SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#76 11-06-2019 04:59:36

varok
Člen

Re: Dotaz na lakyrnika

Aha, takže když je na pistoli RP, je to středotlak, ale tlak má být 4-6Baru? Tak to kompresor co mám nedá asi už vůbec. Jestli dává při 4Barech jen okolo 150L/min, tak to je docela málo.

Omicron GAMA 1900L HF; Powermat PM-IMG 220t.
NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#77 11-06-2019 14:10:35

Brembo
Člen

štandardné pištole vyžaduju tlak medzi 4 až 6 bar. HVLP-spravidla označené i na pištoli do max 2,5 bar. Správny tlak sa musí skušat,ked nastavíš 4,5 až 5 Bar,nič neskazíš. Tlak ale musí byt konštantný,nesmie kolísat,inak bude celé striekanie značne náladové. Ked nastavíš malé množstvo farby,povrch bude drsný a matný,ked dáš vela,farba bude stekat. Zmenou rostreku budeš musiet menit i množstvo farby. 4i bude kompresor stíhat si možeš vyskušat,nastavíš 5 bar a budeš puštat vzduch cez pištol. Ked bude tlak klesat,nemá význam robit akékolvek investície do kompresora,jedine ak nezmeníš pištol. Pištole su tiež v 4 kategoriách,velké maju nádobu na farbu nad 500 ml,maju tiež najširší rozstrek,menšie maju nádobu 250 až 350 ml a i torstrek je samozrejme menší.

#78 11-06-2019 16:33:17

varok
Člen

No na netu je u té mé pistole právě napsaný tlak 2,5-3,5Baru. Množství vzduchu tam bohužel napsáno není. Zkusím tedy zvednout tlak kolem 3-3,5Baru a jak jste psal zapnu pistoli naprázdno bez barvy. No tenhle typ pistole mi právě ten pán v míchárně doporučil, že nepotřebuje tak moc vzduchu a i v domácích podmínkách to jde uživit. HVLP jsem nechtěl, už tady bylo psáno na foru i ten pán mi říkal, že na ty bych potřeboval kompresor alespoň nějakých 350L/min. a více.

NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#79 12-06-2019 05:47:53

jikok
Člen
Místo: Hradec Králové

Nazlobil jsem se s pistolí díky vlastní blbosti. Na kompresor jsem se připojil takovou tou spirálou. Pak nešlo pořádně stříkat. Na začátku velký tlak, barva prášila, za moment nízký tlak, barva odkapávala..Prostě velký průtočný odpor spirály.  Stačilo spirálu nahradit rovnou hadicí a bylo vše v pohodě.  úplně stejně to funguje u pneumatického utahováku. Spirála= málo vzduchu.

#80 12-06-2019 13:34:01

Brembo
Člen

hadice 6 mm su vhodné len na malu spotrebu vzduchu-striekacie pištole s malou spotrebou. 8 až 10 mm vnutorného priemeru je optimálne pre menšie kompresory,ofukovacie  pištole,orbitálne brusky,malé rázové utahováky. Hadice 13 mm su vhodné pre výkonné kompresor,kde sa dá pripojit náradie so spotrebou 500 l/min a viac.

#81 12-06-2019 16:14:24

varok
Člen

Jikok: Tu spirálovou hadici nemám. Moje hadice je taková skoro průhledná vyztužená síťkou a vnitřní průměr myslím 8mm. Délka je asi 10m. Ono pistole jako tak stříká dobře, jen mám úzký kužel barvy.

Brembo: když bych to se stříkáním myslel trošku vážně, tak asi jedině pořádný kompresor. Až poskládám ten co mám nachystaný v garáži, ten má papírově výtlak až 300L/min., ale to asi bude taky při tlaku 1Bar jak jste psal, že?

NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#82 Včera 14:27:45

varok
Člen

Dnes jsem opět něco málo lakoval a zkusil jsem tedy přidat na tom regulátoru před pistolí. Dal jsem 3Bary a je to lepší. Kužel už je kolem 20cm široký, no kompresor si moc neodpočine.

NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#83 Dnes 10:25:23

Brembo
Člen

Dozvediet sa,že udávané množstvo dodávaného vzduchu je pri akom tlaku,je takmer nemožné. Predajca Vám to nepovie,kontakt na výrobcu je nemožný,pretože može nakupovat agregát od iného výrobcu a tiež Vám s velkou pravdepodobnostou nepovie na rovinu. Kedysi platilo,že množstvo dodávaného vzduchu je u profi kompresorov stanovené pri tlaku 6 Bar. S nástupom čínskych,polských a dalších neserioznych výrobcov nastal zmatok,pretože si to každý výrobca stanoval tak,aby mu vyšli lepšie výsledky.

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla