SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#101 23-07-2020 14:31:48

er-zet
Člen
Místo: Benátky nad Jizerou
Registrovaný: 06-07-2020
Příspěvky: 24

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

no nejen Kangoo..  i ten pseudo americkej "drsňáckej" Mercedes Xclass pickup je od Remaultu (Alaskan tuším)
Možná je to to co zmiňuje dede


edit..  tak jsem koukal a jak Mercredes tak Renault jsou puvodne Nissan Navara  smile  (Nissan patří Renaultu)

To je blázinec smile

Editoval er-zet (23-07-2020 14:37:01)

Offline

 

#102 23-07-2020 15:11:15

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2721

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

dede napsal(a):

AndyS: Mě nejvíc dostalo, když mi mechanik ukázal Mercedes za 1,5mega a v tom motor od Renaultu. A ani se tim netajili, kosočtverec byl vidět na několika místech. Ono, většina výrobků jsou dneska skládačky. I ty Číňani ty svářečky skládají z komponent co kupují od jinýho číňana.

Vždyť už logo Renaultu říká, o čem to je  (na pi.u) big_smile
Welda: no ještě starší mám na půdě šlapací šicí stroj Singer v perfektním stavu, ale to je zase už jiná kategorie. Žádná elektronika, žádný elyty, který by vysychaly, ..... big_smile

Offline

 

#103 23-07-2020 16:23:07

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Ešte by si mohli páni uvedomiť, koľko tie veci v pomere k zárobkom stáli. Len som zvedavý, jak by ste potom plakali, že pračka a televízor stojí 3 výplaty a japonský magnetofon pol ročný plat.... Elektronika je dnes minimálne rovnako kvalitná, ako kedysi, len to nesmie byť spotrebný tovar. Potom pravda taká vec nestojí 500 euro, ale 5000...

Offline

 

#104 23-07-2020 16:43:48

dede
Člen
Registrovaný: 23-08-2007
Příspěvky: 337

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

jean: To bohužel, není pravda. Možná to platí o opravdu drahé elektronice, ale já mám přehled o IT a Bílé technice a ať koupíš pračku za 10 nebo za 30, sype se to skoro stejně. V dnešní době jsou drahé věci spíš produkt marketingu, než kvalitní konstrukce. Jak se říká "naleštěná bída". sad


Berlan Bwig 180, IDEAL Tecnomig 212 LCD

Offline

 

#105 23-07-2020 18:10:45

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 286

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

dede napsal(a):

Bezolovnatá pájka nemůže za poruchovost. To je urban legend...

Nemas pravdu. Vlastne opak je pravdou. Az si Charon procte handbook k GMW3172 tak ti to muze zduvodnit odhadem tak asi dvaceti ruznymi priklady.

dede napsal(a):

Mě nejvíc dostalo, když mi mechanik ukázal Mercedes za 1,5mega a v tom motor od Renaultu.

Ale Daimler ty motory vyviji dohromady s Renaultem (Daimler R&D ve Stuttgartu). Znak kterym je dany motor oznaceny je nepodstatny, podili se na nich vzdy zhruba  50%/50%.

Editoval Dawe (23-07-2020 18:14:14)


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#106 23-07-2020 20:10:40

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Kdo chce dneska motor,který natočí mega?Budeš to auto,tak dlouho chtít mít?Já klidně jo a budu mít 20let pokoj.Jenže tě ekologové v něm nenechají,stejně tak dlouho jezdit.Prostě jde zase jen o peníze a o to,s lidma manipulovat a podsouvat jim to,že co bylo "dřív",je totálně špatně.
Jo,elektroniku kvalitní koupíš pořád,ale tu v těhle elektrořetězcích neuvidíš a to ani náhodou,tedy pokud se budeme bavit o audio technice.Samozřejmě i tak,jsou předražený zgarby:)


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

#107 23-07-2020 20:11:57

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Dede, ja sa tu s tebou dohadovat nehodlam, lebo elektronika, s ktorou pracujem, je uplne nieco ine, ako zvaracky z aliexpresu. Ale zrovna v it  je elektronika vzhladom k cene spolahliva az neuveritelne. Staci nekupovat uplne smejdy

Offline

 

#108 24-07-2020 07:01:24

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 286

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

AndyS> ja na vyvoji motoru Daimleru pracoval. Nekdy od konce vyvoje H4Bt (ktery byl dilem RSA s Nissanem) jde u tech motoru o kterych je rec o rovnocenny spolecny vyvoj. Treba motor M282 (coz je mimochodem o jeden valec rozsireny prave H4Bt) je typickym prikladem, tentokrat se znackem Mercedesu. RSA melo na starost vice konstrukcni prace, Daimler vice testovani, validace, prubezne upravy.

Editoval Dawe (24-07-2020 07:09:23)


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#109 24-07-2020 09:31:12

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

On spalovací motor je nejsložitější a nejdražší část  běžného  auta. Plus když  se k tomu  přidají  zelení pomatenci a jejich  limity,  tak  musí  být ještě výrazně složitější než  by stačilo.
Proto  je logické,  že se výrobci  motorů  snaží motor uplatnit v co nejvíc autech,  protože jen  tak  co  nejvíc zředí náklady na vývoj a tím  víc vydělají.
To  je v podstatě totéž,  co  se globálně děje se základními  elektronickými  součástkami,  trandy,  diodami,  io,  kondenzátory....
Akorát  ty vyráběné  počty jsou  řádově na jiných  hodnotách než  u  motorů.

Editoval Radim (24-07-2020 09:33:40)

Offline

 

#110 24-07-2020 11:19:51

dede
Člen
Registrovaný: 23-08-2007
Příspěvky: 337

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Radim: U těch součástek je to asi největší tragedie, když se solidní značka a čínská kopie liší o centy a stejně se výrobci rozhodnou pro ten čínský šmejd. Dělal jsem servis serverů a u takhle kritických zařízení za miliony byly zdroje plný čínskýho braku a chcípaly jak mouchy. Ale výrobní oddělení ušetřilo a  poruchovost je problém servisu....


Berlan Bwig 180, IDEAL Tecnomig 212 LCD

Offline

 

#111 24-07-2020 11:44:01

SITMIR
Člen
Místo: Česká Metuje
Registrovaný: 09-09-2019
Příspěvky: 139

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Je to problém ve všech odvětvích a cíl je jediný, stlačit koncovou cenu aby byla prodejnost. Dělal jsem ve firmě na výrobu elektrických nemocničních lůžek. Lineární motory se kupovaly od Dánské firmy Linak a běhaly na postelích 10 i více let vez problémů. Jenže byly drahé. Tak se začaly kupovat motory z Číny které stály pětinu ceny Dánských. Sice některé vyhořely už při prvním testu na montáži , málokteré přežily rok či dva provozu ale cena postelí byla konkurenceschopná . Že si zákazník kupuje šmejd a že jde ve výsledku i jméno firmy do hajzlu nikdo neřešil.


Amatér a hobby svářeč     
Ideal Tecnomig 212 LCD__ Hořák Binzel  Abimig AT 155 LW__ Kowax KWX730ARC++

Offline

 

#112 24-07-2020 12:19:41

Grad
Člen
Registrovaný: 07-09-2018
Příspěvky: 29

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Jde o záměrný ekonomicky nástroj jemuž se říká plánované zastarávání viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Pl%C3%A1n … %A1n%C3%AD
Doporučuji na to téma následující dokument http://dokumentarni.tv/veda-a-technika/ … conspiracy

Mne by ale zajímalo jak pokračuje testování té svářejdy z Alíka. Budou nějaké další zkušenosti či video? Byl u toho nějaký návod, nebo odkaz na jeho online variantu?

Offline

 

#113 24-07-2020 13:17:57

smiki
Člen
Registrovaný: 26-02-2007
Příspěvky: 109

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

dede napsal(a):

jean: To bohužel, není pravda. Možná to platí o opravdu drahé elektronice, ale já mám přehled o IT a Bílé technice a ať koupíš pračku za 10 nebo za 30, sype se to skoro stejně. V dnešní době jsou drahé věci spíš produkt marketingu, než kvalitní konstrukce. Jak se říká "naleštěná bída". sad

Vždycky to neplatí, někdy kolem roku 2000 jsem začal kupovat "bílé" elektro od Miele, postupně jsme od nich vybavili celou domácnost, nic jinýho do baráku už nechci (nikdy žádná závada).

Offline

 

#114 24-07-2020 13:54:32

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

chlapi, vraťme sa k zvaračkam..


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#115 24-07-2020 14:54:12

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Tak zase trošku ke svařování. Myslím si, že spousta lidí nekupuje nové moderní mašiny z důvodu že ty staré odešly. Ale prostě ty nové jsou menší, lehčí, mají spoustu přídavných funkcí a i samotné svařování je někde jinde. Za mě:
1. Kdysi dávno byl problém koupit i klasické trafosvářečky, později odbočkové COčko.
2. V jistém roce se roztrhl pytel s tzv. hobby svářečkami. Bylo to levné, malé, lehké a že to pořádně nefungovalo nikomu nevadilo. V době kdy jsem sháněl COčko nebylo na trhu nic slušného za rozumný peníz pro kutila, jen Einhely, Telwin, GUDE a jim podobné hračky. 3. Potom se pomalu začly rozjíždět invertory na MMA. Ale stály obrovské peníze, potom se zlepšovaly a začaly se vyrábět u žlutých na východě za pár korun. Tak najednou všichni museli mít doma invertor. Opět to samé, některé dražší kousky funguují skvěle, ty levné, no ........
4. Začly se vyrábět i levné invertorové COčka a každý zase kupuje podle libosti. Že s toho spoustu nefunguje jak by měla nevadí, hlavně že je to za pár korun. smile
Bohužel jsem se taky spálil.

Editoval varok (24-07-2020 14:55:49)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#116 24-07-2020 15:03:12

dede
Člen
Registrovaný: 23-08-2007
Příspěvky: 337

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

SITMIR: Že by Linet? Těm se prý dokonce několik postelí vzňalo a zkoušeli to hodit na zákazníka. big_smile


Berlan Bwig 180, IDEAL Tecnomig 212 LCD

Offline

 

#117 24-07-2020 16:51:53

SITMIR
Člen
Místo: Česká Metuje
Registrovaný: 09-09-2019
Příspěvky: 139

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

@dede  Ne ne, Linet byla konkurence, Proma Reha Meziměstí big_smile


Amatér a hobby svářeč     
Ideal Tecnomig 212 LCD__ Hořák Binzel  Abimig AT 155 LW__ Kowax KWX730ARC++

Offline

 

#118 24-07-2020 20:48:31

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

varok napsal(a):

Tak zase trošku ke svařování. Myslím si, že spousta lidí nekupuje nové moderní mašiny z důvodu že ty staré odešly. Ale prostě ty nové jsou menší, lehčí, mají spoustu přídavných funkcí a i samotné svařování je někde jinde. Za mě:
1. Kdysi dávno byl problém koupit i klasické trafosvářečky, později odbočkové COčko.
2. V jistém roce se roztrhl pytel s tzv. hobby svářečkami. Bylo to levné, malé, lehké a že to pořádně nefungovalo nikomu nevadilo. V době kdy jsem sháněl COčko nebylo na trhu nic slušného za rozumný peníz pro kutila, jen Einhely, Telwin, GUDE a jim podobné hračky. 3. Potom se pomalu začly rozjíždět invertory na MMA. Ale stály obrovské peníze, potom se zlepšovaly a začaly se vyrábět u žlutých na východě za pár korun. Tak najednou všichni museli mít doma invertor. Opět to samé, některé dražší kousky funguují skvěle, ty levné, no ........
4. Začly se vyrábět i levné invertorové COčka a každý zase kupuje podle libosti. Že s toho spoustu nefunguje jak by měla nevadí, hlavně že je to za pár korun. smile
Bohužel jsem se taky spálil.

Varok: ja nad tym spekulujem a preberam zprava zlava a nech spekulujem ako chcem stale mi z toho vychdza aj cenovo 3fazova odbocka na mig/ mag a invertor s hf na tig a mma.


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#119 25-07-2020 09:14:16

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1510

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

@ AndyS, začněte z druhé strany, využijte výhodu kterou máte. Řekněte si co svářečka musí mít a co bude výhodou, co nesmí mít a co bude jen vadit. Z toho vám vyjdou vhodné svářečky, pokud ne tak budete muset ubrat z nároků.
Tady to vlákno je cenné u svářeček spíš z hlediska na co si dát pozor, co zahrnout do kritérií a jakou mají důležitost.

Offline

 

#120 25-07-2020 09:27:48

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4816

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Tenhle postup má jedno úskalí. V době rozhodování dotyčný často nemůže docenit význam některých "fičur", které některé svářečky nabízejí. Pak v praxi pozná, že to nejsou jen fičury, ale dost podstatné vlastnosti a že mu chybí.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#121 25-07-2020 10:59:02

Grad
Člen
Registrovaný: 07-09-2018
Příspěvky: 29

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Nebo je tady ještě jeden přístup vhodný pro úplné začátečníky co se to chtěji naučit a budou to používat max. 1-2 x za 365 dnů na 2-5 hodin ;-)
Podíval jsem se co je na trhu:
- cca 6720,- Kč, schází už jenom lahev Co či Ar a nemá to synergii, servis a záruka bude problém
https://www.aliexpress.com/item/4000147354422.html
- cca 5600,- Kč, schází láhve, TIG hořák, servis a záruka bude problém
https://www.aliexpress.com/item/4000816044640.html
- 6000,- Kč, schází lahve, TIG hořák, záruka 3 roky, naskladnění již brzy
https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Multi … p100290595

Takže u absolutního začátečníka či někoho kdo to potřebuje jen občas k baráku je volba jasná :-)

Editoval Grad (25-07-2020 11:32:12)

Offline

 

#122 25-07-2020 11:31:43

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Powermat v modré barvě vypadá moc pěkně. Ale jestli to má stejné vnitřnosti jako ten žlutý co jsem měl, tak.....

Než takhle blbnout, to už raději sehnat něco hodně levného tady, třeba u Choboly Laston nebo Filex a máte i záruku.

Editoval varok (25-07-2020 11:33:18)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#123 25-07-2020 12:38:57

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1510

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Při těch cenách není co řešit, snad jenom jak a které je omezení. Třeba mě by hodně nevyhovoval trubičkový drát u MIG/MAG, to už můžu mít jenom MMA.

Osobně mi záruka u těchto strojů nic nepřináší. Při použití 2x za rok se závada bud projeví hned první týden, nebo až po záruční době. Nejdůležitější je, jestli funguje dobře první den, pokud ne, tak se to musí hned řešit. A v tom je snad jediná výhoda CZ prodejců při nákupu přes internet, do 14 dnu jim to vrátit a oželet čas a náklady na dopravu. Při nákupu v kamenné prodejně máte smůlu a budete se trápit víc než při nákupu z ALI.

A pak je tu ještě jeden důsledek takhle levného nářadí, můžete naštvat prodejce značkového nářadí a řemeslníky.
Značkový nářadí má vyšší náklady a bud se chce přiblížit cenou, tak to musí víc ošidit nebo použit díly co nesplnili kvalitu a místo do výběrové řady je dá do "profi řady pro hobíky". Nebo cenu nechají, pak si obchodník musí připočítat jak dlouho mu to leží v prodejně než to prodá a když to prodá tak udělat vše pro to aby to nemusel vzít zpět.
Pod nenaštvat si řemeslníky mam na mysli, že dřív na odbornější práce musel přijít řemeslník už jen pro to, že on měl nástroj. Někteří z nás si ještě pamatují rozdíl při práci s nebozízkem, vrátkem, ruční vrtačkou a pak elektrickou. Jsme na svarforu, tak kdo měl pro práci kolem domu autogen, moc takových nebylo.

@Famater, souhlas. Taky jsem si nejdřív pořídil odbočkové trafo pro MAG, pak strávil spoustu času úpravama abych pochopil, že v mém případě to není správná cesta. Ted to beru jako cenu za vědět.

Ještě prosba, pokud si někdo ty modré krasavce koupíte, tak dejte info a zkušenosti do vlákna k svářečkám, Ihlan (předem mu děkuji) vám když tak jistě pomůže s dopřčesněním co je důležité.

Nedalo mi to a musel jsem pro vás dohledat jak se to má s tou zárukou, aby jste nebyli překvapeni při nákupu v kameném obchodě. Pozorně čtěte záruční podmínky. Třeba značka Bosch má v záručních podmínkach napsáno spoustu omezení, třeba že při profesionálním či obdobném využití je záruka 12 měsíční na místo 24měsíců. Viz. https://webapp.bosch.de/warranty/pdf/warranty_cs-CZ.pdf
Bosch je na tom ještě dobře, jsou jiné značky u kterých je to s zárukou ještě horší.

Editoval Charon (25-07-2020 13:20:59)

Offline

 

#124 25-07-2020 14:08:23

Grad
Člen
Registrovaný: 07-09-2018
Příspěvky: 29

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

@Charon
Tak s tím se dá +- souhlasit, ale jenom ohledně té záruky wink

K naštavným řemeslníkům, asi musí přijít s něčím navíc...
Není nad to mít možnost výběru, pokud si někdo troufne a rozhodne se použít ruce na práci, může si poříditi fungující nástroj v ceně práce "řemeslníků". Kromě dobrého pocitu a potěšení z činnosti samotné to má ale i svá "rizika", vlastní výsledek může být v lepší kvalitě než ten od "řemeslíků" a ještě zbude to nářadí... cool

K naštvaným místním obchodníkům:
Co těm místním "obchodníků" brání postupovat obdobně jak postupuje PL, DE či obdobná konkurence, tj. vymyslet rozumné zadání specifikace, objednat to u výrobce a následně prodávát podbné či dokonce lepší strojky ;-)

Offline

 

#125 25-07-2020 17:22:12

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Charon napsal(a):

Nedalo mi to a musel jsem pro vás dohledat jak se to má s tou zárukou, aby jste nebyli překvapeni při nákupu v kameném obchodě. Pozorně čtěte záruční podmínky. Třeba značka Bosch má v záručních podmínkach napsáno spoustu omezení, třeba že při profesionálním či obdobném využití je záruka 12 měsíční na místo 24měsíců. Viz. https://webapp.bosch.de/warranty/pdf/warranty_cs-CZ.pdf
Bosch je na tom ještě dobře, jsou jiné značky u kterých je to s zárukou ještě horší.

Ono  totiž  dva roky záruka je jenom  pro  občanský  nákup. Pokud cokoliv koupíte na firmu,  na IČO, podle mých  informací  platí  individuální  záruka uvedená  ve smlouvě či  v nějakých  podmínkách  přiložených  ke smlouvě. U Boshe tedy nejspíš ten 1 rok záruka.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče