SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 16-05-2020 18:43:43

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Výber kombinovanej zváračky

Ahojte chlapi, potreboval by som rýchlu radu, nakoľko som sa rozhodol pre kúpu zváračky a potreboval by som sa rozhodnúť medzi týmito dvomi.

https://prevadzkaren.sk/obchod/invertor … -220l-pro/

Túto mám už objednanú, potvrdenú objednávku, ale kedykoľvek do 10 dní môžem odstúpiť od zmluvy.

alebo, dnes som objavil v ponuke Lídla túto zváračku

https://www.lidl-shop.sk/p/parkside-mul … p100290595

ktorá by mala zvárať aj hliník.

https://www.youtube.com/watch?v=Wea0ihWwPLc

Samozrejme, že k ani jednej zváračke nie je tig horák a ani tlaková fľaša. V obidvoch prípadoch ich treba dokúpiť.

Ja sa viac prikláňam k Parkside a to hlavne z dôvodu, že som sa dočítal v recenziách, že s Powermatom sú problémy v prípade reklamácie, čo u Parkside nehrozí.
Čo poradíte? Ďakujem.

Offline

 

#2 16-05-2020 20:09:43

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: Výber kombinovanej zváračky

Ahoj,pokud potřebuješ sem tam z něčeho utřít prach,tak oba výrobky vyhoví.Nezlob se,nemyslím to zle,záleží na tom,co chceš dělat.Tohle jsou strojky na hraní.Pokud bys to měl mít denně v rukách,tak se brzy potkáš problémem a lepší je něco dělat a mít z práce radost,než mít věc,která Ti tohle všechno zhatí.Připlať si a budeš mít pokoj.Žádnej zázrak to nebude,nedělej si iluze.Krabičky se tváří hezky.


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

#3 16-05-2020 20:49:24

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

momák - Začiatok Tvojej vety je presné pomenovanie mojej práce so zváračkou. Ak ju použijem 1-2x za mesiac, tak je veľa. Momentálne mám doma Veľký autogén, malý PB autogén, MMA zvárací invertor, 2x Co2 zváračku a zváračku na trubičkový drôt. Nakoľko miesta v dielni je zo dňa na deň menej, tak tá zváračka z Lídla mi príde ako celkom dobrý nápad, lebo v poslednej dobe sa sem - tam objaví niekto, kto potrebuje zavariť hliníkový rám na bicykli, poprípade opraviť niečo na hliníkovom ráme motorky a túto možnosť teraz postrádam. Navyše ak by som mal zváračku 4v1, tak sa môžem zbaviť dvoch Co2 zváračiek, jednej zváračky na trubičkový drôt a jedného zváracieho invertora a ostane mi v dielni jeden vozík, na ňom jedna zváračka s dvomi fľašami  - Co2 a Argón a ešte aj možnosť zvárať hliník. Takže uvažujem dobre?

Editoval Juraj.A (16-05-2020 20:50:14)

Offline

 

#4 16-05-2020 21:39:22

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Výber kombinovanej zváračky

mas vsetky mozne zvaracky jedine co ti podla mna chyba je tig,pokial chces viacej kusov nahradit jednou tak uz ked multi tak by som kukol daco drahsie (lepsie)

Offline

 

#5 16-05-2020 21:50:49

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

pavol.sk - Vďaka za odpoveď, len nejako nechápem, prečo ľudia nevedia (alebo nechcú?) pochopiť písaný text a otázku, čo som položil? Ja viem, že existujú aj drahšie zváračky, ale po prvé pýtal som sa na názor ktorú z tých dvoch čo som si vybral by bola vhodnejšia a po druhé, som dôchodca a pri výške dôchodkov na Slovensku som rád, že som si mohol ako hornú hranicu možnej investície určiť čiastku 500€ Do tejto sumy sa musím zmestiť aj s fľašou na argón a tig horákom. Dúfam, že po tomto vysvetlení sme si porozumeli.

Offline

 

#6 16-05-2020 22:02:27

ctiteljan
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 127

Re: Výber kombinovanej zváračky

ty ten parkside na hliník nic moc, STROP 200A a to ještě teoretický je žalostně málo. zde se bavíme spíše o lepení hliníku než sváření. Jo nenosný konstrukce typu držák na kvetináč , nádoba na tekutinu bez tlaku dejme tomu ale na nic dalšího fakt ne. rám na kolo bych si stím určite netroufl vařit , vařit kolo k motorce která lítá 250kmh už vůbec ne. Pak by jsi si mohl vyčítat svojí chybu při nějakým průseru.  zdílím zde jen svůj názor na konkrétní stroj co zde byl přiložen

Offline

 

#7 16-05-2020 22:10:43

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

ctiteljan - vďaka za názor a za objasnenie kvality zváranie hliníka.

Offline

 

#8 17-05-2020 08:51:12

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2657

Re: Výber kombinovanej zváračky

Obě dvě jsou sračky a je úplně jedno, za kterou vyhodíš peňážky.
Pokud chceš svařovat hliníkový rámy kol, nebo motorek, tak jak píše Pavol, chybí ti akorát TIG, Tak si kup ten a musíš střídavej, aby uměl hliník. Takže rozbij prasátko, protože v téhle cenové relaci se nic takového nevyrábí.

Offline

 

#9 17-05-2020 10:42:05

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

pafik1605 - ak sú podľa Teba obidve zváračky "sračky" ako si ich nazval, tak mi potom nie je celkom jasné, že v tomto videu

https://www.youtube.com/watch?v=Wea0ihWwPLc

zvára hliník celkom slušne. A k Tvojmu vyjadreniu, že sú to "sračky" - ak bude niekto jazdiť trikrát do týždňa služobne z Bratislavy do Mníchova, tak si kúpi Audi A6 v plnej výbave. Ale ak si bude potrebovať niekto doviezť raz za týždeň tašku s nákupom z Kauflandu, tak mu postačí aj Daewoo Matiz. V obidvoch prípadoch to auto splní svoj účel.
Aj pre Teba - ak si nepochopil moje zadanie a to výber z dvoch zváračiek a finančný rozpočet - tak nepíš niečo, čo je mimo otázku.

Offline

 

#10 17-05-2020 12:18:47

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2657

Re: Výber kombinovanej zváračky

Já jsem to video viděl. Tak jestli chceš takovejhlema svárama opravovat hliníkové bicykle a motorky, tak hodně štěstí.
A na tvojí otázku jsem ti odpověděl naprosto přesně; viz moje první věta v příspěvku.

Offline

 

#11 17-05-2020 13:27:52

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Výber kombinovanej zváračky

Když prostě někdo nechce pochopit, že ty nejlevnější šmejdy na trhu prostě člověka nikdy ničím nenadchnou, těžko mu to rozmlouvat. To vaše přirovnání s auty není tak úplně objektivní. Musel by jste napsat, že s tou audi a6 tam zajedete třeba za 1,5 hodiny a matízem za plácnu 4 hodiny. Nejde že to zvládne, ale JAK to zvládne. Napište prosím co máte za mašiny co jste psal. Ten invertor a 2 COčka.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#12 17-05-2020 13:56:30

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

varok - sa čudujem, že práve Ty tieto dve zváračky nazývaš šmejdami. Lebo nie je tomu tak dávno, čo si Ty sám písal o Powermate celkom pochvalne

http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=12081

konkrétne Tvoje vyjadrenia boli:

"Discovera: No vidíš a tady i jinde na netu lidi ten Powermat 220 vychvalují. smile
Když to dobře nastavíš, tak svařuje docela pěkně, ale až na ty trošku vyšší proudy"

A čo napríklad tu?

http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=11682

Ten Powermat, čo som si vybral ja, je v podstate rovnaký stroj, ako ten Tvoj, práve že má možnosť zvárania metódou Tig.
Tak prečo odrazu mne napíšeš niečo iné, ako si písal v spomínaných príspevkoch?

Offline

 

#13 17-05-2020 14:07:19

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2657

Re: Výber kombinovanej zváračky

Varok se tě na něco ptal, celkem podstatná informace, a ty mu místo odpovědi cituješ jeho příspěvky, ale úplně blbě, protože on tam mluví o svařování železe, ne hliníku. Většina lidí tady chápe, že je to podstatný rozdíl.
To, že někdo někde něco vychvaluje, vůbec nemusí znamenat, že to něco je dobrý. To může klidně znamenat, že dotyčný o tom moc neví a porovnává danou věc s ještě větší sračkou, kterou měl předtím, nebo s kterou předtím pracoval.  Nebo porovnává jen konkrétní část, konkrétní vlastnost, a ta může klidně být lepší, než u toho stroje, co měl předtím.  Což ovšem neznamená, že to nový není jako celek šunt.
Kup si co chceš, a mysli si, jak dobře jsi udělal.

Editoval pafik1605 (17-05-2020 14:09:36)

Offline

 

#14 17-05-2020 14:23:31

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

pafik1605 - bol som v tom, že varok vie, aké mám zváračky, lebo práve od neho som kupoval pred nejakým časom dosku riadenia do Co2 zváračky a okrem toho som pred nedávnom riešil opravu môjho Powermatu a on do toho príspevku hodne prispieval.

Ale aby si bol spokojný Ty a varok mal obnovené spomienky, tak Co2 zváračku mám Powermat 160-S, na trubičkový drôt Gorilla Microflux 131 a zvárací invertor Flinke 270A.

pafik1605 - a ešte jedna poznámka, čítaj pozorne aj Ty, lebo ja u tej Parkside zváračky preferujem zváranie hliníku ako bonus a nie hlavný parameter, na ktorom mi až tak záleží. Ak potrebujem zvariť hliník 2-3x ročne, tak to je veľa. Nemysli si, že mám v dielni 100 polámaných bicyklov a dvadsať motoriek, na ktorých treba niečo zavariť. Na motorke by som určite rám nevaril, aj keby som mal super - profi zváračku. Ale privariť držiak na stupačku, alebo držiak výfuky by som si trúfol.

Offline

 

#15 17-05-2020 14:58:41

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2657

Re: Výber kombinovanej zváračky

Juraj.A napsal(a):

pafik1605 - bol som v tom, že varok vie, aké mám zváračky, lebo práve od neho som kupoval pred nejakým časom dosku riadenia do Co2 zváračky a okrem toho som pred nedávnom riešil opravu môjho Powermatu a on do toho príspevku hodne prispieval.

Ale aby si bol spokojný Ty a varok mal obnovené spomienky, tak Co2 zváračku mám Powermat 160-S, na trubičkový drôt Gorilla Microflux 131 a zvárací invertor Flinke 270A.

pafik1605 - a ešte jedna poznámka, čítaj pozorne aj Ty, lebo ja u tej Parkside zváračky preferujem zváranie hliníku ako bonus a nie hlavný parameter, na ktorom mi až tak záleží. Ak potrebujem zvariť hliník 2-3x ročne, tak to je veľa. Nemysli si, že mám v dielni 100 polámaných bicyklov a dvadsať motoriek, na ktorých treba niečo zavariť. Na motorke by som určite rám nevaril, aj keby som mal super - profi zváračku. Ale privariť držiak na stupačku, alebo držiak výfuky by som si trúfol.

My čehúně říkáme "preferuju něco a jako bonus....".  Ty říkáš, že preferuješ něco jako bonus. Preferovat něco jako bonus je poněkud nelogické. Ale holt vy máte svoje špecifiká. Nechť.
K tvojí poslední větě - no právě. Doplň si emotikon naprostého despektu, já ho neumím.

Offline

 

#16 17-05-2020 18:17:29

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Výber kombinovanej zváračky

Juraj.A - kludne si ten Parkside kup, ale ostatne stroje pre pripad nahodu nepredavaj.. Pozeram vo videu ze strojcek ma vstavanu synergiu, co je v tejto cene velmi neobvykle. Hlinik by si s tym mal vediet zvarat v podstate na prve zapnutie stroja. No a nezabudni potom napisat taku mensiu recenziu..


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#17 17-05-2020 18:37:55

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

vyrobca - Ahoj, konečne jedna reakcia, ktorá je k veci a čo ma aj trochu potešila. Keďže celý dnešný deň je upršaný, tak som mal čas pozerať všetky možné komentáre a videá na nete a už teraz som na 90% rozhodnutý, že hneď zajtra ráno o 7,00 budem v Lídli, ešte si tú zváračku pozriem "naživo" a ak ma aj jej vzhľad a spracovanie presvedčí, tak ju kúpim. Keď už bude doma, tak hneď zorganizujem argónovú fľašu a budem sa snažiť ju čo najskôr uviesť do prevádzky a vyskúšať.

Offline

 

#18 17-05-2020 22:17:55

Mayo
Člen
Registrovaný: 17-05-2020
Příspěvky: 7

Re: Výber kombinovanej zváračky

Ahojte. Ja mám k tejto Lidl zváračke otázku. Bude tomu stačiť 16A istič? Čo myslíte? V návode sa píše: "Efektívna hodnota  maximálneho  sieťového prúdu 8,9 A". Ale "Maximálna  menovitá hodnota  sieťového prúdu = 28,2 A". Z toho som trochu vedľa. Upozorňujem, že som v živote nedržal zváračku v ruke, tak prosím nežne s odpoveďou.

Offline

 

#19 17-05-2020 22:43:44

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

Mayo - tiež som samozrejme tento údaj postrehol a podľa mňa 16A istič bude asi nedostatočný. Alebo povedal by som tak, že bude záležať od toho, aký "rýchly" ten 16A istič bude. Lebo ten uvádzaný prúd 28,2A bude pravdepodobne len krátka prúdová špička pri zapálení oblúku. Osobne som pripravený na túto skutočnosť, a keďže hlavný istič mám 30A. tak pri troche šťastia by mi mohol môj 25A istič, ktorým je istený okruh v dielni stačiť. Ak nie - tak som sa mýlil. Zajtra budem múdrejší, keď zváračku vyskúšam.
Mňa skôr zarazila skutočnosť, že ani v návode a ani nikde na nete som nenašiel typ Tig horáku, ktorý sa má k tejto zváračke použiť. V návode uvádzané, že sa má tig horák zapojiť podľa návodu na horáku je úplne k ničomu. Ale po dosť pracnom hľadaní na nete som našiel horák, ktorý má Eurokoncovku a pripája sa teda do konektoru pre Mig horák. Aspoň tak som to pochopil.

https://www.protechshop.sk/prislusenstv … hEQAvD_BwE

Aj Ty uvažuješ o kúpe tej Parkside zváračky?

Offline

 

#20 17-05-2020 22:58:48

Mayo
Člen
Registrovaný: 17-05-2020
Příspěvky: 7

Re: Výber kombinovanej zváračky

Ahoj Juraj. Kúpil som ju na e-shope na základe referencií od toho Youtubera. Neplánujem žiadne veľké zváranie, ale z času na čas je dobré mať zváračku po ruke a navyše by som sa rád naučil zvárať už z princípu. No dostalo ma to prúdové zaťaženie. Zváračka asi dorazí zajtra - v utorok, tak neviem, či ju mám vôbec rozbaľovať a neísť s ňou rovno na vrátenie. 16A je neprekonateľná prekážka pre mňa.

Offline

 

#21 17-05-2020 23:15:57

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

Mayo - Na vrátenie máš dosť času. Ak teda vydržíš, ja ju zajtra určite kúpim - teda ak ju reálne budú mať na predajni - a určite ju vyskúšam aspoň v režime MMA a Mig. Tig horák bude trvať nejaký ten deň pokiaľ príde. Tak ak Ti postačí moja informácia, či to 16A istič ustojí, môžem ju u mňa vyskúšať a dať Ti vedieť. Podľa toho by si sa potom mohol rozhodnúť, či ju vrátiš, alebo si ju necháš.

Offline

 

#22 17-05-2020 23:30:10

Mayo
Člen
Registrovaný: 17-05-2020
Příspěvky: 7

Re: Výber kombinovanej zváračky

Ďakujem ti veľmi pekne Juraj. Prosím ťa, zreferuj mi potom. Ten Youtuber Manfred síce vraví, že 16A istiž to udrží, keď je pomalý, ale neverím, že v tej svojej dielni nemá aspoň 25A. A možno aj natočí video s TIG (Ak bude záujem o video), tak ty počkaj s tým horákom.

Offline

 

#23 17-05-2020 23:34:00

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

Mayo - OK sme dohodnutí, zajtra večer nakukni, napíšem čo som zistil.

Offline

 

#24 18-05-2020 07:50:59

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

Hneď ráno som nabehol do Lídla a o pol siedmej mali na predajni celkovo tri zváračky. Takže je už doma a poobede, keď dokončím stavebnú činnosť na stavbe novej dielne, pôjdem ten zázrak otestovať. Zatiaľ však len MMA a Mig metódou.

Offline

 

#25 18-05-2020 14:37:29

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Výber kombinovanej zváračky

Juraj.A daj aj nejaké fotky zvarov hliníka. Inak k tým prirovnaniam, tu sa nejedná o to, že aj Matizom zájdeš do Nemecka, ale o to, že za Matiza chceš zapnúť naložený náves z kamiona. A to, sám uznáš, jaksi nejde...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče