SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 17-05-2019 21:48:09

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Ahojte chlapi, neviem či som sa trafil do správnej témy, ale ak nie, snáď ma nezabijete a poviete mi váš názor, prípadne vysvetlíte moju otázku ako laikovi.
Tento týždeň som vo večerných správach postrehol príspevok o novej kompe na Váhu pod Strečnom. Tá stará bola naozaj dlhoročná atrakcia a rarita a prevážali sa na nej ľudia a autá z jednej časti Strečna na druhú stranu do Nezbudskej Lúčky. Kompa doslúžila a konečne dali do prevádzky novú. No a teraz k samotnému problému. Človek z partie ktorá kompu na mieste kompletovala v reportáži povedal, že niektoré jej časti museli priamo na mieste zvárať, ale museli zvárať klasickým oblúkovým zváraním, lebo sa jednalo o silové zvary a tie sa nemôžu zvárať Co2, nakoľko nedosahujú požadovanú pevnosť. Ako som písal, som laik, ale tvrdenie, že zváranie s Co2 nie je dostatočne pevné sa mi nejako nezdá. U nás na Novej Bani je firma ZAMKON (zámočnícke konštrukcie) kde sa zvárajú naozaj veľké priemyselné konštrukcie a zvárajú sa s Co2. Tak ako je to s tou pevnosťou? Vopred ďakujem za vysvetlenie.

Editoval Juraj.A (17-05-2019 21:49:47)

Offline

 

#2 17-05-2019 22:09:52

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Pevnost sváru je velice nesmyslný údaj. Kritérií pro hodnocení jakosti sváru je celá řada.
Jen pro příklad:
Pevnost v tahu, vrubová houževnatost, metalurgické problémy v materiálu, vnitřní a vnější povolené a nepovolené vady atd.
Většina částí v lodní dopravě je dynamicky namáhaná, a proto jsou nároky na kvalitu svárů podstatně vyšší, než u nějakých i velkých statických konstrukcích.

Offline

 

#3 17-05-2019 22:25:38

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Juraj.A napsal(a):

zváranie s Co2 nie je dostatočne pevné sa mi nejako nezdá.

vidíš to správně, tvrdit že co2 svár není tak pevný jako elektrodou je nesmysl. Ten člověk byl asi rozhozenej že ho točí kamera tak mlel nesmysly, nebo je blb od přírody. smile

Na dílně je výhodnější vařit co2 - zejména když se vaří Kompa (po našem přívoz, člun, loď). V terénu na stavbě může být jednodušší dovařit to elektrodou.  Obě metody v rukou svářeče mají stejně pevný svár.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#4 17-05-2019 22:36:58

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

jirkati, bourač - obidvom vám ďakujem za vysvetlenie. Ja som si tiež myslel, že je to hlúposť s tou pevnosťou zvaru a som rád že ste mi to potvrdili.

Offline

 

#5 17-05-2019 23:02:32

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

si zober take bagre,rypadla a pod. na nich je skoro vsetko zvarane "co2" a co musia tie stroje v prevadzke vydrzat,ked chces yvsoku produktivitu prace tak "co2" mma je skor na udrzbu

Offline

 

#6 17-05-2019 23:41:16

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Juraj.A napsal(a):

Ahojte chlapi, neviem či som sa trafil do správnej témy, ale ak nie, snáď ma nezabijete a poviete mi váš názor, prípadne vysvetlíte moju otázku ako laikovi.
Tento týždeň som vo večerných správach postrehol príspevok o novej kompe na Váhu pod Strečnom. Tá stará bola naozaj dlhoročná atrakcia a rarita a prevážali sa na nej ľudia a autá z jednej časti Strečna na druhú stranu do Nezbudskej Lúčky. Kompa doslúžila a konečne dali do prevádzky novú. No a teraz k samotnému problému. Človek z partie ktorá kompu na mieste kompletovala v reportáži povedal, že niektoré jej časti museli priamo na mieste zvárať, ale museli zvárať klasickým oblúkovým zváraním, lebo sa jednalo o silové zvary a tie sa nemôžu zvárať Co2, nakoľko nedosahujú požadovanú pevnosť. Ako som písal, som laik, ale tvrdenie, že zváranie s Co2 nie je dostatočne pevné sa mi nejako nezdá. U nás na Novej Bani je firma ZAMKON (zámočnícke konštrukcie) kde sa zvárajú naozaj veľké priemyselné konštrukcie a zvárajú sa s Co2. Tak ako je to s tou pevnosťou? Vopred ďakujem za vysvetlenie.

Je to v podstatě tak!!! Já jsem pracoval ve firmě zde v USA a tam se nesměly důležité součásti např. pro NAVY, NASA, Nukleární elektrárny atd... metodou MIG/MAG(CO2) vůbec svařovat. smile Povolené metody byly pouze TIG, MMA, nebo SAW.

Offline

 

#7 18-05-2019 08:02:41

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Frank Tak a teraz si do toho vniesol trochu chaos a pre mňa zase nejasnosť, že ako to vlastne je. Ty si teraz vlastne poprel to, čo písali chlapi pred Tebou, že zvar spravený Co2 je na také konštrukcie vhodný. Takže ja si z toho urobím asi taký záver, že zvar Co2, a MMA je rovnako dobrý, rovnako použiteľný, rovnako pevný, ak je kvalitne spravený. Dobre uvažujem?

Offline

 

#8 18-05-2019 08:04:49

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Nevniesol - pokial ten tvoj zemkom nerobi pre NASA, NAVY, jadrovu energetiku, mimozemstanov, atd. tak by so sa tym vobec nezaoberal.

Dolezitejsie je mat dobre prepastovane CO-cko......vybavene ionizatorom od kapitana enterpraisa.....

Editoval rcp (18-05-2019 08:20:38)

Offline

 

#9 18-05-2019 08:17:49

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Možná je i jeden předpoklad pro MMA ten, že u tzv. COčka nesmí foukat vítr, pro větší sváry jsou hrozně velké mašiny + láhve s plynem. U MMA stačí jen mašina menších rozměrů a balíky elektrod. Různé tribuny na stadionech, mosty apod. se taky svařují stále ještě elektrodou.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#10 18-05-2019 08:59:25

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Když už tady Jirkati zmínil to svařování lodí, tak velké trajekty a lodě se svařují asi tak https://youtu.be/NBFSfyZoX-o smile Jinak pevnost sváru určuje hlavně jeho správné provedení, rozdělovat to na MMA, MIG/MAG nebo TIG je trochu mimo... Co se pak týká té reportáže, tak pokud to svařovali na místě je normální jev, záleží jak dotyčný svářeč uměl svařovat danou metodou. Mohl to jen nějak posoplit aby to nějak drželo a hotovo...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#11 18-05-2019 09:06:36

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Rozdiel v tom nejaky bude - su vyrobky, kde je predpisane, aj akou metodou ma byt zvar urobeny - myslim, ze dolezitym faktorom bude teplo, ktorym kazda metoda ovplyvni zvar a material inak.

Ale na bezne veci to asi naozaj nema vyznam riesit.

Uz som to tu davnejsie pisal, u nas brusici hovoria, ze najlepsie sa im brusi zvar po MMA (udajne je najmaksi), potom TIG a nakoniec MIG/MAG (udajne je najtvrdsi). Ale ci je ten ich pocit spravny?

Editoval rcp (18-05-2019 09:10:31)

Offline

 

#12 18-05-2019 09:25:26

perlas
Člen
Místo: Jasov
Registrovaný: 29-03-2007
Příspěvky: 340

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Som fakt len laik a myslím ,že pevnosť je rovnaká teda dosiahnuteľná či MMA tak aj MAG "pod CO" čo si však množstvo ľudí asi neuvedomuje,že s CO to treba vedieť a spraviť kvalitný zvar nie je to kúpiť CO zváračku chytiť do ruky zavariť a tvrdiť viem zvárať.(väčšina ľudí si to tak predstavuje) Iné je nalepiť bod na karoseriu potom to obrúsiť  heftnúť týčku do brány a iné spraviť kvalitný -pevnostný zvar (tu by som povedal,že pekný zvar neznamená automaticky aj dobrý zvar a s CO sa to dá bez problémov pokaziť). rcp a chalanom čo to vedia nie je problém to spraviť ,ale stojí za tým  dosť driny a skúseností. Jasné v dielni MIG-MAG je rozhodne rýchlejšia-lacnejšia metóda,ale MMA aj ja uprednostňujem na montáži tam sa to jednoducho hodí viac. Za MMA je aj množstvo a rôznorodosť prídavného materiálu, ktoré je  obrovské fakt už len bukové elektródy som nenašiel. Výsledok- všetko záleží na tom čo- kde za aký čas- za akú sumu sa to má spraviť a hlavne kto to zvára. Takze Juraj.A v podstate máš pravdu všetko je o kvalite zvaru.


TransPocket180,TransPocket 150/ Alf 285 HD/ KÜHTREIBER 1900 HF /Dnipro 258 DPK/Pegas 201 Mig SYN PFC /FAZOR 1000 /Kowax KWX 820/Jäckle 110l

Offline

 

#13 18-05-2019 10:39:35

Carls
Člen
Registrovaný: 16-03-2019
Příspěvky: 322

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Coby profesí soustružník tak obrábím jak sváry co tig i elektrodou  a rozdíl je jediný v použití přídavného materiálu při obrábění a tvrdosti navaření (sváru)
Co se týká provaření materiálů zas záleží který svářeč svářel  Osobně u MMA hodně záleží  u navařovaných hřídelí jak šikovný je svářeč a kolik po něm je bublin a poru v navaření  u CO taky, nejlepší sváry na obrobení jsou po tigu 
Osobně se mi zdá že při použití MMA je víc provařen materiál do hloubky při navařování hřídelí je to vidět třeba při zarovnávání na délku navařené hřídele na průměru
ale je to jen můj názor a co vidí oko
To z pohledu Soustružníka kovu a lepiče amatéra

Offline

 

#14 18-05-2019 12:47:28

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Carls napsal(a):

se mi zdá že při použití MMA je víc provařen materiál do hloubky

to je správný postřeh pane kolego,
jde o to že svářeč MMA může dle libosti velkou silou zatlačit elektrodu do materiálu.
Klidně silou několika kg. To s drátem Co2 nejde.
Dospělý aparát dorovnává napětí a oblouk stále hoří, dětský aparát může zdechnout a elektroda se přilepí.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#15 18-05-2019 12:57:58

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Juraj.A napsal(a):

Frank Tak a teraz si do toho vniesol trochu chaos a pre mňa zase nejasnosť, že ako to vlastne je. Ty si teraz vlastne poprel to, čo písali chlapi pred Tebou, že zvar spravený Co2 je na také konštrukcie vhodný. Takže ja si z toho urobím asi taký záver, že zvar Co2, a MMA je rovnako dobrý, rovnako použiteľný, rovnako pevný, ak je kvalitne spravený. Dobre uvažujem?

Ne tak docela. Já jsem to udal jen hodně obecně. Pochopitelně na běžné konstrukce se na toto nehledí. Tak to zde naznačil pan rcp a další... Jinak je to u speciálních konstrukcí a hlavně materiálů. Nejkvalitnější spoj lze dosáhnout metodou TIG. U MAGu dochází vlivem kyslíku ve směsném plynu k vyhořívání určitých legur, kvalitu může ovlivnit i nedokonalosti v posunu drátu, nečistoty vnesené do svarové lázně ap, což u extrémně důležitých spojů není žádoucí. Také průvar(promísení se základním materiálem) nelze dosáhnout takové hodnoty jako u metody TIG a MMA.(To zde dobře popisuje ten pan soustružník Carls). U speciálních materiálů není vůbec metoda MAG dovolená, pouze TIG, neboť svár se provádí v naprosto čistém argonu, bez jakýchkoliv reakcí ke kterým dochází při použití směsných plynů. A použití metody MIG není možné, neboť v čistém argonu nelze dosáhnout požadované vysoké teploty k provedení kvalitního spoje.   
Tady je překlad jak je to obecně

Svařování MMA

    Jednoduché a cenově výhodné
    Vhodnější pro větrné, venkovní podmínky
    Pracuje na špinavém nebo rezavém kovu
    Vyžaduje více post-svařování a čištění
    Výsledek je méně „čistý“
    Není to tak účinné u jiných metod

Svařování MIG

    Nejjednodušší proces učení
    Jsou možné vysoké rychlosti svařování / delší svary
    Možné velmi „čisté“ svary s malým post-svařovacím čištěním
    Před svařováním je třeba vyčistit obrobek všech barev a rzi
    Obtížnější je dělat venku než elektrodou

TIG Svařování

    Poskytuje velmi kvalitní, velmi přesné svary
    Vysoce estetické svary
    Mnohem těžší se naučit / zvládnout
    Vyžaduje velké množství dovedností a trpělivosti
    Celkově celkově pomalejší proces
    Pracovní plocha musí být dokonale čistá

Editoval Frank (18-05-2019 13:01:21)

Offline

 

#16 18-05-2019 13:13:14

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

bourač napsal(a):

Carls napsal(a):

se mi zdá že při použití MMA je víc provařen materiál do hloubky

to je správný postřeh pane kolego,
jde o to že svářeč MMA může dle libosti velkou silou zatlačit elektrodu do materiálu.
Klidně silou několika kg. To s drátem Co2 nejde.
Dospělý aparát dorovnává napětí a oblouk stále hoří, dětský aparát může zdechnout a elektroda se přilepí.

Tak nějak zjednodušeně řečeno! smile Prostě U MAGu se obloukem roztavený kov jen tak nalepí na ten základní big_smile

Offline

 

#17 18-05-2019 19:18:51

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Frank napsal(a):

bourač napsal(a):

Carls napsal(a):

se mi zdá že při použití MMA je víc provařen materiál do hloubky

to je správný postřeh pane kolego,
jde o to že svářeč MMA může dle libosti velkou silou zatlačit elektrodu do materiálu.
Klidně silou několika kg. To s drátem Co2 nejde.
Dospělý aparát dorovnává napětí a oblouk stále hoří, dětský aparát může zdechnout a elektroda se přilepí.

Tak nějak zjednodušeně řečeno! smile Prostě U MAGu se obloukem roztavený kov jen tak nalepí na ten základní big_smile

S použitím sprchoveho procesu je pruvar víc než dobrý problem je jak je zde myslim zmíněno že svářecí procesy probíhají dost rychle a není čas na proběhnutí potřebnych metalurgickych procesů(odplynění atd) u tigu nebo Mma probíha o dost pomaleji.Krom toho pokud ma material vice uhlíku a je silnějsí muže pri rychlem odvodu tepla  v TOO dojít i k zakalení.


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#18 18-05-2019 20:31:23

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Zavařil jsem ve své době metodami TIG a MMA na tlakových systémech elektráren tisíce svárů. Ani konstrukční sváry v teplotně zatížené části elektrárenského či teplárenského kotle se nesmí dělat metodou MIG/MAG.

Přál bych každému zažít kontrolu svařovaného drážního mostu. Měl jsem tu čest u takové kontroly pobýt. Když zástupci výrobní firmy uviděli vystupovat z auta známou špičkovou kontrolorku tak šli do kolen. A právem, protože když vylezla z téměř nepřístupných dutin a ukázala na notebooku výrobci čerstvé fotografie, tak hoši šíleli. Mizerné sváry jak rozměrově, tak vzhledově, zápaly, povrchové póry, rozstřiky, nenabarvená místa, přesazené plechy, no prostě hrůza. Zástupce dráhy most nepřevzal, dodavatel si most odvezl a dlouho předělával. Samozřejmě prošvihli všechny termíny atd. Celý most byl svařovaný metodou MAG. Jenže průser neudělala svařovací metoda, ale technologická příprava výroby, přípraváři, svářeči a kontroloři.

Offline

 

#19 18-05-2019 21:45:09

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Přesně tak, pane jirkati. smile Právě na to jsem se snažil poukázat, že MIG/MAG, není povoleno použít za všech okolností a zejména ne na všech materiálech, jak správně uvádíte příklad tlakových potrubí. Mám tytéž zkušenosti jak z bývalé ČSSR, tak zejména odtud z USA. Jinak jsem nijak nechtěl dehonestovat metodu MIG/MAG. Na drtivou většinu konstrukcí plně vyhovuje a je nesrovnatelně produktivnější. smile Jinak ve firmě, kde jsem pracoval, svého času jiná firma predělávala mostní jeřábovou dráhu. Když jsem jako tehdejší Welding Inspector prohlížel sváry, které tam certifikovaní svařeči provedli, pronesl jsem, že pod takovou konstrukcí se budu bát  chodit. big_smile  No ale prošlo jim to, i když tedy lituji, že jsem to nevyfotil a neukázal zde. To tedy u nás ve firmě by si takoví ani neškrtli big_smile

Offline

 

#20 18-05-2019 23:30:19

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Mag je poměrně náročný na správné provedení.Na první pohled pěkná housenka a on je to neprovařený studeňák(velká lázeň se špatně kontroluje,lehce předběhne drátovou elektrodu).Na druhou stranu se s tím dají dělat divy teď jsem navařoval hranu na plechu t2mm.Bylo to sice nutné doladit pilníkem,ale na kapilárce svítila jediná čárečka na začátku sváru.S tím penetrantem je srandy kopec,jen po omývání všechno pěkně září včetně rukou,na diskotéce bych sklízel zasloužený obdiv.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#21 18-05-2019 23:45:36

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

bourač napsal(a):

Obě metody v rukou svářeče mají stejně pevný svár.

po přečtení příspěvků od 3 nezpochybnitelných kapacit nademnou si sypu popel na hlavu.
Budu přemýšlet nad svojí citovanou větou.
Ten člověk na přívozu přes Váh to myslel dobře - pouze si popletl metody.
Mig/Mag je metoda na prd. smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#22 19-05-2019 00:51:25

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Tiez viacej verim elektrode raz v nudzovej situacii sme s co2 zavarili remenicu ku kluke a dosledne prevarili a nevydrzala a odpadla a potom sme to skusili  s elektrodou a drzi dodnes  ale stretavam sa s konstrukciami -priemyselne haly,mensie  mostove konstrukcie alebo dokonca  casti mostovky a bolo to pozvarane mag metodou a  nie su s tym problemy ,zeby sa to islo rozpadnut,ze skor je nedodrzany zvaraci postup. Sam som co2 zvaral tazne zariadenie na nakladaku-tri vrstvy  cez seba  amatersky a ked sme to skusali -roztahovaly sa 2plne tatry lepsie povedane vytahovali a trhom a to sa niekolko krat zopakovalo a podobne som to amatersky varil aj na bagri  a drzi dodnes ,ze az taky problem by som v tom
zase nevidel .Ale zase dobabrat sa da aj s elektrodou  .


Kutil s.r.o.

Offline

 

#23 19-05-2019 14:00:03

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Lenze stych dvoch metod je napruser nachylnesjia CO ako mna, v rukach slabsieho zvaraca.

Ako si neviem predstavit ze ak by fukal vietor tak nezvarame lebo nebude ochrana atmosfera?
Tak tam fero da elektrodu a ide sa vietor nevietor.

Offline

 

#24 19-05-2019 21:59:14

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

U nas v praci sme mali poziadavku : vypalky po kysliku isli na sustruh zapali v nich sa museli vyvarat MMA taku mal sustruznik poziadavku

Ked niekto zvara lenivo a nespravi si ukos a poriadnu pripravu tak ten zvar je naozaj naprd slabo to pretaví, zvaral som uz niekolko konstrukcii niektore od pilenia az po zvaranie a nebal som sa ked som to odovzdaval zajtra vyfotim az nezabudnem

Offline

 

#25 20-05-2019 20:05:53

davor
Člen
Místo: MSK
Registrovaný: 15-03-2017
Příspěvky: 565

Re: Porovnanie pevnosti zvaru Co2 a MMA

Rellik napsal(a):

... trajekty a lodě se svařují asi tak https://youtu.be/NBFSfyZoX-o smile ...

Tak tohle je těžký úlet! Může to být vůbec rentabilní, při téměř kusové výrobě?


Telwin Tecnica 144, [url=http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?pid=110195#p110195]MacAllister MSMW200A[/url], Proteco P800E-C, ERS-50, Meva Pb :-)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče