SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#101 14-12-2020 23:24:20

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Měl jsem půjčené v práci. Jedna makita a jedna Milwauke, nebo jak se to píše.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#102 15-12-2020 00:48:35

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Pavol v tomto ma Varok pravdu. Aku flexa je dobra na par minut roboty ,potom pauza a zase par minut roboty.  Ale robit s tym dlhsie nepretrzite cely den tak je to na maslu-nonstop menenie bateriek a nabijania big_smile  Tiez som raz dal chlapcom brusit plech na   streche a nedala to ani drahsia makita ani metabo ked pamatam a museli sa nakoniec tahat predlzovacky a klasika . Ale na mensie veci to je fajn len draha sranda ked baterky skoncia  big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#103 15-12-2020 01:49:56

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

No tak ta akuflexa Parxide, jsou dvě verze ta první je úplně na ho.vno - dle recenzí na ytrubce atd. Ta druhá už prý maká, tak jsem si jí v Lidlu také koupil (mám baterky Parxide).
Sem nasra.nej jak ucpaný hajzl. Přines sem jí domů, vyndal z kufru a tekl z ní olej!!! Po zapnutí se roztočila a při vypnutí brzdila tak rychle že se povoloval kotouč. Totéž dělala při pokusu regulovat otáčky. Tak jsem jí odnesl zpět a v reklamaci požadoval OPRAVU. (Lidl má servis) Chtěl jsem si jí nechat když už mám ty baterky. 30 dnů se nic nedělo. Pak SMS přijďte na prodejnu. Na prodejně vedoucí mi cpala peníze zpět - protest že tento způsob reklamace mi nevyhovuje - k ničemu.
Měl jsem se (za ty prachy) vyprdnout na záruku a zkusit jí opravit sám. Lidl si to u mne tímto pohnojil. sad

Roberte: Hornbach jako jeden z mála vede značku Worx za nejlepší cenu a eshop bleskem i teď v době vánočněcovidové - tak pro to.

Akuutahovačku se sklíčidlem do 10mm používám i větší vrtáky (osazené) big_smile na ocel! Tak nevrtá to že bys na ní zalehnul - to jde baterka do zkratu a vypne se. Ale jak píše Juráš. smile

Tu akuflexu Worx sem si koupil k vánocům, na práci mám 230V Boschky. smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#104 15-12-2020 02:04:01

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Udělali jste si Vánoce ?

vela ludi nechape kde sa pouziva akunaradie,s tym ja nic nenarobim kazdy sa to musi naucit sam

Editoval pavol.sk (15-12-2020 02:04:37)

Offline

 

#105 15-12-2020 02:14:56

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

pokud je schopen se to naučit big_smile big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#106 15-12-2020 06:40:13

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3420
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

bourač napsal(a):

Chtěl jsem si jí nechat když už mám ty baterky. 30 dnů se nic nedělo. Pak SMS přijďte na prodejnu. Na prodejně vedoucí mi cpala peníze zpět - protest že tento způsob reklamace mi nevyhovuje - k ničemu.
Měl jsem se (za ty prachy) vyprdnout na záruku a zkusit jí opravit sám. Lidl si to u mne tímto pohnojil. sad

Roberte: Hornbach jako jeden z mála vede značku Worx za nejlepší cenu a eshop bleskem i teď v době vánočněcovidové - tak pro to.

Akuutahovačku se sklíčidlem do 10mm používám i větší vrtáky (osazené) big_smile na ocel! Tak nevrtá to že bys na ní zalehnul - to jde baterka do zkratu a vypne se. Ale jak píše Juráš. smile

Tu akuflexu Worx sem si koupil k vánocům, na práci mám 230V Boschky. smile

Ked mas WORX tak v hornbachu regal vedla mas aj Patfield skus tam dat Worxovsku baterku wink pasujuuu
Ked uz mas zalubu v zelenom mozno ti bude chutit aj sive naradie inak ta mala siva accu sa drzi lepsie ako Cierna/zelena
ale ano Worx (positec) ma tiez velmi dobry grip do ruky

PS: Bourac ked uz mas tie baterky nesmut kupis kosacku a vysavac spolubyvajuca to oceni mozno aj ostrekovac kvetiniek

Editoval ihlan (15-12-2020 07:21:01)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#107 15-12-2020 07:09:17

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Bourač: Jo tak. Já mám Hornbach docela kousek, asi kolem 15km v Ostravě, tak si tam občas zajedu. No už jsem tam dlouho nebyl.
Já jsem tam kupoval jen vrtací kladivo Bosch, ale to už je nějaký ten pátek a spokojenost. Flexu mám Hitachi, dnes už jsou Hikoki. Vše na 230V. Akučko mám zatím jen Parkside zelenou 20V 2Ah a spokojenost velká. Ty akuflexy jsem jen zkoušel, nemakaly celou směnu. Ale když jsem viděl že i při běžném broušení a řezání ztrácí dech, tak já osobně bych si ji nekupoval. Možná kdybych jezdil na fušky a zásuvka daleko.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#108 15-12-2020 07:51:59

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Welda napsal(a):

AndyS napsal(a):

kazdy mame svoje hobby, za mna cestna cyklistika, ale vo februari idu von tak keby niekto chcel na výložky..
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … t_po_1.jpg

Náhodou je to docela kvalitní materiál. Třeba z toho ještě něco pěkného uděláš, ale musíš doktory požádat ať ti to odloží.
To já když ze mne v neděli vypadl kamínek (to byla chuťovka, málem prostřelil mísu a rozbil zrcadlo, hledali jsme ho po čtyřech), pak jsme si ho prohlíželi a povídám manželce: ,,stále čekám kdy ze mne vypadne něco co by šlo vybrousit a zasadit třeba do prstenu pro tebe a pořád nic. Tak zase nic.,, To bylo komentářů. smile A to ještě holka netuší, že prsten pro ni je už připraven, v dárkovém balení a žádný šutr netřeba. smile

očakavaš ze z teba bude perlorodka? zrnko piesku potrebuješ aby si to mohol začať obaľovať..


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#109 15-12-2020 09:38:14

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: Udělali jste si Vánoce ?

pafik1605 napsal(a):

Správný vlákno na foukání bolístek big_smile

to bol iba prejav empatie JurajoviA aby vedel ze v tom nie je sám.. snad ho to povzbudi a tiež sa necha trochu vykuchať s nadejou že bude lepšie. S tymto vedomím pristaví min. ešte jedno poschodie


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#110 15-12-2020 09:39:53

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: Udělali jste si Vánoce ?

ihlan: no co, aj si nakupil?


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#111 15-12-2020 09:47:04

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

ihlan - dík za ten Positec, tak dalece jsem to nezkoumal. Je vidět když na to dohlíží běloch i žluťásek bude makat kvalitně smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#112 15-12-2020 11:37:19

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: Udělali jste si Vánoce ?

pavol.sk napsal(a):

vela ludi nechape kde sa pouziva akunaradie,s tym ja nic nenarobim kazdy sa to musi naucit sam

..asi si to chce predtym dobre premyslieť čo chce človek používať za náradie, pretože najdrahšie na tom su baterky a nabíjačka, preto nema asi význam používať rozne značky, pretože tie baterie asi nie su štandardizovane.

Bourč: OBI to ma dobre vymyslene, nalaka ľudí na lacne nepotrebne veci získaju dojem že má OBI dobré ceny , a nakupia tam potom všetko čo potrebujú bez preverenia či to je fakt tiež lacne :-) veľa ľudí takto rozmýšľa..


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#113 15-12-2020 11:52:18

user
Člen
Registrovaný: 11-04-2012
Příspěvky: 51

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Tohtoročný darček:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3834_img_20201215_112816.jpg

Už je k nemu prichystaná 250l nádoba. Bude kŕmiť plazmu a ostatné veci v dielni.
Mám ešte jednovalcový Orlík, ale ten má kolieska a nechám si ho ako mobilnú zálohu na vyfukovanie závlahy.
Všetkým prajem príjemné sviatky smile

PS: neviem prečo mi to vkladá otočené obrázky.

Offline

 

#114 15-12-2020 11:54:47

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Já v OBI kdysi koupil akuvrtačku Assist, to ještě s NiCd akumulátorem a ten už byl dalo by se říci po smrti. Sadu co jsem měl na 230V příklepová vrtačka, flexa 115mm a přímočará pila byly docela dobré. Nějaká značka Hanseatic, nebo tak nějak. Pak odešla ve vrtačce asi regulace otáček a flexa umřela. Ale teď už bych tam nářadí asi nekupoval a je jedno jestli na 230V nebo aku. To už raději ten Hornbach.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#115 15-12-2020 11:56:31

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Udělali jste si Vánoce ?

user: Nefotíte ty obrázky na ležato? Mě to taky občas dělá.

Editoval varok (15-12-2020 11:56:49)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#116 15-12-2020 13:06:40

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Andys je to tak,vecsina ludi zacina s naradim ktore za moc nestoji casom uspory dake prachy a kupy to co potrebuje v pozadovanej kvalite,na niektore znacky sa daju kupit adaptery a potom je mozne pouzit aj akumulatory od inych vyrobcov
v praci som uz vystriedal rozne akunaradie od x-znaciek,je mi jedno aku to ma nalepku pokial fumguje tak ako ma

bourač parkside ma momentalne dve akuflexy v ponuke zelena co je podla mna takmer nepouzitelne,da sa pouzit len na rezanie klincov roxorov do hrubky tak 6-8mm ale fakt s citom lebo to hned zastavi a potom performance tu mame v praci a mam ju aj doma stale sa smejem ze je to cierna makita,nevidim medzi nimy ziadny rozdiel

Editoval pavol.sk (15-12-2020 13:07:49)

Offline

 

#117 15-12-2020 15:13:54

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

no já ti věřím, stejně tak Rellikovi. Asi sem měl smůlu a trefil zrovna křáp. Byla to ta černá.
Koupil jsem bouračovce aku pilku ocasku Parxindl. Když kácím v lese kůrovčáky aby mi pomáhala odvětvovat. Neosvědčilo se. big_smile
Prodám akupilu s 2 baterkama. Mám několik jiných typů baterií k výrobkům renomovaných výrobců a tyto nevyužiji. big_smile

Dneska sem s tou Worxkou zkusil přeříznout U120 klasickej nosnej hutní profil. 2.5A baterie při zatlačení odpojovala. 4A baterka nou problem.

Editoval bourač (15-12-2020 15:16:49)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#118 15-12-2020 16:11:34

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Pozerám, že debata na svarfóre od zvárania odbočila k vianočným darčekom, tak ja sa idem pochváliť, že okrem spomínanej dielne som si spravil radosť aj niečím na zahryznutie...

https://photos.app.goo.gl/ZSdLhwLt28Z4qAFm7

https://photos.app.goo.gl/oeSRJuPHKxEdzFem6

https://photos.app.goo.gl/jQ3NhHQehd1VoSAy9

https://photos.app.goo.gl/dP8x5ARLDZk82QQr5

https://photos.app.goo.gl/iww7mErkEwHpNz56A

A aby toho všetkého nebolo málo, zajtra idem k môjmu mäsiarovi na mäso a budú sa robiť ešte klobásky. No hneď je ten svet krajší... yikes

Offline

 

#119 15-12-2020 17:01:07

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Juraj.A: Není to lepší z domácího nebo přímo z chovu? Tady ty označkované kusy jsou kdoví odkud... wink Já rači koupím od myslivců divočáka nebo od soukromníka nějakého toho pašíka a vím že by měl být OK... Ale z těch "průmyslovek... Nevím nevím... Nicméně pokud to chutná, tak je to přeca jedno a dým to šak vyžene... smile

Co se pak týká té flexy z lídlu, mám k ní dvě 4Ah baterky, Pokud na to někdo netlačí jako prase (i na obyčejnou flexu), tak ty baterky vydrží hodně dlouho a i když už vypne, že je vybitá, stačí cca 10s počkat a jede dál, jen se opět musí snížit tlak na řezání nebo broušení...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#120 15-12-2020 17:31:11

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Rellik napsal(a):

Juraj.A: Není to lepší z domácího nebo přímo z chovu? Tady ty označkované kusy jsou kdoví odkud... wink Já rači koupím od myslivců divočáka nebo od soukromníka nějakého toho pašíka a vím že by měl být OK... Ale z těch "průmyslovek... Nevím nevím... Nicméně pokud to chutná, tak je to přeca jedno a dým to šak vyžene... smile

Co se pak týká té flexy z lídlu, mám k ní dvě 4Ah baterky, Pokud na to někdo netlačí jako prase (i na obyčejnou flexu), tak ty baterky vydrží hodně dlouho a i když už vypne, že je vybitá, stačí cca 10s počkat a jede dál, jen se opět musí snížit tlak na řezání nebo broušení...

Pravdu povediac neviem ako to funguje, ale chodím pre mäso na súkromnú farmu a tam sú všetky polovice prasiat takto označené veterinárom. Neviem, či by mi vôbec mäso bez označenia predali.

Offline

 

#121 15-12-2020 17:56:11

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Lepší je flexa od XTLine (uhlíková i bezuhlíková verze) a do ní narvete Parkside akku. XTline je z 80% Makita a řeknu Vám, že Parkside bezúhlikáč se může jít zahrabat.....ta XTline je v uhlíkové verzi neskutečně silná a na 4Ah baterku vydrží víc než Lídlovská černá mrcha (Ty jsem měl dvě a už ten paskvil nechci ani vidět...má to hroznou převodovku a ložiska). I Makitu co mám (DGA504Z) je výdrží na jednu baterku 4Ah slabší než XTline...

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_img_20201215_174228.jpg

https://www.fepro.cz/aku-naradi-4/aku-u … z-baterie/   uhliková verze - perfektní silný pracant
https://www.fepro.cz/aku-naradi-4/aku-u … z-baterie/   bezuhlíková silnější o třetinu než uhlíková a na baterii vydrží i hodinu a půl při broušení lamelákem od LUKASe (a toje váha co bere šťávu - ocelový podklad místo sklolaminátu https://www.kondor.cz/kotouc-lamelovy-1 … s/d-82678/

Jinak ta vrtačka je taky bezuhliková a lepší jsem v rukou neměl...sedí perfektně a výdrž je přepychová...nahradil jsem za Dewaltku a Parkside Perf. se přestěhovala do dilny na barák a ta mrcha samozřejmě pod 8st°C nejede, takže strýc je z toho vždy naohrabky, že musí nejprve dát vrtačku do tepla pokud chce šroubovat nebo vrtat.

Tu bezuhlíkovou flexu jsem koupil za 1450Kč přímo od dodavatele...takže vidíte kolik má z toho prodejce smile

Editoval Discovera (15-12-2020 18:09:27)

Offline

 

#122 15-12-2020 18:18:33

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2721

Re: Udělali jste si Vánoce ?

No dobře, tak i já se přiznám, že jsem si k Vánocům udělal radost. Zašmoulil jsem to tak, že žena nevěděla, co mi koupit, tak jsem jí poradil smile
http://www.topvino.cz/konak/delamain/de … -wi66.html
Jediná nevýhoda je, že musím vydržet do těch Vánoc ....

Offline

 

#123 15-12-2020 18:38:43

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Pafik1605: Pokud tě to nějak nadchne, proč ne... Jinak za tu cenu by bylo 7l domácí sliovice nebo meruňky... smile To by sis užíval delší dobu než těch pár hltečků... wink


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#124 15-12-2020 19:05:32

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4815

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Pafíku, to bych dal do vitríny a do konce života bych se na to jen díval.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#125 15-12-2020 19:49:44

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Discovera dik za zaujimave info,ze tam pasuju aku z parkside,na tie prve verzie performance uhlovych brusiek som pocul nadavat uz viacej ludi...asi to boli fakt nepodarky
pafik1605 aky gurmán smile a debouche by ti nestacilo ?

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče