když tohhle udělá 10 zákazníků a ty budeš blbej a všem jim vystavíš faktury, tak máš zablokovanou likviditu ve výši dva a kus milionu a nemáš na výplaty. 

   To byl příklad blbého plátce daně.

Chytrej plátce daně novému zákazníkovi vystaví proforma fakturu na částku 1,210,000 s DPH. Proforma faktura se od "řádné" faktury liší především tím (možná i v jinejch detailech, ale to není podstatný), že neobsahuje datum zdanitelného plnění. Je to regulérní firemní doklad, zanesený v systému, kde je, jak už jsem psal: za co platíš, kam posíláš peníze, splatnost proforma faktury a doba dodání zboží po zaplacení. Ta proforma zákazníka k ničemu nezavazuje, nemusí jí zaplatit. Ale taky nezavazuje tebe k odvedení DPH státu. Když zákazník zaplatí, ty dodáš zboží a jsi povinen mu vystavit "řádnou" fakturu, kde je už datum zdanitelného plnění, a odvést státu DPH. Takže odvedeš DPH jenom za zboží, za které jsi dostal peníze. 
Proforma faktura je v podstatě nabídka, která obsahuje údaje, jak zaplatit za zboží. Snad jsem to moc nezkomplikoval.

Editoval pafik1605 (18-12-2020 18:06:48)

Offline

 

#196 18-12-2020 18:05:43

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Udělali jste si Vánoce ?

rcp:
To nebol chuj, ale pi... A konzultovala po telefonu s druhou pi .... smile
Koukám, že než jsem to všechno sepsal ve třech obsáhlých odstavcích, ty jsi to zvládnul jednou větou. Udělal jsem to pro ty pomaleji chápající, a jsem zvědavej, kdo se ještě ozve a nebude mu to jasný. smile

Offline

 

#197 18-12-2020 19:47:16

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Ihlan - já docela dobře vím, jak se nabíjejí Li-ionky. Shaolin ve svém příspěvku #171 psal o konverzi do jiného zařízení. Proto mě zajímal způsob nabíjení, protože původní nabíječka nebude použitelná.

Offline

 

#198 18-12-2020 23:03:11

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

pafiku přečet jsem si tvůj DPH elaborát jen povrchně, ale myslím že by jsi se měl vyprdnout na řemeslo a jít dělat účetního big_smile
já byl včera u obchodníka pro aparát s cenou 14tisKč. Měl jsem kartu i prachy. Obchodník mi sdělil že kvůlivá nějakým problémum s covid a EET nemůže přijímat platby ani hotově ani kartou.
Požádal mne o moje fakturační údaje že mi potom pošle fakturu.
Tak jsem mu je nadiktoval, vyzval ho ať se podívá na ARES dle ičo kdo je jednatelem firmy a předložil mu svoje doklady.
Bylo mi ho líto tak jsem mu předvedl postup jak mít v ruce aspoň něco. Jinak jde o plnění bez právního důvodu a vychcánek by mu nemusel zaplatit ničehož.
Ani dodací list mi nenapsal. Krabici mi odnesl až do auta. Asi protože jsem běloch smile smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#199 19-12-2020 01:17:31

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Kazda firma ma inu ,,fakturacnu,, politiku ,ze svet je naruby a treba si na to zvykat ,ze nic nove tu pod slnkom nepisete  smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#200 19-12-2020 06:10:34

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

jirkati napsal(a):

Ihlan - já docela dobře vím, jak se nabíjejí Li-ionky. Shaolin ve svém příspěvku #171 psal o konverzi do jiného zařízení. Proto mě zajímal způsob nabíjení, protože původní nabíječka nebude použitelná.

Som ti napisal moje riesenie ale si to zavrhol lebo asi si nepozrel co ta nabijacka dokaze
lebo by si vedel ze je to nabijacka a tvoja povodna ta uz netrapi..
zbytok som dal sem http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 65#p163665

tento prispevok potom odstranim strati zmysel len ho tu necham pre tych co to planuju dalej sledovat.

Editoval ihlan (19-12-2020 06:42:33)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče