SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 18-10-2019 20:04:29

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: Výběr svářečky

PepaM napsal(a):

Zdravím, vím, že se možná opakuji. Rád bych pořídil svářečku pro svařování obalenou elektrodou. Jedná se opravdu o občasné hobby práce několikrát do roka, kdy potřebujeme občas svařit jednoduché konstrukce. Jsem laik - jde o to, že jsem schopný sehnat někoho, kdo svaří, ale obvykle nemá svou svářečku. Konstrukce jsou obvykle z jeklu o rozměrech cca. 20x20 až nějakých 80x40, případně využíváme plechy. Síla materiálu je 2-5 mm. Z podstaty vyplývá, že nechci utratit majlant, ale zase nechci koupit nějaký šmejd, který popsané práce nezvládne. Určitě raději invertor kvůli hmotnosti, abych mohl stroj přesouvat dle potřeby. Díky za radu, co by se dalo koupit.

PS: prosím odborníky o shovívavost :-)

Já  bych  řekl,  že popsané  práce zvládne všechno,  co  se nabízí k nákupu, mimo  těch už  doslova extrémně šmejdovských. Svařovat  2 mm  je už  trochu problém  a musí  se nacvičit na nějakých  odpadech,  vyšší tloušťky v pohodě
Takže záleží, kolik   do toho chceš vrazit peněz  a jak si ochoten  se natrápit s nějakou  levnou  verzí.
A jak jsi ochoten  riskovat problém  v případě poruchy v záruční době nebol i jestli  vybereš levnou od prodejce, který  v případě poruchy bude problémový  nebo  se smíříš s podobným  invertorem s cenou  případně o  nějakou  tisícovku  vyšší, ale s prodejce, který reklamaci  vyřídí  hladce a rychle.

Musíš se prostě rozhodnout sám a i když  si tady všechno  o výběru  přečteš, bude to  tvůj  výběr  a tvoje riziko.

A ještě další  věc, invertor je elektronika a ta stárne, i  když  se nepoužívá a leží  někde v regálu.  Na rozdíl  od dobře udělaného  trafa. Je s tím  třeba při  uvažování ekonomiky takového nákupu  počítat.

Offline

 

#27 18-10-2019 21:19:10

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Výběr svářečky

ctiteljan napsal(a):

Adamw140 napsal(a):

Tig neumim je na to potreba fura casu a ten nemam. Elektrody vozim v aute a kdyz je problem hned se sypou zlataky. Mokrou elektrodu na chvili prilepim a pak vari dobre.

Jo je to pomalejší zase oto preciznější a lidi ochotněji platí i za píčoviny. nedavno mi chlápek strčil pětikilo za ovaření 22trubky k výfuku pod uhlem , zabralo to tak 15minut a nemusel to ani brousit leštit prý ta črveno zlatá se mu na sváru líbí

Nechci ti brat iluze o vyhodnem kseftu ale kdykoliv sahnu pro svarecku tak chci litr. Radeji jsem kdyz varit nemusim ale spousta lidem prijdu jeste levnej.

Offline

 

#28 20-10-2019 19:25:23

ctiteljan
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 127

Re: Výběr svářečky

Adamw140 napsal(a):

ctiteljan napsal(a):

Adamw140 napsal(a):

Tig neumim je na to potreba fura casu a ten nemam. Elektrody vozim v aute a kdyz je problem hned se sypou zlataky. Mokrou elektrodu na chvili prilepim a pak vari dobre.

Jo je to pomalejší zase oto preciznější a lidi ochotněji platí i za píčoviny. nedavno mi chlápek strčil pětikilo za ovaření 22trubky k výfuku pod uhlem , zabralo to tak 15minut a nemusel to ani brousit leštit prý ta črveno zlatá se mu na sváru líbí

Nechci ti brat iluze o vyhodnem kseftu ale kdykoliv sahnu pro svarecku tak chci litr. Radeji jsem kdyz varit nemusim ale spousta lidem prijdu jeste levnej.

Tak nebyla to moje svářečka, ani můj plyn, ani moje elektřina a ješte jsem tech 15 minut dostal zaplaceno od zaměstnavatele. To mi bylo blbý si říkat o litr

Offline

 

#29 20-10-2019 22:54:03

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Výběr svářečky

Ji takhle no pak bych to asi tady nepsal aby to necetli spatne oci...

Offline

 

#30 21-10-2019 11:51:44

Welda
Člen
Registrovaný: 23-04-2017
Příspěvky: 722

Re: Výběr svářečky

Adamw140 napsal(a):

...... tak chci litr. .....

Člověče, ta játra, ta ti musejí všichni závidět. lollollol


O 160, Magnum 210 Synergy.

Offline

 

#31 08-02-2021 11:45:06

Tomnovak
Člen
Registrovaný: 08-02-2021
Příspěvky: 1

Re: Výběr svářečky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký názor máte na svářečky Dnipro-M? Ted jsem objevil kamenou prodejnu v Hradci Králové. A samozdřejmně je prodavači vychvalovaly. Ale řekl jsem jim že si to promyslím. Jsem svářeč amatér (lepič) Tak bych nerad koupil zajíce v pytli. Děkuji za radu

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče