SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 23-04-2019 23:03:28

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Jak má Speedglas řešenou indikaci nízkého napětí baterie? Pokud jsem se dobře díval tak tam jsou dokonce dvě 3V baterky. Asi budou v serii a stačí aby jedna byla špatná a celé to je špatné.

Offline

 

#27 23-04-2019 23:24:11

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Charon napsal(a):

Jak má Speedglas řešenou indikaci nízkého napětí baterie? Pokud jsem se dobře díval tak tam jsou dokonce dvě 3V baterky. Asi budou v serii a stačí aby jedna byla špatná a celé to je špatné.

Speedglasku hlavne musis zapnut, inak nefunguje vobec - to je vec, ktora ma zo zaciatku nasierala - par-krat som zacal zvarat bez zapnutia big_smile nie je to nic fatalne, lebo aj v nezatmavenom stave ma nejaky UV filter a urcite si "nenablikas" - aspon mne sa to za cca 7 rokov nepodarilo.
Po case uz rozlisujes ci je zapnuta, alebo nie podla priehladnosti kazety v nezatmavenom stave - takze vidis, ci funguje alebo nie este pred zapalenim obluka, bez ohladu na to ci svieti nejaka ledka......
Taktiez pri zapnuti zablika zelena ledka - ak by boli baterky uplne vybite, nezablikalo by nic

Nizky stav baterie je signalizovany cervenou ledkou - aby som pravdu povedal, vzdy som menil obe baterky - neskusal som, co to bude robit, ak bude nafigu len jedna bateria

Editoval rcp (23-04-2019 23:27:01)

Offline

 

#28 24-04-2019 00:43:30

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Ja som menil tusim asi po 4 alebo 5rokoch ale preventivne ,ze  vsetko fungovalo ako malo,ze v podstate ani neviem aka led ma svietit alebo zasvieti ked su baterky slabsie smile   A mam dojem,ze v jednej som este ani nemenil ,zeby som pockal aka ,,farbicka,, zasvieti ?  smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#29 24-04-2019 05:59:46

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Zalezi, aj aky model mas - V a X maju solarny clanok, talze sa tak rychlo baterka nevybije, XX a XXi solarny clanok nemaju, takze v nich baterka tolko nevydrzi

Offline

 

#30 30-05-2019 21:42:29

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Dnes som vytiahol z regala, skusal jednu z prvych kukiel co som kupoval ako pouzitu od kamosa z 2smenej prevadzky speedglas  9002X a zatmavuje rovnomerne .ziedne hluche miesta + rekcia na svetlo je okamzita  ,ze nato ze ma cez 10rokov a zvara sa s nou pravidelne ale uz nie tak ako s novsimi tak bez poruchy smile   Zase nema taku kazetu ako nova co sa tyka jasu-priehladnost  alebo ako by som to opisal ale sak ma neake roky a nie to najnovsi hig end  ale tak si predstavujem ,ze ma kukla vydrzat a teraz uz hra druhe husle ale este sa na nu da spolahnut   oproti cine big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče