SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#151 20-03-2020 09:08:56

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2715

Re: Jakou svarecku? rada

varok napsal(a):

Aha, tak dobře. Ale Lincoln asi bude dost drahý ne?

Já si cenu nepamatuju, ale v zásadě stál plus mínus jako jakejkoliv jinej značkovej drát. Ten Sidergas určitě nebyl o mnoho levnější.
A, jak říká známé rčení, "nejsem tak bohatej, abych si mohl kupovat levný věci".

Offline

 

#152 20-03-2020 15:44:58

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Jakou svarecku? rada

Tak jestli je plus mínus stejně drahý jako ostatní běžné značky tak no problema. Já myslel spíše nějaký úlet.
A já si to pořekadlo trošku upravil: Dražší neznamená vždy kvalitnější.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#153 29-05-2020 20:04:13

njub
Člen
Registrovaný: 15-08-2018
Příspěvky: 8

Re: Jakou svarecku? rada

Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak to hodím sem. Chtěl bych koupit nějakou hobby mig/mag, se kterou by se dalo v nouzi lepit hliník, jinak svařuji ocel, vetšinou mat. 2-3 mm silný. Chtěl bych do toho dát tak 8000 czk max. Je tady nepřeberné množství strojů a opravdu se v tom začínám ztrácet. Nějaké multifunkční mašinky zavrhuji, protože mám KITina 150 LA a když potřebuju, můžu se na něho spolehnout, na hrubý matroš mi stačí ta elektroda. Ale kvůli úspoře času a práce chci jít do céóčka. S tím hliníkem by něšlo ani tak o kvalitu svárů, jako spíše o to aby to drželo a neuletělo po větru. (Al ale není podmínka).
Pokud mi nějak slušně poradíte, budu rád.

Offline

 

#154 29-05-2020 20:07:28

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3420
Web

Re: Jakou svarecku? rada

pafik ma na predaj lincolna ak si ho este nezobral Lify tongue a to je lepsi stroj ako tie lacne cinske MIG/MAG-y
Existuje FACHOWIEC ktory ma MIG / MAG slusny aj pulzny MIG a je tam TIG LA ale je to velka bedna a lepsi cinan.
Vzhladom na cenovy limit EWM a Fronius asi nema vyznam spominat.

Editoval ihlan (29-05-2020 20:12:09)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#155 29-05-2020 21:31:45

njub
Člen
Registrovaný: 15-08-2018
Příspěvky: 8

Re: Jakou svarecku? rada

Pravě že po dlouhém projíždění fóra jsem prvně chtěl nějaký Magnum multifunkci, ale nakonec jsem se rozhodl, že když už mám toho KITina s LA TIGem, tak MMA a TIG nemá cenu řešit. TIG využiju opravdu minimálně, max na nějaké pěkné pajení a AC s HF si zase v mé situaci nemůžu dovolit, ikdyž by to bylo pěkné. Potřebuju hlavně ten MIG/MAG kvůli efektivitě. Zatím jsem si v pohodě vystačil s elektrodou, ale chtělo by o přídat na rychlosti, přecejenom klepat strusku je někdy opravdu opruz. Nemluvě o bodování. Proto hledám primárně céóčko s tím, že v práci je jednou do měsíce třeba slepit kousek hliníku, takže by se mi ta možnost hodila. Na druhou stranu nesvařuji tak často, abych uvažoval o něčem slušném za větší peníz. Radši bych něco, co bude např. výkonově slabší a pouze mig/mag, ale spolehlivé a vydrží mi to. Na Emerickou svářečku taky nejspíš nemám, ta cena bude trochu jinde, ale zeptám se.

Offline

 

#156 30-05-2020 09:49:40

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2715

Re: Jakou svarecku? rada

ihlan: když chce někdo stroj do osmi tisíc, tak mu nenabízej mýho Lincolna! big_smile

njub: mě fascinuje představa amatérů, jak jednoduché je svařovat. Ty naštěstí mluvíš o lepení hliníku, ne o svařování. To je rozumné. Ale na to nemusíš kupovat svářečku, na to ti stačí epoxy. Ušetříš.

Offline

 

#157 30-05-2020 12:34:55

DolpyDu
Člen
Registrovaný: 30-05-2020
Příspěvky: 1

Re: Jakou svarecku? rada

pafik1605: Ahoj, evidentně je svařování lehčí než poučování, protože to ti moc nejde.

Offline

 

#158 30-05-2020 13:34:14

njub
Člen
Registrovaný: 15-08-2018
Příspěvky: 8

Re: Jakou svarecku? rada

Nikdy jsem si nemyslel, že svařovaní je jednoduché, hliník už vůbec ne, to bych se ani nechtěl učit a věnovat tomu čas.
Chtěl jsem prostě jen poradit, např. čemu se vyhnout obloukem. Pro mě, neznalého, je tu toho opravdu moc. Je mi jasné, že svářeč mi řekne, že všechny strojky do 8k stoji za kulové, ale na druhou stranu kutil, který v garaži udělá sousedovi bitelný regál, zábradlí, nebo si povaří pořádný ponk, branku atd. by mohl mít stroj za 10k a být s tím pro své účely spokojen. Ten hliník byl asi špatný nápad, ale nebánil bych se dokoupení příslušenství jako je spoolgun, pokud by to jen trochu mělo význam pro nějké nouzové lepení, aby v práci nemusela stát výroba když se v odpoledních hodínách něco ulomí a je to třeba přidělat.
Asi to tu budu muset projet jestě 3x dokola a něco si prostě vybrat. big_smile

Offline

 

#159 30-05-2020 13:56:29

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: Jakou svarecku? rada

Kdybych měl teď kupovat MIG/MAG, vezmu chváleného Ideála

https://www.naraditechnik.cz/svarovaci- … tmig212lcd


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#160 30-05-2020 14:02:43

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2715

Re: Jakou svarecku? rada

DolpyDu napsal(a):

pafik1605: Ahoj, evidentně je svařování lehčí než poučování, protože to ti moc nejde.

To sis udělal účet jen proto, abys napsal tohle moudro?  big_smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče